Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Mascom MC7125M2, chassis PT92, občas samovolně do STBy
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Dodo



Založen: Mar 02, 2012
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: pá březen 02 2012, 20:30    Předmět: Mascom MC7125M2, chassis PT92, občas samovolně do STBy Citovat

Zdravím,
mám televizor MASCOM MC7125 M2. Začal zlobit, tak jsme ho dali do ložnice jako druhý TV.
Rád bych ho ale opravil. Popis závady:
občasné samovolné vypnutí do pohotovost. režimu (ze zelené LED do červené). Pak většinou nejde zapnout - přepne se do zelené, ale po chvíli zpět do červené. Časem se to zhoršovalo, tak jsme koupili nový. Pak jel zase delší dobu v pořádku,teď je to zase horší, někdy vůbec nejde z pohot. stavu nahodit - vždy se přepne do zelené LED, ale pak zpět do červené. A tak i 50x.
Zjistil jsem, že občas pomohlo při stisku tlačítka zapnutí z pohot. polohy do provozní do TV v pravý čas s citem bouchnout Very Happy Někdy ale ani to nepomáhá. Dnes se po minutě provozu zase vypla a tak asi 10x. Pak jsem to vzdal. Když do ní správně udeřím (nebo po několika pokusech) tak to, že se mi to povedlo, že se nahodí, poznám tak, že 1x obraz mírně problikne (vidět spíše jen v rozích).

Někdy se vzpamatuje a jede. Tuším nějaký studeňák, co myslíte ? Ale kde, ve které části ? Do "červené" polohy jde zapnout vždy.
Nejsem profík, ale pájku držet umím a součástky taky poznám Very Happy ale tušil bych něco v části, která nahazuje vysoké napětí pro obrazovku, ne ?

Ještě další věc co to dělá, nevím, jestli to souvisí, když se nahodí, celý obraz pár desítek sekund až pár minut problikává, než se TV "zahřeje". Pak je obraz OK.
Dík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3741
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: pá březen 02 2012, 20:50    Předmět: Citovat

Dodo napsal(a):

Zjistil jsem, že občas pomohlo při stisku tlačítka zapnutí z pohot. polohy do provozní do TV v pravý čas s citem bouchnout Very Happy Někdy ale ani to nepomáhá. Dnes se po minutě provozu zase vypla a tak asi 10x. Pak jsem to vzdal.Když do ní správně udeřím (nebo po několika pokusech) tak to, že se mi to povedlo, že se nahodí, poznám tak, že 1x obraz mírně problikne (vidět spíše jen v rozích).

Tak do ní chlapče s chutí dál vesele bouchej a pak odvez na SD Wink .
citace:
Někdy se vzpamatuje a jede. Tuším nějaký studeňák, co myslíte ?

Tušíš velmi správně Wink ,tak už jí konečně sundej ten zadní kryt,vezmi silné osvětlení+lupu a pěkně se podívej ze strany spojů,určitě tam najdeš jednoho(možná i více studentů Wink ).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Dodo



Založen: Mar 02, 2012
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: pá březen 02 2012, 20:55    Předmět: Citovat

Tušil jsem, že moje "odborné" bouchnutí vzbudí úsměv Laughing

Ale vážně, zadní kryt už jsem měl sundaný, deska venku, ale prohlížel jsem to jen zevrubně, s normálním osvětlením a bez lupy. Nechtěl jsem do toho tehdy moc vrtat, neměli jsme náhradní TV a večer měl jít oblíbený seriál Very Happy
Až bude chvíle, zkusím to prohlídnout znova a pořádně.
Díky

Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3741
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: pá březen 02 2012, 21:02    Předmět: Citovat

Ono,když já poopravuji studenty,tak za provozu,kdy je TV puštěná vždy jí ze všech stran pobouchám a také proklepu plošný spoj něčím izolovaným za současného sledování obrazu popřípadě zvuku zda to bouchání nezpůsobí nějaké změny v obraze nebo ve zvuku.Když áno,pak hledám další studenty(příčinu).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MATYCH



Založen: Feb 16, 2006
Příspěvky: 609

PříspěvekZaslal: so březen 03 2012, 11:49    Předmět: Citovat

Zdravím.
Je tam dle mne poddimensovaná větev 16v pro vertikál.Výměna DD24 za větší,kontrola a přepájení ID50.Nejede-li ID50-TDA8351-56,přepne se TV do STAND-BY.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dodo



Založen: Mar 02, 2012
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: so březen 03 2012, 13:27    Předmět: Citovat

MATYCH napsal(a):
Výměna DD24 za větší

Díky za radu, nejsem profík, tak jestli mi poradíte kde jste ve schématu našel DD24, hledám, ale nevidím. Navrhnete mi nějaký konkrétní typ, co mají třeba v GM Electronicu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MATYCH



Založen: Feb 16, 2006
Příspěvky: 609

PříspěvekZaslal: so březen 03 2012, 16:01    Předmět: Citovat

omluva-chyba-je to DD 04- dioda BYD33D-rychlá 200v 1,3A,umístěná přes propojku vedle split trafa vývod 9,za ní je ellyt a vede na TDA8051 většinou je dost vyhřátá,vyměnit za libovolnou rychlou výkonnější,i TESLA KY,BY397.... .Viděl jsem již vícekrát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dodo



Založen: Mar 02, 2012
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: so březen 03 2012, 17:00    Předmět: Citovat

Zdá se, že jsem problém vyřešil.
Rozdělal jsem TV, prohlídl plošáky zespodu a našel několik solidních studeňáků. Jeden byl kolem pěkně černej. Tak jsem to opravil a zatím dobrý. Později přidám foto a napíšu kde byl problém.
Čas ukáže.
Díky všem za rady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dodo



Založen: Mar 02, 2012
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: ne březen 04 2012, 9:35    Předmět: Citovat

Příkládám fotku několika studeňáků co tam byly (označeny červeně)
Většina kolem VN Orega 40348A-09. Jeden, ten nejčernější kolem konektoru.
Opravil jsem, co bylo vidět, čas ukáže. Pro ilustraci přikládám i fotku TV s oddělaným zadním krytem.



tv_small.jpg
 Komentář:
ilustační fotka TV

Stáhnout
 Soubor:  tv_small.jpg
 Velikost:  176.12 kB
 Staženo:  107 krát


studenaky_small.jpg
 Komentář:
červeně označené studené spoje

Stáhnout
 Soubor:  studenaky_small.jpg
 Velikost:  197.26 kB
 Staženo:  156 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne březen 04 2012, 15:47    Předmět: Citovat

Dodo napsal(a):
Tušil jsem, že moje "odborné" bouchnutí vzbudí úsměv Laughing
...

Že sis ještě párkrát "odborně" nebouchnul - mohl jsi být o koncák ŘKS "lehčí" - pokud bys pak na něj (při tvé "odbornosti") vůbec došel Shocked Cry
Všechny ty studeňáky ohrožují ten koncák už "samy od sebe", natož když se do telky "odborně" tříská Cry
A pokud jsi to opravil jen "navalením" kopce cínu (zvláště na tom konektoru V.C.), tak jsi to vůbec neopravil Surprised

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Dodo



Založen: Mar 02, 2012
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: ne březen 04 2012, 16:47    Předmět: Citovat

kokun napsal(a):

...pokud bys pak na něj (při tvé "odbornosti") vůbec došel

Hele, jako blázna ze mne zase dělat nemusíš. Možná by ses divil, ale v oboru elektro jsem vzdělaný možná víc, než si myslíš. Jen nejsem praktik - opravář TV. Raději jsem požádal o radu lidi z praxe, než bych s tím strávil týden.
kokun napsal(a):

...pokud jsi to opravil jen "navalením" kopce cínu

Letovat umím.

Když bouchnutí pomáhalo, proč to v rozumné míře nepraktikovat Very Happy Televize by stejně šla do šrotu, pokud bych ji neopravil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lubanec



Založen: Jan 08, 2012
Příspěvky: 481
Bydliště: Moravská Třebová

PříspěvekZaslal: ne březen 04 2012, 17:19    Předmět: Citovat

Jako je pravda,že ten student se udělal z nějakého důvodu,ale nevím,proč by vadilo přidat celku dost cínu a krásně to vše spojit..To taky nechápu od pana Kokuna Děkuji za pozornost
_________________
Jaj..To byla pecka..no joo..Kondenzátor byl nabitý(tudy proud jde)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Philip_Fry



Založen: Sep 01, 2010
Příspěvky: 1538
Bydliště: Trutnov

PříspěvekZaslal: ne březen 04 2012, 17:46    Předmět: Citovat

Třeba proto, že jsou vývody součástek "oprskané" a časem i zoxidované. Proto je vždy lepší kontaktní plochy před opravou pořádně mechanicky očistit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18667
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: ne březen 04 2012, 18:10    Předmět: Citovat

Konektor vychylovaček je častá dobrá závada . Takže demontovat z desky , venku oškrábat a zapájet . Tohle dlouho nevydrží .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne březen 04 2012, 18:13    Předmět: Citovat

Tak, tak - jak píše Philip_Fry, vždycky je lepší ten konektor odsát, piny oškrabat až na čistý kov, pocínovat a pak teprve zapájet nazpět do DPS .
Zvláště, když (hlavně u těch konektorů V.C.) bývají ty piny "vyhřáté" od toho přechoďáku - i když připouštím, že v tomto případě to nebylo až tak drastické a řádné zapájení snad postačuje Wink

Dodo napsal(a):
kokun napsal(a):

...pokud bys pak na něj (při tvé "odbornosti") vůbec došel

Hele, jako blázna ze mne zase dělat nemusíš. Možná by ses divil, ale v oboru elektro jsem vzdělaný možná víc, než si myslíš. Jen nejsem praktik - opravář TV. Raději jsem požádal o radu lidi z praxe, než bych s tím strávil týden.
kokun napsal(a):

...pokud jsi to opravil jen "navalením" kopce cínu

Letovat umím.

Když bouchnutí pomáhalo, proč to v rozumné míře nepraktikovat Very Happy Televize by stejně šla do šrotu, pokud bych ji neopravil.

Já se na celý tento problém dívám pohledem servisáka - páč s "takovýmto názorem" se my (servisáci) setkáváme denně:
Zákazník to "odborným" boucháním "opravuje" do té doby, až to chcípne úplně.
Pak s tím teprve přijde do servisu s tím, "jen aby to nebylo drahé" Surprised
A vůbec si neuvědomuje, že do stádia "dražší opravy" to přivedl vlastně sám Cry
A u tebe mně to o to víc zaráží, že se oháníš vzdělaností v elektro oboru Shocked Cry

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund