Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Návrh na uklidnění fóra
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Upozornění na SPAM, porušení Pravidel EB, BAN narušitelů, blokování IP adres
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6558
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2012, 13:28    Předmět: Citovat

Bernarde, v tomhle případě (a v případech podobných) to není nutný, alespoň u Gůglu ne:



Ale když zadám Zesylovać, na tohle Gůgl nestačí, naštěstí se do světa Internetu nezapsalo takový prase, co by tohle napsalo.

_________________
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7090
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2012, 13:58    Předmět: Citovat

Mě vadí. když se nepoužívá diakritika. V češtině, pokud je text po ostatních stránkách srozumitelný, a chybí jen ta diakritika, tak jsem schopný číst bez ní. Ve slovenštině, přestože jakž-takž rozumím mluvenému slovu, mi porozumění textu bez diakritiky dělá problémy, přestože může být jinak napsán správně.

Právě jsem si opravil slovo "pokus" na "pokud", pro někoho by to byla zanedbatelná prkotina.

Když tu budeme trpět nesrozumitelně psané dotazy, a někdy i odpovědi, bude se to jenom zhoršovat.

Já znám lidi, a dokonce inženýry, kteří nejen že neumějí pravopis, ale ani je nepovažuju za velmi inteligentní.

Zkoušel jsem číst fórum na ElektroTanya, nejen že Já osobně neumím maďarsky, ale ani překlad Google Translator není dost srozumitelný. Když tam někdo píše bez diakritiky, je ten text pro mě prakticky nepřeložitelný.

_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kevin_mitnick



Založen: May 20, 2007
Příspěvky: 1778

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2012, 16:27    Předmět: Citovat

Panove, jen jeste takovy dotaz: Jsme tady na foru elektrikaru, nebo v Ustavu pro jazyk Cesky??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2012, 16:45    Předmět: Citovat

Dobře pokud je pro vás tak důležitý pravopis je to Vaše věc.
Jezevče Víš proč mne to tady nesere? No ono je to úplně jedno,protože Ti lidé, kteří poukazují na ten pravopis také neumí česky jen si to neuvědomují.
Pár příkladů

spálenej
proraženej
koukni
rozmazanej

Proč bychom se tady měli zabývat pouze pravopisem,když to má být správně tak se vším všudy tedy i tvar.Přece i tyhle výrazy do odborných publikací nepatří. No a pokud použiju Andrein slovník,tak kdo výše zmíněné výrazy používá tak píše jako prase,nebo ne? Wink

_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2012, 16:57    Předmět: Citovat

Killroy napsal(a):
Pravopis je vizitka každého a hotovo. Nějaký překlep, anebo sem tam nějaká gramatická chyba asi nikoho netrápí. Nicméně pokud je příspěvek v poloviční svahilštině, případně emo wypatlanštině, tak mě to tedy dost prudí a hned mi svrbí prst na delete..

Úplný souhlas s Killroyem.

Překlepy, příp. i hrubky (i když ty jsou skutečně každého vizitkou Cry ) tak-nějak ještě zkousnu.
Co ale neskousnu, jsou ty mnohařádkové texty (v té "poloviční svahilštině, případně emo wypatlanštině") psané SMS systémem (samozřejmě bez diakritiky, čárek, či teček oddělujících aspoň věty - o velkých písmenech /na začátku věty/ ani nemluvě).
Když takový text vidím, tak mně odrazuje ho vůbec číst (luštit!), natož na něj reagovat.
A pokud reaguju, tak takto: Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil - a vůbec ne "k věci" Cry

A všichni ti, co se ohražujete, že jsme na elektrofóru, a ne v "Ústavu pro jazyk český", tak poukažte alespoň na jednoho "borce" (a tím myslím skutečného odborníka v oboru, kteří se tu na EB prezentují), který se vyjadřuje nespisovně, s kvantem gramatických chyb a hrubek. Aspoň já tady žádného takového nevidím Wink
Myslím, že i písemný projev každého, prezentuje i jeho odbornost Rolling Eyes

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali


Naposledy upravil kokun dne čt únor 16 2012, 17:02, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jurik-EB



Založen: Oct 02, 2009
Příspěvky: 206
Bydliště: Rožnov pod Rad.

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2012, 17:00    Předmět: Citovat

Což takhle jen upozornit "máš tam hrubky" a pokračovat v daném tématu vlákna. Jak již bylo řečeno "nikdo není dokonalý". V minulém století jsem vedl kroužek elektroniků na zvláštní škole a věřte že vést žáky s velice podprůměrným IQ není zrovna lehké. Ale pochopení pro jejich nedostatečnost je tu prioritou. Každého jedince jsem v podstatě musel učit zvlášť a také naučil. V elektronice se dnes vyznají ale v psaní jsou stále hluboko pozadu. Mějte s takovými lidmi trpělivost, oni zato nemohou, je to v nich a nedá se to lámat přes koleno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19523
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2012, 17:10    Předmět: Citovat

No, tak nějaké názory tu zazněly, gramatiku tak nahonem všechny nenaučíme, i když bych takový stav uvítal, abych nemusel tolik příspěvků opravovat (u těch, které z technického pohledu za to stojí, aspoň ty nejhorší chyby občas opravím, ale jsou dny, kdy bych nemusel dělat nic jiného, takže nějaké každé třenici pro rodný jazyk předejít nemůžu).
Fransimor, přestože se od včerejška sotva stihl češtinu doučit, má odbanováno...
Navrhuji nedělat z toho už vědu a ušetřený čas věnovat něčemu, co smysl má.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2012, 17:44    Předmět: Citovat

pajosek2 napsal(a):
Pár příkladů

spálenej
proraženej
koukni
rozmazanej

A kde tam máš nějaké hrubky? Mně nevadí, když někdo na odborném fóru používá hovorovou češtinu, nikdy jsem ji tu nikomu nevyčítala, také ji často používám. Mně vadí hrubky, neschopnost používat interpunkci, psát ZA ní mezery apod. Takže "shořelej odpůrek" mi nevadí, ale "zhořelí otpor nebo rezystor" mě zvedne ze židle. A jestli v tom někdo nevidí rozdíl? Nu což, třeba u zarytého lingvisty by mě to nepřekvapilo, pro toho co není vytříbená spisovná čeština, to je fuj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6558
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2012, 17:54    Předmět: Citovat

pajosek2 napsal(a):

spálenej
proraženej
koukni
rozmazanej

To je podle Tebe maďarština? To je, prosím, hovorová čeština.
Vsadím se, že kdyby sem napsal ostravak!!! něco svou "ostravštinou", nebo někdo z okolí Brna použil svůj brněnské hantec, asi bys skákal "radostí". To není prznění češtiny, to JE čeština a je to všemi akceptováno.

_________________
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2012, 18:03    Předmět: Citovat

Je to tak,mne to taky nevadí a rád používám nářečí,někdy.Tím jsem chtěl poukázat na to ,že nedokonalost je na obou stranách.Upozornění na hrubky mi nevadí,ale vadí mi,když někdo použije neznalost pravopisu k tomu,aby někoho napomenul urážlivým způsobem. Opravdu si myslím,že když už,tak odpovědět na problematiku a na konci upozornit na pravopis.
_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6066
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2012, 18:48    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):
No, tak nějaké názory tu zazněly, gramatiku tak nahonem všechny nenaučíme...

To nenaučíme, ale přidám ještě jeden pohled: míra mé ochoty podělit se o znalosti a zkušenosti a věnovat svůj čas srozumitelnému zformulování odpovědi je přímo úměrná tomu, jakou péči věnoval autor zformulování svého dotazu. Na dotazy ve vypatlanštině pak nereaguji vůbec.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TomasX



Založen: Aug 12, 2005
Příspěvky: 638

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2012, 19:00    Předmět: Citovat

Dámo a pánové
Názor "tomasjedno"
je nejjednodušší způsob, jak reagovat na dotazy v "poloviční svahilštině, případně emo wypatlanštině".

P.S. také mě bolí oči, když "vydím zesylovač". Čeština si to opravdu nezaslouží.

_________________
Machr jsme každý, ovšem vždy v oboru někoho druhého ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Oldradio



Založen: Oct 12, 2005
Příspěvky: 995
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2012, 20:47    Předmět: Citovat

Umět správně psát rodným jazykem je určitým výrazem úcty k jazyku a názory, že je to úplně jedno, neberu. Jednoho kolegu se marně snažím odnaučit psát "zdřejmě", "zrdcadlo" Že prý to bez toho D vypadá divně...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31852
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2012, 20:52    Předmět: Citovat

Mu řekni, že to zrDcadlo nemá prDel a budeš vidět...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sambiliong



Založen: Apr 13, 2005
Příspěvky: 715
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2012, 21:04    Předmět: Citovat

pajosek2 napsal(a):
Čím dál častěji se tu vlákna špiní osobními spory...

Nedalo by se to vyřešit zřízením sekce nazvané například "Ring volný", nebo tak nějak? Pokud by třeba v nějaké debatě začla ostřejší výměna osobních charakteristik, admini by přesunuli tuto část vlákna do dané sekce, kde by se zúčastnění mohli "beztrestně" (bez hrozby banu) hádat dál. Původní vlákno by pokračovalo věcným způsobem. V té nové sekci by nebylo možné zakládat nová vlákna, jen pokračovat v přesunutých. Jediný "trest" pro účastníky hádek by byla skutečnost, že se mohou ostatní podívat, kdo je nejčastějším přispěvatelem. Historicky by se v něčích očích znemožnili.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Upozornění na SPAM, porušení Pravidel EB, BAN narušitelů, blokování IP adres Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 2 z 5

 
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund