Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

TX-32LXD80F, ruční přeuspořádání programů po aut. naladění

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 4993
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne leden 01 2012, 22:11    Předmět: TX-32LXD80F, ruční přeuspořádání programů po aut. naladění Citovat

Dneska mi na návštěvě u stařičkých rodičů bylo sděleno, že jim zmizela stanice PRIMA a že chtějí přidat nějakou Prima family.
TV je LCD , typ Panasonic TX-32LXD80F.

Nechal jsem televizi znovu automaticky naladit a ona si uložila nalezené TV programy na předvolené pozice (čísla tlačítek na DO) . ČT1 je na pozici 1, ČT2 na pozici 2 , ČT4 na pozici 3 ,... a ta Prima family je až někde na pozici 13. Předtím to asi taky bylo uloženo automaticky, jenže Prima-obyč i NOVA byly někde na začátku, tak to asi nevadilo a neřešili to.

Chtěl jsem to pořadí přerovnat a nejčastěji sledované pořady dát a začátek - ale pohořel jsem. Nabízelo to nějaké "profily" uživatelské(?) . kde se dalo přerovnávat pořadí, ale nedokázal jsem vnutit televizi, aby ten profil byl bez dalších přepínání ihned po zapnutí aktivní.
Už u té televize nejsem. O problému mi řekli jen půl hodiny před odjezdem, takže jsem neměl moc času. V návodu bylo napsáno "Automatické ladění je nyní dokončeno a Váš televizor je nyní připraven ke sledování"

Je možné, že by televize neumožňovala ruční přeskládání programů?

Druhou TV mají starou skleněnou C416 a u ní set top box a ten umožňuje jednoduše a logicky programy přesouvat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8963
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: ne leden 01 2012, 22:43    Předmět: Citovat

Divný, sám mám Panasonic i matce jsme teď k vánocům koupili Panasonica a obě mají ruční přeuspořádání programů. Navíc mají obě funkci jen aktualizovat kanály, kdy se nově nalezený jen přidají, ale nerozhází mi to předchozí uspořádání.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Mysteri



Založen: Mar 12, 2008
Příspěvky: 2919
Bydliště: Považie - Vorošilovo

PříspěvekZaslal: ne leden 01 2012, 23:14    Předmět: Citovat

Treba použiť: ,,Návod k obsluze", chápem, že k tejto príručke sa všetci odvraciame chrbtom, ale, predsa len, by som to spravil skôr, ako založiť tému niekde na webe... Wink
Možno sa to dá radiť rad-radom po sebe, prípadne IBA do tzv. obľúbených skupín. Všetko je v tom návode.... Wink


Naposledy upravil Mysteri dne ne leden 01 2012, 23:24, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 4993
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne leden 01 2012, 23:23    Předmět: Citovat

Hoši, návod jsem při ladění i trochu četl a teď jsem si ho i stáhnul.
Ale je na mě poněkud stručný. Budu ti Mysteri vděčný, pokud mi to vysvětlíš trochu podrobněji.

Tady na záložce "návod" je ke stažení.
http://www.obchodni-dum.cz/televize-panasonic-tx-32lxd80f-lcd/z95629/
Na straně 15 je něco o DVB profilech. Vyvolal jsem menu DVB Profily, ale nepochopil jsem filosofii ovládání, neboť dosud žádnou moderní LCD/Plasma TV nevlastním.

Přerovnal jsem programy v okénku (taková tabulka) označeném cca DVB Profil č.1 , ale neumím zařídit, aby se ten profil stal po zapnutí TV aktivním. Aniž bych musel mačkat další tlačítka a nabídky, tj. :
Vyberte Profil => Vyberte program=> Stiskněte OK , abyste ten program konečně viděli na obrazovce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mysteri



Založen: Mar 12, 2008
Příspěvky: 2919
Bydliště: Považie - Vorošilovo

PříspěvekZaslal: ne leden 01 2012, 23:46    Předmět: Citovat

O.K. Ja tiež nevlastním Plazmu ani LCD (moje č.1 je OVP 214 Wink ) Ale, každá novodobá TV má väčšinou PLNÝ návod na priloženom CD. Je to tzv. enviromentálnozelené správanie sa výrobcov. Všetci berú ako samozrejmosť, že každý má už v domácnosti PC /čo je síce blbosť, ale, vysvetluj to imperialistovy napr. z Japonska... Evil or Very Mad /Ak to CD máš, skús ho rozbaliť a listovať. Okrem iného zistíš, že ten návod neobsahuje iba 10 strán, ale možno až 89. Isto CD bolo ,,pribalené" k TV... Skús popátrať, kde je, prípadne skús ztiahnuť cez strýca Googla: zadať napr: TX-32LXD80F - user manual
Inak, nemaj z toho fóbiu! Ja tiež neviem na niektorých TV to dať rad-radom pri tom skur.venom digite.... Evil or Very Mad
EDIT: Jaj, ten návod na stiahnutie? Som tam dal klik, ta ten Tvoj link... Aby sa mi predajca vnucoval na meil, prípadne dával nemravné návrhy o 3D LCD cez telefón? Laughing Ďakujem, neprosím, zažil som to od PHILIPESA Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 4993
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po leden 02 2012, 0:13    Předmět: Citovat

Máš pravdu, když teď o tom píšeš, tak si uvědomuju, že CD tam v pytlíku s návodem a fakturami bylo. Ale neměl bych si ho stejně na čem pustit a tehdy mě moc nezaujalo, protože jsem si myslel , že tam je stejně jen snůška reklamních blbostí a úžasných "Viera fičur".

Nedaří se mi ten dlouhý návod najít na vebu.

Stejně mě tak nějak sere východoasijská logika ovládání přístrojů. Připadá mi, že přístroje evropských výrobců se dají snadněji naladit i bez študování návodu. I když je to jen pocit silně ovlivněný dnešním neúspěchem.

EDIT: Dlouhý návod jsem už na webu našel. Zatím ho nechápu, ale pracuju na tom.

http://www.panasonic.cz/html/cs_CZ/Servis+a+podpora/Soubory+ke+sta%C5%BEen%C3%AD+a+manu%C3%A1ly/2839062/index.html#anker_2845789
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mysteri



Založen: Mar 12, 2008
Příspěvky: 2919
Bydliště: Považie - Vorošilovo

PříspěvekZaslal: po leden 02 2012, 3:17    Předmět: Citovat

PavelFF napsal(a):
... protože jsem si myslel , že tam je stejně jen snůška reklamních blbostí a úžasných "Viera fičur"...

Chápem. Tiež som mával tento názor, nakoniec, keď majiteľ vo ,,výrobni plazov", kam pravidelne chodím..., kúpil plazmu LG, mal k tomu ,,papiernávod" o 12 stranách a na CD bol ,,Užívateľský manuál" na 89 stranách v PDF, tak som pochopil...Podobné to je, keď si kúpiš tlačiareň, foťák atď...Raz darmo, musíme sa aj na staré kolená stále učiť Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mahony



Založen: Aug 20, 2006
Příspěvky: 29

PříspěvekZaslal: po leden 02 2012, 5:54    Předmět: Citovat

Pavle,pokud nemáš vytvořen žádný profil,tak se řadí podle nalez.stanic.Pokud potřebuješ stanice uspořádat podle sebe /rodičů/ v menu si vytvoříš profil /v tomto případě č.1/ do tohoto profilu nastrkáš jen ty programy co potřebuješ podle pořadí co jak si určíš.Profil uložíš a dole na liště se v pravém rohu objeví modré políčko s číslem profilu.Pokud tam číslo není,jen prázdné modr.pole,tlačítkem na DO /modré/ mačkáš,až uložený /v tvém případě č.1/se objeví.Pak už pokud to opět někdo modr.tl.nepřehodí bude daný profil.V menu se pohybuješ podle nápovědy,co se ukazuje na telce/v levém dolním rohu/Snad jsem popsal k pochopení,když tak napiš,doplním info.Nic složitého,jen trochu zdlouhavé.Jak píšeš,ostatní tel.mají přímo sestavení stanic,bez žádných profilů.Je to asi dáno pro více uživatelů,kde si nastaví každý svoje pořadí sledovatelnosti.Měj se Mahony
_________________
a má to kostru ?? /já určitě/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6569
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po leden 02 2012, 11:41    Předmět: Citovat

Je to jak píše Mahony, přeházet pořadí po naladění nejde, musí se vytvořit profil. Včera jsem s tím taky bojoval, ale moje plazma si poslední zvolený profil pamatuje i po vypnutí.
Michal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mahony



Založen: Aug 20, 2006
Příspěvky: 29

PříspěvekZaslal: po leden 02 2012, 12:22    Předmět: Citovat

Ano Zaky,je to u plazmy i LCD stejné.Profil si pamatují i po vypnutí,prostě do doby,než ho někdo přepne.Nějak jsem to v návodu řádně nepopsal.
_________________
a má to kostru ?? /já určitě/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 4993
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po leden 02 2012, 18:20    Předmět: Citovat

Děkuji za konstruktivní rady. Já se k té TV dostanu možná až o Velikonocích. Ale pokud je to tak, že Profil zůstane navolený i po znovuzapnutí, tak je to v pohodě a omlouvám se asiatům.

Prosím o odpověď na kontrolní otázky:
1) Po vytvoření, uložení a navolení Profilu č.1 bude TV po zapnutí druhý den ihned reagovat na tlačítka DO podle Profilu č.1 ?
2) Druhý den již nebude nutné vybírat Profil č.1 dalšími stisky tlačítek na DO?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6569
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po leden 02 2012, 19:03    Předmět: Citovat

Ano, je to jak popisuješ.
Michal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 4993
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po leden 02 2012, 23:46    Předmět: Citovat

Díky moc!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mahony



Založen: Aug 20, 2006
Příspěvky: 29

PříspěvekZaslal: út leden 03 2012, 6:04    Předmět: Citovat

Pavle,manuál vlastním,jen bude třeba hledat.Když tak dej vědět.Mahony
_________________
a má to kostru ?? /já určitě/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hejnicek



Založen: Jun 16, 2004
Příspěvky: 2091

PříspěvekZaslal: út leden 03 2012, 10:49    Předmět: Citovat

Ja se konecne rozhoupal a po mnoha letech koupil telku.
Ta moje PHILIPS ma papirovy navod jen o par strankach, ale podrobny je primo nahran v TV. Presun predvoleb na pozice v seznamu kanalu vyhovuje.
Co jsem se setkal s prekomplikovanym a nepruznym systemem organizace kanalu je SAMSUNG
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund