Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tevion MD7078VTS, chassis TV9.6 PAL
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4210
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: st únor 22 2012, 9:25    Předmět: Citovat

otakarv napsal(a):
Tak jsem vypájel a proměřil multimetrem C306,C307 a multimetr mi ukázal hodnoty stejné jako jsou na kondenzátorech..


Já bych na tohle rozhodně nespoléhal. Viz biker77..

_________________
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3738
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: st únor 22 2012, 11:09    Předmět: Citovat

Prošel jsem důkladně obvod podušky a zjistil jsem studenta na Q308 2SD2012 na E a částečně na C.Vypájel,proměřil,je OK.Dále u C3013 12µF/100V po vložení do měřáku kapacita jde dolů.Proměřil jsem všechny součástky obvodu podušky a níc víc vadného jsem nezjistil.
Mám vypájené VN trafo a tak jsem mezi sebou proměřil jednotlivé vývody a zjistil následovné:1,3-vinutí asi 0,8Ω_5,6,7,8,9,-vinutí asi 0,3Ω_11,12_vinutí asi 0,1Ω.Pak jsem je měřil mezi sebou a tu jsem zjistil mezi vinutím 5,6,7,8,9 a 11,12 svod 2,3MΩ který se postupně měnil.
Takže VN trafo je v nebíčku Cry
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3738
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: st únor 22 2012, 11:24    Předmět: Citovat

To vinutí 11,12 je pro žhavení obrazovky.Co kdybych na tišťáku přerušil spoje a navinul na VN trafo samostatné vinutí?Podle mě by to mohlo jít,můžete mi to někdo potvrdit nebo vyvrátit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3738
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: čt únor 23 2012, 9:25    Předmět: Citovat

V tomto TVP je obrazovka Panasonic A66ECF50X05,hledal jsem všude možně ale nikde jsem se nedopátral jaké má mít provozní napětí(hlavně mě zajímá žhavení).Mohl by mi někdo s tímto pomoci?Předem mockrát děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5161
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: čt únor 23 2012, 13:23    Předmět: Citovat

Zkus se zeptat pana Vychodila v Retonu v Rožnově p. Radhoštěm. Určitě Ti pomůže.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3738
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: čt únor 23 2012, 13:33    Předmět: Citovat

Díky fredis,to samé mě napadlo dnes tak jsem mu hned napsal mail.Zatím mi neodepsal ale věřím že když tyto parametry od této obrazovky bude mít tak mi je určitě pošle,mám s ním jenom ty nejlepší zkušenosti a doufám že se nezměnil. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Dikobraz



Založen: Oct 17, 2004
Příspěvky: 911
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt únor 23 2012, 14:24    Předmět: Citovat

Nevím jestli je to pravda , ale Reton prý skončil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5161
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: čt únor 23 2012, 15:04    Předmět: Citovat

Ano, Reton skončil, ale p. Vychodil tam dál funguje a zatím vždycky ochotně poradil když mohl!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: čt únor 23 2012, 16:09    Předmět: Citovat

otakarv napsal(a):
...
Mám vypájené VN trafo a tak jsem mezi sebou proměřil jednotlivé vývody a zjistil následovné:1,3-vinutí asi 0,8Ω_5,6,7,8,9,-vinutí asi 0,3Ω_11,12_vinutí asi 0,1Ω.Pak jsem je měřil mezi sebou a tu jsem zjistil mezi vinutím 5,6,7,8,9 a 11,12 svod 2,3MΩ který se postupně měnil.
Takže VN trafo je v nebíčku Cry

Měřit ohmetrem odpory jednotlivých vinutí je kok*otina - ohmetrem jedině tak zkraty (svody) mezi nimi.
Pokud nemáš dostupný tester (např. Diemen), tak se to dá i pomocí druhého (funkčního) televizoru. K tomuto účelu by postačil třeba i č/b MERKUR, který je v dnešní době digitálu už třeba k ničemu Wink

otakarv napsal(a):
To vinutí 11,12 je pro žhavení obrazovky.Co kdybych na tišťáku přerušil spoje a navinul na VN trafo samostatné vinutí?Podle mě by to mohlo jít,můžete mi to někdo potvrdit nebo vyvrátit?

A naco bys přerušoval tišťáky ke žhavení, když máš v cestě pojistku F301-T2A, stačí ji přece vytáhnout Rolling Eyes
A co tím chceš dosáhnout - přeci, pokud má to trafo jednou svody, tak je nijak "neobejdeš", bude dále nefunkční Wink

otakarv napsal(a):
V tomto TVP je obrazovka Panasonic A66ECF50X05,hledal jsem všude možně ale nikde jsem se nedopátral jaké má mít provozní napětí(hlavně mě zajímá žhavení).Mohl by mi někdo s tímto pomoci?Předem mockrát děkuji.

Většina "dnešních" obrazovek má žh. napětí 6,3V - výjimkou jsou některé obr. PHILIPS, které mají 6,15V a dále pak třeba č/b obr., které mívaly 12V (např. MERKUR, JUNOSŤ, ...), nebo cca 1,5V (ŠILELIS) Wink
Ale řekl bych, že ses vydal "špatnou cestou" Rolling Eyes

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3738
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: čt únor 23 2012, 18:00    Předmět: Citovat

Pro kokun,já vím že měřit ohmetrem vinutí je ko..tina,jenom jsem chtěl napsat,že to VN trafo má svod mezi těma vinutíma.
Pojistka u tohoto šaska není osazená(i když je zakreslená ve schémě).Myslel jsem,že když přeruším to žhavící vinutí a navinu nové(několik závitů na sloupek VN trafa)tak tím pádem nebude vadit že mají ta vinutí mezi sebou svod(žhavení bude nyní samostatné).
Mohl bys mi popsat způsob jak se dá odzkoušet VN trafo pomocí druhého televízoru?Předem děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: čt únor 23 2012, 19:39    Předmět: Citovat

Závady na VN trafech (split) bývají ponejvíce asi v tomto pořadí:
- "střílející" trafo - tj. porušený jeho futrál a VN probíjí na nejbližší GND
- mezizávitové zkraty (především v primáru, ale i v dalších vinutích)
- jiné poruchy vinutí (přerušení apod.), příp. poruchy ve "split části"
- zkraty (svody) mezi jednotlivými vinutími
- závady potenciometrů SCREEN a FOCUS
- jiné (především mechanické) poruchy

Protože vysoké procento závad VN-traf způsobují mezizávitové zkraty, které se běžnými měřidly prokázat nedají - byly na to vyvinuty spešl testery. Nejznámějším je HR-Diemen: STVDST01 (příp. 02). Ten ale každý doma nemá. Také je ale na NETu několik návodů na jejich amatérské zhotovení - i tu, na EB se o nich už psalo - např. tady.

Odzkoušení VN-tr. pomocí 2. tvp (funkčního!) spočívá v tom, že zkoušené trafo (vypájené z tvp!) přiložím k trafu funkčního tvp a provléknu přes obě ferit. jádra Cu lanko-licnu a vytvořím z něj 1 závit.
Pokud bude zkoušené trafo dobré (nemá mezizáviťák), tak funkční tvp normálně pojede.
Pokud však bude mít "záviťák", tak zatíží trafo funkčního tvp natolik, že tvp přestane fungovat.
Přitom POZOR na bezpečnost - v připojeném (testovaném) trafu se budou indukovat napětí a proto zabezpečit jejich volné konce, aby nedošlo k úrazu Exclamation
Tak si to alespoň představuju já, když jsem o tom četl - sám jsem to ani nezkoušel, protože mám už léta tester Wink

Ostatní druhy poruch jsou buďto opticky pozorovatelné, anebo měřitelné ohmetrem, megmetem, ...

Nwm, jak v tvém případě - pokud bude skutečně pouze svod mezi vinutími, tak by to teoreticky mohlo jít odzkoušet (jak píšeš).
A nemusel bys ani tu obrazovku žhavit (z navinutého pomocného vinutí) - pokud bys rozpojil žh. okruh, tak by se mohla funkčnost VN-tr. (a tím celého ŘKS) indikovat pouze "typickým praskotem" a magnetizací feritů a "statikou obrazovky".
Běžící ŘKS lze taky indikovat tužkovou zkoušečkou (fázovkou) přiblíženou k VN-trafu - svitem její doutnavky Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3738
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: ne únor 26 2012, 11:24    Předmět: Citovat

Tak jsem odzkoušel svůj nápad s odpojením vinutí pro žhavení ale všechno marné,prostě je vadné VN trafo komplet.
Naštěstí můj kamarád má bráchu který je "blázen do VN napětí" a má všelijaké VN trafa.Dal jsem mu seznam VN traf a za chvíli jsem měl na stole VN trafo ELDOR 1352.5033.Mělo sice utrženou pružinku u přísavky ale nebyl problém vzít z jiného vadného VN trafa.
Zapájkoval jsem trafo,napojil,zapnul a ihned bylo slyšet náběh VN.Nastavil jsem Ug2 a Fokus jenom bych ještě potřeboval malinko dostavit v SM podušku.Nějak se mi ale nedá dostat do toho SM,proto bych poprosil někoho zda by mi s tím mohl poradit.
Jinak hlavní příčinou závady podušky byly studené spoje hlavně na D305 DMV32B.Jeden student byl také na D401 1N4007 ale to mělo souvislost s vertikálním rozměrem.Když jsem se ptal kamaráda zda se mu obraz nestahoval na výšku tak mi to potvrdil(to jsem ještě neměl osazeno dobré VN trafo a jenom jsem kontroloval plošný spoj).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mirosne



Založen: May 07, 2008
Příspěvky: 2806
Bydliště: Blue rock,VK-SR

PříspěvekZaslal: ne únor 26 2012, 12:02    Předmět: Citovat

Otík,máš SZ
_________________
Pozdravujem Vás, Miro.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3738
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: ne únor 26 2012, 12:55    Předmět: Citovat

Mirku děkuji Ti za reakci a SZ ale nejde mi to dostat se do SM,není u toho originál DO tak asi proto.


Obraz011.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Obraz011.jpg
 Velikost:  57.36 kB
 Staženo:  46 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lubanec



Založen: Jan 08, 2012
Příspěvky: 481
Bydliště: Moravská Třebová

PříspěvekZaslal: ne únor 26 2012, 16:00    Předmět: Citovat

Zvláštní ovladač..je to nějaký polouniversál..Skusil bych jiný universál a na něm pozkusit dát menu..Kolikrát jsem taky ladil manualně univerzální ovladač,až sem našel kod a cca půlka věcí mi na něm šla Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund