Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Návrh na uklidnění fóra
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Upozornění na SPAM, porušení Pravidel EB, BAN narušitelů, blokování IP adres
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2012, 11:05    Předmět: Návrh na uklidnění fóra Citovat

Čím dál častěji se tu vlákna špiní osobními spory a čím dál častěji to začíná nemístným upozorněním na pravopis. Popravdě řečeno tady spousta bastlířů chodí pro dotaz či se sami zapojit s radou a myslím,že pokud by chtěli mít pravopis na jedničku,tak pro to budou dělat něco sami,takže,i když je tady někdo napomene,tak si s toho pramálo dělají a jen to způsobí hádku viz. poslední spor Francimor-Andrea. On sice psal blbě,ale Andrea si s toho udělala vlastní uspokojení ve smyslu,posední slovo budu mít já,já jen já. Myslím,že tady to ZdenekHQ nezvládl.
Můj návrh spočívá v tom, aby se vytvořila sekce,kde můžou lidé,kteří chtějí upozornit na špatný pravopis,tak mohli učinit, aby se tímto upozorněním nezasíralo stávající vlákno. Například někdo ve vlákně chce poradit a udělá pravopisnou chybu,tak by se v sekci pro pravopis mohli "opraváři" vyjádřit k této chybě a vlákno zůstane neporušené. Zárověň doplnit pravidla o bod,který určí tento nový postup.
Tak by byli spokojení i bastlíři neovládajíce pravopis na jedničku a i Ti zakomplexovaní,kteří si tím napomínáním honí triko.

_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33853
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2012, 11:26    Předmět: Citovat

ZdenekHQ to praveze zvladol velmi dobre.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
procesor



Založen: Oct 02, 2009
Příspěvky: 5286
Bydliště: PO

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2012, 11:46    Předmět: Citovat

Kvôli tomu by som pravidlá nemenil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6558
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2012, 11:47    Předmět: Citovat

pajosek2: Ty nevíš, že co se škádlívá, rádo se mívá? Very Happy
_________________
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
telman



Založen: Sep 28, 2005
Příspěvky: 87
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2012, 12:00    Předmět: Citovat

Nemôžem si pomôcť, ale aj odborný text by mal byť podľa možnosti gramaticky bezchybný. Tým chcem povedať, že opakujúce sa hrubé gramatické chyby znižujú úroveň každého príspevku. Nikto z nás nie je dokonalý, ale máme sa o to aspoň trochu snažiť. Existujú aj fóra, kde je úroveň vyjadrovania po jazykovej stránke veľmi nízka, ale to hádam nechceme.
Súhlasím s Andrea+ZdenekHQ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5651
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2012, 12:14    Předmět: Citovat

telman napsal(a):
Nemôžem si pomôcť, ale aj odborný text by mal byť podľa možnosti gramaticky bezchybný....

Pokud je někdo s gramatikou na štíru, může používat Google Chrome, ten mu gramatické chyby podtrhne.
Kolikrát mě ale připadá, že si někteří na mizerném písemném projevu zakládají a i přes upozornění dělají ty samé hrubky. To už si pak myslím, že si z nás dělá tazatel srandu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2012, 12:24    Předmět: Citovat

pajosek2 napsal(a):
On sice psal blbě,ale Andrea si s toho udělala vlastní uspokojení ve smyslu,posední slovo budu mít já,já jen já. Myslím,že tady to ZdenekHQ nezvládl.


K tomu bych znovu poznamenal jen to, že dočasný BAN nedostal za tento spor, ale za to, že šel nesmyslně otravovat do dalších "nepoznamenaných" vláken a já to po něm musel čistit. To se prostě nedělá.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2012, 12:25    Předmět: Citovat

jezevec napsal(a):
Pokud je někdo s gramatikou na štíru, může používat Google Chrome, ten mu gramatické chyby podtrhne.
Kolikrát mě ale připadá, že si někteří na mizerném písemném projevu zakládají a i přes upozornění dělají ty samé hrubky. To už si pak myslím, že si z nás dělá tazatel srandu.

Trošku se obávám Josefe, že právě ti, co dělají nejvíce pravopisných chyb, si před odesláním ani nepřečtou, co sesmolili (nepoužijí Náhled) - natož aby to ještě proháněli přes nějaký Google Chrome Cry

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2012, 12:31    Předmět: Citovat

pajosek2 napsal(a):
Čím dál častěji se tu vlákna špiní osobními spory a čím dál častěji to začíná nemístným upozorněním na pravopis.

Jo, takže upozornění přímo pod zpraseným textem je nemístné a někde v úplně jiném vlákně to bude na místě, tak to je na mě nějaká moc složitá logika. Nut
A mimochodem, Pajošku, nějak jsem si nevšimla, že by se FRAMSIMOR na něco ptal nebo chtěl s něčím nebo někomu poradit, on chtěl nechat něčí vlákno hodit do koše, pro nízkou úroveň!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fero_b



Založen: May 17, 2004
Příspěvky: 582
Bydliště: Kosice

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2012, 12:34    Předmět: Citovat

dufam ze vam tuto diskusiu nepokazim slovenskym pravopisom, len by som chcel poznamenat, ze poznam zopar (velmi inteligentnych) ludi (dokonca za menom PhD) ale pravopis im nic nehovori a nikdy nebude. Tiez tomu troska nerozumiem, ako je mozne, ze ludia ktori si pametaju kadejake cisla, vzorce atd, si nedokazu zapametat zopar jednoduchych pravidiel. Ale je to tak, a aj ked znova a znova opakuju tie iste chyby, verte mi nerobia to naschval, ani si nerobia srandu, oni si jednoducho myslia ze na tom az tak nezalezi, a proste to nevedia. Aj ked ich opravite, o hodinu napisu taku istu chybu znova. Mne to tiez troska kole oci ale na elektrikarskom fore by som asi neriesil pravopisne chyby (treba sa nad to povzniest). Mozno to nie je uplne spravny nazor ale je moj Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2012, 12:54    Předmět: Citovat

Já si jen myslím,že pokud by se upozorňovalo na pravopis jinde než v daném vlákně,samozřejmě ,že s odkazem,že bylo chybováno,,tak by vlákno mohlo pokračovat užitečným směrem a neodradilo by jiné tam pomoci řešit problém. A můžu říct naprosto otevřeně,že jsou tu lidé,kteří na pochybení jiných dost čekají.
No byl to jen návrh a k tomu,že něktěří lidé s titulem taky dělají chyby bych řekl je to,že to pro ně v danou chvíli není důležité. By mne zajímalo kolik problémů se odstraní tím,že gramaticky správně napíšu dotaz. Wink Jak už jsem napsal ti,kteří mají zájem bezchybně psát se to naučí a kontrolují po sobě text.Tam teda asi problém nebude. No a ti,kteří o tohle zájem nemají nestojí ani o napomenutí ve vlákně a jen se tím napomínáním vlákno zvrhne někam,kde by nemělo směřovat. A navíc lidé,kteří mají k problematice co říct se na to kvůli pravopisným sporům vykašlou.
Sám za sebe můžu říct,že pravopis je pro mne důležitý pokud píšu dokument na úřady nebo někam,kde to potřebuje formu,ale tady mne to nezajímá.Ne že bych nad tím nepřemýšlel,když píšu,ale celkem na to kašlu pokud chybu udělám a někdo mne na to upozorní.
EDIT: Zdendo to nezvládnutí jsem nemyslel ani tak ten ban,ale myslím,že na té hádce měla stejnou vinu Andrea i Francimor. Měli být napomenuti oba .No je to jen názor.
EDIT2: Jezevče souhlasím,pokud si někdo dělá písemným projevem vyloženě srandu je to něco jiného.

_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.


Naposledy upravil pajosek2 dne čt únor 16 2012, 12:58, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6558
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2012, 12:57    Předmět: Citovat

jezevec napsal(a):
telman napsal(a):
Nemôžem si pomôcť, ale aj odborný text by mal byť podľa možnosti gramaticky bezchybný....

Pokud je někdo s gramatikou na štíru, může používat Google Chrome, ten mu gramatické chyby podtrhne.
Kolikrát mě ale připadá, že si někteří na mizerném písemném projevu zakládají a i přes upozornění dělají ty samé hrubky. To už si pak myslím, že si z nás dělá tazatel srandu.

Ale vždyť to umí léta letoucí i Firefox nebo Opera, jen se u nich musí doinstalovat slovník (někdy už tam je), snad už i ve všech směrech zaostalej M$ Exploder* nejnovější verze tohle umí.

*) To modrý e, na nějž když se klikne, zobrazí se Seznam internetů

pajosek2 napsal(a):
Sám za sebe můžu říct,že pravopis je pro mne důležitý...

A víš, že se za interpunkcí dělá mezera?

_________________
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill


Naposledy upravil MetalGod dne čt únor 16 2012, 13:10, celkově upraveno 3 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5651
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2012, 13:03    Předmět: Citovat

kokun napsal(a):
... natož aby to ještě proháněli přes nějaký Google Chrome Cry

Nemusí to prohánět, je to prohlížeč jako IE nebo Firefox.
fero_b napsal(a):
... ze poznam zopar (velmi inteligentnych) ludi (dokonca za menom PhD) ale pravopis im nic nehovori a nikdy nebude. Tiez tomu troska nerozumiem, ako je mozne, ze ludia ktori si pametaju kadejake cisla, vzorce atd, si nedokazu zapametat zopar jednoduchych pravidiel....

Ale tady se proti gramatice prohřešují ti, co nejsou žádní matematičtí géniové a kolikrát i s vědomostmi z elektroniky jsou na štíru.
pajosek2 napsal(a):
Já si jen myslím,že pokud by se upozorňovalo na pravopis jinde než v daném vlákně,samozřejmě ,že s odkazem,že bylo chybováno,,tak by vlákno mohlo pokračovat užitečným směrem ...

V praxi nesmysl.
pajosek2 napsal(a):
..
Sám za sebe můžu říct,že pravopis je pro mne důležitý pokud píšu dokument na úřady nebo někam,kde to potřebuje formu,ale tady mne to nezajímá....

Teď jsi tomu nasadil korunu, pro tebe je to tu póvl na který se s..e!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Bernard



Založen: May 27, 2005
Příspěvky: 3647

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2012, 13:13    Předmět: Citovat

Kdysi jsem tu horlil za správný pravopis, také kvůli vyhledávání. Ale jak jsem zjistil, Google najde třeba i ty babyčky, Když tedy budu na bastlírně hledat nějakou audio inspiraci, zadám prostě "zesilovač OR zesylovač", abych třeba nepřišel o jinak dobrý odborný názor někoho, kdo o pravopis nestojí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4209
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2012, 13:18    Předmět: Citovat

Pravopis je vizitka každého a hotovo. Nějaký překlep, anebo sem tam nějaká gramatická chyba asi nikoho netrápí. Nicméně pokud je příspěvek v poloviční svahištině, případně emo wypatlanštině, tak mě to tedy dost prudí a hned mi svrbí prst na delete..

.

_________________
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Upozornění na SPAM, porušení Pravidel EB, BAN narušitelů, blokování IP adres Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 1 z 5

 
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund