Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jak dražit na Aukru?
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: st leden 11 2012, 23:20    Předmět: Jak dražit na Aukru? Citovat

Mám prosbu, chtěl bych se na aukru zúčastnit dražby. Jelikož nemám moc zkušeností, rád bych si zajistil koupi za vyvolávací cenu, v současné době není zájem, ale určitě na poslední chvíli někdo vykročí. Cena je stanovená samozřejmě na určitou částku, ta není zrovna malá, takže to vypadá, že prodávající chce mít jisté určité minimální peníze, i když bude jen jeden zájemce. Co se stane, když nabídnu např. dvojnásobnou cenu, řekněme pár hodin, nebo den před ukončením aukce. Tedy ještě v době, kdy nikdo nepřihodí. Objeví se tam někde moje cena? Může vůbec někdo dál přihazovat, když moji, byť i nesmyslnou cenu nepřehodí? Nerad bych, aby si někdo dělal prdel a já pak byl nucen zaplatit značný peníz. Moje možná primitivní úvaha je taková, že když nabídnu místo třeba původních 5 tisíc, třeba deset tisíc, tak přihazovači, pokud nebudou vidět moji cenu, nebo pokud ji i vidět budou, budou mít možnost přihazovat pouze nad moji cenu a aukro jim neumožní navyšovat cenu od vyvolávací pod moji nabízenou. Bylo by tak jednoduché zajistit si úspěch. A to se mi zdá podezřelé. Tak bych prosil znalce, aby mi potvrdili, nebo vyvrátili moje úvahy. Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8978
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: st leden 11 2012, 23:35    Předmět: Citovat

Pokud nabídneš 10 000,- tak to je tvoje maximum, nikdo ho neuvidí, ale cena se bude zvyšovat, podle toho jak někdo jinej přihodí zase svoje maximum. Takže se to klidně může vyšplhat na 9 999,- a bude to tvoje.
Já, protože fakt nemám náladu se z nějakýma hňupama přehazovat, nabídnu rovnou svoje maximum, který jsem ještě ochotnej akceptovat, dále mě to nezajímá. I když výsledná cena je jen o korunu větší, než bylo moje maximum, neznamená to, že někoho jinýho maximum nebylo třeba i o 1 000,- větší, to se nikdo nedozví.
Už alespoň rok, jsem ale na Aukru nebyl, nějak mi to přestalo vyhovovat, bylo tam plno podvodníků a ztrácel jsem se v nové grafice.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5021
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt leden 12 2012, 0:19    Předmět: Citovat

Tvoje maximum nikdo nevidí, ale dá se podvodným jednáním zjistit a tak si prodávající navyšuje cenu.
Nejsem odborník na podvody, ale z diskusního fóra na Aukru (to si počti, je velmi zajímavé) jsem usoudil, že je to nějak takto:
Prodávající má kamaráda(nebo druhý až n-tý účet na Aukru) a ten začne přihazovat tak dlouho, až mu Aukro napíše, "Vaše nabídka je teď nejvyšší, gratulujeme" . Takže se vyšplhal někam na 10100Kč a tím zjistil tvé maximum. Pak nabídku stáhne a zůstaneš tam sám, ale se svými 10 000Kč. I když jsi byl jediný skutečný zájemce.

Proti tomu je jediná obrana: Sedět u aukce v době kdy končí a přihodit cca 5 vteřin před koncem. Oni pak nestačí zareagovat.
U aukcí, kde je hodně zájemců stejně všichni přihazují v posledních vteřinách. Vyhraje nejvyšší nabídka.
Někteří filutové nastavují konec aukce na půl třetí ráno, aby se zbavili online přihazovačů, kteří musí ráno do práce.

Takže rozhodně nepřihazuj den předem s maximem 10 000. Klidně tam nasyp 5000(vyvolávací cenu) a čekej na konec aukce. 10 000 si tam nastav až v poslední čtvrtminutě, aby tě někdo nepřehodil třeba o stovku. Osobně bych poprvé přihodil až na konci. Ale někdo přihazuje po otevření aukce, soupeři se oťukávají. Ale smysl to nemá, žádný úspěch ti to nezaručí. Úspěch ti zaručí jedině výše tvého limitu v poslední vteřině.

Možná to neříkám úplně přesně. Jsou i tady na fóru lidi, co si přihazují na své aukce , aby zvedli cenu. Ti by ti asi poradili líp, jak se ojebává. Ani nemají pocit, že je to prasárna, považují to za normální obchodní taktiku.

Aukro má provize z prodeje, takže začalo podvodníky všemožně podporovat a brání slušným uživatelům se před nimi vzájemně varovat. Je toho na aukráckém fóru plno.


Vyzkoušet si, co se děje s tvým příhozem a limitem si můžeš bezplatně u aukcí "od korunky" . I když nastavíš limit 5Kč, přihodí se jenom ta koruna. Dokud nepřihodí další. Samozřejmě to musíš zkusit na aukci, která má šanci se vyšplhat nad korunu, jinak budeš platit drahé poštovné za krám, který nechceš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: čt leden 12 2012, 9:27    Předmět: Citovat

Pánové, díky za podrobné odpovědi, tak si počkám a zkusím to těsně před koncem.

Odděleno od původního vlákna. Killroy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: čt leden 12 2012, 11:36    Předmět: Citovat

No mám na ploše smartclock a vyzkouším si , kdy mám na vteřinu poslední možnost přihození . Protože když přihodíš poprvé , tak to není bez potvzení závazné a hned se vrátím a kontroluji úbytek času , tak dlouho až vím přesný čas . No a pak si zadám své maximum a tak 2vteřiny před limitem ho potvrdím . Nikdy nedražím na delší čas . Ani např. 2 minuty předem .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dj_Paul



Založen: Sep 19, 2004
Příspěvky: 2408
Bydliště: Laškov

PříspěvekZaslal: čt leden 12 2012, 12:23    Předmět: Citovat

Taky tak, v posledních vteřinách přihodím svoje maximum.Dřív to nemá absolutně smysl
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: čt leden 12 2012, 16:18    Předmět: Citovat

PavelFF napsal(a):
Úspěch ti zaručí jedině výše tvého limitu v poslední vteřině.
To je pěkná volovina. Rolling Eyes Ať přihodíš kdykoliv, tak výsledek je stále stejný - buď je tvoje nabídka nejvyšší, nebo není. Vůbec nezáleží na tom, jestli přihodíš na začátku aukce, nebo vteřinu před koncem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: čt leden 12 2012, 16:58    Předmět: Citovat

Snad nejdou hodiny na aukru stejne presne jako na tomto foru...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7090
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: čt leden 12 2012, 16:58    Předmět: Citovat

Jen tomu klidně věř, a hlavně to používej, až budeme mít někdy zájem o stejnou aukci.
_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: čt leden 12 2012, 17:13    Předmět: Citovat

Habesan: dám příklad: jsou dva přihazující, jeden má maximum na 200.- a druhý 300.-. Ať přihodí kdykoliv, tak vždy vyhraje ten druhý ... na to by snad přišel i úplný dement. Nebo je podle tebe snad důležitý čas příhozu? No pokud ano, tak jsi se asi pořádně praštil do hlavy ... Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pigeonit



Založen: Jul 18, 2009
Příspěvky: 320
Bydliště: Pha Smíchov

PříspěvekZaslal: čt leden 12 2012, 17:56    Předmět: Citovat

Nepřihazování v posledních vteřinách je cesta k prohrám o korunu....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dj_Paul



Založen: Sep 19, 2004
Příspěvky: 2408
Bydliště: Laškov

PříspěvekZaslal: čt leden 12 2012, 18:05    Předmět: Citovat

Přihozením v poslední vteřině nedáš šanci zareagovat navyšovačům ceny.Zásadně přihazuji na konci i kdybych přihazoval sám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: čt leden 12 2012, 18:12    Předmět: Citovat

A nyní si , Stašku , vyber . Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5021
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt leden 12 2012, 19:38    Předmět: Citovat

AmarokCZ napsal(a):
PavelFF napsal(a):
Úspěch ti zaručí jedině výše tvého limitu v poslední vteřině.
To je pěkná volovina. Rolling Eyes Ať přihodíš kdykoliv, tak výsledek je stále stejný - buď je tvoje nabídka nejvyšší, nebo není. Vůbec nezáleží na tom, jestli přihodíš na začátku aukce, nebo vteřinu před koncem.
Volovina to není, těžko můžeš říct, že to není pravda. Není to v rozporu s tvým tvrzením, že "Ať přihodíš kdykoliv, tak výsledek je stále stejný - buď je tvoje nabídka nejvyšší, nebo není." Moje tvrzení je jen podmnožinou tvého.

Můžu vypadat jako úplný dement, ale když uvážím potenciální problém s bratříčky, tak už si jako úplný dement nepřipadám. Jen asi tak poloviční . Proto doporučuji počkat s příhozem na poslední chvíli. Proč platit víc než je tržní poptávka?

A pak se na Aukru vyskytují jedinci, kteří si ani dopředu nestanoví svůj strop. Nebo stanoví, ale pak ho v adrenalinovém opojení stejně nedodrží a navýší svůj limit podle okamžité situace. To jsou většinou ti, co volají po klouzavé době ukončení aukcí. Takový člověk tě přehodí, i když normálně (kdybys přihazoval na poslední chvíli) by neměl šanci to udělat.
Takže už jen cca čtvrtinový dement. Netvrdím, že jsem odborník přes Aukro.

U koupě za 5000-10000Kč už se trocha té péče věnované aukci vyplatí.

Stašku, dej si pozor na to, že přihození má dva kroky, tak abys to nepromeškal. Je lepší si připravit první krok asi minutu před koncem a pak čekat na odklepnutí. K tomu je dobré mít hodiny řízené signálem DCF77 a hlídat vteřiny. Ale zase ne několik minut, Aukro tě během delší nečinnosti odhlásí a jsi nahranej.

Je zajímavé pozorovat, jak rozdílné pocity máš v roli kupce a naopak prodávajícího.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PvvS



Založen: Nov 25, 2008
Příspěvky: 464
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt leden 12 2012, 19:59    Předmět: Citovat

Taky prihazuju v poslednich vterinach. Hodne se tim da usetrit a ziskat Smile .I ajko prodejci je mi to jedno. Svoji minimalni pozadovanou cenu si nastavim jako pocatecni a pak uz to neresim.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.22 sekund