Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Robot Zbrojovka ZU1, uhlíky a komutátor
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 20, 21, 22  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
neilz



Založen: Nov 14, 2015
Příspěvky: 59

PříspěvekZaslal: po duben 05 2021, 19:01    Předmět: Citovat

taky by me zajimalo jak se rozebira spodni strana Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
notek



Založen: Sep 04, 2020
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: po duben 05 2021, 19:32    Předmět: Citovat

výrobní tajemství Very Happy ne, vážne. po povolení tří horních šroubků sundat víčko, pak povolit šroubek na boku kuželového ozubeného kola, to stáhnout, vyndat pero a tím je volný spodek hnětače, ale ted to to nejhorší musí se opatrně sundat ten ozdobný kroužek který to nepustí dolů. Já to "stutknul" ostrou hrankou tvrdého dřeva, ale měl sem výhodu že nebyl úplně doražený a byla tam ač minimální, ale byla mezírka, kam šlo dřívko opřít. Na ostatních to mám taky doražené nafest a to je trochu problém, když se to nemá poškodit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2462
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: po duben 05 2021, 19:41    Předmět: Citovat

No právě, je to tenké a snadno se to poškodí. Takže jsem dal trochu litné vazelíny a nechám to být. Mám výhodu, že obě převodovky krásně chodí.
Díky

Jo a ty máš verzi jen s jedním vývodem pro metlu a uprostřed pro hák?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
notek



Založen: Sep 04, 2020
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: po duben 05 2021, 20:24    Předmět: Citovat

jasně pokud je to v dobrém stavu není potřeba to otvírat, druhé už taky nechám, toto je verze jen pro boční nasazení, ale mám všechny tři varianty provedení.


IMG_20210405_210416.jpg
 Komentář:
 Velikost:  34.41 kB
 Zobrazeno:  64 krát

IMG_20210405_210416.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
notek



Založen: Sep 04, 2020
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: čt duben 08 2021, 19:10    Předmět: Citovat

Dnes něco pro silné nátury, vnitřek koupené zetky Sad do ted netuším jak se to stalo, byla v něm dokonce i trocha vody, jinak robot zvenku ve velice pěkném původním stavu. Po vyčištění a vyrobení nového textitového kola se krásně rozjel Laughing


P5159393.JPG
 Komentář:
 Velikost:  146.44 kB
 Zobrazeno:  57 krát

P5159393.JPG


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2462
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: čt duben 08 2021, 22:47    Předmět: Citovat

Buď do něj napršelo v nějakém chlívku, nebo na sběrném dvoru. Taky jsem koupil šicí stroj, který zmokl.
V poslední aukci Zbrojovky na aukru byl taky každý kus orezlý a prodal se. Já bych už cínovat nádobí nechtěl, potom, co to tu někdo vyzkoušel v Praze.
Ale mám nádobu cínovanou ze známosti v 90. letech ve výrobně formiček na vánoční cukroví a je luxusní. A používám nerez.

2049,-CZK https://aukro.cz/stary-kuchynsky-retro-robot-6985221222
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
notek



Založen: Sep 04, 2020
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: so duben 10 2021, 14:41    Předmět: Citovat

To určitě ne, to bych poznal že byl ve špatném prostředí. Z venku byl náprosto ok, ne jak ten na aukru, tam bylo vidět že je to utopená hujda. Navíc si myslím že by tam technicky ani nešlo napršet. Cínované mísy do sady jedny taky mám, bohužel nejsou úplně top, ty bych i koupil. Nerezové jsou na práci lepší o tom žádná Smile Cínovat bych to nedal, jednak jak jsi psal výsledek hodně nejistý a druhak už by to už nebylo origo, což upřednostnuji. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2462
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: so duben 10 2021, 16:04    Předmět: Citovat

Druhá možnost je narvat to tam při mletí tlačítkem, nebo při pasírování ovoce. UKS má v masomlýnku vzadu díru a prosakovat to při nerozumném tlaku může. Zbrojovka je pěkný kousek s nerez mísami na aukru od 5 tis. Tedy pěkné jsou ty mísy, víc z fotky nepoznám.

