Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Sony STR-DE515, bliká nápis PROTECT
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mrJerry



Založen: Apr 05, 2012
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: so duben 07 2012, 16:49    Předmět: Citovat

Tak vsadil jsem na ochranu IO uPC a zapojil rezistor primo. Po zapnuti je napajeni IO v dobre, nic neodchazi. Nameril jsem nove hodnoty obvodu, vse zase mereno proti zemi. Licou tam desetiny voltu, po zapnuti tam je vzdy o nejaky milivolt jinak. Mezi merenim paru vykonaku a IO jsem vzdy zesilovac radeji vypl. No kazdopadne to vypada lepe nez to bylo, IO vypadaji v poho ale s tema hodnotama napeti fakt nevim. Vse mereno proti GND. Ty drobne rozdily si vysvetluji bud tim ze tam je nekde opravdu jeste studenak nebo prechodak mezi hrotem meraku a merenym mistem, ale pri pouziti krokodylku po vypnuti a zapnuti bylo napeti taky drobne rozdilne. Prikladam namerene hodnoty.


STR-DE515 po vymene R740.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  STR-DE515 po vymene R740.jpg
 Velikost:  253.56 kB
 Staženo:  268 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Philip_Fry



Založen: Sep 01, 2010
Příspěvky: 1538
Bydliště: Trutnov

PříspěvekZaslal: so duben 07 2012, 22:24    Předmět: Citovat

SS napětí už na vstupech toho uPC (a ostatně i STK350) je nesmyslné, stačí se podívat na zbytek schématu a je tam jasně vidět, že signál přichází rovnou z master volume poťáku a je stejnosměrně oddělený. Takže buď stále chyba v měření (připoj zem měřáku opravdu na spolehlivou zem na DPS, ideálně mezi filtrační kondenzátory C811 a C812) nebo jsou ty šváby oba v háji - lze snadno zjistit jejich odpájením a měřením na holých ploškách. Ještě je varianta, že tam prolézá nějaký "nadzvukový bordel" z vadného surround procesoru a celé to pak nakmitává, už jsem to taky zažil a dokonce bych řekl, že u stejného typu receiveru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mrJerry



Založen: Apr 05, 2012
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: ne duben 08 2012, 6:49    Předmět: Citovat

Dle meho amaterskeho nazoru bude uPC v poradku, tim STK350-230 si nejsem jistej. Jeste jedna vec. Meril jsem to s odpojenyma modulama SWITCH a VIDEO BOARD. Myslel jsem ze na ss slozku to nemuze mit vliv ale po pripojeni mi klesly ty vstupni napeti na IO na obou dvou ale na STK jsem nameril na vyvodu nejakych 66V a klesalo to, pak jsem to radeji vypl. No upravim tabulku hodnot. Jinak "minus" meraku mam na chasi a je to stejny jako kdybych to dal mezi ty filtracni kondy, jen pro info. Takze predelam tabulku pro hodnoty se zapojenymi vsemi boardy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
michal12



Založen: Aug 03, 2008
Příspěvky: 163
Bydliště: Náměšť n/H

PříspěvekZaslal: ne duben 08 2012, 7:49    Předmět: Citovat

Spiš bys měl před měřením odpojit konce od předku vypojením CNS701 a vstupy konců ještě před odpory R701, R751 a R551 uzemnit (můžeš to udělat jednoduše např. přímo na tom konektoru CNS701 jedním cínovým můstkem přes všechny piny). Sice se tam nemá SS jak dostat ale stejně bude lepší měřit konce úplně nezávisle. Nezdá se mi, že by to mohla nějak ovlivnovat přítomnost SWITCH a VIDEO BOARD, pokud teda opravdu neměříš na těch vstupech nějaký bordel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mrJerry



Založen: Apr 05, 2012
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: ne duben 08 2012, 11:23    Předmět: Citovat

Tak stale v modu protect. Pripojil jsem teda oba ty boardy a vstupy se nezdaji byt problemem. SS hodnoty vykonaku se taky upravilo na konecne normalni hodnoty ale nevim kde se mi bere to vysoke napeti na vyvodech 3,4,5,6 u STK350-320. Letmym testem na diody prorazeny neni, jinak nevim jak otestovat. To napeti se tam snad ani nema jak dostat? Jinak jeste otazka, proc tam hapruje napeti kolem tech stabilizatoru IC801,802 ma tam byt vlastne 12 nebo 15V? Zase prikladam zmerene napeti, mereno 2x pro kontrolu.


STR-DE515 zkompletovano.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  STR-DE515 zkompletovano.jpg
 Velikost:  277.62 kB
 Staženo:  234 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mrJerry



Založen: Apr 05, 2012
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: po duben 09 2012, 16:25    Předmět: Citovat

Tady se neda oprit o namerene hodnoty. Po kazdem zapnuti jsou tam jine hodnoty. Merak je OK, zkousel jsem pro jistotu druhy. Po dlouhodobem zkouseni a mereni je uPC i s vykonama na stale hodnote jak jsem vystavil posledni hodnoty, ale u toho STK merim na vykonakach napajeci napeti, takze ty hodnoty co jsem napsal u tech dvou vykonaku jsou zkreslene pac jsem to mezi tim vypnul a zapnul. Je moznost zarucene zjistit jestli to STK opravdu neodeslo? Tech 40 voltu na baze musi preci prijit z vystupu STK tak muze mi nekdo potvrdit ze ten svab to ma za sebou? Nechce se mi do toho vrazet zbytecne prachy. Jinak musim rict ze jsem tak trochu zklamanej pajeci technologii Sony! Je to fakt bida.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pikofarad



Založen: Dec 02, 2007
Příspěvky: 1344
Bydliště: 742 58

PříspěvekZaslal: po duben 09 2012, 21:12    Předmět: Citovat

Vezmi lupu a zkontroluj všechny spoje,já měl takového kenwooda,snad 20stuďáků.Nakonec jak jsem ho poskládal,tak stejně nejel.Zapoměl jsem na jeden šroubek který držel tuner se zadním čelem a zemnil vf díl.Jak tu už někdo naznačil,chyba může být i v uzemnění jednotlivých částí.
Na pinech 3,4 STK je skoro plné +45V napájení.



Tranzistory hybridu 3 a 4 jsou otevřeny nebo proraženy,zkus to ohmetrem,bez napájení.
A pájecí technologií zklamán být nemusíš,tohle je letitý kousek,stejné stuďáky najdeš i v daleko dražších komponentech Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mrJerry



Založen: Apr 05, 2012
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: út duben 10 2012, 6:36    Předmět: Citovat

Takze meril jsem ten STK testem diod po vybiti kondu v napajeni a nemaji znamky poskozeni ukazuji s plusem na vyvodu 9 hodnotu kolem 600 a 700. Pri drobnem napeti na bazi se overou a zkratujou takze bych rekl jsou v poho. Jinak se mi poznatek o uzemneni hodil a po doplneni vsech sroubu (i na zadnim panelu s vystupy a video boardem ) ted je napeti na tech stabikach jak jsem se ptal proc to tak kolisa +-15V. Uzemneny uz je teda vse, nemam jen zakrytovany ten prostredni dil abych se dostla z vrchu k soucastkam ale ten snad nic nezemni. Takze jeste nejake rozumne navrhy kde se bere napajeci napeti na pinech 3,4,5,6 STK? Jeste jsem znovu prohral vsechny spoje v obvodu kolem STK az po vystupni konce a vstupy. Teoreticky, kdyz bych ten STK uplne vypajel a zapl bez nej, nesel by pouze center vystup, ukozoval by receiver stale protect i bez toho svabu nebo by se tam neco mohlo odvarit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pikofarad



Založen: Dec 02, 2007
Příspěvky: 1344
Bydliště: 742 58

PříspěvekZaslal: út duben 10 2012, 8:34    Předmět: Citovat

Zkusil bych to poskládat i s tím krytem.Nebo propojit drátem všechny jeho kontaktní body se zemí a deskou.Pokud je to ovšem horní kryt tak to asi netřeba
To STK na pinu 8 je opravdu uzemněno??
Na to laborování bez STK bych doporučil symetrický zdroj s nastavitelnou proudovou ochranou.Místní trafo je na pokusy nevhodné


Naposledy upravil Pikofarad dne út duben 10 2012, 12:41, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mrJerry



Založen: Apr 05, 2012
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: út duben 10 2012, 12:36    Předmět: Citovat

Ani po kompletnim zakrytovani a sesroubovani jsem zmenu nezaznamenal. na vystupu STK porad napajeci napeti. Vyvod 8 je uzemneny,i tak jsem ho jedte dratem uzemnit kdyby nahodou nekde zbloudil ale stejny vysledek. Bud je tam schovanej studenak nekde nebo uz fakt nevim,nedava to smysl. Kazdopadne diky za vsechny rady a pripominky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
michal12



Založen: Aug 03, 2008
Příspěvky: 163
Bydliště: Náměšť n/H

PříspěvekZaslal: út duben 10 2012, 15:30    Předmět: Citovat

Jaké by byly výkonové ztráty na bázových odporech koncáků R564 a R565, kdyby tohle byla pravda?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Philip_Fry



Založen: Sep 01, 2010
Příspěvky: 1538
Bydliště: Trutnov

PříspěvekZaslal: st duben 11 2012, 5:50    Předmět: Citovat

mrJerry : Už sis zkontroloval, jestli Ti neleze z DSP nějaký bordel, který to rozkmitává, jak jsem Ti radil už dříve? Případně jestli vůbec z toho leze audio signál? Ono je totiž divné, že by odcházely součástky až takhle "nelogicky", stylem ochranný odpor v napájení budiče jednoho konce (uPC) a k tomu konec jiného kanálu (STK).

Na Tvém místě (neuraž se, ale nemám pocit, že jsi "kdovíjaký" diagnostik) bych zkoušel postupně vyřazovat jednotlivé konce (odpojením napájení v případě diskrétních konců a vyletováním v případě integrovaných) a sledoval bych, kde se chování zesilovače změní - zmizí PROTECT. A až potom hledat konkrétní problém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mrJerry



Založen: Apr 05, 2012
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: čt srpen 23 2012, 14:40    Předmět: Citovat

Tak jen kdo to sledoval a koho by to zajimalo. Bohuzel mi to nebyli schopni opravit tak jsem si rekl ze nemam co ztratit pustil jsem se do toho jeste jednou. Vypajel jsem ten STK350-230 (centre nepotrebuju) a zmizel napis PROTECT takze by bylo vse funkcni az na to ze nesel zádný signál ze vstupu na vystup. Problem se ukazal v surround processoru LV1016 ktery nepropustil signal, tak jsem ho obesel. Tedkom uz hraju jen jsem prisel odpojenim toho LV o efekty, ale vlastne k cemu jsou potreba? Smile Nevim kde ten surround sehnat, na ebay se mi nechce platit dopravny tak to necham asi tak. Kdyby nekdo vedel kde se da sehnat v CR (levne), budu rad za kazdy tip.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tappaja



Založen: May 30, 2012
Příspěvky: 153
Bydliště: Škvorec

PříspěvekZaslal: út srpen 28 2012, 15:54    Předmět: Citovat

Pokud mas zajem, muzu ti bez problemu zproztredkovat tu koupi z eBaye, bude te to stat 8 dolaru s postou k tobe domu.

Levneji to urcite nesezenes, kor u nas nebo i v evrope Smile
Kdyztak SZ

reference
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=52046&highlight=
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mrvo



Založen: Nov 09, 2008
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: ne listopad 08 2015, 12:05    Předmět: Citovat

Ahoj , možno neskoro ,ale snáď to niekomu pomôže.
Dostal sa mi pod ruky receiver SONY STR-DE315. Bolo tam množstvo stuďákov, odpor R740 mal 10k namiesto 10ohm. Všetky hodnoty napätí už boli dobré ,ale stále prístroj stále ukazoval PROTECT. Potom som odmeral rozdiel napätí medzi servisným zemným meracím bodom na main boarde a chasis . Bolo tam 1,01V!!! Po priamom premostení káblikom ,vypnutí a znovu zapnutí Power, ejhla zapli konečne aj koncové odpojovače. PROTECT je preč mašina brčí ako máá!!!! Zdar
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund