Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Pračka Ardo FLS105L, líně vrtí i prázdným bubnem
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Martousek



Založen: Mar 30, 2006
Příspěvky: 76
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st březen 21 2012, 12:49    Předmět: Pračka Ardo FLS105L, líně vrtí i prázdným bubnem Citovat

Zdravím Vás pánové,

dostal jsem do ruky tuto automatku. Napouští, hřeje, jakoby pere, vypouští, avšak motor, který je nejspíš v pořádku jen velmi líně vrtí prázdným bubnem, natož plným. Někdy se ani nepohne, triak nedá dostatečný výkon - zkoušeno žárovkou paralelně k rotoru. Celý program netrvá čas deklarovaný na didpleji, ale klidně jednou tak dlouho. Vypadá to jakoby elektronika neustále čekala na dosažení stanovených parametrů otáček, kterých motor není schopen dosáhnout, a tak přešlapovala na místě. Dle informací zde na fóru mají tyto automatky se sériovými motory velmi podobné problémy s regulací. Možné příčiny, jako hladinový spínač, svod topení, nesedící uhlíky, případně vadný rotor jsem zkouškama vyloučil.

Podezření padá na řídící modul, který je trochu odlišný(na originálním chybí některé komponenty), než zde inzerovaný:

http://nahradni-dily.elektrometal.cz/nahradni-dil/modul-na-pracku-ardo-fls105l

Otázka zní, máte někdo s touto "stopětkou" zkušenosti, řešili jste podobný problém, případně lze tento modul jako ND zakoupit a nahradit jím modul stávající s nadějí vyřešení problémů? Ono 1700 Korun není zrovna málo.

Foto stávajícího(vadného) modulu přikládám.

Martousek



IMG_2877.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_2877.JPG
 Velikost:  158.77 kB
 Staženo:  136 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fdh



Založen: Feb 27, 2011
Příspěvky: 88

PříspěvekZaslal: st březen 21 2012, 13:14    Předmět: Citovat

to co máš vybraný, tak je jiný než potřebuješ..... Smile

a pak, mrkni, zda tato pračka má nebo nemá rozběhový kondenzátor.... pokud ano, bude zřejmě vadný, protože ten roztáčí motorem...

mrkni a dej vědět
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martousek



Založen: Mar 30, 2006
Příspěvky: 76
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st březen 21 2012, 14:32    Předmět: Citovat

Vyfocený je pořád ten samý, asi jen ilustrační foto. Máš pravdu, je to jiný. Originální nemají, tento je asi nejvíc odpovídající:

http://nahradni-dily.elektrometal.cz/nahradni-dil/modul-na-pracku-ardo-fls85s

Tím se ale situace nemění, pokud není origo, jaká je pravděpodobnost, že to bude fungovat jak má? Pokus = 1700 Korun, proto se raději informuju.
Tato pračka přece žádněj rozběhovej konďur nemá, nemá motor s kotvou nakrátko. Má sériový elmotor, jako vysavače, nebo tramvaje T3, KT8, atd Smile.

Mimochodem takovej motor jsem měl v Tamat 800.1 , regulace bezporuchová, bezproblémová. Čím více ekofíčur, tím více poruch a problémů.

Martousek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
doktor365



Založen: Jan 28, 2006
Příspěvky: 1935

PříspěvekZaslal: st březen 21 2012, 15:46    Předmět: Citovat

já bych to viděl taky na ten kondík taky se mi to tak chovalo a byl to kondík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: st březen 21 2012, 16:10    Předmět: Citovat

Bože chlapi.. Když píše že tam je komutátorák tak je logické že k rozběhu nepotřebuje žádnej kondenzátor... !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dj_Paul



Založen: Sep 19, 2004
Příspěvky: 2408
Bydliště: Laškov

PříspěvekZaslal: st březen 21 2012, 17:01    Předmět: Citovat

Nebude v háji tacho?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Martousek



Založen: Mar 30, 2006
Příspěvky: 76
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt březen 22 2012, 11:20    Předmět: Citovat

Koukám, že admin upravil název vlákna pro lepší vypovídací schopnost Smile.

Jak říká kolega od Tatramatu, tato loď nemá plachtu, tato loď nemá ani stěžeň, nýbrž je poháněna ... šroubem.

Tachogenerátor musí fungovat, neboť motor reaguje na zátěž, už jsem se s ním potýkal a mám pořezané ruce od nálitků řemenice. Někdy se ale nechce roztočit, až když mu pomůžu. Zkrátka modul má neopravitelnou závadu po 4 letech provozu. Žeby instalované kurvítko od výrobce?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: čt březen 22 2012, 13:03    Předmět: Citovat

Martousek napsal(a):
Jak říká kolega od Tatramatu, tato loď nemá plachtu, tato loď nemá ani stěžeň, nýbrž je poháněna ... šroubem.


Jak to myslíš ? Laughing

Martousek napsal(a):
Tachogenerátor musí fungovat, neboť motor reaguje na zátěž, už jsem se s ním potýkal a mám pořezané ruce od nálitků řemenice.


Taky si s nimi tak někdy tykám Cool

Ty jak píšeš o tom že reaguje na zátěž - je to doost divné. Myslím si že modul KO nebude.. Hele, opravdu jsou ty uhlíky a rotor OK ? Jseš si jist.. Není přece možné to, aby se mu někdy chtělo a někdy ne... Proč by modul dával motoru "sílu" když je v háji. To nedává logiku nemyslíš ? Je mi to opravdu divné.. Není třeba jen někde "studeňák" ? Anebo volný konektor,přerušený vodič.. Nezačínej od konce když můžeš začít od začátku Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fdh



Založen: Feb 27, 2011
Příspěvky: 88

PříspěvekZaslal: čt březen 22 2012, 13:10    Předmět: Citovat

pravda ještě je, že v tomhle případě by to mohly být krátké uhlíky.... a pozor, někdy to někomu může přijít, že jsou ještě dlouhé, ale už nejsou... originál mají cca 3cm... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martousek



Založen: Mar 30, 2006
Příspěvky: 76
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt březen 22 2012, 20:21    Předmět: Citovat

Ad citace a:

nutně mi to připomnělo scénu ze Saturnina, kterak kolega neustále poukazoval na vadný konďur.

Ad citace b:

Zkoušel jsem elektromotor následovně. Vymontoval a kotvu zapojil do série se žárovkou. Pomalu otáčel rotorem a sledoval přitom jas žárovky. Ten se nesmí měnit, jinak jednotlivá vinutí rotoru mají rozdílný odpory vlivem přerušení, či zkratu a rotor se brzo odporoučí. Zkoušel jsem takto vysavač který vykazoval při zkoušce rozdíly v jasu a opravdu po pár měsících provozování smrrrrad a komutátor v plamenech.

Druhý test jsem provedl zapojen v provozu, kdy jsem měl k rotoru (na uhlíky) paralelně připojenou žárovku a tou jsem sledoval, kolik štrómu tomu motoru ta regulace pouští. Žárovka ledva žhnula a motor jen vrněl a čučel na místě. Párkrát jsem ho rozdráždil několikerým pootočením a ejhle, žárovka zazářila a já měl hned pořezaný ruce od těch neobroušených nálitků řemenice. Takže když dostane, jede, avšak regulace mu nedá.

Pradva ale je, že před dvěma lety jsem uhlíky řešil, jeden nechodil a zůstal ve vodítku viset, pročež motor netočil Uhlík jsem rozchodil, ale asi to nechalo následky na elektronice. Dneska chodí krásně, přítlak mají a dlouhý jsou ještě přes dva centimetry.

Martin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Martousek



Založen: Mar 30, 2006
Příspěvky: 76
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so březen 31 2012, 15:23    Předmět: Citovat

A mám ji dost, došla mě trpělivost, jde do šmelcu! Ponechám si svou Whirlpool awg 640. Sice hlučí, ale pere spolehlivě a opravitelnost tady je levnější a jednodušší. Radši Trabanta, kterej jede, nežli Superba s neustálými problémy!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: so březen 31 2012, 15:36    Předmět: Citovat

Zadrz zadrz. Co takova zmena. Kdyby jsi byl blize tak se na ni dojedu podivat...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Martousek



Založen: Mar 30, 2006
Příspěvky: 76
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so březen 31 2012, 16:19    Předmět: Citovat

Já se nato taky podívám, ale pětikilovou palicí! Až se uklidním, vyjmu ještě jednou desku a budu měřit ještě jednou. Vím, že deska motor nekrmí jak má při praní, ani při odstřeďování nezvýší otáčky nad lehký volnoběh, při kterém se rovnoměrně rozloží prádlo v bubnu. Pokud tam dám modus diagnostiky, automatka se chová, jak má. Dokonce odstřeďování nabere patřičný grády.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: so březen 31 2012, 17:20    Předmět: Citovat

Poslal sem ti szz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Martousek



Založen: Mar 30, 2006
Příspěvky: 76
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so červenec 14 2012, 10:35    Předmět: Citovat

Modul vyměněn, neúspěch. Třebaže se motor jeví jako dobrý, pravděpodobně nebude. Stále se učíme...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund