Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Panasonic TH-37PV60EH, přerušený páskový vodič k obrazovce
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sadaz



Založen: Nov 26, 2009
Příspěvky: 119

PříspěvekZaslal: pá květen 04 2012, 8:58    Předmět: Panasonic TH-37PV60EH, přerušený páskový vodič k obrazovce Citovat

Zdravím všechny, potřeboval bych prosím poradit se záležitostí týkající se přerušeného vodiče k obrazovce. Televize po zapnutí hlavním vypínačem normálně reaguje, lze se pohybovat v menu.. polovina obrazovky v pořádku, druhá polovina má několik pruhů, viz foto.

Chtěl jsem se Vás zeptat, zda je možné páskový vodič někde sehnat a vyměnit, či je po této poruše panel na vyhození?

O televizi není známa celá historie, čili není vyloučen něčí zásah..

Díky moc za jakékoli rady!!!, detaily viz foto



eb3.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  eb3.JPG
 Velikost:  131.27 kB
 Staženo:  90 krát


eb4.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  eb4.JPG
 Velikost:  181.8 kB
 Staženo:  138 krát


eb2.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  eb2.JPG
 Velikost:  144.65 kB
 Staženo:  157 krát


eb1.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  eb1.JPG
 Velikost:  67.83 kB
 Staženo:  121 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fero7



Založen: Jan 20, 2007
Příspěvky: 2250

PříspěvekZaslal: pá květen 04 2012, 9:27    Předmět: Citovat

Zrejme to sposobil Samo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cabernet



Založen: Nov 26, 2005
Příspěvky: 2783

PříspěvekZaslal: pá květen 04 2012, 11:01    Předmět: Citovat

Je ten vodic v dokumentacii vedeny ako samostatny diel?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7068
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: pá květen 04 2012, 11:58    Předmět: Citovat

Není (kdyby byl, bylo by to: MN865061NNE1 619K4DM2), pásek s datadriverem je součástí panelu a montážní postup panelu nikdo nikdo neviděl. Možná někde existují nějací nadšenci, co by se ho pokusili vyměnit, ale opět jsem nikdy neslyšel, že by někdo uspěl.

Podle toho, že čtvrtina obrazu je bílá, tipuji závadu ještě na C1-PCB. Jinak by odpojení jednoho datadriveru mělo znamenat výpadek obrazu pouze na jeho osmině panelu, nikoliv na sousedních.

Panel ti zřejmě zůstane jako testovací.

_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
sadaz



Založen: Nov 26, 2009
Příspěvky: 119

PříspěvekZaslal: pá květen 04 2012, 12:12    Předmět: Citovat

Pánové, děkuji za rychlé odpovědi.

Před chvílí jsem udělal tu věc, že jsem odpojil CELÝ natržený páskový vodič (pásek je natržen zhruba tak do půlky). Obraz se vylepšil, zrní cca 7/8 obrazu, osmina u strany (nad vytaženým páskem) je bílá. To by tedy možná znamenalo, že C1-PCB by mohl být v pořádku, že?

Otestuji obraz reálným zdrojem obrazu, zda je 7/8 obrazu 100% v pořádku..




DOPLŇUJI INFORMACI: pásek má označení MN865061NNE1 619K4DM2 ..

Další EDIT:Zbytek obrazovky , tedy 7/8 plochy je naprosto v pořádku.

natržený pásek je nesmysl slepovat či pájet, je to roztrženo tak dementně a zrouna v ohybu.. jedině nahradit celek i včetně driveru, který je přímo na pásku.. Nevíte, zda jde vůbec pásek z panelu vypreparovat? Vypadá to, že je pásek k panelu dost fest přidělaný.. V servisním manuálu jsem o tom nic nenašel..

Díky moc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petrus2



Založen: Sep 05, 2005
Příspěvky: 101
Bydliště: Doubek

PříspěvekZaslal: pá květen 04 2012, 20:39    Předmět: Citovat

Četl jsi vůbec ,co napsal Habešan ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sadaz



Založen: Nov 26, 2009
Příspěvky: 119

PříspěvekZaslal: pá květen 04 2012, 22:04    Předmět: Citovat

Jasně, že četl.. Pochopil jsem ho tak, že: se pásek jako samostatný díl nevede, ale v případě označení MN865061NNE1 619K4DM2 by se o samostatný díl jednalo.. U mě se jedná právě o přesně stejný typ.Takhle jsem to pochopil já.. Na začátku vodiče je jakýsi řadič s chladičem, myslel jsem si, že se právě jedná o datadriver..

Na googlu jsem díl pod označením MN865061NNE1 našel, čili jsem se domníval, že by to mohlo jít nějako nahradit..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petr_



Založen: Dec 06, 2010
Příspěvky: 201

PříspěvekZaslal: pá květen 04 2012, 23:29    Předmět: Citovat

Tuším, že tyto pásky umí připojovat v elsinu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cabernet



Založen: Nov 26, 2005
Příspěvky: 2783

PříspěvekZaslal: so květen 05 2012, 6:43    Předmět: Citovat

V ASWO je som nasiel:
IO
P056970

MN865061NNE1
PANASONIC/TECHNICS
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sadaz



Založen: Nov 26, 2009
Příspěvky: 119

PříspěvekZaslal: so květen 05 2012, 9:03    Předmět: Citovat

Bohužel k ASWu přístup nemám. Mohli byste mi prosím zjistit reálnou cenovku, pokud jsou tedy ještě vůbec někde na skladě? (popřípadě kde jsou pásky sehnatelné mimo ASWO? )

Pánové, díky moc!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cabernet



Založen: Nov 26, 2005
Příspěvky: 2783

PříspěvekZaslal: so květen 05 2012, 9:33    Předmět: Citovat

40,04€ s DPH. Sklad maju nulovy, ale mali by to vediet zohnat.
Dalej sa pytaj v AME.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sadaz



Založen: Nov 26, 2009
Příspěvky: 119

PříspěvekZaslal: so květen 05 2012, 10:26    Předmět: Citovat

Díky moc, v pondělí si tam zavolám...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7068
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: po květen 07 2012, 9:07    Předmět: Citovat

Ten C1 bude s největší pravděpodobností dobrý, ještě by mohl mít závadu kolem toho (nyní nezapojeného) konektoru, ale to se dá dokázat až se zcela zdravým panelem.

Název datadriver se vztahuje na celou sestavu s chladičem, čipem a páskovými vodiči. Opsat číslíčka z obrázku dokážu taky. Mám pocit, že mnoho těch náhradních dílů jsou prostě utrhané z vadných panelů. Je to tam přilepeno elektrovodivým lepidlem (s obsahem stříbra) a zajištěno několikamilimetrovou vrstvou lepidla které na první pohled vypadá jako čirý epoxid, ale je pružnější.

Hlavní důvod, proč nevím o tom, že by se někdy podařilo takovou výměnu provést je ten, že jsem nikdy nepracoval ve firmě, kde by se něco takového provádělo. Za 40,04€ bych se raději pokusil sehnat zdravý použitý panel.

Teď by se ta telka dala použít ke sledování 4:3, jen je na to malá. Mám doma v tomhle rozměru širokouhlé CRT a ten obraz je prostě malý.

_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
sadaz



Založen: Nov 26, 2009
Příspěvky: 119

PříspěvekZaslal: po květen 07 2012, 15:34    Předmět: Citovat

Volal jsem do Ame a díl s označením MN865061NNE1 je k dispozici. Problém je ale v tom, že v ame ho vedou jako IC (integrated circuit) a nedokážou stoprocentně určit, zda se jedná jen o řadič, který je nalepen na páskovém vodiči pod chladičem, či o celý páskový vodič. (logičtější by mě přišlo, že se jedná o celý páskový vodič).. Takže jim pošlu asi fotku, kterou oni pošlou dodavateli..

V servisním manuálu k dané TV vedou páskový vodič jen jako "Panel data driver" či jako "S.B.".. v celém SM není o označení MN865061NNE1 sebemenší zmíňka..

Starý páskový vodič jsem celkem jednoduše vypreparoval a vyčistil kontakty na panelu plasmy.. další problém vidím ve vodivém spojení panelu a páskovým vodičem (pokud ho seženu). Dá se sehnat někde to elektrovodivé lepidlo?? Jak se s tím pracuje? nevyzkratuje mi to po nanesení i ostatní piny?

Díky moc !!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7068
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: po květen 07 2012, 15:44    Předmět: Citovat

Je to samolepka.
Samozřejmě ho nesmíš přilepit nakřivo, a proto bych to raději svěřil firmě, která to umí. Myslím, že odstranit ten starý vlastnoručně nebyl nejlepší nápad.

Samotný čip je několikamilimetrový křemíkový obdélníček, který je jakousi sofistikovanou technologií (bondování?) připevněn na "ohebný plošný spoj", který tvoří ten páskový vodič a dutina v hliníkovém chladiči je vyplněna bílou teplovodivou pastou. O tom se nyní můžeš sám přesvědčit...

_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund