Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vyhraný I-pod
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Vogon



Založen: May 14, 2009
Příspěvky: 1618
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2012, 17:53    Předmět: Citovat

Dej si velmi pozor na to co říkáš. Existuje možnost uzavřít smlouvu pouze ústně a telefonicky. Vhodně zvolenými dotazy a tvými odpověďmi lze dosáhnout toho, že smlouva bude uzavřena spolu s povinností plnit. To vysvětluje proč je tak vytrvalá a proč stále volá znovu. Nikoliv aby něco předala ale aby získala tvůj souhlas. A získání některých osobních údajů může být bráno jako souhlas s uzavřením smlouvy. Jednoznačně doporučuji VŮBEC se nebavit a důsledně pokládat a už vůbec neudávat jakékoliv osobní data byť třeba smyšlené.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jandu



Založen: Feb 06, 2007
Příspěvky: 4509
Bydliště: vých.slovensko

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2012, 18:09    Předmět: Citovat

Súhlas a meno nestačí, dokonca ani ak má adresu. Tieto údaje sú totiž prístupné - napr z telef. zoznamu. Ale vôbec nemám v úmysle im hociaké údaje poskytnúť.
Ale ďakujem za varovanie, máš pravdu - je lepšie sa nehrať s ohňom.

_________________
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bernard



Založen: May 27, 2005
Příspěvky: 3647

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2012, 18:11    Předmět: Citovat

Vogon napsal(a):
... důsledně pokládat ....

I opačná taktika funguje. Nepokládat, dát si hlasitý poslech a čekat, až to vzdá. Měl jsem před nějakým časem sérii volání, které začínaly nahrávkou, abych nepokládal, že mě čeká nějaká výhra. Já vždy položil, a tak to šlo dál. A pak stačilo dvakrát nepoložit, a byl klid.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DELONG



Založen: Apr 16, 2006
Příspěvky: 1378
Bydliště: SVK

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2012, 21:22    Předmět: Citovat

A čo tak sa jej spýtať aké nosí nohavičky,akú veľkosť má podprsenky? Alebo či je už momentálne vlhká v rozkroku Laughing Laughing Laughing stačí jej počítať z nejakého erotického bulváru Laughing Very Happy Laughing Very Happy . Mne to vždy zaberie a zloží prvá Laughing Laughing Laughing .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31930
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2012, 21:37    Předmět: Citovat

Pak se naskýtá otázka "Co použít když volá chlap?" Ten nohavičky ani kozí chlívky většinou nemá...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jandu



Založen: Feb 06, 2007
Příspěvky: 4509
Bydliště: vých.slovensko

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2012, 21:46    Předmět: Citovat

Telefónnu erotickú službu neprevádzkujem, ani keby o ňu mala záujem volajúca strana. Very Happy
_________________
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vicious



Založen: Aug 10, 2007
Příspěvky: 661
Bydliště: 3 km od Humenného

PříspěvekZaslal: pá únor 17 2012, 15:14    Předmět: Citovat

Na inom fóre minule jeden mašinista písal, jak mu s podobnou sprostosťou volali za jazdy na služobnú vysielačku na rušni. Vysvetľoval babe, že akurat riadi vlak a skade maju číslo, a ona furt svoje mlela Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: pá únor 17 2012, 20:10    Předmět: Citovat

Na tyhle telefonaty s vyhrami, pojistenim, nabidkami na levnejsi cokoliv, pruzkumy atd., zenske/chlapovi vzdy vynadam co nejsprostejc dokazu.
Vzdy sami zavesi a uz dal neprudi.

Bejvalka delala chvili na podobne lince, rikala ze k cislu vzdy loguji reakci volaneho podle nejakych kategorii a tyto databaze cisel si firmy zabyvajici se pruzenim po telefonu ruzne preprodavaji a vymenuji mezi sebou.
Neni moc prijemne, kdyz ti nekdo odpovi at si vrazis sluchatko do prdele az po snuru apod., proto se holky samy snazily takovym cislum pri vytaceni vyhybat. Je to beh na dlouhou trat, ale cim vic "cernych puntiku" nasbiras, tim min budou otravovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8981
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: pá únor 17 2012, 20:34    Předmět: Citovat

To je dobrá informace s tím předáváním zkušeností. Doteď jsem byl většinou slušnej, ale teď přitvrdím, třeba se jednou dočkám úplnýho klidu od telezmrdů. Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31930
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá únor 17 2012, 20:45    Předmět: Citovat

Už jsem to tady možná popisoval, možná že to bylo jinde - ale potom, co mi podobní operátoři volali dokonce na ku*revsky předraženej roaming na dovolenou do zahraničí jen proto, aby mne přesvědčovali o naprosté výhodnosti pořízení si kreditní karty od Citibank - protože potom mi "nula na druhou" co by můj telefonní operátor při inkasním způsobu placení z této kreditky poskytne slevu ve výši 20% placené částky, přešel jsem do protiútoku.

Byl jsem ve stavu, který by se dal charakterizovat pouze slovy "warp 9" - neboli byl jsem vytočenej jak žába v mixéru. Do návratu do republiky jsem sice stačil poněkud vychladnout, jenže sami moc dobře víte, že chladnej vztek je nejhorší forma nasrání pro toho, na koho se naserete - protože jedině v takové situaci naprosto chladnokrevně kalkulujete a výsledek pak stojí za to...

Zavolal jsem na zákaznickou linku svého telefonního operátora, počkal až naprosto nepřehledná automatická kecalka vzdá svou snahu vynutit si ode mne nějaké zadávání čísel a přepojí mne (KONEČNĚ!!!) na ŽIVÉHO operátora - a tomu jsem po počáteční velmi striktně pronesené žádosti o nepřerušování jakýmikoliv dotazy nebo námitkami jednoduše oznámil, že si UŽ NIKDY VÍCE NEPŘEJI BÝT OBTĚŽOVÁN VOLÁNÍM KOHOKOLIV JINÉHO, NEŽ PŘÍMO PRACOVNÍKŮ TELEKOMUNIKAČNÍ SPOLEČNOSTI A Z DŮVODŮ JINÝCH, NEŽ KTERÉ SE PŘÍMO A KONKRÉTNĚ BUDOU DOTÝKAT MÉ SMLOUVY O VYUŽÍVÁNÍ JEJICH SLUŽEB.
Zdůvodnil jsem to tím, že sice jsem jim při podpisu smlouvy udělil souhlas s použitím mých osobních údajů k obchodní činnosti - ale pouze v rámci jejich předmětu podnikání, tedy prodeje telekomunikačních služeb - a jakékoliv nabídky čehokoliv jiného budu považovat za porušení zákona o ochraně osobních údajů a PROTO NA VŠECHNY PODOBNÉ NABÍDKY BUDU REAGOVAT PODÁNÍM ŽALOBY (na ně jako smluvní stranu povinnou chránit mé osobní údaje včetně mého telefonního čísla proti zneužití) k Úřadu pro ochranu osobních údajů - protože jejich licence se vztahuje pouze na telekomunikační služby a nic jiného. A s vědomím této skutečnosti jsem také podepsal dotyčnou konkrétní smlouvu o nákupu/poskytnutí telekomunikačních služeb - nikoliv o prodeji mých dat k jiným účelům, například k nabídce bankovních a dalších JINÝCH služeb. Ze stejného důvodu také nikomu dalšímu běžně neposkytuji své telefonní číslo - takže pokud mi bude voláno někým, komu jsem já své číslo neposkytl, musí se jednoznačně jednat o únik na jejich straně.

Celý tenhle výlev, pronesený sice ne řevem, ale důrazně a velice nasraným tónem spolu s bleskovým seřváním maníka na druhé straně linky vždycky když se mne pokusil přerušit ("...NESKÁKEJTE MI LASKAVĚ DO ŘEČI, JEŠTĚ JSEM KU.RVA NEDOMLUVIL!!!...") byl určitě zaznamenán (jak vždycky předem vyhrožují - naprosto chladnokrevně jsem s tím počítal) - a někdo asi dostal minimálně pořádně hustou držkovou, protože od té doby mám svatý klid a pokoj a žádný votrapa ani votrapka mi nevolají...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: pá únor 17 2012, 21:34    Předmět: Citovat

No potiz byva v tom, ze vetsina lidi co se predstavi jako operator nemaj s operatorem nic spolecneho. Nicmene pokud to byl operator, mel si chtit financni kompenzaci.
Nevim jak u jinych operatoru, ale husy na hot-line u tmobilu maji moznost samy dat slevu do vyse 222,-Kc bez toho aniz by ji schvaloval supervizor, kdyz si mysli ze ti tim zalepi hubu a nebudou muset dal resit tvuj problem.
Je nutne po nich jen dostatecne dlouho rvat (ne sproste). Zaminka muze byt kdejaka kravina, napr. pred casem mi aktivovali "eurotarif" (levnejsi volani do zahranici) bez toho aniz bych si ho objednal. Hezky jsem se na babu vyrval a za 14 dni byl v poste opet dobropis na 222,- Smile Asi tam maji nejake limity, ale me to poslali snad uz po pate na stale stejnou castku.

Jinak uplneho klidu se asi nedockas, mi se nadavkami podarilo snizit cetnost pruzeni na odhadem 20%. Ale na druhou stranu mam telefonni cisla uvedena vsude mozne, takze u ciste soukromych cisel se ti to muze podarit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Philip_Fry



Založen: Sep 01, 2010
Příspěvky: 1538
Bydliště: Trutnov

PříspěvekZaslal: so únor 18 2012, 12:05    Předmět: Citovat

termit256 napsal(a):
Na tyhle telefonaty s vyhrami, pojistenim, nabidkami na levnejsi cokoliv, pruzkumy atd., zenske/chlapovi vzdy vynadam co nejsprostejc dokazu.
.

Jj inteligent se hned pozná... Napadlo tě někdy, že ten na "druhým konci drátu" ti nevolá o své vlastní vůli, ale že prostě dělá to, co mu bylo určeno nějakou nadřízenou osobou? Já se těchto firem a praktik, které provozují, ani v nejmenším nezastávám, taky mě jejich telefonáty obtěžují, ale to snad není důvod, abych jim sprostě nadával, ne? Stačí jednou větou vysvětlit, že nemám zájem a když už budu nějakou službu, kterou mi nabízejí, někdy potřebovat, dokážu si z nabídky vybrat sám a její parametry posoudit i bez toho, aby mi někdo volal. Hotovo, šmytec.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: so únor 18 2012, 15:58    Předmět: Citovat

Jasne ze vola o vlastni vuli, copak ji nekdo nuti aby takovou praci delala?
Je to prace jako kterakoliv jina a musi si byt vedoma, ze pokud bude prudit lidi, se nemuze divit ze ji budou nadavat, je to proste soucast tehle prace.

Nejake vysvetlovani absolutne nepomaha, spis naopak. Mam doma ISDN linku tj. 4tlf cisla po sobe jdouci a baba je bezne vytacela vsechny ctyri, i kdyz jsem ji pokazde tvrdil ze o nic nemam zajem. Co si vzpominam napr. na firmu Machala prikryvky, ti volali pravidelne tak 1x tydne, kdyz jsem je zacal posilat do prdele, vytacel jen prvni 2 cisla, ted uz nevolaji vubec.

Jestli ti nekdo vola jednou mesicne, klidne jim inteligentne neco vysvetluj, ja volim zpusob ktery je funkční. Garantuju ti, ze kdyz budes mit takovych hovoru nekolik denne od porad tech samych firem, chut na nejake vysvetlovani te bleskove prejde, inteligent neinteligent.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
weed_smoker



Založen: Dec 02, 2011
Příspěvky: 2676
Bydliště: Jaroměř

PříspěvekZaslal: so únor 18 2012, 16:38    Předmět: Citovat

Obvykle jsem dělával těmhle firmám do telefonu vylitýho,jakože jsem známej toho člověka,kterýmu volaj a on neměl na útratu,tak mi zaseknul telefon i s občankou.
Pokud mě zastaví na ulici,zeptám se,jestli budou potřebovat OP.Když odpoví ano,požádám je o 50-400 korun,že pro OP musím zajít támhle do pivnice a zaplatit útratu,jinak OP nedostanu.

A úplně nejlepší bylo,když jsem jim jakože všecko odkejval,pak mi volali,že jsou u mě s papírama,ale já seděl v hospodě na druhý straně města a totálně vypitej.Naštvaná operátorka ("rozhovorem" šíleně naštvaná tak na tejden dopředu) mi po hodině a půl "duchaplný rozpravy"(jestli je Stuttgart v Německu,jestli může kůň být gay,jestli se nechce ožrat s náma apod.) mě nazvala obrazek_cenzura a sdělila mi,že zítra v tolik a tolik přijede kurýr a abych byl doma.Doma jsem byl,popadnul a hulvátsky rozerval obálku.Kurýr chtěl fotokopii OP a místo toho se mu dostalo "Seš blbej,todle po mně chtít,nejsem obrazek_cenzura,abych kdejakýmu tataroj kopíroval svoji občanku."
On mi odpověděl,že sem jel 200km úplně zbytečně a má zkaženej celej den.Na to se mu dostalo jenom "Aspoň jste zavítal tady k nám,je tu pěkně,co?" Nazval mě obrazek_cenzuraím ožralou,ozervanou obálku mi vytrhnul z ruky,zalez do auta,prásknul dveřma a odjel.Od tý doby mi ABSOLUTNĚ ŽÁDNÝ nabídky nechoděj a nikdo mi po telefonu nic nenabízí.Pokud zavolá,stačí se představit Very Happy
Co mně kdo známej říkal,tak mam talent svejma kecama lidi neskonale a neuvěřitelně vytočit,někdy snad i pláčou(včetně chlapů).
Prostě chce si na těch hovorech ulítávat,příjem hovorů je zadarmo a druhá strana to dřív nebo později vzdá.Ta sranda za to stojí.A nedovedu si představit,co vrtá hlavou technikovi,kterej si ten záznam hovoru pustí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: út únor 21 2012, 11:36    Předmět: Citovat

Mě se podařilo domluvit se s T-mobile, aby se všechny zastupující agentury musely hlásit jako "zastoupení T-mobile", nikoliv přímo jako T-mobile - člověk hned ví, na čem je a pošle je do háje. Volali mě kvůli tomu i ze zákaznickýho centra a trošku jsme to probrali, co ty agentury provádí za podrazy.

Pokud by se vám někdy přihodilo, že nějaká pipina z pevné linky se hlásí jako T-mobile, nikoliv jako zastoupení, rovnou ji nahlašte na T-mobile, ušetříte alespoň druhým starosti.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund