Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nabíječka všech typů baterií

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9783
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: ne květen 06 2012, 21:45    Předmět: Nabíječka všech typů baterií Citovat

Nazdar.
V době kdy vyběhly do světa tzv RAM baterie - nabíjecí alkalické baterie, zkoušell jsem jejich nabíječkou nabíjet i klasické alkalické tužkovky zlaté barvy od firmy GP. Koupil jsem kolikrát sadu tužkovek, a když se vybily, ještě jsem je 4X nabil. Pak jsem je vyhodil .

A hle, EVOLVE nabízí nabíječku všech tužkových baterií Smile

http://www.evolve.cz/ftp/ECOcharger/ECOcharger_recenze.pdf
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7914
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: ne květen 06 2012, 22:15    Předmět: Citovat

Nepovažuju to za moc povedený a užitečný výrobek.
citace:
Nevýhodou se může zdát poměrně pomalý proces, který se prodlužuje i tím, že jedno nabití (kterým dodáme článku kapacitu kolem 200 mAh) obvykle nestačí, a tím se regenerace prodlužuje. Vezměme v úvahu, že kdyby šlo teoreticky o „plnění“ od „čisté nuly“ ke kapacitě 2700 mAh proudem 50 mA, bude proces trvat 54 hodin.

Ano, 54 hodin... A každé 4 hodiny tu nabíječku musíte vyndat ze zásuvky a zase vrátit, celkem čtrnáctkrát!
Nevím, zda má smysl nabíjet alkalické články, když kvalitní akumulátor Eneloop si může každý pořídit za slušných 65 Kč. Evolve ECOcharger používá proud 50 mAh, což je možná zbytečně moc a nabíjí to pouhé 4 hodiny, což je určitě zbytečně krátká doba. U tzv. inteligentní nabíječky bych si představoval čas nabíjení klidně 4 dny při proudu třeba 5 mA...
Tento výrobek Evolve nikomu nedoporučuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wolf70



Založen: Feb 24, 2012
Příspěvky: 147

PříspěvekZaslal: po květen 07 2012, 9:46    Předmět: Citovat

to bych radči investoval do tohoto ( http://www.alza.cz/univerzalni-nabijecka-pure-energy-2-ks-aa-2-ks-aaa-ram-d155591.htm ) a má to i 1,5v lepší než 1,2v Smile Smile Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rolland



Založen: Mar 04, 2005
Příspěvky: 53
Bydliště: Šumperk

PříspěvekZaslal: po květen 07 2012, 11:32    Předmět: Citovat

Také tuto nabíječku nedoporučuji.
Přes 50% dobíjených alkalických článků vyteklo,některé ještě v nabíječce. Kapacita již při prvním dobítí byla cirka poloviční, u 2-3. nabití byly zcela nepoužitelné (testováno v dig. fotoaparátu).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7100
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: po květen 07 2012, 12:36    Předmět: Citovat

Kdyby šlo jen o to, použít relativně laciný proud z Dukovan k vyždímání chemické energie z článku, ve kterém je energie cca 8000 dražší, tak budiž. Bylo dokázáno, že technicky to možné je, a v případě nouze to i já využiju.

Pro zařízení schopná pracovat z akumulátorů naštěstí máme opravové akumulátory.
Zrovna digitální fotoaparát je příklad zařízení, které nárazově odebírá velký proud.

_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
vladom



Založen: Sep 11, 2008
Příspěvky: 324
Bydliště: Prievidzsko

PříspěvekZaslal: po květen 07 2012, 14:10    Předmět: Citovat

Problém je taky v tom, že kvalita baterií upadá. Kdysi mi alkalická baterie nikdy nevytekla. Před rokem jsem nakoupil alkalické baterie v jednom obchodním řetězci a dal je do cnc stroje. Po roku padly data, tak se jsem divil, že jindy to vydrželo 2-3 roky, koukám, a baterky byly vytečené. To jsem naposledy zažil u laciných batterií ze Slaného. Tyhle bych určitě nenabíjel, ale kvalitnější - proč ne? Ale jak zjistit že to není šmejd? Kdo do nich vidí? Už ani značka dnes nic neznamená.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bastlfanda



Založen: Jul 11, 2012
Příspěvky: 301
Bydliště: za Prahó

PříspěvekZaslal: ne červenec 29 2012, 11:24    Předmět: Citovat

toť otázka, já zrovna přemejšlim, jesli by mělo smysl nabíjet typ 23AE (12V "válečky"), event. MN11 (6V "válečky", ale tu měnim po několika letech narozdíl od tý první) do dálkovejch ovládání, příp. jak nejvhodněji je nabíjet ... kapacita tam velká nebude, takže by to i při malym proudu nemělo bejt na víc dní. Víte někdo o něčem konkrétnim? Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7914
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: ne září 20 2015, 17:54    Předmět: Citovat

Tak se zdá, že Evolve EcoCharger už nadobro zmizel z nabídky a to je správně. http://klasicke-nabijecky.heureka.cz/evolve-ecocharger/recenze/
https://www.alza.cz/evolve-ecocharger-d177924.htm#recenze
citace:

Dle mých zkušeností je to nesmysl a zařízení k ničemu. Vytékají v ní regenerované baterie značek: Energizer, Duracell, Varta High Energy, GP... skutečně již nevím, jaké baterie bych v ní měl nabíjet viz recenze... nepoškozené kvalitní alkalické. Baterie Panasonic dokonce explodovala, automatické vypnutí nevypnutí. Ještě že jsem u té nabíječky zrovna nestál. Za největší „podlost“ považuji to, že baterka se po nabití tváří v pořádku. Dám ji do suchého šuplíku a po týdnu je vyteklá. Úspěšnost nabití cca 5 z 10 baterií. Baterie po nabití celkem rychle podléhají samovybíjení. V recenzi se tuším píše něco o staré, nějakou dobu skoro totálně vybité baterii, kterou nabíječka opět zprovoznila. Už tomu nevěřím. Jediné místo, kam bych tyto regenerované články použil, je baterka na svícení z IKEA za 30 Kč. Na té se nemá vytečením baterií co zničit. Sice to údajně má patent, ale tak maximálně na tahání peněz ze zákazníka...
---------------------------------
Tato nabíječka je zbytečnou investicí. Alkalické baterie - i značkové - oživý jen z max. 30%. Navíc baterie trpí vysokým samovybíjením. Navíc se zahrátím poruší jejich těsnost a začnou vytýkat. Zpět do dálkového ovladače bych je rozhodně nedával. Zinkouhlíkové ani nezkoušejte. Exploduje. Také neumí vybíjet a tedy není vhodna k nabíjení NiCD akumulátorů. Používám ji jen k nabíjení NiMh aku. Ale protože nabíjí max. proudem 50mA a jen 4hodiny. Tak ji musíte vždy znovu odpojit a připojit zpět do zásuvky. Já to řeším spínací zásuvkou která se každé 4h nachvíli sama vypne. Běžné aku 2200mAh se zde nabíjejí neuvěřitelných 44 hodin při neustálém nabíjení!



Evolve EcoCharger.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Evolve EcoCharger.jpg
 Velikost:  47.93 kB
 Staženo:  92 krát


_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund