Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Poranění prstu a jeho ošetření cyanoakrylátem
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
TAKJAN



Založen: Nov 17, 2011
Příspěvky: 6509
Bydliště: U Litomyšle.

PříspěvekZaslal: čt březen 22 2012, 19:50    Předmět: Citovat

Původně vyvinuto pro armádu USA. Viz rozpad.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vogon



Založen: May 14, 2009
Příspěvky: 1618
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so březen 24 2012, 16:55    Předmět: Citovat

Pokud to ještě někoho zajímá.
Po 48 hodinách je poranění zahojeno. Citlivost špičky prstu úplně normální.
Podle zbytku zaschlé tkáně na nástroji šlo změřit hloubku poranění. 7 mm. Jsem si jist, že konzervativní metodou ošetření takového poranění by se takto dobrého výsledku nedosáhlo.
Kam se poděly zbytky lepidla z hloubky tkáně nevím. Ptal jsem se svého "dvorního" chirurga co mi látá zranění z motorky a on si myslí, že tkáně srůstají z hloubky kde jsou více prokrveny, směrem k svrchní vrstvě a postupně vytlačují úlomky lepidla na povrch kde se otěrem rozptýlí.
Ale vzhledem k tomu, že tělo dokáže ulomit a rozpustit titanový šroub, tak i o této teorii si lze myslet cokoliv.



prst_e.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  prst_e.jpg
 Velikost:  28 kB
 Staženo:  42 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4213
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: so březen 24 2012, 17:17    Předmět: Citovat

Taktéž jsem to jednou zkoušel a funguje to, ale pálilo to jak sviňa..




.

_________________
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12062
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: so březen 24 2012, 17:22    Předmět: Citovat

Killroy napsal(a):
funguje to, ale pálilo to jak sviňa..


mohu potvrdit to samé . . .

ale . . . dobrého nepálí . . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vojta7



Založen: Sep 28, 2010
Příspěvky: 510
Bydliště: Františkovy Lázně

PříspěvekZaslal: so březen 24 2012, 20:34    Předmět: Citovat

Vogon napsal(a):
Ale vzhledem k tomu, že tělo dokáže ulomit a rozpustit titanový šroub, tak i o této teorii si lze myslet cokoliv.
To víš odkud?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
frantajetel11



Založen: Nov 13, 2008
Příspěvky: 1922
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: so březen 24 2012, 20:55    Předmět: Citovat

Já to sice ještě nepraktikoval, ale věřím, že to funguje Wink
To Vogon: neblbni, nedávej sem otisky prstů, nebo tě poznaj Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jandu



Založen: Feb 06, 2007
Příspěvky: 4509
Bydliště: vých.slovensko

PříspěvekZaslal: so březen 24 2012, 21:09    Předmět: Citovat

Dobrá poznámka!
_________________
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Vogon



Založen: May 14, 2009
Příspěvky: 1618
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so březen 24 2012, 21:30    Předmět: Citovat

vojta7: ulomený titan mám v ruce, resp. měl jsem. Také ho měl v páteři pacoš co byl stejně se mnou na reoperaci. O částečně rozpuštěném šroubu, mi povídal můj ortoped, když jsem se divil i ušima jak mohlo prasknout to co jsem měl v ruce.
Na obrázku je moje vlastní ruka. Spadla mi na ni asi stokilová baterie a rozdrtila ulnu i radius. Po rekonstrukci kostí byly instalovány titanové výztuhy, sešroubované ocelovými šrouby. Na obrázku je stav po roce používání. Je zřetelně vidět jak hlavičky šroubů lezou ven z kosti, zlomený titan a jak se kosti opět rozestupují. Tento stav byl bezezbytku zaviněn neodbornou instalací materiálů a jejich nevhodným výběrem. Jedním slovem: odflákli to.



zlomena dlaha.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  zlomena dlaha.jpg
 Velikost:  61.93 kB
 Staženo:  69 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vojta7



Založen: Sep 28, 2010
Příspěvky: 510
Bydliště: Františkovy Lázně

PříspěvekZaslal: so březen 24 2012, 21:48    Předmět: Citovat

Shocked Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
frantajetel11



Založen: Nov 13, 2008
Příspěvky: 1922
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: so březen 24 2012, 21:55    Předmět: Citovat

No hezký Confused
A tohle je pojišťovací skoba, nebo co?



bbb.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  bbb.jpg
 Velikost:  8.69 kB
 Staženo:  45 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vogon



Založen: May 14, 2009
Příspěvky: 1618
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so březen 24 2012, 22:13    Předmět: Citovat

To je drátěná klička se závitem, která stahovala úlomky k sobě. Jak praskla ta dlaha, tak se samozřejmě úlomky rozestoupily. Je to samozřejmě bastl jaxvině, to tam vůbec nemělo být.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
frantajetel11



Založen: Nov 13, 2008
Příspěvky: 1922
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: so březen 24 2012, 22:21    Předmět: Citovat

Kuwa, žeby titan dělali číňani? Confused A tu operaci asi nějaký fušéři Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5017
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne březen 25 2012, 10:56    Předmět: Citovat

Musím opakovat hlášku "Když vidím, jaký já jsem inženýr, mám strach jít k doktorovi." Ale ono se nám to kecá o fušeřině. Doktor je jen člověk a až na to , že pracuje s lidskou tkání, je na tom podobně jako každý jiný řemeslník. Nesmíte si ho idealizovat. To je vžitá představa, že doktor musí být něco víc. Někdo udělal doktorát, že se dobře uměl naučit nazpaměť všechny lidské oudy a nevadí mu krev. Ale neznamená to nutně, že je manuálně kdovíjak zručný. Řemeslník(i šikovný) občas taky strhne závit, vydrolí zdivo pro hmoždinku apod. Sice vidím, jak se Crifodo spravedlivě rozhořčí, ale co s tím nadělám. Když budu mít úraz já nebo moje rodina, tak musím doufat, že můj doktor bude šikula. Je to smutné a neschvaluju to, ale je to realita. Nebo je někde veřejný seznam doktorů- nešiků? Kromě toho i dobrý doktor občas něco pohnojí. Rozhořčením na fóru nad úpadky mravů, vzdělanosti, kvalifikace (to všechno je pravda) jev neodstraním.

A v tomto případě (nevím, jen hádám) mohlo jít o komplikovaný případ a všechno se prostě povést nemusí. Jak by to dopadlo před sto lety? Ten úraz by znamenal trvalé následky, křivou ruku , možná bolesti do konce života.

A taky , když jsme u toho, že dlaha praskla.
Můj známý dostal taky nějaké šrouby do klíční kosti (úraz z cyklistiky) a samozřejmě neměl tělo zatěžovat. Jakmile mu trochu otrnulo, nenapadlo ho nic lepšího, než vyndávat z auta motor nebo převodovku a tahat těžké krámy. Samozřejmě se mu to nějak uvolnilo. Takže ta paže možná nebyla tak v klidu jak být měla a byla zatěžovaná o trochu víc než bylo vhodné(?). Tím nechci pacianta Vogon naštvat, páč nevím, jak k tomu došlo. Ale věci nepraskají jen tak samy o sobě a zároveň pacient prostě nevydrží bez nečinnosti v klidu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: ne březen 25 2012, 11:04    Předmět: Citovat

No co asi dělal, tahal zase ty stokilový baterky. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vogon



Založen: May 14, 2009
Příspěvky: 1618
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne březen 25 2012, 11:39    Předmět: Citovat

V tomto případě z nějakého důvodu zvolili špatný materiál, chybnou metodiku a zakázané postupy. Když to viděl doktor který to následně dával dohromady komentoval to poznámkou že oni asi studovali nějakou jinou školu. Poměrně srozumitelně mi vysvětlil co tam zprasili a proč to bylo špatně. Většinu odborných výrazů jsem zapomněl ale smysl je mi jasný.
Co možná bude někoho zajímat, je to, že svalové napětí a mikropohyby kostí a tkání dokáží skutečně urvat i centimetrový titanový šroub. Jde o to, že když se při rekonstrukci nerespektuje přirozený růst a napětí tkání, vlivem těch mikropohybů praskne všechno. Když se bude tisíckrát za hodinu o desetinu milimetru ohýbat jakýkoliv materiál, nakonec povolí. Pro kostní dlahy se používají materiály, které strukturou povrchu dráždí tkáň k růstu a nutí ji vytvářet hmotu právě v místech těch mikropohybů. Dávat na loketní kosti hladké dlahy je buď diletantismus a nebo dočasné řešení. Domnívám se že v mém případě se jedná o diletantsví, protože nic nespěchalo, byl jsem stabilizovaný, pod analgetiky bez traumatu a mimo jiné mne za celou dobu intenzivní rehabilitace nikdo neupozornil, že by to eventuelně mohlo být dočasné řešení a bude nutná reoperace. Než to prasklo tak se primář plácal po zádech jaký že je to šikovný pašák, pak byla jeho jediná starost jak zamést stopy.

Ono je to nad rámec zaměření tohoto webu, takže to nechci rozebírat nějak dopodrobna ale existuje určitý rámec pravidel jakým způsobem se rekonstruuje kostní tkáň, jakým způsobem se řeší náhrada a jaké se mají použít materiály. Tyto pravidla jsou něco jako vyhláška 50. Lze je samozřejmě nerespektovat ale jak praví klasik: Kdo si tam dá hřebíky, vyhoří a začne od píky.
Je charakteristickou vlastností právě lékařů, že více než jiné profese podléhají profesionální aroganci, fachidiocii a chybí jim notná dávka profesní pokory.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund