Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Sny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: so červenec 07 2018, 9:06    Předmět: Citovat

Něco hledám, a narazil jsem na tohle. Tak to trošku oživím.
Už se vám někdy stalo, že vás ve snu neco překvapilo, nebo že se stalo něco, co jste nečekali?
Ale jak může mozek překvapit sám sebe, když si to vlastně vymýšlí?
Dospěl jsem k závěru, že poměrně snadno. Jedna část mozku sen vymýšlí, jiná se kouká. A určitě ty části nejsou jen dvě. Už se mi taky zdály dva sny najednou. Sice jen chvilku, ale zdály.
I ten stav, kdy se člověku něco zdá těsně před probuzením tomu napovídá. Probudila se tak velká část mozku, že už naběhlo vědomí. Ale část mozku pořád vymýšlí sen. Tak proč bychom se nepodívali. Samozřejmě je dost těžké tu část taky neprobudit, takže žádné velké hrdinství při bdělém stavu se konat nebude.
Jak je příjemné poslat část mozku spát si může asi každý vyskoušet. Stačí být hodně ospalý a muset někam jít. Obvykle je to v noci, tedy na chodnících i cestách místa dost. Skuste při chůzi na chvíli zavřít oči. Jste bdělí, a přitom část mozku spí. Přitom jdete. Můžete na okamžik usnout natolik, že se vypne vědomí. Zaregistrujete ztrátu rovnováhy a to vás probudí.
Pokud to některým nepůjde, tak možná neusínají tak snadno. Čím je člověk ve větší pohodě, tím asi lépe usíná. Já nemám problém během čtvrthodinové odpolední cesty autobusem desetkrát usnout a shlédnout deset snů. Ale jen odpoledne. Večer nikdy.
Nedávno jsem řešil opačný problém - řídit a neusnout. Stromy podél cesty se mi nad hlavou zavíraly jako tunel, odrazky na patnících kolem cesty, hlavně v zatáčkách, vytvářely roztodivné tvary a obrazce, že jsem měl problém v tom obrázku najít skutečnou cestu. Nemoh jsem se probrat, nijak. Teprve se svítáním se to zlepšilo. Byla to hrozná cesta. Příště musím lépe plánovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PeteBurns
Zablokován


Založen: Oct 08, 2007
Příspěvky: 2578

PříspěvekZaslal: so červenec 07 2018, 21:13    Předmět: Citovat

K tomu soferovaniu a zaspavaniu len tolko - si riadny trkvas, bud rad, ze sa nic nestalo, nabuduce uz tolko stastia mat nemusis - v takychto pripadoch treba okamzite zastavit a aspon par hodin si pospat, inak sa moze stat, ze bude clovek do konca zivota lutovat, ak to teda prezije Confused Mne sa to stalo iba raz v zivote, ale mal som stastie, hluk vybocovania z cesty ma prebudil, no vela ludi to stastie nemalo - odvtedy uz viem, ze ak zacinam vidiet machule pred ocami a blbne videnie, treba okamzite zastavit, inak nie je sanca udrzat sa bezpecne pri vedomi...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7589
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: so červenec 07 2018, 21:36    Předmět: Citovat

citace:
Nedávno jsem řešil opačný problém - řídit a neusnout. Stromy podél cesty se mi nad hlavou zavíraly jako tunel, odrazky na patnících kolem cesty, hlavně v zatáčkách, vytvářely roztodivné tvary a obrazce, že jsem měl problém v tom obrázku najít skutečnou cestu.

Tebe bych teda chtěl na silnici potkat. Děkuj denně (Bohu, Buddhovi, proroku Mohamedovi, J*, Leninovi, straně, Sovětskému svazu, Matce Gaie, Prozřetelnosti, Svantovítovi, Perunovi - nehodící se škrtni) že jsi dojel a nic se nestalo.
Podle mého jsi ______(zde si doplňte nějaké vulgarismy a urážky), že jsi jel. "Muset" není argument.

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: ne červenec 08 2018, 9:18    Předmět: Citovat

Čekal jsem, že vás zaujme hlavně ten konec. Ale jo, poslužte si. Zažil to každej. Jen se tím asi nechlubí. Neříkám, že tak jezdím pořád, to byla jen vyjímka. Nevím, proč bych to nenapsal. Lepší než mlčet. Třeba si to někdo přečte a vyvaruje se toho. Nebo aspoň ví do čeho jde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31876
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne červenec 08 2018, 10:14    Předmět: Citovat

Fakt je, že těch, co přežili mikrospánek za volantem a můžou se tím chlubit, je hodně málo ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: ne červenec 08 2018, 11:30    Předmět: Citovat

Kolega vloni přežil mikrospánek za volantem, na rozdíl od situací kdy jsem seděl vedle, byl sám a další půlrok strávil ve vegetativním stavu s prognózou "hodně blbý". Letos na jaře to tu zabalil a sleduje to už z obláčku.
citace:
Ale jak může mozek překvapit sám sebe, když si to vlastně vymýšlí?
na to mám hypotézu, ve spánku člověku, tedy jeho mozku, přiděluje sny a uklízí Vyšší Nadřízená entita, takže není problém se pak cítit překvapeně, případně jako vyvoraná myš, případně obdržet sen, se kterým nemám nic společného, cizí děje, cizí osoby, cizí prostředí, mluvím plynně cizím jazykem který v bdělosti neovládám atd.
A na to navazuje další hypotéza, že počet lidských individuí je nějakým způsobem ohraničený a svoje duševno mají sdílené a to se někde někdy zadrhne, zvlášť při nezdravě narostlé lidské populaci. Copak není fakt, že se celé milionové stádo kolikrát chová nezdravě uniformně? S podobným rozporem přišel před mnoha lety astronom Kopal, když si dělal statistiky výskytu géniů v populaci a vyšlo mu, že navzdory (nebo vinou?) neobyčejně rozrostlé základny se výjimeční jedinci už jaksi nevyskytujou, na rozdíl od minulých staletí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7589
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: ne červenec 08 2018, 12:13    Předmět: Citovat

On o únavě za volantem ví i jistý bývalý taxikář z Chebu. Sám přežil, ale 20 lidí z autobusu už ne.
_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
JiriTom



Založen: Apr 26, 2017
Příspěvky: 1279

PříspěvekZaslal: ne červenec 08 2018, 12:34    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
...……...se výjimeční jedinci už jaksi nevyskytujou, na rozdíl od minulých staletí.

Vyskytují, stačí patřičná dávka hulvátství,narcisismu a k tomu ztráta sebereflexe a můžeš se stát prezidentem - tu zde, tu v Americe nebo Turecku. Smile A to nejen ve snu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PeteBurns
Zablokován


Založen: Oct 08, 2007
Příspěvky: 2578

PříspěvekZaslal: ne červenec 08 2018, 21:00    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
A na to navazuje další hypotéza, že počet lidských individuí je nějakým způsobem ohraničený a svoje duševno mají sdílené a to se někde někdy zadrhne...

Na to je jednoducha odpoved - nie je, bunky su naprogramovane aby sa mnozili, je jedno, ci ludia ci zvierata atd - ak nebude prekazka, mozu sa mnozit donekonecna, "dusevno" to nijako neobmedzuje. A co sa tyka "dusevna", kvantum funkcii robi mozog automaticky, bez predchadzajuceho ucenia, u zvierat je to ovela viditelnejsie a rovnake druhy maju naprogramove uplne rovnake spravanie, co opat dokazuje iba to, ze evolucia je tym uplne vylucena a zive tvory nie su nic ine, iba naprogramovani biologicki roboti...Tam ale zial dokazy koncia Smile Sranda je aj to, ako si ludia myslia, ze ONI su mozog Laughing Tam je aj odpoved na sny atd - mozog si v skutocnosti robi co chce, na co je naprogramovany, ta cast, ktora je "MY", je len mala cast celku - chcem vidiet niekoho, kto vedome ovlada hocijaku z kvanta automatickych funkcii mozgu - ved "ON" je predsa mozog Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: ne červenec 08 2018, 22:00    Předmět: Citovat

Aby běžel mozek jako dvoujádro prý umí hlavně ženský. Takže zvládají dvě věci naráz, aniž by musely nějak moc uvažovat.

Já to mám bohužel taky. Můžu sekat trávu a přitom přesně vím, kdy se mně na plotně možná začne pálit guláš, a nemusím se ani podívat na hodinky či čekat na hasiče.

Schválně - kolik z vás ve snu umřelo, utopilo se, nechalo se zastřelit atd. a zažilo opravdu smrt? Předpokládám, že nikdo.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
FERYACT



Založen: Apr 20, 2005
Příspěvky: 2285
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: út červenec 10 2018, 9:15    Předmět: Citovat

Slyšet se chrápat není zase nějaká abnormálnost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7589
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: út červenec 10 2018, 9:20    Předmět: Citovat

Přesně tak, nejlíp se mi usíná na zádech; když se zaslechnu chrápat, ještě na takové té hranici mezi bděním a spánkem, tak se otočím na bok a do dvou minut spím jak dřevo.
_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17796
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: út červenec 10 2018, 9:46    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
Aby běžel mozek jako dvoujádro prý umí hlavně ženský. Takže zvládají dvě věci naráz, aniž by musely nějak moc uvažovat.


Tak to potom znám jednu, co má v hlavě čtyřjádro, nedělá ji vůbec problém dělat čtyři věci najednou a ještě u toho nadávat. Naštěsti to nemím doma. Laughing

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pida_m



Založen: Feb 04, 2010
Příspěvky: 775
Bydliště: Karlovy Vary

PříspěvekZaslal: út červenec 10 2018, 9:51    Předmět: Citovat

Mark Gungor mne docela pobavil.
https://www.youtube.com/watch?v=3XjUFYxSxDk

...tady je to méně kvalitní z CZ titulky:
https://www.youtube.com/watch?v=SZf4imtSDrs

_________________
píďa
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: ne červenec 15 2018, 19:45    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
Schválně - kolik z vás ve snu umřelo, utopilo se, nechalo se zastřelit atd. a zažilo opravdu smrt? Předpokládám, že nikdo.

Ale to víš že jo. Už je to několik let, ale pamatuju si to jako včera. Vyjel jsem na lokomotivě z nádraží v Hnojníku a jel jsem směrem na Frýdek. Kousek za nádražím je tam přejezd přes cestu. Závory byly dole, ale přes koleje byla velká železná brána (Ve skutečnosti tam není). Byla zavřená. Já jsem stál na ochozu (byla to taková ta lokomotiva co má dokola ochoz, boudu pro strojvedoucího a dlouhý motor dopředu) a lokomotiva jela sama. Neřídil ji nikdo, já ji prostě nějak zapnul, tak jela. Brána se rozlétla jak nic, přejel jsem cestu a projížděl polem někam k lesu. Mávl jsem nad tím rukou - brána - to se spraví. Stál jsem vpředu na ochozu a díval se. Najednou z lesa vyjel vlak. Ve snu tam byla jenom jedna kolej (ve skutečnosti možná dvě, nevím), srážka tedy byla nevyhnutelná. Věděl jsem, že nestihnu zaběhnout dozadu a lokomotivu nějak zastavit. Nejsem strojvedoucí, napřed bych se musel rozhlédnout, kde a jak se to vlastně dělá. Nehrozilo. Věděl jsem že umřu. Stihnul jsem akorád doběhnout dozadu a přikrčit se. Přišla obrovská rána. Ani to nestihlo zabolet, jenom takový záblesk to byl. A pak už nebylo nic. Ticho a tma. Ani nemůžu říct, jestli ten sen ještě běžel nebo už skončil. Nebylo prostě nic.
Nebylo to ani jako noční můra. Když jsem se probudil, byl jsem plný takového zvláštního objevného pocitu, jako že jsem se dostal někam "daleko", kde ještě nikdo nikdy normálně nebyl. Ten pocit se ve mě držel několik dní, než postupně vymizel. Proto si to pořád pamatuju.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 7 z 8

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.24 sekund