Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vaše názory na Aukro, na "profesionalitu" prodejců
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jura80



Založen: Nov 05, 2011
Příspěvky: 908
Bydliště: Boskovice

PříspěvekZaslal: po březen 05 2012, 4:32    Předmět: Citovat

Hmm, mám tady starší HDD 20GB (můj první počítač), ale nikdy se mně nechtělo na něho vypisovat nabídku. Třeba se polepším. Ale spíš ne, je to památka.

Na Aukru jsou pozitivní zkušenosti i negativní zkušenosti. Rozhodně to chce uvažovat tak trochu tak, jak už jsem se zmínil.

ALE. Když vezmeme v úvahu ta zklamání, kterých jsme se mnozí z nás (včetně mě) dožili, pak:

1. Jedna, maximálně pár špatných zkušeností a pak už dál nechybujeme. A na těch zkušenostech už dál jen profitujeme.

2. I když je někdo nepoučitelným blbcem a chybami se neučí, pak jde na Aukru vybrat zboží za tak nízký ceny, že v průměru, pokud blbec vykáže jinak velkou ztrátu, se to všechno vyrovná a stejně ušetří.
__

Jeden z mých zákazníků, co mně přímo telefonoval, řekl doslova: "Mně Aukro zachránilo život".

Ale jinak si myslím, že kéž by všichni prodejci najednou přešli na nějaký solidnější systém, jako je třeba Auktiva. Aukro má vedení, co se zabývá jen ziskem z provizí z prodeje a z provizí za vystavení nabídky a to je hrozně špatně, hlavně když uvážím, že o bugy celýho systému se příliš nestarají (nemo neumějí postarat, nebo nemůžou postarat, nevím, neřeším). A "trh" tohle nevyřeší, tyhle nedomyšlený teorie ať si dál rozvíjí Venca Klauzík a jemu podobní rádoby intelektuálové.

_________________
Nejsu žádným fóristem, ale když něco negómu, tož, přindu se zeptat. A když se nesnesitelně nudím, nebo když jsu na plech, někdy se může stát, že se i pokusím poradit. Zdraví Jura!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: po březen 05 2012, 7:59    Předmět: Citovat

A já poslední zkušenost , nakonec mi prodejce slevil na 300,- a tak jsem spokojen . Momentálně sháním boty na běžky a dvoudeskový radiátor . Z jinad to vzhledem k cenám , než z aukra , nebude . Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7090
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: po březen 05 2012, 8:47    Předmět: Citovat

TXT s tureckou znakovou sadou by se mohl hodit v "západním německu", maj tam spoustu Turků, co jsou rádi za turecké satelitní vysílání.

Staré HDD z Aukra můžou posloužit těm, kteří se je chtějí umět opravovat a zachraňovat data (než přejdou na novější typy). Pořád ještě je to docela zajímavé povolání pro těch pár, kterým se to v minulosti podařilo naučit.

_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
judeware



Založen: Aug 04, 2009
Příspěvky: 1284
Bydliště: okres Písek

PříspěvekZaslal: st březen 07 2012, 21:57    Předmět: Citovat

Pro workhard:
Víte, kdy je muž naivní? Správně - když je na i v ní.
Nerad bývám naivní.

Pro Vogon:
Nabízet sbírku starých HDD ve sběrném dvoře za flašku sebraných - kde to jsme?
citace:
No jsme na Aukru a těžko někomu upírat možnost využít prostoru Aukra po svém. Přiznám se, že příliš nechápu ten typicky český zvyk neustále někoho peskovat za to, že nenaplňuje konkrétní představy dotyčného.

Mě šlo o jinou věc. Kdyby měl onen typický "PITRRYSEK" (VOSA64, lenochod2, wrinegin a další) HDD ze svých vlastních zásob, z darů, ze školních PC po dohodě rozebraných (a otestovaných!), neřeknu ani ň. Ale dotyčný je nakrade (nechtěl jsem to původně napsat takto) ve sběrném dvoře, přidá popis: "nemám jak otestovat; bez záruky; abych se vyhnul problémům, prodávám vše na díly jako nefukční" a hotovo. To považuju za neseriózní.

Taky beru po dohodě se správcem věci ze sběrných dvorů, ale na součástky pro účely bastlení "sám sobě" a pro spřízněné Sharpisty. Ale na kšeft?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vogon



Založen: May 14, 2009
Příspěvky: 1618
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st březen 07 2012, 23:21    Předmět: Citovat

Jasně, asi chápu. Na druhou stranu, třeba ač s chutí a rád šmejdím po SD tak na to není moc času. Takže jsem opět s chutí a rád koupil na aukru sbírku sedmi HDD WD Green Power za tři stovky, protože jsem potřeboval pouze konektory z desek. Dostal jsem sadu pěti HD tohoto typu které spadly na zem a disky to přežily. Akorát se jim ulomily konektory.
Takže díky aukru mám pět kousků opět funkčních 2TB disků.
Prostě se sešla nabídka s poptávkou a to je ve stručnosti podstata aukra.
Někoho prostě baví drobné kšeftíky se šrotem a asi bych jim to nezazlíval.

Kruci ale nedá mi to abych se nepochlubil. O víkendu jsem byl vyhazovat nějaký tiskárny a našel jsem na hromadě monitorů lehce opršený EIZO S1931. Potřeboval jsem nohu s VESA úchytem tak jsem ho vzal. Samozřejmě bylo úplně mrtvý ale když jsem ho ze zvědavosti kuchnul, mělo vadné pojistky na řídící a zdrojové desce. On se v tom evidentně někdo rejpal ale dvě pojistky velikosti 0402 mu unikly. EIZO je prakticky nový. Má natočeno 1016 hodin, tímto děkuju za pěkný monitor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4213
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: ne březen 10 2013, 19:04    Předmět: Citovat

Trochu opráším tohle vlákno - může někdo vysvětlit, proč se někteří prodávající na Aukru brání platbě zkrze PayU? To je samej vykřičník, platbu PayU NE, pouze přímo na účet.. Ale proč?

Nejsem moc příznivcem nákupů na Aukru, nicméně byl jsem okolnostmi přinucen něco koupit a tohle mi dost překvapilo. Protože se zdá, že jim to funguje = moje platba prošla bez problémů..

_________________
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TAKJAN



Založen: Nov 17, 2011
Příspěvky: 6509
Bydliště: U Litomyšle.

PříspěvekZaslal: ne březen 10 2013, 19:17    Předmět: Citovat

Taky jsem tak párkrát platil a je to praktický a rychlý..Mohlo by to mít víc prodejců ap...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8977
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: ne březen 10 2013, 19:24    Předmět: Citovat

Možná kvůli poplatkům. PayU nemám, mám PayPal a tam platí poplatky příjemce peněz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
workhard



Založen: Jul 07, 2006
Příspěvky: 5135
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: ne březen 10 2013, 19:57    Předmět: Citovat

Je v tom bordel, jednou jsem tak taky zaplatil a projejci to sloučilo platby, pak se v tom blbě orientuje. Už posílám jedině přímo na účet.
_________________
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5020
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne březen 10 2013, 20:03    Předmět: Citovat

Bude v tom asi jen odpor k novotám a změnám. Mohu potvrdit z vlastní zkušenosti.
Na Aukru probíhají pořád nějaké změny (často nahrávají podvodníkům) a lidi takové změny nechtějí. Takže k tomu šmahem přidají i PayU. V diskuzích je, že Akro se pakuje z úroků z peněz, které tam ten den zůstanou viset apod.
Ale převažující důvod je neochota se naučit něco neznámého. Osobně jsem na tom byl stejně, až do doby, kdy jsem to musel použít a ono to funguje a je to jednoduché a relativně rychlé. Kromě případů, kdy mají oba stejnou banku - tam je platba převedená ihned.

Co mě na tom vadí je, že se z výpisu plateb nedá později poznat, za co to bylo a od koho. Chybí tam vzkaz pro prodávajícího. Je tam jen číslo aukce
a ta přece po 60 dnech zmizí. Aspoň myslím. Zatím jsem tak dostal zaplaceno jen 2x.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4213
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: ne březen 10 2013, 20:08    Předmět: Citovat

forbidden napsal(a):
Možná kvůli poplatkům...

Dle Aukra by PayU mělo být prý bez jakýchkoliv poplatků.. Nevím

_________________
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5020
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne březen 10 2013, 20:14    Předmět: Citovat

Z toho je trochu vidět, že o PayU spousta lidí nic neví, ale o to víc proti němu protestuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: ne březen 10 2013, 20:21    Předmět: Citovat

Killroy napsal(a):
To je samej vykřičník, platbu PayU NE, pouze přímo na účet.. Ale proč?
Důvodů je velké množství. Srovnej si PayPal a PayU = diametrální rozdíl.
PayPal vše urychluje a usnadňuje bez dodatečných problémů.
PayU vytváří jen komplikace, platba než dorazí to bych dřív zmrznul, nemluvě na to, že v tom je bordel.
Platba na účet je zkrátka jediné, co je spolehlivé. Navíc vezmu-li to do důsledku, tak většina PayU plateb je stejně bankovní převod, ale jako bonus obohacený o to, že v tom je bordel.

Z osobní zkušenosti mám jedno obří mínus - změnil jsem si bankovní účet ale číslo účtu si v PayU jednodušen změnit nemůžu!!!! Kdo tohle vymyslel? Mám si snad kvůli tomu vytvářet nový Aukro účet?

PavelFF: o PayPal vím celkem kulový a nikdy jsem problém neměl, což se o PayU říct nedá. Myslíš si, že je problém u uživatele, nebo v nepodařeném systému?

_________________
http://www.zvodovodu.cz/ | Pokud neodpovídám na téma a chce něco vědět, pište SZ!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4491
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: ne březen 10 2013, 20:34    Předmět: Citovat

Já to vidím tak, že banka-banka, to jsou dva kroky. Ale banka-PayU-uživatel-banka a těch kroků je víc. Mám tam založený jakýsi PayU účet, na ten mi někdo pošle peníze a já když je chci, musím na něj a nechat si to poslat na svůj bankovní účet. Navíc si myslím, že část lidí si ty peníze nevybírá hned, ale až když částka větší. Na těch úrocích asi něco bude.
Tak jsem pochopil funkci téhle vychytávky já. A nevěřím tomu, že ze strany Aukra je tahle vymoženost charita.

_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5020
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne březen 10 2013, 20:50    Předmět: Citovat

hafca napsal(a):
... A nevěřím tomu, že ze strany Aukra je tahle vymoženost charita.
To je jistota. Nic nedělají kvůli lidem. Jen se to tak snaží lidem předkládat. Ale v tom se neliší od telef. operátorů, dodavatelů energií, vody, pojišťoven apod.

Kromě toho mají víc pod kontrolou toky peněz a vzhledem k tomu, že bonzují na finanční úřad, tak to další postupný krok k větší kontrole lidí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 3 z 7

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund