Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Česká televize
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 19, 20, 21  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jandu



Založen: Feb 06, 2007
Příspěvky: 4509
Bydliště: vých.slovensko

PříspěvekZaslal: út říjen 02 2012, 11:33    Předmět: Citovat

Pre zaujímavost - logo v tomto roku menili madari,slovensko i cesi. /písané na mt/
_________________
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33905
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út říjen 02 2012, 11:42    Předmět: Citovat

Vsetko statne televizie a v krajinach, kde je dost penazi na rozhadzovanie... Zaujimave, ze napriklad CNN ma od zaciatku stale rovnake logo za 32 rokov ho nikto nemal potrebu menit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: út listopad 13 2012, 16:39    Předmět: Citovat

Vánoce v ČT budou ještě pohádkovější než loni Wink
_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7894
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: po prosinec 24 2012, 16:59    Předmět: Citovat

Tohle je jakýsi FTP server s obrázky z ČT... ftp://ftp.czech-tv.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7087
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: st leden 02 2013, 9:07    Předmět: Citovat

Myslím, že jsi objevil nový kontinent, tuším, že se jmenuje Amerika...
_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: čt únor 07 2013, 23:49    Předmět: Citovat

Blíží se 60. výročí počátků pravidelného TV vysílání Československé televize:
citace:
...
Zkušební televizní vysílání ze Studia Praha v Měšťanské Besedě (ve Vladislavově ulici) bylo zahájeno 1. května 1953 a 25. února 1954 bylo prohlášeno za pravidelné.
...

Zřejmě v této souvislosti se nepravidelně objevuje na obrazovce (v pravém horním rohu) v pořadech ČT "upoutávka": 60 a letopočty 1953 a 2013.
Zatím jsem tomu nevěnoval přílišnou pozornost - ale nikde jsem se o tom zatím nic nedočetl (ale taky jsem moc nehledal).
Přitom se na stránkách ČT píše třeba o nové službě Audio Description spuštěné 1. února 2013, ale o blížícím se výročí (a upoutávce) ani zmínka.
Nenarazili jste na něco?

EDIT:
Tak o výročí se samozřejmě píše (třeba tady), ale o té upoutávce nic Rolling Eyes

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: st květen 01 2013, 21:57    Předmět: Citovat

Česko slaví 60 let od zahájení TV vysílání,
ČT spouští ČT1 HD, ČT2 HD a ČT Sport HD v DVB-T Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19522
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: čt květen 02 2013, 4:55    Předmět: Citovat

Tak jsem to zkusil z té Černé hory - zatím nic (nebo to sem nedosvítí). V každém případě na husté síto je signál kanálu 21 asi o 18 až 25 dB slabší a nelze identifikovat, zda se jedná vůbec o signál vysílače Černá hora a ne o nějaký odraz třeba z Bukové.... ale budu to příležitostně zkoušet.
Zajímavé je, že o veřejnoprávním multiplexu 1a píšou jen na Parabole, jiné servery o tom mlčí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne květen 05 2013, 14:22    Předmět: Citovat

Před 25 lety zahájeno experimentální vysílání teletextu Wink

V březnu 1988 jsem v brněnském TUZEXu kupoval ctv SALORA 22L35 s tím, že si v budoucnu nechám domontovat TXT modul (v té době ještě s CZ abecedou neexistoval).
Přestože všichni brňáci (či další jihomoraváci) kupovali Thomsony, páč už TXT modul zabudovaný měly. Měly, avšak pouze s West abecedou - TXT jim sice na "rakušácích" šlapal, ale nedomysleli, že za nějaký rok budou na telkách číst zmršenou češtinu.
Já (který stejně neměl možnost příjmu těch rakušáků) raději 2 roky počkal, až se (zase v TUZEXu) objevily už CZ moduly a hned ho nechal namontovat. Takže od r. 90 jsem měl TXT nejen s češtinou, ale modul zvládal většinu jiných jazyků, přijímaných přes (v té době zakoupený) SAT Rolling Eyes

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
milous2



Založen: Jun 29, 2011
Příspěvky: 791
Bydliště: u Kolína

PříspěvekZaslal: ne květen 05 2013, 15:53    Předmět: Citovat

Taky vzpomínám. V Tuzexu jsem teda kupoval jen rifle,ale modul TXT jsem objednal od někud z moravy a vpravil do telky zn.Color 343 (takový Oravan s 55.předvolbama,bublinkový d.ovladač).Pochopitelně to bylo oněco později než před 25.lety.Bylo to dobré na výsledky sportky (bez záruky),sportovních utkání atak dál.Zase vzpomínka.Internet tenkrát ještě nebyl. Laughing Děkuju za připomínku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne květen 05 2013, 19:59    Předmět: Citovat

Když už jsme u té nostalgie:
SALORA stála v r. 88 - 4.000,- starých bonů (TK). TXT modul (do ní) pak v r. 90 - 700,- už nových bonů.
Nechal jsem ho namontovat v TV servisu na Husově ul. v Brně (jak tu nedávno napsal vestik: "Kovoslužba..dobrý den, pamatujete? Laughing ").

A to jsem ještě k tomu pak koupil taky v r. 90, či 91 (zase v TUZEXu - tentokrát v Trenčíně, v PRIORu!) ještě ORAVAN LUX (s dálk. ovládáním!).
Ten už byl rovněž za "nové bony" - ale za kolik, to se mně už nějak vypařilo z palice (asi bych ještě někde našel od něj účet). Jen vím, že mně nevyšel ani na tolik, co stál v Elektru běžný ORAVAN - tj typ bez DO - ten stával 9.000,-Kčs.
Nehledě na to, že tuzexový LUX měl obrazovku orig. Toshiba (v běžném bývala ponejvíce z DDR), násobič SRN (v běžném poruchový "bulhar"), ... Shocked
Tady je ke shédnutí fotodokumentace (mj. od obou).
No a ještě bylo po jeho koupi jedno příjemné překvapení: ORAVAN LUX nainstalovaný v kuch. koutě (SALORA v obýváku) - a obě šly navzájem ovládat oběma VDO (telky měly stejné říd. µC !!!).
Takto to mám rovněž i nyní (po víc jak 20 letech) jak v KK, tak v OP jsou telky OVP, takže rovněž VDO kompatibilní Rolling Eyes

EDIT:
Montáž TXT modulu mně už do toho LUXe nelákala, páč jsem měl TXT už v SALOŘE. Přestože jsem do řady jiných tvp TESLA Orava (i do ruských Rubínů) ty moduly montovával. V 90. letech je vyráběla a dodávala fa ATOLL Havířov (viz např. toto vlákno) Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali


Naposledy upravil kokun dne ne květen 05 2013, 20:21, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12448

PříspěvekZaslal: ne květen 05 2013, 20:16    Předmět: Citovat

>milous2 - Také jsem v té době poté, co jsem vybavil svého Oravana modulem DO (návod byl v Amáru), prahnul také po teletextu. Možná to byl stejný modul (viz sken).
Také jsem tento modul propojoval s Commodorem 64 pro možnost dalšího zpracování a tisku TTX-stránek.
Heroická doba. Wink

p.s. >kokun - Ano, firma Atoll. Na to vlákno jsem už taky zapomněl. Wink



Snímek.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Snímek.jpg
 Velikost:  89.03 kB
 Staženo:  112 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
milous2



Založen: Jun 29, 2011
Příspěvky: 791
Bydliště: u Kolína

PříspěvekZaslal: ne květen 05 2013, 21:08    Předmět: Citovat

Chlapi je to dávno a vzpomínky se odpařujou.Teď se mi to vybavuje.Byla to ta uvedená fy.Atol.Nabízeli různé moduly.Jako např.PAL pro ruské Rubíny,Elektrony a asi Selena?(to asi bylo rádio?)Pak ty TXT moduly a ty byly pro více typů televizorů podle řídící jednotky.Buď 806D,SAA1290 to byl můj případ.Tenkrát to spletli a poslali mi pro 806ku a musel sem reklamovat.Další zdržení Laughing Ale omluvili se a obratem zaslali správnou verzi.Modul se lišil jen jiným MCU a vzpomínám,že ho přendali z patice a deska byla původní.Udělal jsem si naní před odesláním "tajnou"značku Laughing Pochopitelně na MCU smazané značení,co smazané zbroušené Laughing Celý modul jsem musel zakrytovat do krabice z pocínovaného plechu a skleněné průchodky po obvodu.Nějak to produkovalo rušení a nešlo se ho jinak zbavit.Obrazovku jsem měl taky zn.Toshiba a Ty první Oravany je mívaly také. kokun esi bylo něco lacinější nebo né to už je dnes jedno.Nezávidim nikomu nic.Není potřeba to stále vyzdvihovat. Bony za 4,5 jsme taky měli,ale komu tím prospěju?Dneska? Laughing Kvůli vnější sat.jednotce(dříve ji tak nazývali)jsem prodal auto, Laughing Jo a modul TXT jsem taky měl s maticovou klávesnicí a s TV propojenej několika žílovým kabílkem.Byl to prototip odněkud ze Slušovic,zajímavý na tu dobu. Mojim snem bylo také TV s funkcí obraz v obraze.Splnil se mi po letech když sem na něj narazil ve frcu.Pěkná TV,dvou tunerová,audio taky slušné.Na bedně název Universum,ale vevnitř Philips.Kde skončil? No na hromádkách kde jinde.Nebylo to drahé asi 6k.nebyl k ní or.ovládač.Nakrmil sem si to univerzálkou a pak už jen jakým koli od Ph.No ta zlatá digitalizace nám vzala hračky a i sny. Vše Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne květen 05 2013, 21:41    Předmět: Citovat

milous2 napsal(a):
Chlapi je to dávno a vzpomínky se odpařujou.Teď se mi to vybavuje.Byla to ta uvedená fy.Atol.Nabízeli různé moduly.Jako např.PAL pro ruské Rubíny,Elektrony a asi Selena?(to asi bylo rádio?) ...

Tak když si dnes hodíš do Googla výraz selena, tak ti to vyhodí 300 milionů [Přibližný počet výsledků: 298 000 000 (0,18 s)] odkazů, z nichž je převážná většina na Selenu Gomez Shocked Laughing

Přesto rusové vyráběli několik verzí trp "SELENA" a rovněž několik modelů tvp "SELENA", z nichž min. dva se dovážely i k nám.
Ale montovat TXT modul do rádia? - to asi těžko Shocked Laughing

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
milous2



Založen: Jun 29, 2011
Příspěvky: 791
Bydliště: u Kolína

PříspěvekZaslal: po květen 06 2013, 5:41    Předmět: Citovat

Prosím za odpuštění,že se zde jeden sklerotik vyjádřil.Již se to nebude opakovat.Omlouvám se za dezinformace ohledně Seleny. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 19, 20, 21  Další
Strana 3 z 21

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund