Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

CANON PowerShot SX210 IS, spadl
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1520
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: ne únor 12 2012, 21:38    Předmět: CANON PowerShot SX210 IS, spadl Citovat

Zdravím. Stala se mi nemilá věc, dělali jsme skupinovou fotku se stativu se samospouští a vnouček zakopl o nohu stativu a foťák se poroučel na zem jako závory.
Něco tam asi vypadlo, přestala fungovat horní tlačítka, vypínač, kolébka ZOOM a spoušť. Stále svítí oranžová kontrolka nad displejem, že je foťák zapnutý, a tato kontrolka se rozsvítí ihned po vložení baterie.

Foťák ale částečně funguje. Oživím ho po vložení baterie tím, že stisknu tlačítko prohlížení fotek, rozsvítí se displej a lze listovat fotkami i nahranými filmy. Pokud stisknu spoušť, vyjede objektiv a někdy se podaří udělat i snímek. Jen ZOOM nefunguje, objektiv se ani nehne i když na displeji ZOOM reaguje. Tlačítko ON/OFF nereaguje vůbec.
Jde natáčet filmy, to se spouští tlačítkem vzadu a ne nahoře. Pokud se snažím během natáčení měnit ZOOM (přiblížit), natáčení se zastaví, zasune se objektiv a napíše se hlášení Vyměňte baterii (oranžová kontrolka svítí stále). Také funguje stahování do PC přes USB.

Kamera je ještě v záruce, ale obávám se, že v servise rozeznají pád od jiné příčiny poruchy a oprava u AWH bude drahá téměř jako nová kamera.

Je naděje, že tam přece jen vypadl nějaký konektor. Problém mám ale s rozebráním.
Vpravo u ouška pro pásek na ruku jsou dva šroubky, ale po jejich vyndání se krytka nehne, abych se dostal k těm tlačítkům nahoře.
Zná prosím někdo postup jak se ta kamera dá otevřít. Dá-li Bůh a pokud jen něco vypadlo, mohlo by se to opravit. Jinak by šla kamera do nebes. Nezáruční oprava v servise se asi nevyplatí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1520
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: ne únor 12 2012, 22:54    Předmět: Citovat

Ještě jsem zjistil,, že když mačkám kolébku ZOOM vpravo na přiblížení, tak tak to udělá snímek, ale objektiv se ani nehne. Když mačkám kolébku ZOOM vlevo na oddálení, tak se na displeji zobrazí "bargraf" polohy ZOOM, ale objektiv se také nehne. Pořád mi to připadá jen jako něco vypadnutého v souvislosti s tlačítky na horní straně foťáku. Zatím jsem nepřišel na to jak to bez "použití násilí" odkrytovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fifiju



Založen: Sep 05, 2010
Příspěvky: 401
Bydliště: u Kyjova

PříspěvekZaslal: ne únor 12 2012, 23:18    Předmět: Citovat

našel sem jen tohle video,ale,možná ti aspoň trochu pomůže,: http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=tgQJqclYupM (možná tam najdeš něco lepšího,já sem nenašel)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1520
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: po únor 13 2012, 8:46    Předmět: Citovat

Fifiju dík za "nakopnutí" s tím videem, týká se ale jen objektivu.
Našel jsem toto instruktážní video pro kameru SONY.
http://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=endscreen&v=4NewQ3M6VXY
Můj vadný Canon má asi velmi podobné vnitřnosti. Po shlédnutí tohoto videa mám nyní vážné pochybnosti o tom, že tam jen něco vypadlo a zasunutím zpět že kameru opravím.
Naděje ale umírá poslední. Budu hledat dále. Snad také někdo už kameru SX210IS rozebral a poradí jak na to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7090
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: po únor 13 2012, 15:43    Předmět: Citovat

Asi bych zkusil ten servis s velice opatrným dotazem, kolik že by stála diagnostika na kusu, který už není v záruce.
Podle vstřícnosti odpovědi a její ceny by se dalo pokračovat směrem k zaplacení práce, ale napsání náhradních dílů na záruku, včetně těch, které za vadné uznají oni a ty jako zákazník na ně nemáš nárok.

_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
fifiju



Založen: Sep 05, 2010
Příspěvky: 401
Bydliště: u Kyjova

PříspěvekZaslal: st únor 15 2012, 14:44    Předmět: Citovat

dneska se na bastlírně objevil tento odkaz: http://www.youtube.com/watch?v=-fVqDuaIb90 snad je to podobné,a trochu ti to pomuze...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1520
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: st únor 15 2012, 15:09    Předmět: Citovat

Včera jsem se dostal s rozebíráním moji 210-ky dost daleko, ale nemohl jsem povolit dva šroubky, tak jsem to složil zpět. Musím sehnat křížový šroubovák na ty CANON šroubečky. Moje mini křížové šroubováky jsou na to velké. Většinu šroubků jsem uvolnil plochým šroubováčkem, ale u dvou na "pravoboku" jsem bez originál křížáku neuspěl.
To video pro SX200IS je velmi poučné, i když moje SX210IS se v mnoha detailech montáže liší.

Myslíte, že by se pádem mohla poškodit baterie, že by nedala dostatečný proud pro některé funkce? Proč má baterie NB-5L tři kontakty? Na nabíječce se chová normálně. Motorek objektiv vysune i zasune. Když chci však "ZOOMovat", tak se objektiv nehne a pak najednou se zatáhne a na displeji se objeví hláška "Vyměňte baterii". Možná jsou motorek nebo převody pro ZOOM nějak pádem zaseknuté, a baterie je přetížena, proto ta hláška.
Pro jistotu tu svoji baterii vyzkouším v jiném foťáku, až najdu nějakého majitele se stejnou baterii.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7090
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: st únor 15 2012, 15:58    Předmět: Citovat

U mobilních telefonů je prostřední vývod teplotní čidlo (křemíková dioda).

Miniaturní šroubováčky jsem koupil jako "sadu na opravu brýlí" v nějakém hyperkaufu.

Disponuje tenhle foťák možností napájet ho přímo ze síťového adaptéru?

Ještě není pozdě zajít se do toho servisu alespoň poradit.

_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1520
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: st únor 15 2012, 16:42    Předmět: Citovat

Habesan napsal(a):
....Ještě není pozdě zajít se do toho servisu alespoň poradit.

Do servisu AWH jsem již napsal dopis s popisem projevu závady a dotazem kolik zaplatím, pokud se provede jen diagnostika závady, ale v případě nezáruční příčiny nebudu chtít provést opravu, pokud by přesáhla celkem 1500 Kč (často je lépe koupit novější model než opravovat starý).
Odpověď přišla obratem, že z popisu nelze usoudit na příčinu vady, abych přístroj poslal a pak se vyjádří. O ceně za určení vady bez opravy se nezmínili (trochu já o koze a oni o voze).
Na stránkách AWH je orientační ceník oprav kompaktů. Pokud se mění nějaká elektronika, jsou ceny nad 2000 Kč. Nejlépe by bylo osobně navštívit servis a dohodnout se na místě. Do Prahy to mám ale daleko. S posláním poštou zatím váhám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1520
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: so únor 18 2012, 11:44    Předmět: Citovat

Sehnal jsem si hodinářské křížové šroubováčky a udělal jsem druhý pokus k nalezení závady. Bohužel ty dva kritické šroubky se mi nepodařilo ani nyní povolit a nechtěl jsem použít "hrubé násilí" abych nezničil křížek na šroubcích - viz snímek těch nepovolitených šroubků.
Zkoumal jsem proto ploché páskové spoje, které vedou někam pod horní stěnu s těmi třemi ovládači ON/OFF, Zoom-kolébku a Spoušť.
Zjistil jsem, že kritická je ta destička nad pravým rohem displeje, ze které vede pásek pod horní kryt - viz druhý obrázek.
Při stlačování destičky se výrazně měnil projev vady. Začal dokonce chvílemi fungovat Zoom motorek, což prokázalo, že tam není něco na objektivu mechanicky zaseknutého. Nikdy se mi však přitlačováním té destičky nepodařilo obnovit všechny správné funkce foťáku.
Kontakty na té destičce jsou nějakou technologii připojeny na záda IO, který je pod tou destičkou. Přístroj spadl se stativem na zadní stranu a zjevně při tom došlo k odtržení této destičky od "zad" toho integráče. Přitlačením se mi nikdy nepodařilo obnovit všechny kontakty, vždy se to chovalo různě, ale nikdy ne správně.
Neznám technologii toho spojení a také amatérská oprava bude asi vyloučena. Pokud zde již někdo podobný problém řešil a vyřešil, snad dá radu jak na to.



Sroubky SX210IS.jpg
 Komentář:
Nepovolitelné šroubky

Stáhnout
 Soubor:  Sroubky SX210IS.jpg
 Velikost:  285.55 kB
 Staženo:  188 krát


Kontakty SX210IS.jpg
 Komentář:
Kontaktní destička nad horním pravým rohem displeje

Stáhnout
 Soubor:  Kontakty SX210IS.jpg
 Velikost:  264.95 kB
 Staženo:  228 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7090
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: po únor 20 2012, 9:19    Předmět: Citovat

Toť hádanka. Může to být elektricky vodivé lepidlo, bondování zlatými drátky jako uvnitř integráčů, nebo jen obyčejné pájení přetavením v pastě. Záleží jakou teplotu vydrží ten pásek.
_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33932
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po únor 20 2012, 9:51    Předmět: Citovat

O com rozpravate? Vidim tam len pasiky, ktore mavaju na konci ploche SMD konektory.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1520
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: po únor 20 2012, 10:21    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
O com rozpravate? Vidim tam len pasiky, ktore mavaju na konci ploche SMD konektory.

Jestli ti dobře rozumím, tak podle Tvého názoru a zkušenosti je na spodní straně toho obdélníčku konektorek zasunutý do SMD protikusu na tišťáku pod ním. Takže vytažením té destičky bych konektor rozpojil a mohl ho detailně pod lupou zkontrolovat.
Neměl jsem odvahu za to tahat. S takto řešeným konektorem jsem se ještě nesetkal, vždy se páskové vodiče zasouvají na plocho do protikusu na desce. Když se dívám zboku pod tu destičku, vypadá ten díl pod ním jako nějaký černý brouček, ale samozřejmě není vyloučeno, že je to protikus konektoru.

Dáš mi tedy doporučení za tu destičku potáhnout, a tím konektor rozpojit? Jsi si jistý, že to je skutečně "zasouvací konektor"? Pokus ano, děkuji za radu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31871
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po únor 20 2012, 10:56    Předmět: Citovat

Ano, už jsem se s podobným konektorem setkal - "zastrkuje" se jako by to byla patentka našitá na tom pásku - prostě konec pásku se položí na plocho na konektor a tlakem na plochu pásku kolmo k ose se zacvakne "sameček" na kabelu do "samičky" na DPS. Většinou jsou takové konektory zajištěny v zacvaknuté poloze další mechanickou součástkou, která brání jejich samovolnému rozpojení - tuto funkci může mít i velmi těsně přiléhající kryt zařízení a pod.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33932
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po únor 20 2012, 10:57    Předmět: Citovat

Podla mna je to nieco ako toto (konektor vpravo hore). Byva to aj v mobiloch.


flex-flat-cable-ribbon-with-connector-for-samsung-m310-49291n.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  flex-flat-cable-ribbon-with-connector-for-samsung-m310-49291n.jpg
 Velikost:  13.05 kB
 Staženo:  177 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund