Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vaše názory na Aukro, na "profesionalitu" prodejců
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4213
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: ne březen 10 2013, 21:08    Předmět: Citovat

AmarokCZ napsal(a):
Srovnej si PayPal a PayU = diametrální rozdíl.

Nemůžu bohužel srovnávat - vzhledem k tomu, že to nepotřebuju, tak to nemám. Proto tak nějak pořád nevidím (ani tady nečtu) ten důvod proč ne - peníze jsem mu poslal a prodávající je včas dostal. Výběr je jeho starost a může si ho snad nastavit i automaticky jako denní. Tak co tam tedy nefunguje. Pro mne to bylo o dost snažší, než si zakládat do bankovnictví nějakého příjemce jednorázové platby několika korun..

Pokud jsem si všiml, tak PayU je snad automaticky u každé nabídky a tak by mi zajímalo, co by se asi stalo, kdybych odeslal prodávajícímu platbu i přes jeho nějaké upozornění, že platby zkrze PayU neposílat... No to je bordel..

Je fakt, že to co se tu napsalo o kontrole toku peněz, nějakého zisku z úroku atd, může být zásadní problém a pěkná levárna.

_________________
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jura80



Založen: Nov 05, 2011
Příspěvky: 908
Bydliště: Boskovice

PříspěvekZaslal: ne březen 10 2013, 22:08    Předmět: Citovat

Zdravím po delší době. Mám tohle téma ve sledování emailem, už ani nevím proč, ale každopádně, tož mě to tady trklo a vrazím sem taky názor.

Na ten úvodní dotaz bude nejednoduchá odpověď a možná by stálo za to, se dotázat jednotlivých prodejců. PayU a vůbec všechno kolem Aukra je oproti PayPal a Ebay obecně spíš nelichvářský systém. I když, prachy se točí a točí i na Aukru... U mě zatím PayU funguje na 100%. Poplatky se neplatí (narozdíl od PayPal), platí se jen za vystavení nabídky (aukce) a něco z ceny zboží za úspěšný prodej (na rozdíl od Ebay, tam se platí cca 10Kč jen za vystavení, pak několik procent za prodej, pak nějaká pevná částka za přijetí platby na PayPal, myslím taky něco kolem 10Kč+ procenta za přijetí platby na PayPal a nakonec pak ještě je nevýhodný kurs za přeměnu měny na Kč- za bankovní převod už se pak myslím neplatí a myslí, že to jde konkrétně přes Raifeisen Bank a trvá to pár dní). Kolem toho Ebay mě ale berte s nadhledem, už dlouho jsem tam neprodával, protože je to fakt spíš pro lichváře, aspoň tomu tak věřím.

A proč prodejci nemají rádi PayU? No, myslím, že důvodů je hned několik:

1. Mmozí jen kopírují od ostatních (tenhle nechce PayU, tak já radši taky ne).
2. Jak už tady bylo psáno, brání se učení novým věcem.
3. Na Aukru věčně něco nefunguje, takže v tom často bude strach z dalšího nefunkčního "výmyslu".
4. Často v tom bude i revolta těch, kteří vidí, jak s každou změnou Aukra prchají zákazníci (to je reálným faktem), a kteří si tu revoltu můžou dovolit. Stojí za zmínku, že hodně zákazníků jsou důchodci (případně obecně starší lidi), někteří už mají problémy se učit novým věcem.
5. Kolem PayU už taky byl nějaký ten průser, kdy peníze ležely kdesi "v luftě" a na účet prodejce jaksi nedocestovaly. A na to mnozí nemají nervy. Pamatuju např. na problém se spárováním plateb u mBank. Zpočátku i mBank hledala chybu u sebe, Aukro se vymlouvalo, pak mBank svou chybu vyloučila, Aukro se dál vymlouvalo........... Myslím, že teď už je to OK.
__________

Celkově ale myslím, že PayU nebyl vůbec špatným nápadem a že funguje. Jen by bylo fajn, kdyby se na "Aukru" trochu víc snažili vychytat bugy, spíš než se snažili za každou cenu "zlepšovat". Ty poklese prodejů s každým "zlepšením" jsou reálná věc... Stejně jako to, ale, že lidi mají čím dál míň penězů...

Zdraví Jura

_________________
Nejsu žádným fóristem, ale když něco negómu, tož, přindu se zeptat. A když se nesnesitelně nudím, nebo když jsu na plech, někdy se může stát, že se i pokusím poradit. Zdraví Jura!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
PvvS



Založen: Nov 25, 2008
Příspěvky: 464
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne březen 10 2013, 22:09    Předmět: Citovat

Hlavne podle pravidel aukra mate odeslat zbozi v okamziku, kdy jsou penize na aukro uctu a ne na vasem uctu.
Navic to nelze pouzit na jine aukro portaly ..
Platbu to akorat protahne, pac jeden prevod k aukru a druhej ke me. Kdyz mi nekdo zaplati pres PayU, tak si to prevedu, ale mam upozorneni ze odesilam az po obdrzeni penez na muj ucet, jinak mam v popise ze uprednostnuju platbu na ucet primo. Lidi by to pouzivali, ale bylo to vnuceno, nevysvetleno, minimum vyhod. Kdo mel rozjety obchody a musel se prihlasit, tak byl nucen s tim souhlasit ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2462
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: ne březen 10 2013, 22:15    Předmět: Citovat

Nezjistil jsem, jak z toho na aukru zaplatit jinou aukci, čili je to jen zdržení peněz na účtu aukra. Ani aukru z toho nemůžu zaplatit. Co je mi platné, že hned vidím platbu za aukci před hodinou skončenou, když peníze stejně budu mít až přijdou na můj skutečný účet.
Ale je to skutečně bez poplatků.


Přináší to jistotu, že proběhla platba a aukro může identifikovat příjemce, čili jednoznačně je to boj za ochranu kupujících. Protože, co si budeme povídat, škůdci tam dokázali udělat pořádné záseky a i děravý Program ochrany kupujících stojí dost peněz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PvvS



Založen: Nov 25, 2008
Příspěvky: 464
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne březen 10 2013, 22:17    Předmět: Citovat

Ani jedno z toho platit nejde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jura80



Založen: Nov 05, 2011
Příspěvky: 908
Bydliště: Boskovice

PříspěvekZaslal: ne březen 10 2013, 22:51    Předmět: Citovat

PvvS: Pokud jsou peníze na PayU, pak mám prakticky jistotu, že následující, nejpozději ob pracovní den, budou na mým účtu.

kejki: Pokud vím, tak ty peníze nejsou přímo na účtu Aukra.

Jak to mají s placením nakupující, to nevím. Sám používám klasicky bankovní převod, protože nakupuju jen sem tam, vychází to rychlejc... Každopádně to ale nakupující používají hodně často, asi tak 50% případů, takže na tom něco bude, dokonce i dobrýho.
____________

Shrnu to tak, že pokud by někdo teď chtěl začít prodávat na Aukru, byl by vůl, pokud by se bránil PayU.
____________

A nakonec znovu zdůrazním, že by si na Aukru měli dát dopořádku svoje bugy. Ne moc dobře všechno funguje, prodejci jsou nasraní, zákazníci taky, prodej kvůli tomu klesá (ale nejen kvůli tomu!).

_________________
Nejsu žádným fóristem, ale když něco negómu, tož, přindu se zeptat. A když se nesnesitelně nudím, nebo když jsu na plech, někdy se může stát, že se i pokusím poradit. Zdraví Jura!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2462
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: ne březen 10 2013, 23:08    Předmět: Citovat

Platí s tím rychle ten, kdo má povolené net platby na kartě, nebo internetové bankovnictví. A to bude stále víc lidí.
Díky za ujištění, že platit s penězi na PayU nejde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4491
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: ne březen 10 2013, 23:09    Předmět: Citovat

jura80 napsal(a):
PvvS: Pokud jsou peníze na PayU, pak mám prakticky jistotu, že následující, nejpozději ob pracovní den, budou na mým účtu.

kejki: Pokud vím, tak ty peníze nejsou přímo na účtu Aukra.

Když ti pošlu peníze rovnou na účet, máš je tam teoreticky rychleji. Minimálně o tu dobu, než se koukneš na PayU a než si je z něj převedeš na svůj účet. A jistota je stejná, buď je tam máš nebo ne. Jen nejdou přímo, ale oklikou a je tedy víc možností, že někde zabloudí. Very Happy
A čí ten účet PayU tedy je? Že by někdo dělal charitu ve prospěch Aukra? Rolling Eyes

_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jura80



Založen: Nov 05, 2011
Příspěvky: 908
Bydliště: Boskovice

PříspěvekZaslal: ne březen 10 2013, 23:19    Předmět: Citovat

Tý jo, ten jeden pracovní den, max. dva navíc, mně vadí jen tehdy, když jsu úplně švorc, jinak ne. Každopádně ale, to slovo "teoreticky" bylo na místě. Mnohdy ti nakupující dají datum splatnosti až za týden, platba přes PayU je přitom skoro vždycky obratem, takže jak kdy, jak kdy.

PS: Edit: Musím ještě přidat, že pokud hned vidím (PayU), že nakupující zaplatil, můžu zboží v klidu s předstihem zabalit (a to dá kus práce, že), mám podstatně víc klidu, než když čekám na platbu, která dojde kdo ví kdy a někdy se i stane, že dokonce nedojde vůbec, ani po urgencích (zatím mám "jen" čtyři případy, ale i to nasere, když už je zásilka připravená k odeslání, mnohdy docela pracně).

Já ani nevím, komu PayU přesně patří, jen jsem četl na Aukro fórech, že tomu Aukru právě ani ne, respektive, že na nějakých úrocích rozhodně neprofituje, asi tak. Oni často mnozí hledají chybu a levárnu i tam, kde vůbec není. Ale jinak, v rámci zachování duševního zdraví, pročítání fór na Aukru, hlavně ohlašovny výpadků, silně nedoporučuju. Tam si prodejci vylívají srdce vo sto šest a všechno je tam úplně špatně...Wink

_________________
Nejsu žádným fóristem, ale když něco negómu, tož, přindu se zeptat. A když se nesnesitelně nudím, nebo když jsu na plech, někdy se může stát, že se i pokusím poradit. Zdraví Jura!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
jura80



Založen: Nov 05, 2011
Příspěvky: 908
Bydliště: Boskovice

PříspěvekZaslal: ne březen 10 2013, 23:33    Předmět: Citovat

Komu patří PayU:

http://www.payu.cz/o-payu

_________________
Nejsu žádným fóristem, ale když něco negómu, tož, přindu se zeptat. A když se nesnesitelně nudím, nebo když jsu na plech, někdy se může stát, že se i pokusím poradit. Zdraví Jura!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4491
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: ne březen 10 2013, 23:35    Předmět: Citovat

Tady nejde o rychlost, snad jen v případě, že děláš kšefty za tisíce a kdyby se to zpozdilo neměl bys na mlíko pro děti. Laughing
A kde chceš hledat chybu a levárnu, když ne u Aukra? Oni to nabízí, doporučují a vypadá to jako jejich eminetní zájem aby to lidi používali. Proč asi, když z toho nic nemají? Chyby a levárny? je to stejný jako reklamace, taky reklamuji u obchodníka a ne někde v Číně u výrobce.
Jestli si někdo na fóru stěžuje, nejspíš pro to má nějaký důvod. Nebo si snad myslíš, že jsou tam samí grafomani?

_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5020
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne březen 10 2013, 23:50    Předmět: Citovat

jura80 napsal(a):
.... Musím ještě přidat, že pokud hned vidím (PayU), že nakupující zaplatil, můžu zboží v klidu s předstihem zabalit (a to dá kus práce, že), mám podstatně víc klidu, ...
Souhlasím. Vidím v tom zásadní výhodu PayU pro kupujícího. Žádné okecávání kupce , že "peníze jsem poslal". Rozhodují činy.

hafca napsal(a):
...Jestli si někdo na fóru stěžuje, nejspíš pro to má nějaký důvod. Nebo si snad myslíš, že jsou tam samí grafomani?
Důvody určitě mají, Aukro je dost často rozbité. Ale je zas docela úsměvné, jak rozhořčení "grafomani" neustále dokola opakují výlevy typu "S Aukrem jsem skončil, stojí za prd, to je skandál, už mě tu neuvidíte, BUDU PRODÁVAT JINDE!". Ve skutečnosti však nemají rovnocennou náhradu a nehodlají skončit ani náhodou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jura80



Založen: Nov 05, 2011
Příspěvky: 908
Bydliště: Boskovice

PříspěvekZaslal: ne březen 10 2013, 23:54    Předmět: Citovat

hafco, tu rychlost jsi právě zdůrazňoval...

Když to takovýmhle pohledem vezmeš kolem a dokola, je chybou a levárnou celý Aukro. Oni si účtují provize 3%, 4%, 5%, jak kde, z ceny prodanýho zboží. A k tomu asi 0,5% z ceny jen vystavenýho zboží bez ohledu na prodej. Je to hrozně moc peněz, vzhledem k celkovým obratům, přitom člověkhodin k udržování toho webu je potřeba určitě vcelku málo (teď nezmiňuju, jak BLBĚ to udržování odvádějí). Takže někdo jen rýžuje a kulový dělá užitečnýho (jen něco vlastní). Ale to je přece podstata kapitalismu, s tím už nic nenaděláme. Podstatou jest někoho co nejvíc vodrbat a schovávat to za hromadu keců, keců, keců a tvářit se solidně a zaplatit si rádoby vtipnou reklamu a pod. Když to lidi sežerete, respektive nemáte na vybranou, nestěžujte si a smiřte se s tím, neb to nadáváním nezměníte. Jiná věc je, že aspoň já jsu za to Aukro rád. Vždycky, když někdo nadává na Aukro, vzpomenu si na Ebay. Na Aukru platím za pár úspěšných prodejů (včetně vystavování) pár desetikorun, nejvíc jsem platil snad 400Kč (za měsíc). Na Ebay to bylo hodně stokorun (za obrat kolem 1500Kč, ovšem)! A jinou kloudnou konkurenci k Aukru nemáme!!!

A proč zavedli PayU? Myslím, že zkrátka proto, protože jako Ebay je to skvělá a praktická platební brána!

PavelFF: Souhlas. Já ještě dodám, co jsem dodat zapomněl. Oni ti prodejci, tím svým brbláním, mnohdy způsobeným jejich vlastní chybou a neznalostí, škodí obecně obratům na Aukru. Odrazují zákazníky sobě i ostatním.

_________________
Nejsu žádným fóristem, ale když něco negómu, tož, přindu se zeptat. A když se nesnesitelně nudím, nebo když jsu na plech, někdy se může stát, že se i pokusím poradit. Zdraví Jura!


Naposledy upravil jura80 dne po březen 11 2013, 0:03, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4491
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: po březen 11 2013, 0:03    Předmět: Citovat

Já to skončím asi takhle. Nemám rád, když něco co jde jednoduše, musím dělat přes prostředníka. Je to jako skoro ve všem, je to potencionální kurvítko a tomu se snažím vyhnout. Howgh Wink
_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jura80



Založen: Nov 05, 2011
Příspěvky: 908
Bydliště: Boskovice

PříspěvekZaslal: po březen 11 2013, 0:17    Předmět: Citovat

Já už taky mažu, za čtyři hodinky vstávám na brigádu... Peníze za prácu dostanu přes pět prostředníků (zaměstnavatel- agentura- jedna banka (?)- další banka (Fio)- bankomat jiné banky (ČSOB)). Spolehlivost je v pohodě, jen si na tom každý naparazituje svoje a pro mě zase zbude kulový (kde jsou ty časy, kdy se platilo na ruku). A do svých konstrukcí radši přidám o jednu součástku navíc, třeba pro lepší chování při změnách teploty, a nebudu jí říkat kurvítko, neb ji správně nadimenzuju.

Komu se nelíbí PayU, pak je tady třeba "Platba24" a další obdobný, zjednodušující služby. Ale PayU funguje bez ohledu na banku, kdežto tyhle služby valí jen u některých bank! A zákazníci, pokud se s tím naučí, budou nadšení.

Tak zdar a sílu!

_________________
Nejsu žádným fóristem, ale když něco negómu, tož, přindu se zeptat. A když se nesnesitelně nudím, nebo když jsu na plech, někdy se může stát, že se i pokusím poradit. Zdraví Jura!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 4 z 7

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund