Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vaše názory na Aukro, na "profesionalitu" prodejců
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
judeware



Založen: Aug 04, 2009
Příspěvky: 1273
Bydliště: okres Písek

PříspěvekZaslal: pá únor 24 2012, 0:51    Předmět: Vaše názory na Aukro, na "profesionalitu" prodejců Citovat

Aukro sleduju cca dva roky, konkrétně kategorie Počítače -> Historické (částečně PC komponenty), občas nahlédnu do elektrosoučástek a audio komponentů. Zdá se mi to, nebo je skutečnost taková, že jsou všichni "náctiletí" (a jiní "junioři" do cca pětadvaceti) naivní vexláci se vším možným i nemožným? Že si naivně myslí, že shromažďováním krámů ze sběrných svorů a jejich prodejem dál se slovy: "možná funkční", "abych se vyhnul problémům raději nefunkční","asi nejde, pro sběratele", udělají díru do světa a zajistí si bezpracnou existenci?

Inzeráty se hemží termíny jako "vintage" (jde-li o gramo s krystalovou přenoskou), "retro" (deska elektroniky z klávesnice AT), "raritní", "prehistorický" (MFM disk 5.25")... Legrační.

Občas se vyskytne disk s kapacitou 120 milibitů (prodejce uvádí 120mb), modul SIM se stříbrnými kontakty (když nejsou pozlacené, tak jaké logicky jsou, že?), z terminálu CM7209 se stane plnohodnotný počítač, z obvodu MHB8035 se stane procesor (třebaže není), z modemu pro analogovou telefonní linku se stane síťová karta. Překlepy, občas i hrubky a výrazy "nevim, cotoje" ani nemá cenu zmiňovat...

Co si o tom všem mám myslet?

Petr de Zviqov


Naposledy upravil judeware dne ne březen 04 2012, 23:20, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7086
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: pá únor 24 2012, 8:07    Předmět: Citovat

A už sis tam někdy něco koupil?
Byl bys radši, kdyby tu věc v rámci "ochrany životního prostředí" rozšmelcovali?

Navíc, když ti nešťastníci neví co to je, jsou schopni některé věci prodávat docela lacino.
Aukro je poměrně efektivní způsob, jak si mladý nadějný elektrotechnik může koupit ERS50.

//EDIT: Překlep ve slově "koupit" (kopit).

_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)


Naposledy upravil Habesan dne pá únor 24 2012, 11:11, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
fifiju



Založen: Sep 05, 2010
Příspěvky: 401
Bydliště: u Kyjova

PříspěvekZaslal: pá únor 24 2012, 8:47    Předmět: Citovat

Nakupuju na aukru docela často. Pravdou je,že už to není, co bývalo. Cca dva roky zpět se daly různé "poklady" koupit třeba za korunu. Dnes je to tak,že takových,jako jsem já je mnoho,a tím pádem se často cena vyšplhá,a tím přestane pro mě být onen vzácný předmět zajímavý. Neznalost prodejců je někdy velkou výhodou,ale někdy je to k vzteku. často pomůže komunikovat s prodejcem,a vyžádat si bližší popis,nebo fotku vnitřku...a přihazovat zásadně až na poslední chvíli.Beru to jako hru,a největší radost mi udělá vzácnost za korunu,kterou nikdo nechce,většinou z důvodu blbého popisu od neznalého prodejce Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: pá únor 24 2012, 8:51    Předmět: Citovat

Moje odpověď by mohla být společná i pro vlákno od bobobo o pár řádků výš. Proč by zrovna aukro mělo být jiné než ostatní oblasti? Je to stejné zrcadlo společnosti jako cokoliv jiného. Polovzdělanost, nesolidnost, nekvalifikovanost, snaha všechno ojebat. Základem společnosti je "téměř slušný" člověk, čím dál hloupější a lhostejnější. Tenhle čím dál víc manipulovaný člověk je voličem a v osobách politiků se mu to pak vrací.
Metodou pomalého vaření žáby je z něj dneska nesvobodný a přihlouplý chudák. No tak se potom snaží živit, jak to jde.
Na kolika místech se tu už řešila ochota kupovat nejlevnější čínské součástky a elektroniku a nejlevnější žrádlo?
A kolikrát tu zaznělo Na takovou zbytečnost jako pravopis já seru.
Jakou očekáváte solidnost a profesionalitu od pologramotných trotlů, kteří jsou to, co jsou, už často ne svou vinou, ale v druhé generaci.
Kde se měli naučit profesionalitu a poctivost? S tímhle školstvím, z těchhle médií a ze společnosti s tímhle hodnotovým systémem? Když už tu sami přiznávají, že neumí porozumět psanému textu?
Recyklování šmelcu, kterému ani nerozumím, je ještě pořád až moc solidní způsob obživy, ještě to může být horší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
milan222



Založen: Jul 20, 2009
Příspěvky: 1460
Bydliště: trutnov

PříspěvekZaslal: pá únor 24 2012, 10:51    Předmět: Citovat

Habesan napsal(a):
Aukro je poměrně efektivní způsob, jak si mladý nadějný elektrotechnik může kopit ERS50.

já myslel že si ji muže postavit v rámci školy...
aukro je prostě server kam každej něco dá, protožen to nechce vyhodit a taky aby něco vydělal.

_________________
bez elektronek se neobejdu!
muj lampovej zesik: http://www.youtube.com/watch?v=KxOvbN_5xiY
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: pá únor 24 2012, 10:56    Předmět: Citovat

Co si o tom myslet? Je to jednoduché, každý prodejce se snaží kupujícího co nejvíce ojebat a to nejen na Aukru. Mnoho lidí doma najde nefunkční věc a hodí ji na Aukro jako "bez záruky", "AS IS" a podobně... Sad
Viz třeba paralelní vlákno: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=49989&highlight=
Lívila se mi jedna výstižná věta:
citace:
Internetová aukce je fenoménem, jenž proměnil všechny staré krámy na obchodovatelné položky.


Slova jako slušnost, poctivost, vzdělání, čest, a další se pomalu v dnešní době stávají nadávkou .... Gunsrifling
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jandu



Založen: Feb 06, 2007
Příspěvky: 4509
Bydliště: vých.slovensko

PříspěvekZaslal: pá únor 24 2012, 11:04    Předmět: Citovat

Serie ma taký prístup zo strany niektorých servisov. Kazia meno všetkým poctivým opravovniam a niet divu, že si aj menej zdatný elektrikári radšej volia cestu "opravím si to sám", než by to zverili do rúk odborníkom.
Dva krát sa mi dostali do ruky zariadenia z odborného servisu s tým, že sa nedajú opraviť, pričom z nich boli vybrakované požiteľné časti. Samozrejme po ich doplnení sa našiel aj zdroj závady a zariadenie sa dalo opraviť.
Ale čo už na to?

_________________
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7086
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: pá únor 24 2012, 11:26    Předmět: Citovat

Už jsem tak spletenej z angličtiny, že jsem nepoznal slovo serie.

milan222 napsal(a):
já myslel že si ji muže postavit v rámci školy...

No, nevím, možná na nějaké lépe vybavené škole s kvalitními vyučujícími a talentovanými studenty...
Vystříhat svařit a nalakovat krabičku. Namotat a poskládat trafo. Vyleptat, vyvrtat, osadit a oživit plošňák.
Stejně by to vyšlo dráž, než si ji koupit na Aukru.

_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: pá únor 24 2012, 12:04    Předmět: Citovat

U některých cen součástek si skutečně myslím, že se prodejce zbláznil. Když už si koupím od nějaké součástky 100ks, byl bych rád, kdyby stála polovinu, nikoliv trojnásobek běžné ceny ve velkoobchodu.
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Martinsix



Založen: Feb 13, 2005
Příspěvky: 83

PříspěvekZaslal: pá únor 24 2012, 14:07    Předmět: Citovat

Taky jsem na aukru nakupoval,polovina veci rozbitych. Napriklad ty osciloskopy co jsem nakoupil... u jednoho BM566A nejde casova zakladna B a pri mereni malych napeti do 100mV se paprsek neuveritelne rozmazava.
Druhy BM550 zase po zahrati ohne paprsek do "U", nedokaze udrzet jak paprsek horizontalne tak vertikalne a porad poskakuje po stinitku.
Podle popisu "Plne funkcni, ale nemohu otestovat proto bez zaruky", pripadne zaslu postou ale bez zaruky.
Vsem doporucuju si na miste prezkouset funkcnost neceho co ten prodejce dava pryc. Spalil jsem se, moje blbost.

Projektor, pry chybi pouze lampa ale jinak by mel jit. Prodej na ND. Otevru ho a popraskana sklicka s polar. filtry. Chybi pulka sroubku, ustipane kabliky, strzene zavity v plastu.

Tak na aukru nakupovat, jedine s osobnim predanim. To si nekteri nelajznou a tak se pozna jestli se ne nekdo snazi oje*at. A kdyz si to lajzne tak mu to omlatit o hlavu, sice se projedete ale nebudete pak nastvany za tu blbou kopupi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: pá únor 24 2012, 14:26    Předmět: Citovat

Někteří prodejci jsou dokonce zásadně proti osobnímu převzetí ... proč asi Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Vogon



Založen: May 14, 2009
Příspěvky: 1618
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá únor 24 2012, 14:29    Předmět: Citovat

Na Aukru nakupuji poměrně masivně hlavně mechanické díly na NB a občas akvaristiku.
Crifodo to vystihl poměrně pregnantně; z větší částí je to sebranka pologramotných oligofreniků se sociálním cítěním zavařovací gumičky a pravděpodobně bych kontakt s nimi neustál. Takže nám Aukro vyřizuje sekretářka, která tam má soukromý profil a nakupuje sama na sebe. Překvapivě velmi úspěšně řeší vrácení peněz, kontakt s administrátory a několikrát i s policií, kdy jsem podávali trestní oznámení jak na Aukro za napomáhání tak na prodejce za podvod.
Ale po konzultaci s ní mi tvrdí že devadesát procent obchodů proběhne v pořádku. Takže je buď extrémně odolná a nebo to není tak horký jak se zdá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jura80



Založen: Nov 05, 2011
Příspěvky: 908
Bydliště: Boskovice

PříspěvekZaslal: pá únor 24 2012, 15:05    Předmět: Citovat

Už nějakou dobu se na Aukru denně pohybuju, takže vím, že nejrozumnější je nakupovat u prodejců, co mají aspoň tak 99,7% pozitivních komentářů. Těm pravděpodobně nejde o to někoho ojebat, v případě nespokojenosti se nebudou uboze hádat, a tu reklamačku prostě vyřídí.

I když je fakt, že sem tam to i risknu, a zatím bez problémů. Například tady:

http://aukro.cz/baterka-zoom-in-out-led-dioda-cree-q5-3-mody-i2094166803.html

Za ty prachy to šlo.Wink "Made in China." Hlavně má elektroniku, takže snad na akumulátorky nebude postupně chcípat LED.

Pokud někde někdo píše "nezkoušeno" a podobně, zásadně od toho dávám ruce pryč. Asi před rokem jsem koupil "nezkoušený" mikroskop, za nemalou částku (možná měl prodejce "přihazovacího bratříčka"?). Přišel domů, no, rok jsem ho mechanicky opravoval (po chvilkách, když byl čas Surprised ), musel jsem vyrobit úplně nový osvětlení ( http://forum.fotonmag.cz/index.php?showtopic=1674&st=20 ), vyřešit focení (chyběl okulár k vložení do nástavce) a dodnes se ještě nepodařilo sehnat objektivy (na fotce to na první, nepozorný pohled vypadalo, že má mikroskop všechny objektivy). Ten prodejce měl myslím 98% pozitivních komentářů. A 98% už hodně smrdí.

Shrnuto, snažím se říct, že na Aukru se dá výborně nakupovat, jen je potřeba si dávat hodně bacha. Pokud má prodejce negativní komentáře, tak si přečíst za co je má, a z jaké doby (někteří vychcánci se poučí, protože vědí, že takhle projevená nespokojenost jim zhoršuje obrat, a tak po počátečních problémech sekají dobrotu). Podle popisu aukce/nabídky se dá aspoň částečně vytušit úroveň prodejce. Pokud něco v popisu chybí, napište dotazy a sledujte, jak prodejce reaguje. Taky je potřeba dávat bacha na vykuky (třeba vím o jednom prodejci součástek), co si za každou nakoupenou položku účtují jakýsi nesmyslný balný. Viz. třeba zde: http://aukro.cz/my_page.php?uid=14968813



Jinak, na Aukru se to hemží taky různýma firmama, který nemají ve zvyku zákazníky ojebávat, popřípadě jen v mezích "normálu". Například jsem kupoval stretch folii od okobaly.cz (100% spokojenost). Taky jsem tam zahlídnul firmu Tipa (kvalitu neznám, ale je to známá firma). No, a teď nedávno jsem třeba od jednotlivce koupil kanady vzor 2000 za necelou tisícovku i s poštovným. Prodával je jako použitý zboží, že je jednou použil při nástupu. Opět 100% spokojenost. Měl 100% pozitivních komentářů.

Atd, atd, takhle by se dalo pokračovat do aleluja. Každý obchod je svinstvo, jen je někde větší pravděpodobnost, že prohloupíte. Pak stačí jen nastartovat režim "paranoia" a jde to.

A jinak, součástky jsem už bral se 100% spokojeností od prodejců jako:

eleb (ten už na Aukro bohužel skoro dlabe, ale domluvili jsme se přes email)
precizek
CRP-C1

Prej je perfektní taky prodejce purdo (ale tohle už není moje osobní zkušenost, takže se nemůžu zaručit).

Sám taky na Aukru nabízím součástky, a taky nemám potřebu zákazníkům škodit kdejakým šmejdem za nerozumnou cenu.

Jsem se pěkně rozepsal, jdu dělat užitečnější věci. Tož, tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
jura80



Založen: Nov 05, 2011
Příspěvky: 908
Bydliště: Boskovice

PříspěvekZaslal: pá únor 24 2012, 15:08    Předmět: Citovat

Ještě k těm komentářům. Tak vysoký číslo, 99,7%, uvádím proto, protože nakupující mají strach prodejcům dávat negativní komentáře. Prodejce- kulihrášek jim je pak za odměnu vrátí svým negativním komentářem. A nikdo s tím nic nenadělá, protože je prostě na Aukru bordel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Nika



Založen: Feb 17, 2008
Příspěvky: 199
Bydliště: Dačice

PříspěvekZaslal: pá únor 24 2012, 16:37    Předmět: Citovat

jura80 napsal(a):
...nakoupenou položku účtují jakýsi nesmyslný balný...

No jo, to je Jarmilka - Alan Kraus . Ten mě vloni dost naštval, když mi jako "nové" poslal použitý triak, jiné elyty, než byly v popisu. Paznecht jeden. Mít některé ty šmejdy po ruce, vydrápu jim oči. Chce to hodně přemýšlet a neskákat na každou blbost (zázraky zdarma prostě nejsou), přesně jak píšeš, velmi dobře sledovat hodnocení a případně se prodejce jasně zeptat na stav před příhozem. Nicméně máme doma přes Aukro m.j. i soustavy Infinity za 9t a TV Sony za 30t ve 100% kvalitě. Dneska mi přišly fungl dva nové toroidy na DPA za 8k.
Hodnocení na Aukru je ale kapitola sama pro sebe.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 1 z 7

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund