Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Publikování příspěvků
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6313
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: út únor 14 2012, 22:56    Předmět: Publikování příspěvků Citovat

Zdravím bastlíře...

Na hlavní stránce je to stále mrtvé. V sekci teorie je hláška o publikaci příspěvků tak nějak nevyslyšena...
Občas si tu někdo stěžuje na neustále opakující se dotazy...

Napadlo mě, co kdyby jsme se domluvili na zpracování témat, která se neustále opakují. Tato témata by se vyexportovala do PDF a vyvěsila zde na bastlírně. Odkazy by mohli být i v daných sekcích na fóru.
Jde mi o to, přistoupit k elektronice trochu výchovně. Spoustu znalých lidí tu na fóru stráví hodiny času denně, kdyby se část tohoto času věnovalo rešerši starých témat či kompilaci obecných znalostí do krátkých článků, jistě by to prospělo nejen bastlírně.
Články by mohli být vyvěšeny jako internetový časopis. Sazbu bych mohl zajistit osobně. Pokud by jste byli pro, tak navrhuji, aby se v jednotlivých sekcích udělal volný seznam nosných témat, které by si jednotlivci mohli rozebírat ke zpracování. Také by se mohli otisknout zkrácené verze např. diplomových/bakalářských prací (to nevím jestli by nebylo ve sporu se školami), dále semestrální či maturitní práce, zajímavé konstrukce nebo naprosto klasické zapojení napsané trochu pedagogicky...
Články by se pak mohli dělit podle zařazení na:
- standardní článek (teorie)
- technická zpráva (diplomky, ...)
- konstrukční návod (zajímavá zapojení)
- výuka (základní zapojení - žárovka, ledka, ...)
Články by měli být alespoň částečně recenzované zdejší komunitou a hlavně by měli obsahovat odkazy na literaturu ze které by šlo dále čerpat.
Všechno by bylo bez reklamy, přehledné a jistě by se, se zdejším osazenstvem, úrovní bez problémů několikanásobně převýšily "elektronické" časopisy dostupné v trafikách! Myslím, že by tím mohla stoupnou prestiž celého fóra a také i autorů článků.
Použitelný jazyk by byla čeština, slovenština a angličtina (to až budou prosit Poláci, Rusové, ... aby jsem jim otiskli jejich zapojení Smile ).

Byla by to práce navíc, ale jistě s velkým přínosem a zajímavá...

Co vy na to?
Čust
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: st únor 15 2012, 6:43    Předmět: Citovat

Já osobně na to to , že se vsadím , že tento počin nebude 95% respondentů reflektovat . Very Happy Very Happy Ani starší matadoři nečtou celá vlákna . A to ještě tady , vzhledem k častým odesláním do krajů hledat , to jde , třeba na svarforu nehledá téměř nikdo . Sám jsem měl zájem a psal o tom , že by se alespoň vytvořily bloky odkazů k podobnému problému , ale vysoká část žádostí je od respondentů , kteří si opravdu chtějí svou věc jen levněji opravit a nejde jim vůbec o získání většího povědomí a ani nejsou schopni přetransformovat řešení problému ze stroje ab na xy . Ale aktivitě snad nikdo nebrání . Snad jediný blok , co zde chybí , je trochu více reálné praxe z oprav placek všeho druhu . Na druhou stranu se nedívím , vždyť jde o chleba těch , kteří by sem nějaké moudro pustili .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5228

PříspěvekZaslal: st únor 15 2012, 8:41    Předmět: Citovat

Tak tak na traktorovém fóru kde jsem moderátor. Jsem strávil spousty času výpočty o hydraulice jenž jsme sbíral z příspěvků. A výsledek - ty samé otazky znovu a znovu, kolega vypracoval výpočty převodů a stejně... kdo hledá nejde kdo nechce hledat ten nenajde ani když dáš odkaz....
I když asi bych to uvítal spíše já, protože trpím naprostou slepotou mimo moji oblast. Takže si některé věci osvěžit by nebylo špatné Wink

BOBOBO: s těma plackama by to nebylo špatné. Stačí pustit tak nějak rámcově. Kdo chce si pak dohledá - nebo ví aspoň nač se má zeptat, kdo o tom nic neví tomu to nic neřekne.

_________________
Internet - metla lidstva


Naposledy upravil rezis dne st únor 15 2012, 8:44, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7090
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: st únor 15 2012, 8:43    Předmět: Citovat

U mnoha z těch, kteří opravují ploché zobrazovače, je problém, že slíbili svému zaměstnavateli, že to neudělají.
Navíc mám osobní zkušenost, že úspěsně opravovat placky, líp než jen výměnkařinou desek, vyžaduje značné pochopení elektroniky, možná větší než jakým disponuju já.

Kdysi jsem chtěl napsat článek "Nebuď Labuť" o nejtypičtější závadě televizorů LCE a jejím odstranění s minimem vybavení a prakticky bez znalostí, ale pak jsem si uvědomil, že sám nechápu jak ten zdroj vůbec může pracovat. A vypadá to, že už tyhle telky vymřely.

Každá Univerzita je povinná uveřejňovat celé BP/DP na Internetu, pokud nemá nějaké rozumné zdůvodnění proč musí být tajné. A pokud to není současná právní úprava, tak je to alespoň moje přesvědčení.
Jak si mám jinak zdůvodnit, že někoho by bez toho nepustili k obhajobě a u jiného (obhájeného) se málem nedozvíš ani název.

//EDIT: Překlep ve slově "vybavený".

_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)


Naposledy upravil Habesan dne čt duben 05 2012, 12:15, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
sewerman_cz



Založen: Feb 13, 2011
Příspěvky: 289
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st únor 15 2012, 9:15    Předmět: Citovat

Kdyby se našli ochotní pisatelé článků tak by to bylo určitě užitečné. Nejsem na tomto fóru dlouho, ale je vidět že některé dotazy se opakují pořád (např. časovače).
Problém článků je, že jim chybí přehlednost. Seznam témat většina návštěvníků ani nenajde, protože na úvodní stránce jim vyskočí odkazy na poslední články.
Ona celá struktura webu je zastaralá, ale chápu, že se nikomu asi nebude chtít do aktualizace PHP-Nuke.
Každý dobrý počin bude vítán.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: st únor 15 2012, 9:49    Předmět: Citovat

Habesan napsal(a):
Každá Univerzita je povinná uveřejňovat celé BP/DP na Internetu

Jo? A od kdy?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7090
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: st únor 15 2012, 10:07    Předmět: Citovat

Habesan napsal(a):
A pokud to není současná právní úprava, tak je to alespoň moje přesvědčení.

A upřesním poslední souvětí: Proč Já ji na STAGu vystavenou mít musím, a jiní ne???

_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19528
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: st únor 15 2012, 10:13    Předmět: Citovat

Oni by se pisatelé článků našli, ale zpracovat některé články, opravit stylistické, často i gramatické chyby, a pak je dostat do tvaru, ve kterém jdou vložit tak, aby i schémata zůstala čitelná, to chce mít půlhodinku času na to, aby s tím člověk dvě tři půldne strávil. Formát PDF daný ke stažení je sice daleko pohodlnější, ale třeba obrazec plošňáků na osvitku se z něj špatně dostává ve správném měřítku a vyhovujíví kvalitě.
Rozsáhlejší schéma se stává nečitelným a nastává komplikace s vložením do příslušné složky na serveru a vložením přímého odkazu do článku - od jisté doby jsem se na servery přes ftp dostal třeba jen dva tři dny v měsíci (zřejmě kvůli dynamické IP), teď už mi nějaký ten měsíc nechodí přihlášení vůbec.

Na druhou stranu: funkce Hledat na fóru tu chodí dobře, záleží samozřejmě na tom, jak dobře umí uživatel definovat klíčová slova, ale vždy lze potřebné informace nalézt. A, když ne na tomto fóru, tak na jiném - vyhledávací servery mají dostatečně rozsáhlé indexy, aby měly co nabídnout odjinud.
Potíž je nezřídka v tom, že samotnému uživateli chybí podstatná část základů, což způsobuje, že ač řešení svého problému našel, nerozeznal to. To se pak pozná, až když na to téma založí vlákno.

Komu vadí, že vidí na hlavní stránce jen poslední články, může směle kliknout vlevo v nabídce na Témata, kde je přehled všech témat se všemi zveřejněnými články, aby nemusel dlouho přepínat stránky.
Všechno spočívá ve způsobu využití nabídek, které normálně fungují, ale málokdo je využívá.

Jinak se mi Čustův návrh docela zamlouvá, jen si nejsem jistý, zda se nabídky připravených článků zrovna pohrnou. Osobně mi trvá některý článek i déle, než rok, než to mám dlouhodobě ověřené, vytřídím co nejvíc nepodstatného a dám tomu štábní kulturu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: st únor 15 2012, 11:50    Předmět: Citovat

Není problém přiřadit patřičnému váž(e)nému zájemci administrační pravomoci pro sekci Články a může se začít činit a trošku to tam oživit. Wink
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Davidus
Zablokován


Založen: Jun 01, 2005
Příspěvky: 2439

PříspěvekZaslal: st únor 15 2012, 12:37    Předmět: Citovat

pár konstrukcí bych měl, dokonce jsem i zkoušel posílat Hillovi, ale asi na ně bylo zapomenuto
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: st únor 15 2012, 12:48    Předmět: Citovat

Problém je, že moderátor nemůže ještě publikovat-korigovat články, to by se brzy zbláznil. Chce to odpovědného a zkušeného člověka-admina jen pro Články.
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: st únor 15 2012, 12:55    Předmět: Citovat

To je o to publikování článků takový zájem? Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19528
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: st únor 15 2012, 13:43    Předmět: Citovat

Ten zájem bych nepřeceňoval, ale nějaké mi dorazily. Jde ale o jednotlivé konkrétní konstrukce, u dvou si navíc nejsem jistý, zda je vůbec zveřejnit, protože velmi podobné vyšly i jinde...
Jenže kvůli stěhování bastlírny jsem to odkládal poprvé, kvůli změně domény podruhé, protože jsem do toho Alešovi a Zdeňkovi nechtěl vstupovat, pak najednou nezbýval čas a dodnes není v mé moci se věnovat klábosnici delší dobu nepřetržitě.
Na moderování těch pár chvil denně stačí, na editaci článků to chce víc času najednou; pro pobavení: s jedním jsem minulý týden začal už asi po osmé, protože jsem zapomněl, kde jsem o vánocích přestal.
A sám Ústav pro jazyk český ví (a možná ne sám, že v tom jedou i Kirchhoff, Maxwell a Ohm), že to potřeba je.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6313
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: st únor 15 2012, 14:03    Předmět: Citovat

Spíše jsem to celé myslel udělat ve formě časopisu. Tedy by se zveřejnili šablony a člověk by podle nich musel postupovat. Fotografie, obrázky v rozumném rozlišení, grafy ve vektorech... každý obraz popsaný hlavičkou - u všeho stejná štábní kultura. Sazbu jak jsem psal bych alespoň ze začátku klidně dělal - předpokládám, že se články hrnout nebudou.

To že některé podobné konstrukce vyšli i jinde není na škodu. Pokud to nebude plagiát, tak stačí uvést odkaz na danou problematiku uvedenou jinde.
Co se týče kvality zobrazení rozsáhlejších schémat: v článcích samozřejmě musí být jen ideové/blokové schéma. Kompletní schémata můžou být v zipu, který bude asociovaný k pdf.
Recenze: To nemusíš dělat ty, může se to poslat člověku (z fóra), který se v dané oblasti orientuje a takhle by se recenze rozložila mezi více lidí...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: st únor 15 2012, 14:39    Předmět: Citovat

Ale jazykovou korekci radši nech na někom jiném, ju? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund