Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

LCD monitor Samsung CM22WS, cca po 2sek. vypne podsvícení
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3740
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: so březen 23 2013, 13:04    Předmět: Citovat

Ještě jednou velké díky kondik, věřím Ti. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3740
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: pá březen 29 2013, 18:51    Předmět: Citovat

Konečně jsem se dostal k výměně vadného trafka. Objednal jsem jej (jak mi poradil kondik) v avelmaku. Monitor po výměně trafka funguje.
Tímto děkuji všem za pomoc, hlavně kondik-ovi, který mi pomohl najít adekvátní náhradu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3740
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: út duben 02 2013, 17:11    Předmět: Citovat

Tak před chvíli mi volal kamarád, co jsem mu opravoval tento monitor, že mě nechtěl přes svátky otravovat. Když doma monitor napojil a spustil, tak šel asi 10 minut a vyplo podsvícení.
Nyní jej mám doma, odzkoušel jsem jej a opravdu po těch 10 minutách vyplo podsvícení. Když jsem jej vypnul a opět zapnul, tak podsvícení naskočilo a fungovalo zhruba 2 minuty a opět se vyplo, obraz jde, je jej vidět při pohledu z boku.
Ještě jsem jej neotevřel (nemám volný stůl). Může to dělat to náhradní trafko?
Předem děkuji za rady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
KUBO



Založen: Oct 30, 2005
Příspěvky: 3763
Bydliště: VT SLOVAKIA

PříspěvekZaslal: út duben 02 2013, 17:59    Předmět: Citovat

Raz po 10min. potom 2min. Videl by som to na studeňák. Taktiež by som nevylučoval studeňák na trubici, prípadne vadnú trubicu.
_________________
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kondik



Založen: Dec 25, 2006
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: so duben 06 2013, 15:21    Předmět: Citovat

xxx

Naposledy upravil kondik dne pá listopad 17 2017, 11:08, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3740
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: ne duben 07 2013, 14:50    Předmět: Citovat

Jsem rád kondik že jsi se ozval. Já jsem momentélně marod (chytly mě průdušky), tak monitor čeká. Kamarádův syn zatím sehnal klasický CRT monitor, tak má na co "hledět".
citace:
Bolo by dobré zistiť od dotyčného či sa ten monitor nesprával podobne predtým ako úplne zdochlo podsvietenie (zhorené trafo).

To je dobrá připomínka a určitě to s ním prodebatuji.
citace:
A ešte dačo keď si monit. opravil koľko si ho nechal bežať u seba "na skúšku" ?

Hned jak jsem jej opravil, tak kamarád pro něj přijel, já jsem jej napojil na svůj NB a asi 15-20 minut jsme debatili a monitor běžel, tak jsem jej vypnul a on si jej odvezl. Mi volal až tuším za 3-4 dny, že mě spíše nechtěl otravovat, byly svátky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15515
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne duben 07 2013, 19:57    Předmět: Citovat

Jo, to miluju taky. Něco spravíš a pak rychle pryč, protože nemá čas a pak se to ještě v něčem podělá a protože nemá čas, tak volá až za týden. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kondik



Založen: Dec 25, 2006
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: ne duben 07 2013, 21:39    Předmět: Citovat

xxx

Naposledy upravil kondik dne pá listopad 17 2017, 11:07, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3740
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: po duben 15 2013, 11:18    Předmět: Citovat

Konečně jsem se dohrabal k tomu monitoru. Nyní mám napojeny na invertoru druhé trubice (Panel stejných rozměrů jako ten opravovaný) a již 40minut jede bez vypnutí.
Takže mě čeká rozebrání panelu, je to tak jestli se nemýlím? Trochu mám z toho husí kůži, přiznám se, že jsem to ještě nedělal, ale každý musí jednou s něčím začít, no né?
Byl bych vděčný za případné rady co a jak nejdřív udělat, čeho se vyvarovat. Tak zhruba asi vím, ale dobrých rad nikdy není dostatek. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15515
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po duben 15 2013, 14:38    Předmět: Citovat

Nic na tom není. Hlavně si ukliď stůl a umej ruce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3740
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: po červenec 08 2013, 18:37    Předmět: Citovat

Zdravím všechny přítomné. Po delší odmlce se opět vracím k tomuto monitoru, rozebral jsem jej abych zkontroloval trubice, zda na nich není odpadnutý přívod. Konce trubic jsou zasazeny v silikonovém krytu (viz obrázky), nechci dělat nic násilím, nějak mi to nejde vybrat z těch silikonových držáků.
Trubice jsem napojil do zdroje, zapnul a jelikož tam nemám signál, tak po pár vteřinách vyply, svítily všechny 4.
Můžete mi někdo poradit jakým opatrným způsobem sundat z konců trubic ty silikonové kryty abych zjistil stav připojení drátků?
Předem všem děkuji za poskytnuté rady.



IMG_8674 – kopie.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_8674 – kopie.JPG
 Velikost:  47.52 kB
 Staženo:  54 krát


IMG_8676 – kopie.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_8676 – kopie.JPG
 Velikost:  28.51 kB
 Staženo:  46 krát


IMG_8677 – kopie.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_8677 – kopie.JPG
 Velikost:  39.94 kB
 Staženo:  35 krát


IMG_8681 – kopie.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_8681 – kopie.JPG
 Velikost:  24.93 kB
 Staženo:  28 krát


IMG_8687 – kopie.JPG
 Komentář:
Označení trubic

Stáhnout
 Soubor:  IMG_8687 – kopie.JPG
 Velikost:  27.48 kB
 Staženo:  28 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1520
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: út červenec 09 2013, 21:21    Předmět: Citovat

Podle mých zkušeností nelze ty silikonové koncovky z trubic sundat. Měnil jsem již několik trubic a vždy jsem použil dobrou trubici z nějakého jiného monitoru s vadou na procesorové desce. Tu silikonovou koncovku jsem mezi trubicemi rozstřihl a vadnou trubici tím oddělil. Obdobně jsem vyndal dobrou trubici z jiného monitoru a stříhal silikon tak dlouho, až se to do plechového korýtka vešlo. Takže po opravě měla každá trubice vlastní silikonovou půl koncovku.
Pokud je z jiného monitoru dobrý celý pár trubic, je možno přehodit celý pár a silikonové koncovky opět ostříháním dopasovat do korýtka (pokud to není shodný panel, obvykle se korýtka pro trubice rozměrem liší). Také jsem už 2x použil do většího panelu kratší trubice. V tom případě jsem musel v korýtku vystřihnout drážku kudy jsem vyvedl kablík z korýtka ven.
Práce je to nepříjemná, ale zatím se vždy podařila.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3740
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: st červenec 10 2013, 6:46    Předmět: Citovat

Brozicek, děkuji Ti za cenné rady. Ještě jedna maličkost, trubice jsou navlečeny do plastových držáčků, které je drží vzájemně od sebe. Ty jde pouze z trubic vyvléknout, jak jsi řešil toto?


IMG_8690 – kopie.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_8690 – kopie.JPG
 Velikost:  70.07 kB
 Staženo:  43 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1520
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: st červenec 10 2013, 7:44    Předmět: Citovat

Jeden kroužek rozstřihneš v blízkosti spojení obou kroužků do "osmičky" a pak rozstřižený díl navlečeš na druhou výbojku. Pokud potřebuješ nechat kroužek na každé trubici samostatně, můžeš se pokusit střihnout to spojení kroužků. V horším případě ti zůstane jeden kroužek celý a druhý rozstřižený. I ten rozstřižený se dá použít. Některé panely nemají kroužky jako osmičky, ale každá trubice má samostatné "O" kroužky.
Zkrátka bez kvalitních nůžek z manikury se neobejdeš a často potřebuješ silnou lupu. Já používám na to nůžky ze "solingenské oceli", které beru manželce z její "velmi drahé" manikury. Ale asi vyhoví i běžné nůžky s kvalitní a ostrou špičkou.


Naposledy upravil Brozicek dne st červenec 10 2013, 9:30, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3740
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: st červenec 10 2013, 8:59    Předmět: Citovat

Tak až když pročítám Tvoje rady, zjistil jsem jak je to jednoduché i když při tomto je to opravdu piplavá záležitost.
Jo nůžky ze "solingenské oceli" jsou kvalitní jako i nože. Já měl od svojí maminky jedny takové na nechty a mohu potvrdit jejich kvalitu. Na synové svatbě jsem je půjčil jedné ženské co dělala výzdobu a od té doby jsem je neviděl Cry , vícekrát bych takovouto pitomost neudělal Cry . Nyní mám asi 6ks a všechny stojí za ho*no.
Mockrát Ti děkuji za rady, neboť v tomto jsem opravdu začátečník.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund