Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tetování
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
scorpions-cz



Založen: Mar 19, 2011
Příspěvky: 1879
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

PříspěvekZaslal: st duben 04 2012, 12:16    Předmět: Citovat

Taky znám hooodně lidí a nikdo z nich není homosexuál a přitom jsou jich 4%.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Vogon



Založen: May 14, 2009
Příspěvky: 1618
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st duben 04 2012, 12:21    Předmět: Citovat

piitr napsal(a):
Vogon napsal(a):
... a nedovedu si představit situaci kdy by mohlo a ani si nedovedu představit situaci kdy bych cítil potřebu se k tomu negativně vyjádřit.
Stačí mít děti a chtít, aby se nenechaly tetovat (alespoň než jim bude 18, pak už je to jejich věc).


Tohle už je asi silně mimo téma ale budiž. Moje dcera velmi intenzvně vnímala subkulturu ve které se dosud pohybuji, takže bylo pouze otázkou času kdy se bude chtít také podílet.
Takže když ve svých šestnácti přišla s nápadem na nějakou tetováž, byl jsem vcelku rád, že nejdříve provádí sběr informací a nepropadá bezzubé generační rebelii. Že do informačního okruhu zahrnula i mne byla jenom taková třešinka na dortu. Takže jsme si udělali na motorce výlet do Dieseldorfu a navštívili tetovací salony kde pochopila, že za kvalitu se platí a já jsem dál nezkoumal jestli si nakonec něco pořídila nebo ne.
Takže odpověď je, že nevím jestli něco má, na místech kam nevidím a pokud bych něco kritizoval tak nikoliv skutečnost, že to má ale jakým způsobem je to provedený a v jaké kvalitě. Ale kritizoval bych to velmi opatrně, s láskou a porozuměním. Smile

Já dosud žádné tetování nemám, nikoliv proto, že bych ho nechtěl ale proto, že jsem se zatím neodhodlal to zaplatit, protože to co bych chtěl, by stálo mnoho eur.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: st duben 04 2012, 12:30    Předmět: Citovat

scorpions-cz napsal(a):
Taky znám hooodně lidí a nikdo z nich není homosexuál a přitom jsou jich 4%.

Asi bude některá část výroku nepravdivá, tipuji všechny tři. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
scorpions-cz



Založen: Mar 19, 2011
Příspěvky: 1879
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

PříspěvekZaslal: st duben 04 2012, 12:49    Předmět: Citovat

Andreo takže podle tebe
1. znám málo lidí
2. všichni jsou homosexuálové
3. udávaná statistika je nepravdivá
noo když myslíš Razz Razz Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: st duben 04 2012, 12:51    Předmět: Citovat

Ať žije logika. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
scorpions-cz



Založen: Mar 19, 2011
Příspěvky: 1879
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

PříspěvekZaslal: st duben 04 2012, 13:01    Předmět: Citovat

kdybych to myslel vážně tak tam nebudou ty smajlíci.
Původně jsem chtěl naznačit to ,že nikdo z mých opravdu známých není homosexuál ,ale tetování někteří mají. Tím jsem chtěl poukázat na to,že statistika nejde dělat pouze v okruhu něčích známých.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Vogon



Založen: May 14, 2009
Příspěvky: 1618
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st duben 04 2012, 13:32    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
Vogon napsal(a):

Kde se berou ty průzkumy nevím. Pro datové centrum které je zpracovává provádíme dálkový dohled UPS. Občas prohodím pár slov s technikama.

Aha, takže statistické poznatky z třetí ruky od nějakého ajťáka. To jo.
Z mých známých a přátel nemá tetování nikdo, takže asi o to víc musí být rozvolnění a interagující ti ostatní, aby těch 25% potetovaných Čechů dorovnali. No, zkusím věřit tomu, že někde jsou komunity, kde je otetovaný a okroužkovaný úplně každý.


Chápu to tak, že z nějaké důvodu máte potřebu posunout argumentaci na osobní úroveň.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: st duben 04 2012, 15:03    Předmět: Citovat

mno tak nevím co na to napsat.... Opravdu nevím... Takto rozvinuté téma jsem opravdu nečekal..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st duben 04 2012, 15:53    Předmět: Citovat

Vogon napsal(a):
Chápu to tak, že z nějaké důvodu máte potřebu posunout argumentaci na osobní úroveň.

Necítím žádných zvláštních potřeb. Osobní úroveň sem byla vnesena referováním o osobní účasti v subkulturách, osobních pocitech při výchově dcery atd., což je mi celkem jedno a opravdu mě to osobně nezajímá. Jinak k danému problému každý zaujímá tak osobní vztah, jak považuje za související, je to snad logické?
Relevance poznatků o statistikách od technika při výměně UPS je asi taková jako když se bavím s laborantkou o hospodaření nemocnice, totiž nízká až úsměvná, ponechám stranou fakt, do jaké míry má technik oprávnění sdělovat obsah dat a laborantka referovat o interních věcech špitálu. V každém případě uznávám existenci té možnosti, že se něco dnes vnímané jako subkultura až exhibice časem vyvine až v normál a současné normy a pojmy naopak zaniknou, panta rhei...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: st duben 04 2012, 16:07    Předmět: Citovat

Já myslím,že tetování je jen další možnost sebezdobení,které je staré jako lidstvo samo. Někomu se líbí a někomu se nelíbí,to je vpořádku. Nesouvisí to se sexuální orientací,náboženským přesvědčením,etnickým příslušenstvím a bůhví čím ještě. Není potřeba to dávat do souvislostí s něčím dalším a už vůbec ne s inteligencí. Je to prostě tetování a ať si každý udělá na těle co se mu zlíbí,je to jeho věc a vyjádření vlastního názoru. Bohužel minulé generace mají tendenci odsuzovat cokoliv odlišného od "normálu".Já osobně dnešní mládež fandím a dost jim závidím tu možnost komunikace a seberealizace. Takže pokud se vám to líbí tetujte se pokud se vám to nelíbí netetujtese a ti potetovaní ať jsou tolerantní k těm nepotetovaným a naopak.
Zvláštní je,že minulé generace neodsuzují nošení naušnic nebo prstenů. Asi to bude tím,že to bylo pro jejich generaci "normální"

_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Vogon



Založen: May 14, 2009
Příspěvky: 1618
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st duben 04 2012, 16:13    Předmět: Citovat

crifodo: ... a k tomu všemu si archivujete webové diskuse. Rozumím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vogon



Založen: May 14, 2009
Příspěvky: 1618
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st duben 04 2012, 16:19    Předmět: Citovat

Ond3x napsal(a):
PS: Kvůli helmě není třeba holit hlavu. Viz. Simoncelli Very Happy Taky mám háro a nevidím v tom problém Wink


Na delších výletech mě ta zpocená a mastná hlava nakonec docela štvala a taky jsem zjistil, že mi na vlasech až tak nesejde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st duben 04 2012, 16:19    Předmět: Citovat

scorpions-cz napsal(a):
Tím jsem chtěl poukázat na to,že statistika nejde dělat pouze v okruhu něčích známých.

Jak tu bylo nedávno řečeno, než to bylo zcenzurováno, žije zde už asi 300 000 kousků etnika se specifickým stylem. Když vyloučíme statistiku v okruhu něčích známých a budeme ji interpretovat široce, dostaneme dejme tomu údaj, že průměrný tzv. Čech čórne ročně 4 autorádia a šestkrát za život znásilní svoji neteř. Informační hodnota takhle interpretované statistiky je doufám jasná.
Statistika je už víc než sociologický údaj nástrojem manipulativního svinstva.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19533
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: st duben 04 2012, 16:28    Předmět: Citovat

Nestálo by za to, zkusit brát tetování i piercing svobodně?
Jestli je někdo způsobilý k právním úkonům, asi je jeho věc, jak se svou kůží naloží.
To, že sám nemám potřebu být nějak odlišný vzhledem, ani že netoužím mít v těle víc kovu, než v zubních plombách, přece neznamená, že kvůli tomu budu odsuzovat jiné. Nicméně je to věc vkusu nositele, co světu ukazuje, takže jistému škatulkování se ubránit nedá. Na někom to může vypadat dobře, na někom nerušit, nakonec takové, kdo se nechali vymódit přímo hnusně, můžu většinou ignorovat.
Zvláštní kapitolou je totéž u dětí - to už vypovídá něco i o rodičích.

Přesto si pořád říkám: radši tetovaný a férový, než uhlazený podrazák.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st duben 04 2012, 16:59    Předmět: Citovat

Vogon napsal(a):
... a k tomu všemu

"tomu všemu" = odlišný názor, který nejsi schopen rozdýchat? Je mi líto, ale servilní souhlas se vším, co je mi naservírováno, nebyl nikdy můj styl.
citace:
Přesto si pořád říkám: radši tetovaný a férový, než uhlazený podrazák.
V obecné rovině máš pravdu, v praxi nevím, kam by ses přiklonil, až ti dcera přivede ukázat onoho hafcova "zeťáka" Very Happy
Vzhledem k setrvačnosti v modelech chování je na těch menšinách, aby dokázala zbytku, že tetování je symbolem férovosti a že jazyk procvakaný rolničkama není symbol vypatlanosti. Asi jako nás přesvědčuje každodennost, že Brusel nám přináší pokrok a otevřený Schengen nás zásobuje odborníkama z Kosova.
Když se lidem daří, jsou tolerantní, jak jim začne téct do bot, jsou podezíravější a hledají cíle pogromů. Obávám se, že mezi ekonomickou krizí a intolerancí je přímá úměrnost. Do toho morální vzory, které nám aktuálně předvádějí naši nejvyšší, mám pocit, že lidi jsou vším docela přesyceni a stačí nejmenší záminka. Breivik a Harman jsou takové signální píšťalky. Tohle není Kalifornie 60. let, to je naše východní Evropa.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 5 z 7

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.31 sekund