A u UKS s kolénkem jsem měl jedno kolénko plně vody a rezu. Bylo to z bytu, od majitelky, takže jinak než při použití, nebo mytí, se to tam nedostalo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
notek



Založen: Sep 04, 2020
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: so duben 10 2021, 16:42    Předmět: Citovat

jj, já bych to taky viděl na to pasírování. Když jsem na podzim pasíroval umyté hrozny, tak po vysunutí strojku bylo vidět že se tam nějaká voda procpala, ten tlak na tom strojku je fakt velký.(byl to druhý robot, ne tento) Nerezové mísy mám, ale ty cínové bych chtěl trochu lepší, ale všechny prodávané už jsou poničené.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
notek



Založen: Sep 04, 2020
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: po duben 12 2021, 18:42    Předmět: Citovat

Jeden rádoby sběratel mi tvrdí, že k ZU1 existuje příslušenství které není v návodu a že se i prodávalo. Jaký na to máte názor, víte o nečem takovém mimo návod?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MajklR



Založen: Feb 16, 2006
Příspěvky: 379
Bydliště: Olomouc 9

PříspěvekZaslal: út duben 13 2021, 9:22    Předmět: Citovat

mtrencin napsal(a):
Podľa mňa je ešte jeden strojček, torý si zaslúži pozornosti PORKERT E-20
/alebo ROBOT UKS E-20/ ....

Měla ho moje tchýně, byl to nezmar, ale protože byl těžký, já starý trouba ho vyhodil. Když vidím nyní ty moderní šmejdy, s převody s umělé hmoty, mlátím se do hlavy. Mám z tebe bolení hlavy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2462
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: út duben 13 2021, 11:42    Předmět: Citovat

Ano, jsou tu fotky od neilze - nějaké mlýnky, přechodka na příslušenství Porkerta, ve filmovém týdeníku je video motoru s vývodem nahoru, který mohl být jiný, než ten nad hnětačem. A nevím, jestli je v návodu míchač povidel?

Já mám k UKS 23 na bowdenu ruční šlehač a taky nikde není uveden. Mohla to být předělávka, ale jen koncovky, šlehač je tovární.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
notek



Založen: Sep 04, 2020
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: út duben 13 2021, 18:56    Předmět: Citovat

Kejki, přechodku mám do E20, aby se do ní mohli dát strojky od ZU1, je nějaká která jde dát obráceně? Ten robot ve videu je komplet jiný, včetně hnetače, mísi ta vývěva je jiná, spojka na leštění, myslíš že tento robot někdo má? Shocked Míchač v návodu je.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2462
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: st duben 14 2021, 9:40    Předmět: Citovat

Nevím, kolik se jich mohlo vyrobit. Jestli byli jen kusy na kontrakty, nikdy jsem to v nabídce neviděl, ale to ani ty kryté mlýnky, co má neilz. S tou přechodkou - nejsem si jistý, jestli to nebyl samoděl, byla to bedna věcí v inzerátu.
Známý chtěl šroťák z Porkerta na Zbrojovku, protože ho používal na slad a Zbrojovku měl pořád na stole. Pak si nechal stáhnout vnitřní hřídel mlýnku ze SuperRobotu, navrtat prohlubeň a bylo to vyřešené. Stejně by měl jít upravit i hnětač od Superrobotu, ale to jsem nemusel naštěstí řešit, protože se podařilo koupit výbavu bez motoru.

A spousta lidí ten starý těžký robot vyhodí, ještě před 10 lety, když jsem se ptal v "kovošrotu", tak netušil, že by o to někdo stál a to byl takový ten skutečně recyklační-kšeftující kovošrot. Jo, mívám to, lidi to nosej. Jenže pak ta provozovna skončila.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
neilz



Založen: Nov 14, 2015
Příspěvky: 59

PříspěvekZaslal: st duben 14 2021, 19:01    Předmět: Citovat

notek napsal(a):
Jeden rádoby sběratel mi tvrdí, že k ZU1 existuje příslušenství které není v návodu a že se i prodávalo. Jaký na to máte názor, víte o nečem takovém mimo návod?

samozrejme ze existuje a nejake mam
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 20, 21, 22  Další
Strana 14 z 22

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.25 sekund