Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Povinné ručení - zkušenosti?
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4486
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: pá květen 04 2012, 11:29    Předmět: Povinné ručení - zkušenosti? Citovat

Protože se mi nelíbila cena kterou jsem jim roky platil, vypověděl jsem povinné ručení u ČP a ohlížím se po jiné pojišťovně.
Má někdo tip, kde se zajímat nebo komu se raději vyhnout?

_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33914
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá květen 04 2012, 11:34    Předmět: Citovat

U nas su na webe kalkulacky, ktore ti podla zadanych udajov vypocitaju ceny v roznych poistovniach. A staci uz len vybrat najlacnejsiu. Treba porovnat viac webov, niektore poistovne niekde chybaju.[/u]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vladom



Založen: Sep 11, 2008
Příspěvky: 321
Bydliště: Prievidzsko

PříspěvekZaslal: pá květen 04 2012, 11:39    Předmět: Citovat

Neviem ako v čechách, ale u nás na Slovensku mi prišiel šek na 130€ a pretože som predvídavo dal výpoveď, o niekoľko dní som mal telefon, či ostanem keď to bude za 70€. Pritom v priloženom liste bolo napísané, že tam mám zľavu 40% a vernostné a blablabla. Tak mám pocit, že kto ostane verný poisťovni, toho zoderú tak, že platí 100% navyše.

Naposledy upravil vladom dne pá květen 04 2012, 12:06, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4486
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: pá květen 04 2012, 11:43    Předmět: Citovat

Těch kalkulaček je spousta, to vím. Ceny jsou všude při srovnatelné výši ručení o cca 1000,-Kč a víc ročně nižší než jsem měl.
Šlo mi spíš o zkušenosti s jednotlivými pojišťovnami. Jak se staví k plnění, jak rychle zafungují a takové věci.

vladom
Čekal jsem to samé. Neměl jsem nehodu, nic po nich za ty roky nechtěl a po výpovědi mi během 14 dní přišlo potvrzení o přijetí výpovědi a papír o bezškodním průběhu. Žádné přemlouvání se nekonalo.

_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
dalik



Založen: May 09, 2006
Příspěvky: 305
Bydliště: Hranice

PříspěvekZaslal: pá květen 04 2012, 11:59    Předmět: Citovat

Já (i rodina) pojišťuju auta tady: http://www.pojistimeauto.cz/cz/m/vozidla/

už druhým rokem, vš eok, Roomster je za 1074,- a druhej dvaapůllitrovej sporťák za 2431,-. I výpověď u bývalé pojišťovny zařídili, jsem spokojen.

_________________
Líp už bylo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aqarel



Založen: Feb 04, 2007
Příspěvky: 241

PříspěvekZaslal: pá květen 04 2012, 13:01    Předmět: Citovat

Na motorku mi nejlíp vyšla Kooperativa. Určitě se vyhni pojišťovně Slavia. Kalkulačky na netu jsou strašně hezká věc, ale dobré si zkusit zajít osobně na pobočku, pokud na to máš čas. Jde o to, že ti mohou nabídnout výhodnější nabídku, než co je na netu.
_________________
Šílený web šíleného člověka, jak mi kdosi řekl: The Imaginary World - imaginaryworld.xf.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
helios



Založen: Aug 08, 2007
Příspěvky: 2914
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

PříspěvekZaslal: pá květen 04 2012, 14:07    Předmět: Citovat

Na slovensku je to tak, že každá poisťovňa si nahodí vyššiu sumu a čaká, čo na to zákazník. Ak im pohrozí výpoveďou, urobia mu cenu nižšiu, ak nie, považujú to za súhlas. Na môj dotaz, prečo si nevážia zákazníka, ktorý im už osem rokov bezškodového poistenia dal už dosť peňazí a nenavrhnú sami nižšiu sumu poistného, bolo mi oznámené, že v dnešnej dobe je toto ich obchodná stratégia. Tak GENERALI dostalo moju konečnú výpoveď a podľa spomínanej kalkulačky som prešiel inde.
Potom ma ešte zopár krát otravoval dáky díler od generálov s tým, že mi môžu sumu zrovnať s konkurenciou. Poľutoval som ho, že s tým neprišiel skôr, ale ja sa nevrátim tam, kde si ma nevážia. Pritom som ich po dva roky upozorňoval, že keď im dám výpoveď, tak bude konečná. Nedali si povedať...

_________________
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33914
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá květen 04 2012, 14:16    Předmět: Citovat

Najprv som presiel od Alianz do AXA, pretoze boli o dost lacnejsi. Nasledne (po roku) mi zdvihli cenu a pre istotu mi list o tom poslali tak neskoro, ze sa uz na dalsie obdobie nedala zmluva vypovedat - to sa neda nazvat inak, len spinavost najhrubsieho zrna (a ten zakon, co cele toto umoznuje, je tiez velmi "kvalitne" urobeny...).

Takze som zmluvu vypovedal az na dalsie obdobie a vsetkym odporucam, aby dali od tejto firmy ruky prec. Tiez mali tu drzost otravovat ma, tak som im povedal, ako sa spravaju.

Momentalne som u ČSOB - som zvedavy, ako sa zachovaju.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4213
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: pá květen 04 2012, 14:19    Předmět: Citovat

Já jsem několik let u ČPP (česká podnikatelská) a zatím spokojenost. K PR na auto mi přidali i samostatnou pojistku skútra za 0,- Kč


.

_________________
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5227

PříspěvekZaslal: pá květen 04 2012, 16:06    Předmět: Citovat

ČSOB mám na jednom a autě a no nevím. Jejich systém bonusů kdy mi píší jak mám tolik a tolik bez nehod a snižují mi o xy a v podstatě platím pořád stejně mě už pomalu irituje. Taky mám pocit že dávají značně najevo svoji velikost.
Další auto mám u Allianz včetně havarijní. Sice nejsou nejlevnější, ale maximální spokojenost. Loni dvakrát rozbité pření sklo. Nikdo nic neřešil, jen se mě ptali zda již mám vůz zpátky ze servisu a mohou tedy proplatit fakturu. Nechtěli ani spoluúčast - prý jsem věrný zákazník a když mám u nich pojištění i proti havárii. Tak asi tolik.

_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kevin_mitnick



Založen: May 20, 2007
Příspěvky: 1778

PříspěvekZaslal: pá květen 04 2012, 17:08    Předmět: Citovat

Na Slovenske pobocce jsme meli vsechny auta (7 kousku) pojisteny u Allianz. Jenomze pak panove z Allianz ztratili svepravnost a zacli chtit za PZP (to je u Slovaku nazev povinneho ruceni) u Peugeotu Partner 240€ a za Peugeot 508 pres tri stovky. Takze jsem jim ukazal prostrednikem ze jsou jednicky a sel jsem za ponukou Genertelu.

Kdyz jsem si napsal o nabidku na vsechna auta, tak mi nabidli cenu za Peugeot Partner 100€ a za Peugeot 508 120€ rocne. Nebylo myslim o cem premyslet... Pak mi dva tydny po vypovedi smlouvy volala zenska z Allianz, ze proc jsem od nich odesel. Tak jsem ji rekl, ze pokud mam Peugeot, tak ocekavam ze budu platit PZP za Peugeot a ne za Lincoln Continental...

A tady v Cesku mam pomerne slusnou smlouvu u CPP. Jelikoz tam mam i pojisteni odpovednosti, pojisteni prepravovaneho zbozi a dalsi veci, udelali mi pomerne slusnou nabidku i na pojisteni aut. Za Citroen Berlingo tadu platim 2150 CZK...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8977
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: pá květen 04 2012, 17:27    Předmět: Citovat

Já jsem byl postupně u ČP, pak Kooperativa, teď Direct. Všechno se dá sjednat po telefonu, což je pro mě výhoda, nemusím nikam chodit. Teď po téměř roce trvání, mi poslali nový návrh, který se mi vůbec nelíbil, tak jsem tam zavolal a hned mám o 3000,- pojištění levnější. Připadne mi, že všichni zkoušejí, co člověk ještě snese. Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33914
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá květen 04 2012, 18:24    Předmět: Citovat

U Allianz som platil 7550 Sk (t.j. 250EUR!). U AXA prvy a druhy rok 3900 Sk (130 EUR), treti rok 156 EUR (az teraz som si uvedomil, ze mi to zvysili az po dvoch rokoch - a ten list je najlepsi "Dátum: 19.01.2011, dátum podania: 21.01.2011", text listu: "dňa 16.1.2011 nastane výročie..." - zaujimave, ze rok predtym to stihli vcas).

Teraz u ČSOB 93,98 EUR... vybavil som vsetko cez ten web, kde som to nasiel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5017
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá květen 04 2012, 18:36    Předmět: Citovat

hafca: Je to tak, že pokud se klinent nestará a poctivě léta platí a nebourá, tak na něj naprosto prděj. Stačilo by, kdybys u té samé pojišťovny smlouvu vypověděl a následně uzavřel novou. Tak bys najednou měl úplně jinou cenu.

Platil jsem několik let u ČP havarijní poj. a povinné ručení. Havarijní jsem chtěl už zrušit a tak jsem jim ve správném časovém okně (důležité!) vypověděl havarijní a zároveň i povinné. Napsal jsem jim ale, že povinné ručení bych možná znovu uzavřel u nich, ale jako nový zákazník, neboť noví zákazníci mají u nich mnohem lepší podmínky.
Paní odpověděla, že mi tedy pošle novou nabídku a byla asi o třetinu levnější než původní platba a srovnané to bylo s internetovou nabídkou ostatních pojišťoven (které nabízejí přibližně stejné podmínky pro plnění, 50/50mil škody apod). Uzavřel jsem to znovu u ČP.
Chce to jen projevit snahu a ukázat jim, že se zajímáš a máš přehled o konkurenci.

To samé platí u hypoték, když končí fixace a nabízejí nové úroky. Pokud se nestaráš sám předem a včas, pošlou ti na poslední chvíli mizerný úrok a už není čas na změnu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4486
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: st květen 09 2012, 8:28    Předmět: Citovat

Výpověď pojistky má pokračování s dobrým koncem.
Ve čtvrtek přišel dopis, že vzali na vědomí výpověď a papír o bezeškodním průběhu. A v pátek najednou volala jakási paní, která mi téměř vymluvila díru do hlavy. Celé to skončilo na nabídce nové smlouvy. Ta mi teď přišla. Budu za stejných podmínek jako ve staré smlouvě platit o téměř 1100,-Kč ročně méně. Laughing
Jak to tak vypadá, vyplatí se občas podívat a pokud je rozdíl v ceně zajímavý, přinést jim výpověď.

_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund