Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jak protáhnout pračku širokou 60cm dveřmi širokými 59,5cm?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8822
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: so leden 07 2012, 20:04    Předmět: Citovat

PavelFF napsal(a):
... Vyříznout kus zárubně se mi nechce, tam by zůstaly velké viditelné jizvy. Zatímco nové zapatlání maltou se dá udělat relativně nenápadně.

No co už - vybourat a zazdít tam 70-ky (a máš to na věky).

I kdybys nakrásně ty původní třeba o 5mm roztáhnul, tak máš mezi dveřmi a futrem takovou "fugu", že ti tam prolítne i myš.
Ty původní dveře totiž musely být řádně zhoblované, aby se daly zavřít (když jsi měl futro prohnuté o 5mm!).
Jestli máš kupovat nové 60-ky, to už můžeš koupit rovnou ty 70-ky Rolling Eyes

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
LUI0029



Založen: Jan 03, 2011
Příspěvky: 30
Bydliště: Slovensko-Tureň

PříspěvekZaslal: so leden 07 2012, 20:14    Předmět: Citovat

Neviem ako moc mas tu zarubnu prehnutu,ale najvecsi,teda najsirsi bude v hornej casti...tam je totizto zarubna prakticky "neprehnutelna"...

Takze moj navrh je....skus tu pracku preklopit vodorovne na zem....zdvihnut ju uplne hore az k hornej casti zarubne...a takto poleziacky snad prejde.... Wink

...je mi naprosto jasne...ako nesikovno sa s tym bude "pracovat" v takej "vyske".....ale mohlo by to vyjst.... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31966
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so leden 07 2012, 20:19    Předmět: Citovat

PavelFF napsal(a):
To EKKAR: Já mám na přezouvání normální plechový hever co byl v autě a naprosto stačí. Výrobce ovšem netušil, že budu chtít roztahovat veřej a tak ho poddimenzoval.

Spíš by mě zajímalo, jak to s tou uváděnou "tunáží" u heverů je.
Je hever označený jako "3,5 tuny" určen pro auto o hmotnosti 3,5tuny nebo unese opravdu 3,5 tuny?....

To netuším, jestli to skutečně unese - ale má napsáno "NOSNOST 3500kg", což podle selskýho rozumu znamená, že by měl vyvinout tlačnou sílu cca 34,335kN resp. ještě vyšší, aby takovou váhu unesl. Já s tím zvedám auto s váhou max. 1670 kilo - a pumpuju ho asi tak 25cm dlouhou páčkou doslova dvěma prsty. Pravda, zvedám ho "na 4x" - Roomster má "zvedací bod" pro každý kolo zvlášť, podle toho jestli to je přední nebo zadní je to asi 15cm za nebo před podběhem... Ale rozepřít ty futra by měl zvládnout i ten "nejlehčí" - myslím že se prodává "patnáctistovka" = s nosností 1500 kilo...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5026
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so leden 07 2012, 20:41    Předmět: Citovat

LUI0029 napsal(a):
Neviem ako moc mas tu zarubnu prehnutu,ale najvecsi,teda najsirsi bude v hornej casti...tam je totizto zarubna prakticky "neprehnutelna"...

Takze moj navrh je....skus tu pracku preklopit vodorovne na zem....zdvihnut ju uplne hore az k hornej casti zarubne...a takto poleziacky snad prejde...
Neprojde, udělal jsem si takovou tyčku, která je o kousek kratší než je šířka sušičky a ve výšce 60cm odshora už tyčka spolehlivě vázne.
Asi ve 35 cm shora je tyčka nadoraz. U podlahy je to podobné. Vlastně je ta zárubeň docela ohebná, na to jak je profilovaná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5230

PříspěvekZaslal: so leden 07 2012, 21:36    Předmět: Citovat

Zkus si půjčit "vindu" je to klasický mechanický zvedák z náklaďáku. Mám takový doma na 5tun a věřím že jich 7 zvedne bez problémů. Jen s tím roztahováním jsem měl strach. Nevíš co a kde povolí. Ať pak neřešíš prasklou kachličku např. v kuchyni, nebo prasklinu v příčce někde jinde.
Navíc když jsme zkoumal nové a staré zárubně tak jsou trochu jinak profilované.

_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mirku



Založen: Jun 15, 2006
Příspěvky: 239

PříspěvekZaslal: so leden 07 2012, 21:49    Předmět: Citovat

... co takhle zkusit napsat odborníkovi ?
http://www.davidcopperfield.com/index2.html#

Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: so leden 07 2012, 22:01    Předmět: Citovat

Spíš dopadneš jako já , pěkně vezmeš malé bourací kladivo a postupně futra na straně většího vydutí vysekáš o znovu zazdíš . Dnešní cementové omítky nesleví . Very Happy Řezáním diamantem by zaprášil celý byt , jedině odsekat .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3698
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so leden 07 2012, 22:08    Předmět: Citovat

Co je to za nesmysl roztahovat zárubeň heverem? Zdivo bude popraskané, futra dokur..., kdo se na to bude dívat?

Řešení 1: sušičku odtáhnout do sklepa, pozvat si zedníka, nechat zazdít 70 cm futro, koupit nové dveře, a za 2-3 dny je vyřízeno. Nejdražší, ale principiální řešení.

Řešení 2: u nějakého servisáka na sušičku zjistit, jestli se nedá částečně rozebrat a pak v koupelně složit. Pokud v budoucnu bude potřeba sušičku vystěhovat, problém se opakuje.

Řešení 3: asi nejlepší ze všech. Sušičku prodat (se ztrátou ovšem) a napříště nekupovat takové kraviny. Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kovar



Založen: Oct 03, 2010
Příspěvky: 1690
Bydliště: Letohrad (Východní Čechy)

PříspěvekZaslal: so leden 07 2012, 22:23    Předmět: Citovat

Tahle debata je velice zajímavá Very Happy Připomněla mně příběh dvou kamarádů jak v paneláku , ve sklepní kóji, stavěli motokáru.Trvalo jim to asi rok a půl.Stále něco vylepšovali a když to bylo přesně ono co chtěli tak zjistili že jim to neprojde dveřma ven a chodba ve sklepě byla taky malá Very Happy Takže jim nezbývalo než to rozebrat (jako tu pračku Very Happy ) a postavit jinde.
_________________
Lepší vrabec v hrsti nežli blechy v srsti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: so leden 07 2012, 22:29    Předmět: Citovat

mat100 napsal(a):
Pánové, zajímavá debata, ale kdo z vás, kteří radí by opravdu navrhovanou metodu aplikoval na vlastních futrech ?
Laughing
S pozdravem Matěj


Já ano, znám svůj dům a vím, kde má svoje limity. Roztažení panenkou by znamenalo praskliny v chodbě a kdoví kde ještě. Ty futra bych klidně říznul flexkou, kdyby to stálo za to, a byla by to minimální škoda, jsou ze starýho tvrdýho plechu, ani by se nehnuly.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5026
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so leden 07 2012, 22:48    Předmět: Citovat

mtajovsky napsal(a):
Co je to za nesmysl roztahovat zárubeň heverem? Zdivo bude popraskané, futra dokur..., kdo se na to bude dívat?

Řešení 1: sušičku odtáhnout do sklepa, pozvat si zedníka, nechat zazdít 70 cm futro, koupit nové dveře, a za 2-3 dny je vyřízeno. Nejdražší, ale principiální řešení.

Řešení 2: u nějakého servisáka na sušičku zjistit, jestli se nedá částečně rozebrat a pak v koupelně složit. Pokud v budoucnu bude potřeba sušičku vystěhovat, problém se opakuje.

Řešení 3: asi nejlepší ze všech. Sušičku prodat (se ztrátou ovšem) a napříště nekupovat takové kraviny.


Potřebuju roztáhnout asi tak 3-4mm, takže kdyby bylo futro na obou stranách rozumně a plynule zdeformováno o 2mm, nemuselo by být až tak dokurvené. Ale to nemám vyzkoušené a nevím jestli to půjde .

Ad 1) Řešení by to jistě bylo, ale mně by naprosto stačilo pouze nainstalovat stávající šedesátky správně a nemusel bych kupovat nové širší futro ani dveře. Nakonec to nějak tak dopadne, jen tam zůstanou původní futra.

Ad 2) Sušička se dá zcela jistě rozebrat a pak složit. Složením prošla při výrobě. Nevím, co by mi pomohla rada servisáka, že to jde, když se na to sám necítím.

Ad3) "...nekupovat takové kraviny" - je to sice rada ala Crifodo, ale naprosto souhlasím. Má to ale jeden hák - nežiju doma sám (naštěstí) a musím taky vyjít s ostatními členy domácnosti - tedy hlavně jedním z členů. Můj nápad to nebyl a předcházely tomu asi roční debaty o nutnosti takového zařízení. Nakonec stejně člověka udolají, neboť "ty nežehlíš, ty nepereš, tak nemáš právo mi v tom bránit." Dokonce jsem naivně rád, když má z něčeho radost. I když to je v tomto případě neekologické, drahé, zbytečné atd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jova1



Založen: Dec 20, 2007
Příspěvky: 1249
Bydliště: Chýnov - to je kousek od Tábora

PříspěvekZaslal: so leden 07 2012, 22:51    Předmět: Citovat

Měl jsem obdobný problém s nově zakoupenými dveřmi SAPELI. Dveře v dýze, takže broušení nepřipadalo v úvahu a futra od zedníků vyboulený tak, že se nedaly zavřít. Vyřešil jsem to tak, že jsem pomocí sekáče v prostřední části z obou stran odklepl omítku, při tom zjistil že futra zase tak dobře zahozený nejsou, tak jsem to za futrem plochým sekáčem trochu uvolnil. Koupil jsem hmoždinky 8mm, do futra vyvrtal uprostřed 1-2 díry 8mm, Pěkně otvory zahloubil, vyvrtal vidiákem 8mm otvory do kterých jsem natlouk dovnitř ty hmoždinky a přišrouboval to pak velkými zapuštěnými křižovými vruty které se zapustily v tom zahloubení.. Futra se roztáhly a já pak jenom štukem doladil vzniklé škvíry.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: so leden 07 2012, 22:57    Předmět: Citovat

Železo má tuším roztažnost kolem 1mm/100st, tak stačí tu sušičku vychladit na mínus 400° a projde.... Laughing Laughing Laughing
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: so leden 07 2012, 22:58    Předmět: Citovat

Prostě jsi měl kliku , ale když unimaltovou , dobře naředěnou maltou s kousky cihel zaleješ , tak si o dutině můžeš nechat jenom zdát ... Výše si uděláš větší otvor a jak budeš níže drtit , tak to horem s pomocí nějaké tyčky vyhrneš ven . Ani to netrvá dlouho , do hodinky a půl máš i znovu zazděno . Nezapomeň zbylé zdivo dobře opláchnout a znovuzazděná futra musíš mít alespoň 4 dny rozepřená .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: so leden 07 2012, 23:03    Předmět: Citovat

PavelFF napsal(a):
Nakonec stejně člověka udolají, neboť "ty nežehlíš, ty nepereš, tak nemáš právo mi v tom bránit." Dokonce jsem naivně rád, když má z něčeho radost. I když to je v tomto případě neekologické, drahé, zbytečné atd.


Nežehlíš, nepereš, tak moc netlač (málem jsem napsal nezasunuj). Mám něco podobnýho doma, spousta ideálů, myšlenek a názorů a ve výsledku je to všechno taky na mě, protože hranatá koule přece musí existovat...

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 3 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund