Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tetování
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
piitr



Založen: Oct 19, 2007
Příspěvky: 1003

PříspěvekZaslal: út duben 03 2012, 7:03    Předmět: Citovat

Vogon napsal(a):
Jednak že existuje nemalé množství lidí, kteří se cítí nejen povoláni považovat svoje estetické a sociální cítění za normu ale vnucovat tuto normu, prostřednictvím sociální ostrakizace i svému okolí.
Ano někteří lidé, např. i já, veřejně prezentujeme názor, že se nám tetování nelíbí. Ovšem nechápu, proč to považovat za vnucování. Konečně, jsme až druzí, kdo veřejně prezentují své názory - první jsou ti okázale potetovaní na viditelných místech. Ti přece s tou veřejnou prezentací svých názorů začali, tak proč ta kritika nás za totéž?

Jinak, já snad ani nechci přesvědčovat tetované blby (např. toho s tím tetovaným pérem, jak tu byly fotky), že je to blbost. Ono totiž blbovi nelze vysvětlit, že je blbej. Je ale spousta jinak docela normálních mladých lidí, kteří jsou tak trochu ještě nedospělí a nechají se snadno ovlivnit. A na ty bych rád zapůsobil, aby neudělali blbost, která je pak třeba bude mrzet. Oni jsou totiž dost ovlivňováni těma tetovanejma blbama, kteří se prezentují často velmi okatě (asi kvůli absenci sebereflexe, což je pravděpodobně i důvod jejich blbosti), a je třeba tomu vytvořit nějakou protiváhu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Vogon



Založen: May 14, 2009
Příspěvky: 1618
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út duben 03 2012, 15:06    Předmět: Citovat

No, podívej, vzhledem k tomu co jsi napsal:
okázale potetovaní na viditelných místech
tetované blby
blbovi nelze vysvětlit
těma tetovanejma blbama
se prezentují často velmi okatě
což je pravděpodobně i důvod jejich blbosti

rád zapůsobil, aby neudělali blbost
a je třeba tomu vytvořit nějakou protiváhu.

bych se asi neubránil argumentaci ad hominem a to nechci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
scorpions-cz



Založen: Mar 19, 2011
Příspěvky: 1885
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

PříspěvekZaslal: út duben 03 2012, 15:35    Předmět: Citovat

Taky se nepovažuju za blba a tetování mám, na rameni. V létě je tedy vidět. Nemám ho z mladické nerozvážnosti,nechal jsem si ho udělat ve 40ti. V salonu né v base ,tam jsem zatím nebyl.
A proč?...............protože jsem to chtěl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15535
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út duben 03 2012, 16:17    Předmět: Citovat

Z toho si nic nedělej, to tě přejde po padesátce Laughing Já mám taky stejnej názor jako piitr, ale nechci tady tak oslovovat někoho, kdo to prostě chce mít. Máme demokracii, každej může mít co chce a mluvit co chce. Nesmí se ale sprostě vyjadřovat v okolí mé ženy, ne že by mi to vadilo, ale mu asi jo, když mu pár ubalím za slovní teror na cizí uši. Demokracii jo, ale odcamcád pocamcáď. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st duben 04 2012, 6:29    Předmět: Citovat

Bernard napsal(a):
K nějakému svému názoru mohu přijít celkem nepodloženě a náhodně, a lehce ho i změním. Pokud ale bude ten názor kritizován, budu ho bránit zuby-nehty, protože teď už obhajuji svou jedinečnost. A tak to bývá i na fóru.

Ano, to je výjimečně hutný a pravdivý výrok Twisted Evil
Snad jen to náhodné opatření si názoru se od jisté úrovně diskusí (doufám) vyskytuje spíš sporadicky.
Zuřivou obhajobu někým napadené myšlenky, s níž napřed jen tak koketovali, dost často vidím na D-F u tzv. liberálů...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
piitr



Založen: Oct 19, 2007
Příspěvky: 1003

PříspěvekZaslal: st duben 04 2012, 7:08    Předmět: Citovat

Vogon napsal(a):
... bych se asi neubránil argumentaci ad hominem a to nechci.
Možná sis toho blba moc zevšeobecnil, možná jsem to napsal nepřesně. Tak upřesním. Tím blbem myslím např. lidi typu "robert rosenberg", jak tu je odkaz. Možná to odsoudíš jako předpojatost, ale mně opravdu stačí ty fotky, abych si myslel, že ten člověk je blb. A je klidně možné, že pro někoho je velkým myslitelem, lidi jsou různí, ale pro mě prostě ne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
scorpions-cz



Založen: Mar 19, 2011
Příspěvky: 1885
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

PříspěvekZaslal: st duben 04 2012, 7:28    Předmět: Citovat

p32 - doufám že nee. Cítil bych se sám sebou zklamaný.
Aneb jak zpívá P.Janda "názory jsem málo změnil................."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
piitr



Založen: Oct 19, 2007
Příspěvky: 1003

PříspěvekZaslal: st duben 04 2012, 7:38    Předmět: Citovat

scorpions-cz napsal(a):
p32 - doufám že nee. Cítil bych se sám sebou zklamaný.
To je právě jeden z důvodů, proč tě to nejspíš nepřejde. Jde jen o to, aby nebyl jediný, což se ale bohužel asi nedá zjistit. V tomhle věku je možná lepší volit standardní řešení, tj. tmavé brýle, kožené rukavice a tak. Ty se aspoň dají pak sundat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Vogon



Založen: May 14, 2009
Příspěvky: 1618
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st duben 04 2012, 8:58    Předmět: Citovat

piitr napsal(a):
... ale mně opravdu stačí ty fotky, abych si myslel, že ten člověk je blb. ...ale pro mě prostě ne.

V pohodě. Tento druh rigidního myšlení má svůj existenční a vývojový smysl a i v současnosti představuje určitou ochrannou bariéru. Nastoupí-li do šaliny cikán s prázdnou igelitkou přes ruku, je správnou a rozumnou reakcí kontrola osobních věcí a zvýšená ostražitost. Potkáš-li ve stejný šalině roztomilou slečnu s trikem deset čísel nad pupík a vykukující keltikou je správnou a rozumnou reakcí okamžitě ji odsoudit jako blbku, protože Darwin Awards. A dobře jí tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st duben 04 2012, 9:47    Předmět: Citovat

Vogon napsal(a):
Tento druh rigidního myšlení má svůj existenční a vývojový smysl a i v současnosti představuje určitou ochrannou bariéru.

Zejména v současnosti. Tím víc, jak se jisté skupiny alternativně uvažujících budou snažit přesvědčovat, že všechno dosavadní a konzervativní je posměchu hodný hnus a správné je všechno naplavené a multikulti, a to tím víc, čím víc je to odvrácené od intelektu a zaměřené na zevnějšek a emo, a tím víc, čím víc se budou snažit ovládnout přes média veřejný prostor a tím míru ovlivňování života každého jednoho.
Možná někdy v historii nějaká kultura prodělala na tom, že neuváženě na svých hranicích zlikvidovala příchozí světlonoše a šiřitele nových myšlenek, ale většinou doplatili ti, co moc nekriticky vítali všechno domněle pozitivní nové. To, co má svoji cenu, se ti obvykle necpe pod nos samo, ale musí se o to usilovat nebo za drahou protihodnotu směňovat. Nemám pocit, že mě hordy afro-arabo-asiatů kolem dokola Václaváku obohacujou.
Ta 16ka s tričkem 10 cm nad pupík a nějakým ornamentem není blbka, ta akorát hledá sama sebe. Blbka to je, když pod tím tričkem ukazuje obézní špeky, má žlutý zuby a ucouraný promáčený kalhoty 5 cm přes boty, protože neví co je elegance a dělá to proto, že to dělají všechny ostatní. Koneckonců ke každé generaci patřilo nasírat tu minulou generaci, a když u toho vypadám jak kašpar, je to v tom věku přijatelná cena.
Ovšem 25 letá prodavačka s čtvrt kilem nerezu v obočí vypadá, že někde zamrzla, a 35 letá učitelka s tímtéž už bude vypadat řekněme nedůvěryhodně. Ale ta bižuterie se aspoň dá vytahat Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Vogon



Založen: May 14, 2009
Příspěvky: 1618
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st duben 04 2012, 10:33    Předmět: Citovat

Problém je v tom, že čím je civilizační a populační tlak větší, tím více je nutné používat u té prapůvodně sebezáchovné rigidity selský rozum. Je sice pravda, že lze položit precedenční ekvivalenci mezi tetováž a blbec/blka ale odporuje to zdravému rozumu už třeba jenom proto, že podle odhadů je v ČR potetovaný každý osmý až každý čtvrtý člověk.
Odsoudit je _všechny_ do kategorie blbů je právě ten druh projevu nedostatku zdravého rozumu a elementární úvahy, který byl příčinou mého úplně prvního příspěvku. Je mi vcelku u zadku jak si kdo znetvoří tělo, pokud mě to znetvoření nějak neobtěžuje, a nedovedu si představit situaci kdy by mohlo a ani si nedovedu představit situaci kdy bych cítil potřebu se k tomu negativně vyjádřit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
piitr



Založen: Oct 19, 2007
Příspěvky: 1003

PříspěvekZaslal: st duben 04 2012, 10:51    Předmět: Citovat

Vogon napsal(a):
... a nedovedu si představit situaci kdy by mohlo a ani si nedovedu představit situaci kdy bych cítil potřebu se k tomu negativně vyjádřit.
Stačí mít děti a chtít, aby se nenechaly tetovat (alespoň než jim bude 18, pak už je to jejich věc).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st duben 04 2012, 10:55    Předmět: Citovat

citace:
podle odhadů je v ČR potetovaný každý osmý až každý čtvrtý člověk.
Odsoudit je _všechny_ do kategorie blbů je právě ten druh projevu nedostatku zdravého rozumu

Nevím, kdo dělal takový průzkum. Jestli bylo dřív zvykem spojovat otetovance s kriminálníky, námořníky a podobnými reprezentanty u dna společenských tříd a dneska je to každý čtvrtý, nabízí se zajímavá úvaha, jestli se i medián společnosti teda neposunul.
Jinými slovy, jestli je počet blbů konstanta nebo jestli v tomhle směru na sobě národ zapracoval a jaká generační skupina.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Vogon



Založen: May 14, 2009
Příspěvky: 1618
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st duben 04 2012, 11:26    Předmět: Citovat

... nabízí se zajímavá úvaha, jestli se i medián společnosti teda neposunul.
Jinými slovy, jestli je počet blbů konstanta nebo jestli v tomhle směru na sobě národ zapracoval a jaká generační skupina ...

Nemyslím si, že se posunul nějak významě. Domnívám se že došlo spíš k relativizaci osobních a společenských interakcí. Jinými slovy: mě pranýřovali za dlouhé vlasy & mou sestru za namalované nehty. Dnes pranýřují za tetování.
Hranice vnímání normality se znatelně rozvolnily a posunuly. Nemyslím si že je to příznakem úpadku civilizace ani zblbění národa. Je to prostě dané snadnějším způsobem interakce mezi lidmi. Zrovna tak jako se nelze zbýt letecké dopravy, a komunikačních technologií nelze se zbýt určité pružnosti při posuzování vnějších znaků.

Kde se berou ty průzkumy nevím. Pro datové centrum které je zpracovává provádíme dálkový dohled UPS. Občas prohodím pár slov s technikama.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st duben 04 2012, 12:02    Předmět: Citovat

Vogon napsal(a):

Kde se berou ty průzkumy nevím. Pro datové centrum které je zpracovává provádíme dálkový dohled UPS. Občas prohodím pár slov s technikama.

Aha, takže statistické poznatky z třetí ruky od nějakého ajťáka. To jo.
Z mých známých a přátel nemá tetování nikdo, takže asi o to víc musí být rozvolnění a interagující ti ostatní, aby těch 25% potetovaných Čechů dorovnali. No, zkusím věřit tomu, že někde jsou komunity, kde je otetovaný a okroužkovaný úplně každý.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 4 z 7

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.24 sekund