Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Co činit s nepoužitou avšak morálně zastaralou technikou
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
milan222



Založen: Jul 20, 2009
Příspěvky: 1460
Bydliště: trutnov

PříspěvekZaslal: ne březen 04 2012, 20:06    Předmět: Citovat

já mám problém opačný... příbuzní by davali, a cizí by si za opravu nechali ještě platit... Very Happy někdy je docela problém vyždímat stopade za kondíky do zdrje... takže si vyžádám stroj i s DO, protože kdo má vstávat z postele... mi tu leží dvě videa a DVD přehrávač... už asi od vánoc. uvidíme kdy dostanu konečně odpověd že ty prachy dostanu.
no měl jsem tu jeden LG DVD s HDD, uměl full HD, oprava stála pětikilo, ale to si majitel po tejdnu rozmyslel zdali mi to zaplatí, když jsem mu řekl že mu to nedám dokud neuvidim prachy Very Happy

_________________
bez elektronek se neobejdu!
muj lampovej zesik: http://www.youtube.com/watch?v=KxOvbN_5xiY
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RadekB



Založen: Mar 03, 2005
Příspěvky: 2057
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

PříspěvekZaslal: ne březen 04 2012, 20:41    Předmět: Citovat

judeware napsal(a):

Konvertor odpovídá současným single LNB, až na šumové číslo - 1.0dB

A kolik si myslis, ze dnesni LNB maji sum.cislo ? Temer stejne, vyberove kusy cca 0,6dB a prumer od 0,8 do 1dB.
Akorat ze driv se nelhalo tak jak dnes.
A prosim, nedavej me sem obrazek_cenzura odkazy z eshopu, o konstrukci LNB a jejich mereni toho vim docela dost.

judeware napsal(a):

příkazy diseqC zařízení, jako je toto:
http://shop.olmi.cz/zbozi/185-hh-stab-120
můj ležák těžko připojím.


Dela se prevodnik pro prevod Diseqc 1.2 na tahlove motory, takze pro nataceni anteny vetsich rozmeru (zvlaste ted kdy je aktualni Astra1N ) je polarni zaves jeste mozne vyuzit v kombinacu s vetsi parabolou 120-150cm.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
judeware



Založen: Aug 04, 2009
Příspěvky: 1283
Bydliště: okres Písek

PříspěvekZaslal: ne březen 04 2012, 23:00    Předmět: Citovat

citace:
A prosim, nedavej me sem obrazek_cenzura odkazy z eshopu, o konstrukci LNB a jejich mereni toho vim docela dost.]


Mě?
Nevšiml jsem si, že bych do příspěvku napsal: "explicitně určeno RadkoviB". Smile Šlo o odpověď EKKARovi - o popis toho, co mám doma (1.odkaz se shoduje s předmětem téměř na 100%, až na značku a barvu) a o vyjádření pochybností, že to k něčemu bude i dnes (vzhledem k šíři nabídky, cenám a doplňkům k dnešním receiverům). O nějaká čísla tady nejde. Stejně tak jsem mohl vytáhnout na světlo boží úplně jiný aparát, téma by bylo stejné a žádné odkazy by zřejmě nebyly zapotřebí.

Ten závěs se na paragonu prezentuje jako Femr, ale není to on. 6ti palcový motor měl tenkrát co dělat, aby tím verglem a parabolou 120cm vůbec pohnul. Nepůsobí solidně a asi skončí ve starém železe. Motor už mám rozjednaný a PACE pro letošek schovám. Tím je případ "satelit" vyřešen.


Pokud chcete dál v tématu pokračovat, beze všeho. Ale klidně, odlehčeně a obecně v souladu s předmětem: "Co činit s nepoužitou avšak morálně zastaralou technikou" (nejen satelitní).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RadekB



Založen: Mar 03, 2005
Příspěvky: 2057
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

PříspěvekZaslal: po březen 05 2012, 8:20    Předmět: Citovat

judeware napsal(a):
citace:
A prosim, nedavej me sem obrazek_cenzura odkazy z eshopu, o konstrukci LNB a jejich mereni toho vim docela dost.]

Mě?

Ne, cekel jsem reakci na to, jak jsem napsal ze sum.cislo dnesnich LNB je temer stejne jako drive. na to jsem cekal reakci - hromadu odkazu o tom, zesum.cislo dnesnich LNB je 0,1dB apod...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: po březen 05 2012, 11:05    Předmět: Citovat

judeware napsal(a):

Téma jsem chtěl pojmout obecně trochu filozoficky - "co s věcmi zachovalými, ale zastaralými".

Tady spíš najdeš lidi se zdravě přímočarým viděním, zvyklým dívat se nanejvýš ze včera do zítra. Na to, abychom si udržovali sály se sbírkami a milníky vývoje, už jsme moc chudí. Třeba i proto jsme tak bleskově stáhli kalhoty a odhodili podniky jako Tesla, což bylo v principu kolektivní rozhodnutí tehdejší čs. manažerské elity.

Muzejní sbírky si dovolí opečovávat jen kvetoucí ekonomika. Ta nynější spíš velí prodat poslední křeslo dědkovi ještě pod zadkem, aby bylo zítra za co chlastat.



na soucastky.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  na soucastky.jpg
 Velikost:  86.33 kB
 Staženo:  65 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7090
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: po březen 05 2012, 11:34    Předmět: Citovat

Ale je tu i druhá možnost "v duchu doby" postavit muzea na dluh a tak dlouho předstírat, že jsme kvetoucí ekonomika, dokud to muzeum neodkoupí cizí země, ve které je to pravda.

Ostatně na vesnicích bývá na půdách spousta místa, takže stačí ty přístoje jen pořádně zabalit a můžou tam čekat třeba století. Ještě doporučuju přiložit k nim ty účtenky a taky výplatnice.

_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jarda
Zablokován


Založen: Jan 01, 2012
Příspěvky: 925

PříspěvekZaslal: po březen 05 2012, 15:33    Předmět: Citovat

Psal jsi, že v tom přijímači jsou vhodné součástky do MZ, tak to rozeber, skladování je už asi k ničemu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TAKJAN



Založen: Nov 17, 2011
Příspěvky: 6509
Bydliště: U Litomyšle.

PříspěvekZaslal: po březen 05 2012, 17:56    Předmět: Citovat

Taky mám na baráku parabolu 120 a k ní NOKII SAT 1202E (což byl slušný přijímač, vegener panda hrál super a analogový obraz na kloudném CRT nebyl taky k zahození). Co s ním? Parabolu snad časem použiju na digit příjem. Taky dost prachy, tenkrát...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jarda
Zablokován


Založen: Jan 01, 2012
Příspěvky: 925

PříspěvekZaslal: po březen 05 2012, 20:03    Předmět: Citovat

Pokud člověk podniká a má zisky, tak si to odkoupí a použije podle potřeby /sklad, náhradní díly, servis, konstrukce.../
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maskot



Založen: Nov 19, 2004
Příspěvky: 1772
Bydliště: Wien

PříspěvekZaslal: st březen 07 2012, 6:37    Předmět: Citovat

Kdo z Vas ale dopadl takhle ?
Tak je to smula, ale kratky kousek je na Trubce


Naposledy upravil Maskot dne st březen 07 2012, 8:32, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
helios



Založen: Aug 08, 2007
Příspěvky: 2914
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

PříspěvekZaslal: st březen 07 2012, 8:00    Předmět: Citovat

Asi sa za tie videá hanbia, na stránke je táto hláška:

Entschuldigung - Fehler: 1
Einige Videos unseres Angebotes können wir aus rechtlichen Gründen nicht in allen Ländern außerhalb Deutschlands zur Verfügung stellen. Das von Ihnen gewünschte Video gehört leider dazu.
Wir danken Ihnen für Ihr Verständnis!

_________________
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19529
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: st březen 07 2012, 8:18    Předmět: Citovat

Omluva - chyba 1:
Některá videa z naší nabídky můžeme legálně poskytnout k použití ne ve všech zemích mimo Německo. Vámi požadované video bohužel patří mezi ně.
Děkujeme za porozumění!

Jinak řečeno - jde o videa šířená stanicí, která má práva šířit tento program jen v Německu a několika málo dalších zemích. My mezi ně nepatříme, taky z nás žádné prachy nekoukají.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
judeware



Založen: Aug 04, 2009
Příspěvky: 1283
Bydliště: okres Písek

PříspěvekZaslal: st březen 07 2012, 21:15    Předmět: Citovat

Pro Crifodo:
citace:
Tady spíš najdeš lidi se zdravě přímočarým viděním, zvyklým dívat se nanejvýš ze včera do zítra. Na to, abychom si udržovali sály se sbírkami a milníky vývoje, už jsme moc chudí.

Asi jsem naivní romantik, ale cokoliv si pořizuju, tak s představou, že je to navždy (jako vstup do manželství). Smile Rozdíl oproti tomu, co píše TAKJAN, je ten, že uskladněný Pace jel asi 10 hodin a nemá ani škrábnutí. Slova neteře: "ten je tak hezkej" (Pace, dokonce se jí líbí i bílej Brožík!). Proto váhám. Navíc mám ještě jednoho, bez pozicionéru, ze sběrného dvora a k tomu se chovám doslova "Mengelsky".

Co byste dělali po nálezu 100 let staré bedny v níž by byl vzorně zabalený nepoužitý originál fonograf? Přiložili do kamen?

Pro TAKJAN:
Jeté analogové stroje jako Nokia 1202E se budou báječně hodit jako zdroj součástek. To máte: pojistky, displeje LED, EEPROM, mikrokontrolér (možná), On Screen čip, TTLka... A pilku! Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jarda
Zablokován


Založen: Jan 01, 2012
Příspěvky: 925

PříspěvekZaslal: st březen 07 2012, 21:45    Předmět: Citovat

Nechtěl jsem, ale teď se to hodí.

Na naivního romantika máš doopravdy blbý nick - náboženství a válka jedním směrem...

Koupě čehokoliv pro kohokoliv bez smlouvy a 100 procentní zálohy a notabene 16 letého neřešení je co? A to skladování? Sice chápu, ale co s tím? A na historii to nemá, zbav se toho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vogon



Založen: May 14, 2009
Příspěvky: 1618
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st březen 07 2012, 23:32    Předmět: Citovat

judeware:
>Co byste dělali po nálezu 100 let staré bedny v níž by byl vzorně zabalený nepoužitý originál fonograf? Přiložili do kamen?
Ale o tom to přece je: pokud máš místo na tu bednu, zabal to a za sto let...
Problém je v tom, že Phonograph bude vždy spíše symbol principu a ducha doby a jako princip bude vždy funkční a srozumitelný.
Kdežto lehce omšelá krabice satelitního přijímače bude i za sto let spíše kusem nepotřebného šrotu. Je to smutný, ale asi jenom pro někoho kdo má k tomuto druhu techniky osobní vztah.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund