Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zmena distributora elektrickej energie
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2450
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: so květen 12 2012, 13:47    Předmět: Citovat

Dík za nalezení, takže ten časopis byl jen na přitopení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
medulin



Založen: Jul 10, 2009
Příspěvky: 474
Bydliště: Evropská unie

PříspěvekZaslal: so květen 12 2012, 14:58    Předmět: Citovat

xmurgi napsal(a):
medulin napsal(a):
............ Mně vychází nejlevněji Amper Market, a.s. úspora 844,80 Kč oproti ČEZ, ale přešel jsem k Nano Energies Trade s. r. o. který má 100% energie z OZE.
Amper Market, a.s. má jen 80% energie z OZE


Aj veris tomu co pises, pokial by mali byt tie percenta pravda, tak vecer pozeras TV u suseda, lebo ty si urcite po tme, distributor by ta musel vypnut Wink.


To že se jaderné a uhelné elektrony v síti zamíchají s elektrony z OZE není podstatné. Důležité je kdo za tu elektřinu dostane zaplaceno. Wink Denní špičku nakupují z FVE a večer z vody a bioplynových stanic. Znám celkem dost lidí kteří elektřinu z OZE Nano Energies prodávají. Takže tomu věřím Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Otkundes



Založen: Mar 14, 2010
Příspěvky: 1664

PříspěvekZaslal: so květen 12 2012, 15:41    Předmět: Citovat

Za elektřinu dostane vždy zaplaceno Váš dodavatel. To je obchodník s elektřinou, se kterým máte uzavřen smluvní vztah. Každý provozovatel distribuční soustavy, má ze zákona povinnost výkupu energie z obnovitelných zdrojů. Distributor elektřiny tedy platí za energii, dodanou do jeho distribuční sítě, všem připojeným výrobnám. Na tom se všichni oběratelé elektřiny podílí částkou, uvedenou na faktuře v kolonce podpory OZE a stanovenou na příslušný kalendářní rok Energetickým regulačním úřadem. Samozřejmě, je technický nesmysl, z jednotné elektrizační (distribuční) sítě selektivně odebírat jen elektrony původem z fotovoltaiky, bioplynky, větru a pod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Atlan



Založen: May 10, 2004
Příspěvky: 4507
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: so květen 12 2012, 17:33    Předmět: Citovat

To je dalsia kapitalisticka kravina (kludne aj ina nakoniec to je jedno AKA ...isticka) platit za elektrinu od ineho distributora... furt to ide po tych istych vodicoch... nakoniec to co niekto vyrobit od 500km dalej v skusotcnosti ku zakaznikovy nepride.... Dalsia ryža ako nerobit a zarobit... od bank predajcov energia a politikov uradnikov a poistovien.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5223

PříspěvekZaslal: so květen 12 2012, 22:17    Předmět: Citovat

Toto mě přešlo v době kdy známý potřeboval přepojit do jednoho bytu internet kyslíku. Na chodbě skříňka kam to stačilo zapojit. Ale sehnat klíče a kompetentního člověka bylo nereálné. Jeden má klíče, jeden techniky a služby poskytuje někdo jiný .... prostě nakonec po měsíci kdy se pánové nebyli schopni domluvit na čase kdy se sejdou aby to jeden připojil druhý kontroloval zda nezasahuje do jeho části a třetí u toho byl s klíčema se odvrtal zámek....
A tak to bude i v případě problémů s elektřinou. Kasírovat to jsou všichni hrr. Jak je průser tak to není jejich věc.

_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
medulin



Založen: Jul 10, 2009
Příspěvky: 474
Bydliště: Evropská unie

PříspěvekZaslal: ne květen 13 2012, 19:20    Předmět: Citovat

Otkundes napsal(a):
Za elektřinu dostane vždy zaplaceno Váš dodavatel. To je obchodník s elektřinou, se kterým máte uzavřen smluvní vztah. Každý provozovatel distribuční soustavy, má ze zákona povinnost výkupu energie z obnovitelných zdrojů. Distributor elektřiny tedy platí za energii, dodanou do jeho distribuční sítě, všem připojeným výrobnám. Na tom se všichni oběratelé elektřiny podílí částkou, uvedenou na faktuře v kolonce podpory OZE a stanovenou na příslušný kalendářní rok Energetickým regulačním úřadem. Samozřejmě, je technický nesmysl, z jednotné elektrizační (distribuční) sítě selektivně odebírat jen elektrony původem z fotovoltaiky, bioplynky, větru a pod.


To není v rozporu, s tím co jsem napsal. To co píšete je například zelený bonus, ovšem energii může výrobce dále prodat obchodníkovi a ten potom například mě i s příspěvkem na OZE.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rob_brno



Založen: Oct 12, 2012
Příspěvky: 209

PříspěvekZaslal: so říjen 13 2012, 20:09    Předmět: Citovat

Otkundes napsal(a):
Pro kejki:
Z toho vyplývá, že zveřejněním změny ceny na internetu, 30 dnů před plánovanou změnou, dodavatel energie dostačujícím způsobem (formou) informuje zákazníka o změně.


Dále platí(výklad ERU), pokud nebyl zákazník o změně VOP nebo ceny prokazatelně informován adresně(SMS s potvrzením, email s "doručenkou" nebo doporučeným dopisem) má zákazník právo do 3měsíců od platnosti změny podat výpověd. Již jsem to využil u UET a nyní to využiji pro přechod od čezu k AM.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: po říjen 15 2012, 9:46    Předmět: Citovat

Ono je to vesměs celý k ničemu, když hlavní podíl na zvyšování ceny elektřiny dnes tvoří položky, které ti dodavatelé silovky neovlivní. To už totiž neřeknou, že díky tomu zas bude MWh v roce 2013 alespoň o 200Kč dražší.

Silovka spíš klesá, takže není problém být "levnější".

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Otkundes



Založen: Mar 14, 2010
Příspěvky: 1664

PříspěvekZaslal: po říjen 15 2012, 16:40    Předmět: Citovat

pro rob_brno:

Odpovídal jsem uživateli kejki na jeho příspěvek z pá květen 11 2012, 22:17 k problému, zda je dodavatel elektřiny povinen každého zákazníka zvlášť písemně informovat o změnách ceny energie. Myslím, že ustanovení §11a, odst 1.) energetického zákona je snad dostatečně srozumitelné.

Možnost odstoupit od smlouvy z důvodu nesouhlasu odběratele se zvýšním ceny, nebo se změnou obchodních podmínek řeší odst. 3.) a 4.) §11a Zákona. Tuto svou zákonnou možnost jste jednoduše využil, k čemuž ERÚ není oprávněn podávat výklad ani stanovisko. Zákony smí totiž vykládat pouze zákonodárce a soud, nikoliv úředník Energetického úřadu. Ten může akorát zkontrolovat, zda dodavatel a odběratel, jednají v souladu se zákonem, případně v rámci své pravomoci sjednat nápravu.

Toto však nebylo předmětem mé předchozí odpovědi, protože dotaz zněl jinak.

Odkaz na aktuální znění energetického zákona, kde se o těchto záležitostech můžete dočíst, jsem zveřejnil ve svém příspěvku ze so květen 12 2012, 12:34.

Přeji Vám spokojenost u svého nového dodavatele elektřiny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rob_brno



Založen: Oct 12, 2012
Příspěvky: 209

PříspěvekZaslal: čt říjen 25 2012, 12:26    Předmět: Citovat

Otkundes:

Nijak jsem ve svém příspěvku vaši odpověd nezpochybnil, pouze jsem cítil potřebu doplnit, že není třeba "zoufat " nad tím, že dodavatelé často neinformují zákazníky o změnách dostatečně. A proto ERU vydal na jaře tohoto roku výkladové stanovisko, kde lépe definuje pojem povinost informovat zákazníka a také práva zákazníka, pokud takto dodavatel nečiní.

Ke dni 18. srpna 2011 nabyla účinnosti novela energetického zákona č. 211/2011 Sb, která dává ERU též pravomoc rozhodovat spory mezi dodavateli energie a jejich zákazníky(tedy ne pouze soud).

http://www.cenyenergie.cz/aktualne/novela-energetickeho-zakona-rozsireni-pravomoci-eru.aspx


Děkuji s AM jsem plně spokojen, například všichni na přelomu minulého roku el. zdražili AM nezdražil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bastliar



Založen: Dec 28, 2009
Příspěvky: 1776

PříspěvekZaslal: čt listopad 08 2012, 14:59    Předmět: Citovat

Človek si povie, už dlho čezáci neobchádzali a objaví sa výrastok ktorý rovno spustí, že nie je jehovista, kde máte elekromer

pýtam sa, vy ste z SPP
on : ano
my ale máme zmluvu
on : to je v poriadku na konci roka vraciame peniaze
( zamestnanci SPP sa predsa nepreukazujú logom ENERGIE 2 ) takže ste alternatívny dodávatel
on : ano, veď Vám to vravím
Ďakujem, dovidenia
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: st květen 18 2016, 9:38    Předmět: Citovat

Dobrý den přeji, před necelými 2 roky jsem změnil dodavatele elektřiny, zajišťoval to provozovatel burzy. Mohl by mi někdo doporučit, ke komu se přihlásit? Původně jsem byl roky u EONu. Tak nevím, jestli se k němu vrátit, nebo ne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4030

PříspěvekZaslal: st květen 18 2016, 9:48    Předmět: Citovat

Nějaké vhodné informace uveřejnil DTest ve své příručce.
_________________
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: st květen 18 2016, 10:04    Předmět: Citovat

Díky za příručku, hodí se, ale šlo mě spíš o doporučení, kde to vyjde nejlevněji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4030

PříspěvekZaslal: st únor 07 2018, 10:49    Předmět: Citovat

Dtest pořádá novou aukci dodavatele plynu a elektřiny.
_________________
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund