Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Hydropol a ostatní podvody
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: po březen 12 2012, 11:55    Předmět: Citovat

Hydrawerk napsal(a):
K homeopatii jsem samozřejmě velice skeptický. Velmi, velmi pravděpodobně nefunguje o nic lépe než placebo efekt... (Trochu OT neuškodí.) Výrobce Boiron si mastí kapsu již od roku 1932.


Nekde jsem cetl, ze EU dala 2M EUR na projekt leceni zvirat homeopatiky. Jem zvedavej jak budou pasiky presvedcovat ze jim to vlastne pomaha Smile
Ale kdyz nic jineho, aspon se ukaze ze lecba predrazenou vodou je kravina.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2462
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: po březen 12 2012, 18:16    Předmět: Citovat

To je na tom zvláštní, že v Budějovicích dokázali, že to hubí cizopasníky jako antihelmetika. To mi spadla brada, protože koně na placebo efekt moc neukecáš.
Ale u lidí to funguje velmi dobře, existují studie, které dokazují, že antidepresiva nejsou účinější než placebo, sice placebo je typické dočasným efektem, ale hurá, může se kopat do vyspělé farmacie. A spřádat teorie o spiknutí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kevin_mitnick



Založen: May 20, 2007
Příspěvky: 1778

PříspěvekZaslal: po březen 12 2012, 20:56    Předmět: Citovat

Hydrawerk napsal(a):
K homeopatii jsem samozřejmě velice skeptický. Velmi, velmi pravděpodobně nefunguje o nic lépe než placebo efekt... (Trochu OT neuškodí.) Výrobce Boiron si mastí kapsu již od roku 1932.


Jo, presne tvuj nazor jsem zastaval docela hodne let.

Pak jsem se pred rokem v lednu silene nachladil a krome kaslani a smrkani jsem jen lezel. Tchyne mi poslala Oscilococsinum a ja jsem to uzival spis proto, ze jsem chtel dokazat jaka je to hovadina a jak je to k nicemu. Ocekaval jsem ze vyberu to baleni 6 ampuli a bude mi jeste hur a ze pak tchyni pekne vynadam. Jake bylo me prekvapeni, kdyz jsem byl za dva dny bez teploty a kasle a za tri bez rymy vam asi licit nemusim...

Pak jeste manzelka dovlekla od tchyne Coculine pro trileteho syna, ktery v aute blil jak alik na peti kilometrech do sousedniho mesta i po Kinedrylu a synek najednou vydrzel bez bliti 200 km do ZOO Zlin. A ja zacal premyslet, zda na te homeopatii fakt neco nebude... Myslim, ze placebo efekt na triletem decku asi fakt nebude to, kvuli cemu nezvraci...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vogon



Založen: May 14, 2009
Příspěvky: 1618
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po březen 12 2012, 21:12    Předmět: Citovat

Řekl bych že v tomto případě je to klíčové slovo "tchyně".
BTW tahat dítě s kinetózou 200km v autě je IMHO zvěrstvo. Když se mi něco podobného pokoušel kdysi dávno udělat strejda výletem do "jugošky", blil jsem mu za krk tak důsledně že to otočil ještě ve Znojmě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5017
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po březen 12 2012, 21:38    Předmět: Citovat

Vlákno o původně hydropolu se slibně rozvíjí.

Možné je všechno. Na rozdíl od hořích zásuvek nemám s léčením homeopatiky zkušenosti.

Ale taky se mi stalo, že jsem měl teplotu, průjem a blil jsem(všechno současněSmile ) a přestalo to tak rychle, jak to přišlo. Říkám tomu jednodenní chřipka. Někdy trvá až dva dny. Kdybych si býval vzal během ní nějaký lék, uzdravení bych přičítal léku. I když to přešlo samo.
Nebo jsme vozili děti v autě a někdy blily, jindy neblily(trasa byla vždy stejná). Takže pokud bych jim náhodou dal lék, a ony neblily , tak by to bylo přičítáno léku. Pak jsme jim začali dávat Kinedryl a s blitím byl spolehlivě konec. A pak jsme jim přestali dávat Kinedryl a s blitím je konec taky. Co to dokazuje? Nic. Jen to, že dítě si zvyklo, a už nebleje i bez léku.

Uznávám, že to není silná argumentace, ale chci tím říct, že na jedna nebo dvě příhody typu vzal jsem si homeopatikum a ejhle, mě nepřesvědčí.

Dokonce si teď vzpomínám, že některé naše dítě mělo snad chřipku nebo nějaké nachlazení a žena koupila nebo dostala od doktorky nějaké "occilococ..." (Asi to teda bylo Oscilococsinum , které uvádíš.) Bohužel se žádný zázračný účinek nedostavil a prostě to musela vyležet jako vždy při chřipce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Oldradio



Založen: Oct 12, 2005
Příspěvky: 995
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po březen 12 2012, 21:50    Předmět: Citovat

V roce 1986 se na čs. trhu objevil zázračný chemický přípravek HORP, odstraňující vlhkost zdiva. Kdo si na něj ještě vzpomene...
Prodávali ho tehdy na Sokolovské u Vysočanského nádraží a stála se na něj fronta, jeden den jsem si tu frontu taky vystál a druhý den rukoval na vojnu. No samozřejmě, že to nic neodvlhčilo ani nezabránilo další vlhkosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7895
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: po březen 12 2012, 22:29    Předmět: Citovat

PavelFF napsal(a):
(...)
Uznávám, že to není silná argumentace, ale chci tím říct, že na jedna nebo dvě příhody typu vzal jsem si homeopatikum a ejhle, mě nepřesvědčí.

Mluvíš mi z duše. Něco takového jsem chtěl napsat... Mnoho nemocí prostě přejde samo.
Někdy roku 2000 mi matka léčila chřipku lékem Oscillococcinum. http://boiron.cz/cs/92-oscillococcinum-reg Dopadlo to celkem úspěšně. Matce jsem tak nějak důvěřoval a přece jen ten lék koupila v běžné lékárně na poliklinice. Ale bylo mi dost divný, že na krabičce je napsané "U přípravku nebyla posuzována účinnost."
Co říká výrobce? http://boiron.cz/cs/92-oscillococcinum-reg
citace:

Léčivou látkou v 1 dóze s 1 g perorálních globulí je:
Anas barbariae, hepatis et cordis extractum 200 K 0,01 ml (...)

O správném použití přípravku OSCILLOCOCCINUM se prosím informujte u odborníka na homeopatii – u lékaře, lékárníka či na veřejně přístupné odborné informační službě na telefonu 224 835 090 nebo na internetové adrese této služby: http://vpois.boiron.cz.

200K znamená ředění 1 ku 100^200, to jest 1 ku 10^400. Ano, slovy jedna ku deset na čtyři sta. To je více než počet atomů ve vesmíru! To znamená, že v tabletce OSCILLOCOCCINUM není ani jedna molekula původní účinné látky. Zavolal jsem tedy před týdnem na to číslo 224 835 090 a zeptal se odbornice, jak to teda funguje. Odpověděla: "Ano, pane, není tam ani jedna molekula původní látky. Mechanizmus účinku těchto léků není dosud znám, ale rozhodně fungují!"
Verdikt: Pokud náhodou homeopatika fungují lépe než placebo /např. škrobová tabletka/, tak nikdo neví jakým mechanismem, což je dost podezřelé vzhledem k tomu, že se homeopatika používají již více než 200 let. (1810 - 2012).
Další počtení:
dlouhé http://www.homeowatch.org/history/oscillo.html
kratší http://en.wikipedia.org/wiki/Oscillococcinum
http://cs.wikipedia.org/wiki/Homeopatika
a pro vášnivé čtenáře toto: http://www.sysifos.cz/files/Alternativni_medicina_Hert.pdf


Naposledy upravil Hydrawerk dne út březen 13 2012, 16:31, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vogon



Založen: May 14, 2009
Příspěvky: 1618
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po březen 12 2012, 23:57    Předmět: Citovat

Mimochodem, víte co je to homeopatická antikoncepce?
Novorozenec ředěný 30 CH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4246
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: út březen 13 2012, 6:35    Předmět: Citovat

nevzpomínáte taky na reproduktory které měly hrát jen do konkrétního přesně určeného prostoru, je to několik let kdy toho byla plná média jak už se to vyrábí a ty výhody že několik lidí v kanceláři si každý pustí svojí hudbu a druhý to neuslyší?
Jinak k neověřeným teoriím jsem skeptický a pochybuju o nich, nicméně neházím je do stoky. V historii lidstva už bylo tolik omylů, že něco není možné a nakonec se potvrdilo, že jistá shovívost by byla na místě. Ovšem stejně tak silná a hlavně rozumně znějící oponentura.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: út březen 13 2012, 7:34    Předmět: Citovat

Na tyhle veci je dobre vzdy aplikovat zakony businessu.
Pokud by to opravdu fungovalo, neexistovaly by zde farmaceuticke koncerny vrazejici miliardy do vyvoje klasickych leku a lekarny s plnymi regaly tehoz. A protoze tyhle firmy tu porad jsou, a acylpyrin se stale prodava, muze to znamenat jen jedine. Pokud tedy pomineme ruzne celosvetove spiknuti lekaru, vyrobcu, vlad... Smile

Daly by se tim elegantne vyresit problemy tretiho sveta, proste by se dovezlo par cisteren vody do Afriky a bylo by po nemocech. A opet, protoze se zadne cisterny do Afriky nevozi...

Vzdy pokud se objevi nejaka technologie, ktera je levnejsi, kvalitnejsi, vykonejsi... nez doposud pouzivana, naprosto bleskove ji vytlaci do propadliste dejin.
Viz. napr. penicilin-pousteni zilou, garmodeska-CD, elektrina-para a elektronka-tranzistor a mnoho dalsich.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33918
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út březen 13 2012, 8:12    Předmět: Citovat

bu2520 napsal(a):
nevzpomínáte taky na reproduktory které měly hrát jen do konkrétního přesně určeného prostoru, je to několik let kdy toho byla plná média jak už se to vyrábí a ty výhody že několik lidí v kanceláři si každý pustí svojí hudbu a druhý to neuslyší?

Takyto system existuje, niekde som to videl (resp. pocul) aj fungovat. Akurat je to dost nepouzitelne (drahe a nema to basy).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5213
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: út březen 13 2012, 8:38    Předmět: Citovat

a vola sa to krystalka Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jarda
Zablokován


Založen: Jan 01, 2012
Příspěvky: 925

PříspěvekZaslal: út březen 13 2012, 8:39    Předmět: Citovat

Sluchátka Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33918
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út březen 13 2012, 8:52    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maskot



Založen: Nov 19, 2004
Příspěvky: 1772
Bydliště: Wien

PříspěvekZaslal: út březen 13 2012, 8:55    Předmět: Citovat

jarda napsal(a):
Sluchátka Very Happy

Ze by prvni vec kterou jsi nepostavil, nebo nemas?To vsak neznamena, ze TO neexistuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Další
Strana 2 z 13

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund