Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jak protáhnout pračku širokou 60cm dveřmi širokými 59,5cm?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31853
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so leden 07 2012, 23:04    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
Železo má tuším roztažnost kolem 1mm/100st, tak stačí tu sušičku vychladit na mínus 400° a projde.... Laughing Laughing Laughing

Zdeňku, teď ale zcela zjevně popíráš nevím už který termodynamický zákon, který tvrdí že nejnižší dosažitelná teplota je 0 Kelvinů = -273,15°C ... Ledaže bys měl ny mysli stupně Fahrenheita Laughing Laughing ...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: so leden 07 2012, 23:09    Předmět: Citovat

Vím, každý smajlík byl za 45° proti dnes známé přírodě.
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
frantajetel11



Založen: Nov 13, 2008
Příspěvky: 1922
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: ne leden 08 2012, 0:48    Předmět: Citovat

K původní otázce: 65 cm od prahu bych vyříznul celej falc, ze strany kde nejsou panty (ale možná je to i jedno). Karbině se stejně asi nevyhneš a když uděláš důkladný krytí okolo (velký kartóny), tak toho bordelu nebude moc. Uříznul bych jenom to co je plechový a maltu potom dosekat. Pak pěkně zarovnat nejdřív zase karbinou pak i maltou. No a to červený udělat ze dřeva a stejnou barvou jako futro na šrouby do hmoždinek Wink A nebude to ani poznat...


futro.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  futro.jpg
 Velikost:  6.44 kB
 Staženo:  44 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: ne leden 08 2012, 11:48    Předmět: Citovat

Jestliže jsou futra vyboulený uprostřed, je vysoce pravděpodobný, že je vyboulila malta, nebo beton. Tak o nějakým roztahování bez destrukce nemůže být řeč. Řešil bych to vyříznutím strany bez závěsů flexkou, odsekáním přebývající hmoty zdiva a následně vrácení na místo přišroubováním zpět pomocí vrutů do hmoždinek. Cybějící materiál v místě styku bych vytmelil polyesterovým tmelem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaca



Založen: Nov 29, 2006
Příspěvky: 2817
Bydliště: Hadačka

PříspěvekZaslal: ne leden 08 2012, 12:10    Předmět: Citovat

A co takhle jednoduše vymontovat futra? V jádře by to neměl být problém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hosab



Založen: Nov 25, 2009
Příspěvky: 226

PříspěvekZaslal: ne leden 08 2012, 12:22    Předmět: Citovat

Jsem zvědavý na rady,až po měsíci provozu zjistí,že "TO" po třech opravách opět nejde a teď ho čeká cesta k prodejci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaca



Založen: Nov 29, 2006
Příspěvky: 2817
Bydliště: Hadačka

PříspěvekZaslal: ne leden 08 2012, 12:42    Předmět: Citovat

No, najdou se i veselí lidé......... Very Happy
Kdyby se pračka odstrojila z kabátu, na jaký rozměr by to vyšlo?
Ale s tou případnou opravou má hosab pravdu. Možná taky ne protože některé opravy se dají dělat i v koupelně.
Někteří lidé pamatují i na stáří a případně na vozík a proto dělají dveře do koupelny větší, ale to sem asi zatím nepatří.
Pokud je to v domku, co takhle okno???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
FRANSIMOR



Založen: Mar 06, 2007
Příspěvky: 643
Bydliště: Teplice nad Metují

PříspěvekZaslal: ne leden 08 2012, 13:06    Předmět: Citovat

Jedny futra - 51 odpovědí,vlastně 52 Laughing dobrýý vlákno.Málokde sou okna do koupelny tak velký.spíš okýnka.No a někde ani to okýnko-např. bytové jádro v paneláku.A co tu sušičku použít jako v tý vánoční reklamě na Elektroworld....

Naposledy upravil FRANSIMOR dne ne leden 08 2012, 13:18, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rcross



Založen: Dec 18, 2011
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: ne leden 08 2012, 13:12    Předmět: Citovat

Mám podobnou zkušenost, resp. dvě. Z té první jsem se poučil. Já jsem nestěhoval pračku, ale rozvaděče a nebyl to panelák, nicméně princip je stejný a i rizika jsou stejná. V prvním případě jsem futra rozepřel velkou panenkou, výsledek se dostavil záhy - futra jsem sice roztáhl, jenže škody, které jsem tím způsobil nebyly malé. Tlak způsobený panenkou hnul celou příčkou a následně popraskla zeď v místnosti, kam ona příčka navazovala a nešlo jen o fajnovou, ale ruplo to komplet. Takže na to pozor. Příště jsem to řešil tak, před použitím panenky jsem nejdřív odsekal zdivo kolem futer v místech zúžení. Pak se nic podobného nestane a roztáhnou se jen futra. Pokud je na ně vyvíjen tlak "jen" ze stran a pokud jsou to stará dobrá futra, po roztažení a když je původní zdivo pryč, zůstanou roztažené - musí se to roztáhnout víc, než je třeba - po uvolnění tlaku heveru se malinko vrátí, proto víc. Pokud by to byl problém sekat(panel), doporučuji zapůjčit drážkovačku s odtahem na vysavač a kolem dveří si udělat "stan" z folie přilepený malířskou páskou na zeď kolem oněch futer a bordel bude jen v koupelně. Po roztažení "zamaskovat" štukem a je po problému. Potíž bude jen s obklady uvnitř - ty se totiž odporoučejí i když se uříznou(minimálně rupnou spáry) a problém budou i dveře, v roztažených futrech budou plavat. Držím palce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: ne leden 08 2012, 15:05    Předmět: Citovat

To mě připomíná,když jsem si chtěl před hromadou let koupit postel-letiště a ta prodavačka mě tvrdila, že ty 2x2.2m dodávají v celku. Když jsem se jí zeptal, jak to dostanu skrz dveře, tak jen pokrčila rameny.

Kámoš zedník mě pak byl dobrou radou, poradil mě, že napřed se musí postavit hrubá stavba, pak se nastěhuje postel a teprve potom se dodělá vnitřek domu.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Lukar



Založen: Jun 18, 2009
Příspěvky: 418
Bydliště: Karviná

PříspěvekZaslal: ne leden 08 2012, 15:11    Předmět: Citovat

Kámoš zedník mě pak byl dobrou radou, poradil mě, že napřed se musí postavit hrubá stavba, pak se nastěhuje postel a teprve potom se dodělá vnitřek domu.
A jak myslíš, že se do kvartýru stěhujou piána? Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3697
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne leden 08 2012, 18:52    Předmět: Citovat

V létě jsem předělával kuchyň, kde jsou dveře taky jen 60 cm, ale poctivých. Lednička měla 59,5 cm, tak jsem na oba boky nalepil tenkou lepenku proti poškrábání a ledničku jsme přes dveře propasírovali. Horší to bude se stolem, ten starý nejde nijak vyndat a je nerozebiratelný. Uříznu mu nohy a poté je udělám nandavací na dřevěné čepy. Na chatu to bude stačit. Je pravda, že otázka rozměrů spotřebičů a dveří byla jedním z hlavních témat přestavby kuchyně.

K věci - reálně vzato, nezbude nic jiného než opravit to, co je špatně - to znamená předělat futra. Odsekat zeď, futra rozepřít na správnou míru, dozdít, omítnout, zaštukovat. Otázka je, jak to pak bude s dveřmi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2462
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: ne leden 08 2012, 19:15    Předmět: Citovat

Tak kuchyň má okno Smile

Bacha na karboflexu, se zedníkem jsme se domluvili, že kovový práh ve futru nemusí řezat ručně, když chodba ještě nemá dlažbu. Jenže na druhé straně to měl přes ruku, tak se otočil a druhý den začínal výměnou zničených obkládaček na stěně. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: ne leden 08 2012, 19:36    Předmět: Citovat

Když už budeš ničit futra kvůli sušičce, tak je rovnou předelej na 70 cm, když už předpokládáš další manévry.
O co je "ochuzena" domácnost, která nemá sušičky, myčky, leštičky, namáčečky...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5017
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne leden 08 2012, 19:59    Předmět: Citovat

Děkuji všem zúčastněným, kteří měli konstruktivní rady k věci. Což bylo velké procento přispěvatelů. Zvážil jsem všechny rady a zkušenosti a nakonec jsem vybral metodu, kterou i s přiloženým obrázkem poslal frantajetel11 a kterou navrhoval i dudo02.

Příspěvek od frantyjetela jsem ráno našel jako první v PC a přišlo mi to jako okamžité a řešitelné. Tak jsem chodbu (včetně počítače) zabalil do ochranné fólie a jal se řezat rozbrušovačkou futro. Nikdy předtím jsem s ní železo nebrousil (akorát ty drážky do omítky) , takže jsem při tom zajel dost hluboko pod futro do malty, což způsobilo opět bílou mlhu jako při drážkování (i když o hodně slabší). Celý zbytek dne jsme pak uklízeli a utírali prach a vytírali apod. Ten prach vleze všude.
Výsledkem je odoperovaný kus futra pod zámkem a sušička už je na místě. V budoucnu patrně založím nové vlákno "Jak co nejlépe ze dřeva vytvořit atrapu plechového futra bez rušivých přechodů mezi oběma materiály?"

Futro bylo opravdu vylité z velké části maltou, takže roztahovací metoda by bývala byla neúspěšná.

Podcenil jsem kinetickou a tepelnou energii žhavých jisker a mám teď v obkladech vltavíny. Teď vidím varování od kejkiho. Pozdě. Naštěstí to není tak hrozné. Bez brýlí jsou neviditelné.

Okno koupelna nikdy neměla.

To Crifodo: Filosofickou stránku problému pořizování si spotřebičů typu myčka, pračka, sušička, trouba, vysavač, mixér, elektrická vrtačka, rozbrušovačka .... atd jsem již rozebíral v odpovědi panu mtajovsky, který tě tentokrát zastoupil. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 4 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund