Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Oddělovací panel provozovaný v odděleném stavu.....?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Autorádia
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jirka Š.
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: pá duben 28 2006, 11:32    Předmět: Oddělovací panel provozovaný v odděleném stavu.....? Citovat

Možná trochu expresivní otázka, ale napadlo mě přidělat autoradio na úplně jiné místo než je původně v autě určeno (kradou se i rádia bez panelu a jedno rozbité sklo by mě určitě stálo víc než celé rádio), vymontovat konektor spojující panel s rádiem, nějak to spojit vhodným vodičem a samotný panel pak dávat na to místo určené pro rádio.
Je mi jasné, že to má spoustu úskalí, když nevím, jakým způsobem se rádio s panelem "baví".
Co vy na to?
Návrat nahoru
Codec



Založen: Jun 03, 2005
Příspěvky: 67

PříspěvekZaslal: pá duben 28 2006, 16:28    Předmět: Citovat

napad to zly nie je ..ale ak das panel na povodne miesto tak zlodej nevie ze to je len panel a uchytenie panelu tiez nepovie nikomu ze to nie je spodna cast ... skor by som volil umiestnenie panelu napriklad nad spatne zrkadlo pri stropne osvetlenie ..ale uskali je vela, hlavne umiestnenie a moznosti auta
_________________
Codec
mkservis@mkservis.sk
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jirka Š.
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: pá duben 28 2006, 16:40    Předmět: Citovat

Mechanicky problém nevidím. Panel bych samozřejmě vyndaval, zůstal by tam jen konektor. Ale nebylo by pod ním to rádio, jen prázdný šuplík. Spíš nevím, jak to funguje elektricky a jestli to jde přenést na delší vzdálenost (ca 1 - 1.5m). Ale většina těch levnějších rádií tam snad ani nemá žádný kód, prostě stačí pořídit jiný panel a hraje to dál. Proto se asi kradou.
Návrat nahoru
Jindra



Založen: Mar 25, 2004
Příspěvky: 262
Bydliště: Most

PříspěvekZaslal: pá duben 28 2006, 20:06    Předmět: Citovat

Trochu také prispěji, já radio radči vyndavám celé ven.Náš int. pobera houby ví, že máš jen prázdný spodek od radia. Stalé je tam vidět něco jako radio musí na prvni pohled být jasné, že tam nic takového není(díra po radiu).
Jinak rozbije, poničí auto aby zjistil že tam není radio. Jinak zajímavý nápad.

Jindra Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4491
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: pá duben 28 2006, 21:33    Předmět: Citovat

Momentálně nemám radio s odnímatelným panelem, ale pár jsem jich viděl. Je tam většinou na to množství funkcí, které to musí plnit, jen pár kontaktů a z toho by se dalo soudit, že komunikace bude v nějaké digitální formě. A pak by měl stačit jen více žilovej kabel, možná, že by stačil ze staré myši, některé byly i stíněné. To by bylo vůbec nejlepší. Chodit by to mohlo a jako nápad je to určitě zajímavý a stálo by to za vyzkoušení. Sám řeším podobné dilema. U nás tmavočeši ukradnou i slepci hůl a nechat si rozmlátit okno kvůli rádiu za 3 se mi nechce a tak ho taky vyndavám celý.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Jirka Š.
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: pá duben 28 2006, 21:48    Předmět: Citovat

Také jsem si všiml, že těch kontaktů je málo na tolik funkcí. Takže to bude přenášeno s nějakou frekvencí, což by mohlo činit problémy při prodloužení přívodu.
Vyndavat rádio celé je asi nejlepší, ale těch do šuplíku se už moc nedělá. Leda snad to nové jaxi implantovat do starého šuplíku (který mi zbyl z rozbitého rádia), ale nevím jak mechanicky při vyndavání - chyběla by tam ta rukojeť.
Návrat nahoru
miroja



Založen: Feb 28, 2006
Příspěvky: 1804
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

PříspěvekZaslal: pá duben 28 2006, 22:01    Předmět: Citovat

Tipoval by som zbernicu I2C...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4491
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: so duben 29 2006, 9:07    Předmět: Citovat

miroja napsal(a):
Tipoval by som zbernicu I2C...

Někde jsem četl, že tahle sběrnice běží okolo 100kHz. To zase nebylo snad až tak moc. Chtělo by to změřit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Jirka Š.
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: út květen 02 2006, 11:34    Předmět: Citovat

I2C......? Tak to sem někdo hoďte protokol a seznam výrobců co ji používaj'..... Cool
Návrat nahoru
Lupiino
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: út červen 06 2006, 7:17    Předmět: Sběrnice Citovat

Data chodí opravdu po sběrnici, ale co kus to originál. Dokonce jsou i typy, co přenáší maticově klávesnici a displej chodí po staré normě TI (100kHz), ale vzdálenost vodičů více jak 10 cm je už problém. Dokud nezapne motor nebo třeba mobil, je to OK, ale pak už je rušení vysoké a dělá to problémy. Já jsem řešil stejný problém když mi nejelo CD blaupunkt nainstalované zešikma do Volva......
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Autorádia Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.12 sekund