Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Umývačka FAGOR 2LF-013S, chyba F4 a F8 (návod na opravu)

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
oil



Založen: Jan 23, 2012
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: pá únor 10 2012, 11:47    Předmět: Umývačka FAGOR 2LF-013S, chyba F4 a F8 (návod na opravu) Citovat

Pokiaľ niekomu ukazuje chybu (error) F4 (preteká voda) tak na pravej strane je mikrospínač napojený na plavák na spodnom kryte umývačky, keď povolí nejaké tesnenie (O-krúžok) tak spínač zopne a porucha je na svete (pri zopnutom stave beží odsávacie čerpadlo). Pokiaľ sa Vám stane takáto chyba F4 počas chodu teplého programu, tak po väčšine dôjde aj k prehriatiu výhrevného telesa (pokiaľ sa v tom nikto pred Vami nerýpal tak to teleso prežije bez ujmy) a následnému bezpečnostnému odpojeniu výhrevného telesa. Kedže je to celé spolu prepojené kôli kontrole funkčnosti (TEST) tak to po oprave F4 následne ukáže F8 (nieje tlak vody) /táto chyba sa vyskytuje keď Vám niečo, napr. črep z riadu zablokuje čerpadlo, stačí rozobrať a vyčistiť/ netreba stresovať (stačí, že ja som kôli tomu rozobral všetko čo sa dalo), pokiaľ je tlakový mikrospínač OK tak je pri vypnutej umývačke zopnutý biely a červený. Takže treba vybrať tepelné čidlo (chyba F7) s integrovanou ochranou proti prehriatiu (táto ochrana nemá vlastný chybový kód ! ) a premerať ho pri pohlade zozadu čidla z ľava je samotné čidlo na kontaktoch je pri 20st C asi 5-6kOhm a zprava je tepelná ochrana, tá je v OK stave zopnutá 0 Ohm, pokiaľ tam je nekonečný odpor závadu máte zistenú. Ani v tomto prípade sa netreba stresovať, lebo kúpa nového je až na poslednom mieste. Takže RESET čidla je síce jednoduchý (podľa technikov nemožný Smile ), ale chce to chlad (mráz) pod -20st C (pri tejto teplote počuť cvaknutie resetu čidla) ja to striekam probanbutanom z 2,5kg (bežnej) flaše tak, že ju otočím hore dnom a striekam tekutý plyn na kovovú časť čidla (treba to robiť vonku na priestranstve, lebo to smrdí jak prasa) asi po 1minúte je čidlo celé omrzuté a cvakne (reset). Už som takto resetol x čidiel a všetky odvtedy fungujú ďalej. V servise mi chceli dať nové čidlo + výjazd + technik + diagnostika spolu za 100€, skoro ma je...
Dúfam že som Vám ušetril Smile



DSC08368-2.JPG
 Komentář:
celkový pohľad

Stáhnout
 Soubor:  DSC08368-2.JPG
 Velikost:  238.58 kB
 Staženo:  1085 krát


tlakový spínač.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  tlakový spínač.JPG
 Velikost:  217 kB
 Staženo:  823 krát


cidlo.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  cidlo.JPG
 Velikost:  210.32 kB
 Staženo:  900 krát



Naposledy upravil oil dne so únor 11 2012, 0:31, celkově upraveno 4 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18664
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: pá únor 10 2012, 11:57    Předmět: Citovat

Dobře děláš .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dalaz



Založen: Mar 29, 2010
Příspěvky: 46

PříspěvekZaslal: čt červen 28 2012, 9:23    Předmět: Citovat

Ahoj,
nedávno jsem řešil poruchu F4 na myčce Fagor LF-019. Abych neobjevoval objevené, prošel jsem web a došel až k níže uvedeným stránkám, kde je vše krásně popsané i s obrázky. Přikládám odkazy a doufám, že neporušuji pravidla, na která nefunguje odkaz Wink
Opravdu pomohlo jen vyčistit hadici mezi plovákem a čerpadlem.

kód:
http://reparatumismo.mforos.com/1103279/10684566-desbordamiento-en-lavavajillas-fagor-lf-019s/

kód:
http://dejuanes40.blogspot.cz/2009/09/f4-fagor-1lf-013sx.html

kód:
http://repara-tu-mismo.webcindario.com/LAVAVAJILLAS.html


Věřím, že to pomůže Cool [/code]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konias



Založen: Nov 12, 2013
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: út listopad 12 2013, 3:16    Předmět: Citovat

Zdar, trochu jsem se polekal návodu slovenského kolegy, myčka mi hlásila chybu F4 včera, z níže uvedených odkazů na stránky ve španělštině mi naběhl pouze jeden a to bez srozumitelného návodu k opravě při strojovém překladu. Pro případné nešťastníky, postihnuté tímto problémem, tedy česky. Zkrátím tím pravděpodobně mnohým čas tápání a experimentů ze tří hodin na slabou půlhodinu:
Odstranil jsem plechový kryt na pravém boku myčky. Zapnul jsem ji, voda mírně přetékala z plovákové komory, pak se ozval signál a myčka se vypnula (při předchozích pokusech ještě běželo čerpadlo, takže bylo nutné myčku odpojit ze zásuvky). Z plovákové komory jsem vytáhl kryt s celou jisticí mechanikou, odpojil spínače (připevněné na drátech) od víka nádrže a nalil jsem do ní asi decku gelu na čištění odpadů. Po půlhodině jsem myčku zapnul v běžném programu a ta bez problémů zdárně dokončila zadaný proces. U nás v Praze si opravář účtuje 500,- za 5 km, takže doporučuju vyzkoušet tento postup dřív než bude hůř.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
majo



Založen: Dec 09, 2013
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: po prosinec 09 2013, 0:28    Předmět: Citovat

Ahoj Všem,supr stránka,taky jsem se hned zaregistroval,díky za rady.Již delší dobu so občas stalo že my myčka Fagor hlásila tuto poruchu občas,pak to došlo ale k tomu,že jednoho dne prostě konec a chyba F4 již nechtěla zmizet,po vypnutí čerpadlo dál jelo ale display byl černý.Díky Vám jsem se do toho pustil,můj předpoklad byl plovák,že bude zanesen.Tak jsem tu pravou stranu odkryl a hned na první pohled jsem videl tu nečistotu v tom plováku,demontoval jsem a vyčistil,viděl jsem však že v trubce která směruje od plováka na čerpadlo,byla taky zanesená,stáhnul jsem ji a byla plná kamene a zbytku tablet,vyčistil,opět všechno vrátil a všechno funguje,supr.Všim jsem si taky že i nádobý je čištější,budu to provádět již preventívně asi 1 x za rok.Jinak jsem si trochu ještě myčku odhlučnil Smile na ty bočný plechy zevnitř jsem nanesl obyč silikon po celé ploše,na vrchní část jsem nastríkal penu a tak vrátil myčku spět na svoje mýsto.Není to bůchví co,ale mám zdání,že je to ještě lepší teď.
Ještě jednou díky pánové.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
balcino



Založen: Jan 21, 2015
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: st leden 21 2015, 16:09    Předmět: Citovat

Ahoj všem, co mají problémy s myčkou. Mám myčku Fagor LF073IT. Vloni jsem měnil čerpadlo, neboť myčka hlásila chybu F4. Po této výměně myčka opět šlapala, ale za 3 měsíce začala tuto chybu hlásit znovu. Čerpadlo ale běželo, tak jsem si nevěděl rady. Nakonec jsem našel příspěvek od koniase z roku 2013. Zkusil jsem tedy nalít do plovákové nádoby gel na odpady, ale ani to nepomohlo. Nakonec jsem vydělal a vyčistil tuto nádobku a hadici, která vede k čerpadlu. Tu když jsem vydělal, tak jsem se nestačil divit. Byla téměř neprůchodná. Po jejím vyčištění myčka šlape jak nová.
Než tedy volat opraváře, zkuste nejdříve tyto typy, stojí to za to.
Děkuji, balcino
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dalaz



Založen: Mar 29, 2010
Příspěvky: 46

PříspěvekZaslal: čt leden 22 2015, 12:23    Předmět: Citovat

Ještě přidám radu ohledně tepelné ochrany z prvního příspěvku...
Není třeba ji složitě mrazit, ale bohatě stačí, když sejmete kryt kontaktů, který drží na dvou zobáčcích a zatlačíte na bimetalový kontakt. Ten sepne a je opraveno. Otázka 2 minut v teple domova Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anti



Založen: Feb 09, 2011
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: čt únor 12 2015, 19:37    Předmět: Citovat

Pánové,řeším věčné problémy s touto myčkou.
Poslední problém je právě F4.Jednou za čas zůstane jet čerpadlo,zřejmě se dostane voda někam do spodního víka.Jakmile začnu tahat myčku z linky,po pohnutí je slyšet jak čerpadlo nabere vodu a ztichne.Zespod vyteče voda a hotovo.
Poprosil bych znalé o radu,kde mám hledat únik vody?Vše se zdá v pořádku.Snad dva O-kroužky na plastovém boku.Dostanu ho dolů bez demontáže mycí vany?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HonzaDC



Založen: Nov 07, 2017
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: út listopad 07 2017, 21:34    Předmět: Citovat

Zdravím, narazil jsem při hledání na toto fórum a konkrétně toto vlákno. Měl jsem stejný problém. Již dlouho se mi na myčce občas objevila chyba f8. Poté se přidala i chyba F4. Udělal jsem cistku plovakove komory a hadice. Poté jsem myčku zapnul a začala se objevovat chyba f3 a f9. Nevíte někdo co s tím může být? Moc prosím o radu. Děkuji všem. Honza
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund