Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

trafopájka
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7907
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: pá červen 21 2013, 13:43    Předmět: Citovat

Změř výkon.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6075
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: pá červen 21 2013, 18:15    Předmět: Citovat

Superpavel napsal(a):
...Nemělo by v tý silnější bejt větší a silnější a tím i těžší trafo?
V případě použití týchž materiálů a týchž výpočtových metod jistě. V případě použití např. izolace s vyšší tepelnou odolností, akceptování vyššího mag. sycení, zkrácení životnosti z 50 let na 5 apod. je možné cokoli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5023
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá červen 21 2013, 23:52    Předmět: Citovat

Superpavel napsal(a):
Mám novou trafopájku s výkonem 125VA. Co se mě zdá divný je to že je stejně těžká jako trafopájka s výkonem 75VA. Nemělo by v tý silnější bejt větší a silnější a tím i těžší trafo?
V té výkonnější jsou silnější vodiče. Jádro bude stejné, ale je tam prostě víc mědi (co se ještě vejde do okénka). A o trochu míň primárních závitů -jelikož u trafopájky provoz transformátoru "naprázdno" nepřipadá v úvahu, tak magnetizační proud není příliš zajímavý, ve srovnání s proudem zatěžovacím.
Na sekundárním vimutí páječky bývá vyražen průměr a délka pájecí smyčky a uvnitř býval papírek s počty závitů a průřezy. To se liší podle deklarovaného výkonu.

Změř průřezy sekundáru, jestli jsou stejné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kava



Založen: Feb 22, 2014
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: so březen 08 2014, 19:40    Předmět: Citovat

Zdravim,

odesla mi trafopajka azajimalo by mne jakou si mam koupit, co je to za trafopajky stou regulaci, mate nejake informace.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8980
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: so březen 08 2014, 19:48    Předmět: Citovat

Kde jsi viděl trafopájku s regulací? Leda tak externě. Kup normální 100 VA, českou s vodorovným uchycením smyčky. Prostě klasiku, možná bych uvažoval i nad 125 VA, občas se to hodí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Kava



Založen: Feb 22, 2014
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: so březen 08 2014, 21:40    Předmět: Citovat

mozna ,ze je to ptakovina, ale mrkni na http://www.dovavanik.cz/Elektro-naradi.html?xmlid=472521
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8980
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: so březen 08 2014, 22:19    Předmět: Citovat

Tak to neznám, trafopájku používám jen když se mi nechce čekat, až se nahřeje mikropájka, nebo k pájení tlustých lanek atd... Regulaci nepotřebuju, spíš využiju plnej výkon. Pokud nemáš slušnou mikropájku, možná by ta regulace k něčemu byla, těžko říct. Vadila by mi ale ta vertikální orientace smyčky. Ale všechno je o zvyku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7907
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: so březen 08 2014, 23:59    Předmět: Citovat

Kup si třeba tuhle. http://www.gme.cz/transformatorova-pajecka-125w-etp5-p730-502 Osvědčený design z konce 80. let.
Vydrží dlouho. Akorát po několika letech asi bude nutné nějak předělat uchycení hrotu, ty závity v mědi se někdy časem vyžvejkají.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5023
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne březen 09 2014, 0:27    Předmět: Citovat

Nebo na Aukru použitou, ale jen asi kolem 200 až 400Kč. Mívají sice "jen" 100W, některé jen 75W, ale mně 100W vždycky bohatě stačilo.
To, že jsou použité nebo odřené nerozhoduje, jsou to držáky(až na ten závit, ale to ti udělá nová taky).

http://aukro.cz/listing/listing.php?string=trafop%C3%A1jka&search_scope=closed
http://aukro.cz/listing/listing.php?string=pistolov%C3%A1+p%C3%A1jka&search_scope=closed&buyUsed=1
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kava



Založen: Feb 22, 2014
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: po březen 10 2014, 21:38    Předmět: Citovat

Dobre, koupim radci novou, pouzitou nechci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7907
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: po březen 10 2014, 22:35    Předmět: Citovat

Má někdo zkušenosti s pistolovými páječkami Weller? Furt se v zahraničí prodávají. Vypadají jako z 80. let.
http://uk.farnell.com/weller/8100ud/soldering-gun-100w-240vac/dp/415881
http://www.amazon.com/Weller-7200PK-Standard-Lightweight-Soldering/dp/B00002N5JU
Ale výrobce už se k nim nehlásí... http://www.weller.de/



Weller expert 8100UD.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Weller expert 8100UD.jpg
 Velikost:  151.88 kB
 Staženo:  70 krát


Weller standard 7200.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Weller standard 7200.jpg
 Velikost:  205.48 kB
 Staženo:  67 krát


Weller_Soldering_Gun_1948.jpg
 Komentář:
Reklama prý z roku 1948.

Stáhnout
 Soubor:  Weller_Soldering_Gun_1948.jpg
 Velikost:  187.87 kB
 Staženo:  71 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
reman



Založen: Dec 05, 2005
Příspěvky: 104

PříspěvekZaslal: út březen 11 2014, 14:00    Předmět: Citovat

Teda chlapi nepřestává mě překvapovat že někdo je ochotný dát ty prachy za novou pistolovku.Sám jsem o několik během posledních 10ti let přišel, vždycky tak že se dostanu pracovně někam kde o elektrice nemají páru a když zjistí že já jo tak supluji údržbáře.Takže pořídím páječku,měřák, časem se pohnu dál a ale vercajk zůstane.Dá se tedy říct že mám jakési zkušenosti a můžu říct že kupuji zásadně staré československé páječky z Aukra,stáří jim vůbec nevadí,uchycení hrotu předělávám i na nových takže to je stejně fuk a cena je rozhodně příjemnější(200-300Kč oproti 600Kč za novou).Na těch nových mě nejvíc štve ta svislá orientace smyčky - to mi prostě nesedí, není přes ni pořádně vidět na letovaný spoj a dělá se s tím divně.Kdybych doma popoužíval mikropájku, asi bych si pro občasné použití na tuhle vymyšlenost zvykl, ale protože mikropájka mi taky moc nesedí( nevidím nejlíp a chybí mi třetí ruka, s pistolovkou to jde prostě snáz a do smd se nepouštím) tak mám 2 pistolovky - jednu ze 70tých let 90VA a tu druhou z konce 80tých let 75 VA a zatím jsem maximálně spokojený, doposud mi i všechny CMOS přežily.Tím nechci obhajovat pistolové páječky oproti mikro, to v žádném případě, ale spíš chci říci že když pistol tak raději starou CS původu, než ty nové TingŤang zmetky byť prodávané pod zavedenou značkou.
_________________
Tak už vím co tomu je - je to pokažené Smile !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5023
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út březen 11 2014, 20:21    Předmět: Citovat

Hydrawerk napsal(a):
Má někdo zkušenosti s pistolovými páječkami Weller? Furt se v zahraničí prodávají. Vypadají jako z 80. let.
http://uk.farnell.com/weller/8100ud/soldering-gun-100w-240vac/dp/415881
http://www.amazon.com/Weller-7200PK-Standard-Lightweight-Soldering/dp/B00002N5JU
Ale výrobce už se k nim nehlásí... http://www.weller.de/
No, podle křivě nalepených samolepicích štítků to nevypadá na originál Weller. Možná to kdysi nějaká firma to pro ně vyráběla , aby měli v sortimentu i pistolky.
Ta oranžová s křiklavým znakem "CE" musí být jó náhražka. Copak má Weller zapotřebí tam psát CE?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klob1



Založen: Mar 18, 2014
Příspěvky: 321

PříspěvekZaslal: st březen 26 2014, 11:57    Předmět: Citovat

Zdravím, já jsem také řešil jakou mikropájku, resp. stanici koupit.
Udělal jsem si Vánoce. Koupil jsem si střední kvalitu asi, prý je dost nejkupovanější. No úplně vzhledově byla jinde levnější jen to nemělo nápis na sobě,tam se ale nedali dát hroty jiných rozměrů, kdežto o pár korun dražší ano. tak byla koupe jistá.
Dříve jsem vše pájel trafopáječkou. Mám ji ještě s totalitních let a super stále šlape. Jenže se mi stalo, že některé mikro součástky přepálil a nefungovali.
Tak teď jsem spokojený slabošárničky mikro pájecí stanicí a to ostatní trafopáječkou.
Jsem spokojený člověk. Cín také moc hezký.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7907
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: st březen 26 2014, 18:19    Předmět: Citovat

Který konkrétní model sis koupil?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
Strana 6 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund