Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vaše názory na Aukro, na "profesionalitu" prodejců
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4213
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: út březen 12 2013, 13:59    Předmět: Citovat

ZVUK2000 napsal(a):
Také to nechápu, já něco koupím a ještě mám zjišťovat kam mám laskavě zaslat peníze.

Pokud tam něco někdo nabídne příležitostně, tak bych to bral. Ale tohle se dá vidět i u trvale prodávajících (nejspíš ho schovávají před FÚ.. anebo před špatným svědomím ze špatných kšeftů?)

_________________
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Panda38



Založen: Nov 21, 2012
Příspěvky: 715
Bydliště: Most, Praha, Lanžhot

PříspěvekZaslal: út březen 12 2013, 14:16    Předmět: Citovat

Spíš je to zvyk z dříve, kdy účet nebyl součástí aukce a přicházel kupujícímu až v oznámení o výhře v aukci. Kupující stejně musí vyčkat až mu přijde email s podrobnostmi (např. upřesnění poštovného při více aukcích), tam dostává i číslo účtu, zveřejnění účtu u aukce proto ani nemá opodstatnění. Zveřejnění už zasahuje trochu do soukromí, např. když všichni vidí u které banky má prodejce účet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
PvvS



Založen: Nov 25, 2008
Příspěvky: 464
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út březen 12 2013, 14:36    Předmět: Citovat

Prave, mam to v infomailu. Behem akce je to zbytecny zverejneni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jura80



Založen: Nov 05, 2011
Příspěvky: 908
Bydliště: Boskovice

PříspěvekZaslal: út březen 12 2013, 17:33    Předmět: Citovat

Vážení, já mám pocit, že tady pomalinku začínáte řešit, jak vyměnit žárovku, no a nikde nic...

Andrea: Poplatek za platbu do jiné banky? Fuj, pryč k nějaké solidní bance, co neprovozuje lichvu- jen to chce překonat lenost. Třeba Fio, mBank a pod. (já jsem přechodem k fio ušetřil hooooooodně stovek měsíčně)

PvvS: Taky nemám rád, když mně někdo něco vnucuje, to se mně pak začínají ježit všecky chlupy a sem tam posílám do nejvýrazněji symetricky rozdělené části těla. Ale bylo by dobrý pomyslet na to, že odmítnout se to dá, a dělá se to tak (!), takže vnucení se ve skutečnosti nekoná. A zpoždění přijetí peněz (den, dva, ale v reálu mnohdy skoro žádný)? Kurňa, kam tak hrozně spěchat a proč?

Killroy: O žádným "výběru obratem" nevím. Pokud existuje, tak prosím o vysvětlení. Buď nastavím automatický výběry v určitých intervalech, nebo prostě po přijetí emailu, že někdo zaplatil, se přihlásím na Aukro, přejdu na výběr, zmáčknu tlačítko výběru a do dvou prac. dnů mám peníze na účtě (u spořky mnohdy ještě týž den). Ta poznámka kolem zveřejnění čísla účta a FÚ byla jakási nedomyšlená, zdá se mně...

_________________
Nejsu žádným fóristem, ale když něco negómu, tož, přindu se zeptat. A když se nesnesitelně nudím, nebo když jsu na plech, někdy se může stát, že se i pokusím poradit. Zdraví Jura!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4213
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: út březen 12 2013, 18:35    Předmět: Citovat

jura80 napsal(a):
O žádným "výběru obratem" nevím. Pokud existuje, tak prosím o vysvětlení. Buď nastavím automatický výběry v určitých intervalech, nebo prostě po přijetí emailu

V pořádku, měl sem na mysli výběry automaticky každý den, viz nastavení ve vyobrazení. Pokud se tam objeví částka víc než 150Kč, tak to automaticky denně odchází na účet uživatele. To snad ví všichni. A pokud je někdo takový chudák, že ho ty částky do navršení 150Kč vytrhnou, ajť najde nějakou pořádnou práci a nekšeftuje na Aukru. Většinou se z toho dá žít o dost líp.. Smile
jura80 napsal(a):
Ta poznámka kolem zveřejnění čísla účta a FÚ byla jakási nedomyšlená, zdá se mně...

Klidně si mohl napsat co se ti zdá. Já za svým názorem stojím a jak už jsem napsal o kus výše, moc důvěry u mne takový prodávající nevzbuzuje. Z pohledu mého nejedná otevřeně a nevím co můžu čekat a prostě u takového si nic nekoupím, Natož abych čekal týden na číslo účtu, než se daný trotl dostane k mailu a pošle mi ho (i to už se mi stalo). Na takovýho obchodníka se můžu tak akorát z vysoka vy... a na výmluvy že neměl čas, na ty mu se*ru dvakrát..
Prostě když chci prodávat, nebráním se platbě kdykoliv a jakýmkoliv způsobem, cokoliv dalšího je na howno..To bys jako člověk s vlastním e-obchodem měl dávno už vědět.



vybrat.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  vybrat.jpg
 Velikost:  32.35 kB
 Staženo:  27 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jura80



Založen: Nov 05, 2011
Příspěvky: 908
Bydliště: Boskovice

PříspěvekZaslal: út březen 12 2013, 19:01    Předmět: Citovat

Tak o tom výběru nad 150Kč (případně výš) jsem ani nevěděl...

Nešlo ani tak o to, jak je kdo solidní, nesolidní, nebo jestli zakrývá číslo účtu kvůli nějakým polozákonným praktikám. Spíš jsem měl konkrétně na mysli tu poznámku kolem FÚ. Obávám se, že FÚ těžko kdy bude kontrolovat čísla účtů jednotlivých prodejců a ještě dojledávat, co, kde, kdy, za kolik prodali (buď tlačit na Aukro, na banku, nebo na obojí). To by ses divil, co se všechno na Aukru děje a normálně prochází. Tak asi tak. Samozřejmě se ale můžu mýlit, nějak podrobně jsem tyhle věci nikdy neprověřoval. Ale věřím, že mám pravdu.

_________________
Nejsu žádným fóristem, ale když něco negómu, tož, přindu se zeptat. A když se nesnesitelně nudím, nebo když jsu na plech, někdy se může stát, že se i pokusím poradit. Zdraví Jura!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4213
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: út březen 12 2013, 19:25    Předmět: Citovat

O vůbec FÚ nejde - ty ajť se starají o to, kde jim utíkají nezdaněný xxxnásobky... To s tím FÚ bylo jenom takový plácnutí kterým jsem chtěl naznačit, že někteří zřejmě mají co skrývat. A kdy ne, tak jsou sami proti sobě. No co si mám o takovým aukristovi myslet - elektronické platbě zkrze PayU se brání, PayU ne!!, pět vykřičníků a číslo účtu mi pošle někdy po skončení aukce.. To s tou jeho nabídkou může jít akorát tak do prd*ele, víme..
Co já vím pod kolika účty na Aukru ten člověk vlastně prodává, možná že díky dluhům a deseti podvedeným každý den pod jiným. Ale PayU transakce se dají snadno dohledat a doložit, bankovní účty se dají porovnat.. I to může být důvod proč je co skrývat..

Ale to je jenom můj názor, ostatní můžou mít jinej a třeba jim to tak vyhovuje. Jak už jsem napsal, moje důvěra je v tomto veškerá žádná a v dnešní mizerné době to platí dvakrát. A na některých nabídkách je to jasně vidět, to víš určitě i ty sám.

_________________
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…


Naposledy upravil Killroy dne út březen 12 2013, 20:38, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jura80



Založen: Nov 05, 2011
Příspěvky: 908
Bydliště: Boskovice

PříspěvekZaslal: út březen 12 2013, 20:37    Předmět: Citovat

Tak to se potom shodneme...

Ještě poznámka. Ono je to všechno složitý. Do hlavy a do jejich životů, to těm prodejcům rozhodně nevidíme. Je potřeba si uvědomit, že ve většině případů prodejců, ne konkrétních aukcí (těžko odhadnout procentně a stanovit kritéria výběru) jsou to amatérští prodejci, co sem tam něco prodají a buď přivydělávají, nebo jsou to třeba maminy na mateřských, důchodci a pod., nebo prostě už něco nepotřebují, tak to střelijou na Aukru, než by to skoro zadara nechali někde bazarníkovi. Ti klasičtí, často dost vymočení, ale jinak primitivní kšeftaři, ty pak jde poznat podle ne úplně nejčistšího štítu komentářovýho a taky podle vyšších cen (hned nasadí nejvyšší přijatelnou cenu, mnohdy mají přihazovací bratříčky a podobně). A často prodávají bordel ze skládky "bez záruky". No, a když už je tam tolik občasných amatérů, co to všechno berou letem světem, asi je pro ně pohodlnějším jen kopírovat praktiky dalších prodejců, kteří taky mají "PayU NE!!!!", než vymýšlet, jestlipak to náhodou nemůže třeba zvýšit prodej.Wink K tomu jsem výš napsal celkem pět dalších možných důvodů. A pak jsou profesionální prodejci, kteří se tím prostě živí... Solidní i ti horší...
Snažím se teď říct, že soudit prodejce podle toho, jestli bere PayU nebo ne, jestli má u nabídky číslo účtu nebo ne, to mně nedává smysl a ani jsem takhle při svých občasných nákupech nikdy nezauvažoval. Je potřeba vědět co a za kolik hodlám pořídit, jak moc jsu ochotným riskovat (<0,0%, <10%, <50%....), a podle toho si promyslet, jestlipak u prodejce něco koupím nebo ne- informací je jakž takž přijatelný množství- komentáře, konkrétní nabídka nebo nabídky, pak nabídky v archivu (ty nabídky, co už jsou neaktuální, ale jsou k nim komentáře, se dají u komentáře zobrazit, nejsou- li příliš starý), doplňující informace prodejce (např. stránka o mně). Z toho se dají vyčíst podstatný věci. PayU a číslo účtu je jen jedna z indicíí, myslím, že ne úplně nejpodstatnějších, řekl by jsem, že spíš naopak...

Teď už mažu pryč z virtuálního světa fór do reality. Zatím zdar!

_________________
Nejsu žádným fóristem, ale když něco negómu, tož, přindu se zeptat. A když se nesnesitelně nudím, nebo když jsu na plech, někdy se může stát, že se i pokusím poradit. Zdraví Jura!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: st březen 13 2013, 5:45    Předmět: Citovat

Já do aukce číslo účtu píši , mám cca 170 aukcí a jen 3x problém , ale nikdy s placením a to oboustranně . Tedy jeden problém jse měl . Když zavedli Pay a já ho neměl zřízen . A opět opakuji , že jsem přívržencem platby přímo na účet . A jestli to zvuku nevíš , tak k platbě se dávalo číslo aukce , takže se nikdy žádné hledání nekonalo . A ještě něco napíši . Pro zúřadování aukce jsem si vždy vytiskl mail i proto , že jsem na něm měl adresu a telefon kupujícího . Adresu jsem hned zpracovával ve vlastním tiskopisu pro polepení balíku s adresou kupujícího , mojí i zabaleném zboží . A dále jsem zpracoval adresu z toho papíru do tiskopisu pro vytvoření podacího lístku . Tož tak .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Strana 7 z 7

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund