Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

MC7125M2, chassis PT92 110st, úzký obraz
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
555



Založen: Aug 10, 2009
Příspěvky: 2105

PříspěvekZaslal: st květen 23 2012, 22:10    Předmět: Citovat

tu LD03 a LV08 jsem tam dával ze šasi (také PT92),na které problém s poduškou nebyl.

Ovšem...člověk nikdy nevíSad
přerušeny vinutí není,ale jestli nemají mezizáviták těžko říct jelikož nemám čím oměřit

Ovšem ty CD20,CD21 a CD22) jsem ještě neměnil.

_________________
V životě se člověk učí nejdřív chodit a mluvit. Později se pak učí sedět a držet hubu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5912
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: st květen 23 2012, 22:15    Předmět: Citovat

Skratni CV57 (ak si už nie). Obraz sa musí roztiahnuť cez okraje. Ak nie, je v tom RV38, LV08, niektorá z tých dvoch diód alebo kondov.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8800
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: st květen 23 2012, 22:34    Předmět: Citovat

Duvsane - když už se přiřítíš "jak velká voda", tak nejprve pořádně čti.
Co mu asi výše radil masar?:

masar napsal(a):
Zkratuj na chvíli C-E TV06 (BD680). Pokud se obraz neroztáhne, zkontroluj RV38, LV08. Wink

Ten "tvůj" CV57 je s ním paralelně Surprised

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
555



Založen: Aug 10, 2009
Příspěvky: 2105

PříspěvekZaslal: st květen 23 2012, 22:34    Předmět: Citovat

tto už jsem již přeci dělal.zkratováním toho BD680 C a E. Rolling Eyes

A pan kokun byl rychlejší Laughing

Zkusím ty CD 20,21 a 22.jak vidím,tak to všici vidíte na chybu v korekci.budu věnovat všechnu pozornost tedy

_________________
V životě se člověk učí nejdřív chodit a mluvit. Později se pak učí sedět a držet hubu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
555



Založen: Aug 10, 2009
Příspěvky: 2105

PříspěvekZaslal: st květen 23 2012, 23:39    Předmět: Citovat

tady jsem našel vlákno,kde má stejné šasi a naprosto stejný projev závady co mám já.zítra proměřím ty kondenzátory..atd..

http://95.168.210.43/~elektrow/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=312728&highlight=

_________________
V životě se člověk učí nejdřív chodit a mluvit. Později se pak učí sedět a držet hubu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5912
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: čt květen 24 2012, 0:47    Předmět: Citovat

Znovu čítam celé vlákno. Skratol si DD08 a obraz sa neroztiahol? To je dosť blbé. Pri skratnutej DD08 musí byť obraz cez okraje! Vymeň CD20, možno je to ním (áno, až ho budeš mať, alebo si ho z niečoho požičaj; na skúšku stačí i približná (radšej vyššia) hodnota). Popr. to CD21 a LD03, ako už písal Kokúň.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
555



Založen: Aug 10, 2009
Příspěvky: 2105

PříspěvekZaslal: čt květen 24 2012, 0:51    Předmět: Citovat

dušane díky za odpoved:-) ano zkratoval sem ji ale obraz stále stejnej.jasně
jak zejtra (vlastně již dnes) prijedu domů,tak zkusím vymenit ty kondy. a podívám se okolo.

Rolling Eyes

_________________
V životě se člověk učí nejdřív chodit a mluvit. Později se pak učí sedět a držet hubu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
555



Založen: Aug 10, 2009
Příspěvky: 2105

PříspěvekZaslal: čt květen 24 2012, 15:00    Předmět: Citovat

Tak na chybě byl zdá se CD21 (ztratil kapacitu).ve schémě je 680n/250V
já tu měl osazen 470n

ted je obraz roztažen jak má už.Ted jen se mi zda že mám zmagnetovanou obrazovku.počkám až vychladne pozistor jestli nepomůže druhý zapnutí a odmagnetování Int. cívkou,když ne tak použiju externí.
A obraz je hrozně světlý.To ale nevím ještě jestli neni v menu jas naplno to se uvidí-)

Děkuji všem přispívajícím za pomoc s tou poduškou.ja už včera sem pak přestal hledat chybu v ní.jelikož jsem furt bral v potaz to,že mi něco přetěžuje řádek a podušku sem vyloučil no a bylo to chyba:-(

_________________
V životě se člověk učí nejdřív chodit a mluvit. Později se pak učí sedět a držet hubu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
555



Založen: Aug 10, 2009
Příspěvky: 2105

PříspěvekZaslal: čt květen 24 2012, 18:56    Předmět: Citovat

tak ten JAS se vyřešil.v menu byl kontrast,jas ,sytost barev a ostrost uplně naplno.ovšem odmegnatování se nezdařilo.v degaussingu by bylo dobré vyměnit pozistor.Interní demagnetizace nefunguje vůbec.

zatím si najdu externí cívku a zkusím odmagnetovat s ní

_________________
V životě se člověk učí nejdřív chodit a mluvit. Později se pak učí sedět a držet hubu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5912
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: čt květen 24 2012, 21:50    Předmět: Citovat

CD21 ja v schéme vidím 470nF. Ak necháš 680nF, zmeníš s-krivku (linearitu). Aký to má vplyv na celý systém, to s istotou neviem. Ale neriskoval by som to.
Vymeniť pozistor je už brnkačka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
555



Založen: Aug 10, 2009
Příspěvky: 2105

PříspěvekZaslal: pá květen 25 2012, 0:41    Předmět: Citovat

aha tak možná čumím do trošku jiné modifikace šasi.ja tu mam ve schémě 680nF (ale je u něj hvězdička-čili tzn,že hodnota se odvíjí podle něčeho,ale čeho to nevím ani jsem nezkoumal). Osazen byl 470nF tak jsem osadil jiný 470nF.
co bylo osazeno,to jsem osadil:-)
takže by vše mělo být OK:-)

_________________
V životě se člověk učí nejdřív chodit a mluvit. Později se pak učí sedět a držet hubu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8800
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: pá květen 25 2012, 18:19    Předmět: Citovat

Duvsan napsal(a):
CD21 ja v schéme vidím 470nF. Ak necháš 680nF, zmeníš s-krivku (linearitu). Aký to má vplyv na celý systém, to s istotou neviem. Ale neriskoval by som to.

CD21 = 470nF je ve sch. klasické telky (tj. 4:3) - "VER. G". Hodnota 680nF je ve sch. "chassis 16/9 - VER. G" Exclamation
Jeho změnou za jinou hodnotu skutečně změníš jen tu S-křivku, ale destrukční to nebude.
Ty děláváš daleko větší "harakiri" a žádné obavy si nepřipouštíš - tak se divím, že právě v tomto případě máš takový strach Surprised


555 napsal(a):
aha tak možná čumím do trošku jiné modifikace šasi.ja tu mam ve schémě 680nF (ale je u něj hvězdička-čili tzn,že hodnota se odvíjí podle něčeho,ale čeho to nevím ani jsem nezkoumal). Osazen byl 470nF tak jsem osadil jiný 470nF.
co bylo osazeno,to jsem osadilSmile

No od čeho se to asi odvíjí - jako všechno v ŘKS, od typu obrazovky Shocked

Bohužel ani celý sm neobsahuje Part List, kde by mohly být ty hodnoty (pro různé obrazovky) napsány, takže:
Udělal jsi správně - co tam bylo, to tam patří Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
555



Založen: Aug 10, 2009
Příspěvky: 2105

PříspěvekZaslal: so květen 26 2012, 1:24    Předmět: Citovat

Je to pravda pane kokun:-)jak jste správně napsal.ja jsem měl a mám před očima schéma pro 16:9 a tam je opravdu CD21 680nF Rolling Eyes

Ale bral jsem jako hlavní to,co osadil výrobce (když osadil takovou hodnotu tak ji osadím znovu-on věděl proč zrovna takovou hodnotu)

A ještě
ke všemu těch modifikací těchto šasí je tolik že je to až k pos..ání

_________________
V životě se člověk učí nejdřív chodit a mluvit. Později se pak učí sedět a držet hubu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5912
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: so květen 26 2012, 13:49    Předmět: Citovat

Pochopil som, že keď "zliepam zo zvyškov", osadím obrazovku s inými vychyl. cievkami, rozdiel dorovnám výmenou väzbáča? Nehrozí rozladenie obvodov riadku?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8800
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: so květen 26 2012, 19:36    Předmět: Citovat

Duvsan napsal(a):
Pochopil som, že keď "zliepam zo zvyškov", osadím obrazovku s inými vychyl. cievkami, rozdiel dorovnám výmenou väzbáča? Nehrozí rozladenie obvodov riadku?

Až příliš často "zliepaš zo zvyškov" Shocked Cry Laughing
Zlob se na mně kolik chceš, ale takovýto tvp bych od tebe nechtěl ani zadarmo Shocked

Ano, jiná obrazovka, jiné V.C. (s jinými parametry!) - tj. téměř 100%-ně "provedeš" rozladění celého ŘKS z 5. harmonické Exclamation
Jen si nějak nedovedu představit, kterým "väzbáčom" (vysvětli !!!) chceš provést to doladění (právě na tu 5. harm.).

Jemné doladění (ve výrobě) se dělá "přídavnými kapacitami" k "hlavní kapacitě" pověšené na kolektor koncáku ŘKS (kterou ty tak často nesprávně označuješ za "účinnostní kond". Zřejmě sis to "přenesl" z lampovek i do celotranzistorových tvp Shocked ).
Jako příklad uvádím (dnes už klasiku tvp) Color 416:
Za "hlavní" se dá považovat C403-6n8 a ty "přídavné" mohou být C415, C416-360p (tady je ve sch. uvedena alespoň jejich hodnota - i když si nepamatuju, zda bylo nutno někdy některý z nich měnit. Asi ještě stará, dobrá kvalita TESLA Surprised ). K tomu jsou na DPS připraveny i jejich pájecí body!
Z těch "přídavných" tam ale nemusí být osazen žádný, anebo jen jeden, příp. oba - právě při oživování tvp (ve výrobě) je tam dodatečně (ne)osadili - podle toho, jak se "sešly" tolerance všech součástek (v ŘKS), ovlivňujících to naladění na 5. harmonickou Shocked Rolling Eyes

V tomto konkretním případě (šasi PT92) jsou těmito kondy: CD27-2N2F/2kV jako "hlavní" a CD18-VAL/1.6kV jako "přídavný". Výraz "VAL" v tomto případě znamená: VALUE - jako HODNOTA. No a její správná hodnota se vybere právě při tom oživování (ve výrobě).
Proto bývá velmi obtížné zjistit hodnotu původního (většinou spáleného "napadrť") - protože to bývá (ve většině případů) "lentilka". A její hodnota proto není uvedena ani v žádném Part Listu (pokud tento vůbec existuje - jakože v tomto případě není Cry ) - zjišťuje se při oživování tvp. Shocked
Potom i příp. "okopčení" jeho hodnoty z jiného-stejného tvp je zase jen přibližné. Ve dvou naprosto stejných tvp může být jeho hodnota rozdílná.
A někdy se taky můžete setkat s tím, že i když je pro tento kond na DPS místo, najde se ještě další kond "přilepený" ze str. spojů (v C416 se to stát nemohlo - na DPS je místo pro 2 "přídavné") Shocked Cry

Její správnou hodnotu bys musel zjišťovat přesně stejným postupem, který provedl výrobce při oživování tvp, tj. (pomocí výběru "správné hodnoty" té lentilky) doladit celý ŘKS právě na tu 5. harmonickou.
Jak se to provádí, na to je dost skoupá i dostupná literatura - nwm (neuvědomuji si), jestli ten postup dostatečně popsal i např. ing. Vít v některé ze svých (byť velmi obsáhlých) knih.
Kdysi jsem na ten postup (vč. vyobrazené křivky s "prohlubní" na jejím vrcholu) narazil v některém sm (tuším) OTF - když jsem to však potřeboval najít (abych tu mohl dát odkaz, příp. sken), tak jsem to zaboha nemohl najít Rolling Eyes

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund