Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Dalsi problem s programovanim PIC 16Fxx
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
SPAKO



Založen: Jul 24, 2005
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: út duben 11 2006, 13:26    Předmět: Dalsi problem s programovanim PIC 16Fxx Citovat

Mam jeden problem s nahratim programu priamo do PIC 16F628. Nahrava a po verifikacii mi vypise tuto chybu: Verifiy failed at address 0000h !. Skusil som vypnut aj verifikaciu ale po nacitani s PIC tam nic nenahralo.
Pouzivam tento programator http://web.quick.cz/ruckl/tsp-ic/index.html a soft IC-PROG. System mam WinXP pro.
Tu istu chybu hlasi aj pri programovani na PIC16F84. Ked sa mi to nakoniec nejako podari, tak potom uz ide stale, az kym nevypnem PC.
Nechapem. Kde moze byt zakopany pes?

Diki za radu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8978
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: út duben 11 2006, 13:52    Předmět: Citovat

Ja mam ten stejnej programator a zatim jsem naprogramoval par 16F84A a nejaky seriovy pameti. Kdyz jsem chtel programovat 12C508A tak se mi to nikdy nepovedlo, cpalo to tam naprosto nahodny data. Kontaktoval jsem autora, ale ten psal, ze uz s PICama nedela a poradil mi zkouset menit v nastaveni IC-Progu ten I/O delay. Me to sice nepomohlo, ale tobe by treba mohlo. Zkus to a uvidis.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5669
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: út duben 11 2006, 17:19    Předmět: Citovat

Pořiď si pořádný programátor, pokud se budeš dál zabývat programováním PIC, stejně si ho nakonec pořídíš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
miroja



Založen: Feb 28, 2006
Příspěvky: 1804
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

PříspěvekZaslal: st duben 12 2006, 8:24    Předmět: Citovat

Ja som postavil programator JDM z AR08/2004. V podstate som snim spokojny, len pre jednu modelovu radu PIC-ov bolo treba trochu internetovat, no nakoniec sa to podarilo rozbehat (konkretne to mam overene s 16F628).

Naposledy upravil miroja dne st duben 12 2006, 8:59, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
miroja



Založen: Feb 28, 2006
Příspěvky: 1804
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

PříspěvekZaslal: st duben 12 2006, 8:55    Předmět: Re: Dalsi problem s programovanim PIC 16Fxx Citovat

SPAKO napsal(a):
Pouzivam tento programator http://web.quick.cz/ruckl/tsp-ic/index.html a soft IC-PROG. System mam WinXP pro.

Pozrel som ten link. Ten programator z Amara je o poznanie jednoduchsi. Zrejme nevie taky siroky sortimet svabov, no ako som uz napisal, 16F628-ku som s nim naprogramoval. Verifikacia zbehla, dokonca aj to funguje Laughing Laughing

Skusal som to zo zaujimavosti na starom laptope 386SX/33 MHz + W95. Islo to aj tu, len straaasne pomaly. Potom som skusil PIII/550 MHz, W98 a tam to bolo funkcne a celkom svizne, tak som to na desktope ani neskusal (AMD 3,1GHz...2xW98, 2W2k). Ak by si nieco neslo, ozvi sa.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SPAKO



Založen: Jul 24, 2005
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: st duben 12 2006, 13:03    Předmět: Re: Dalsi problem s programovanim PIC 16Fxx Citovat

miroja napsal(a):
SPAKO napsal(a):
Pouzivam tento programator http://web.quick.cz/ruckl/tsp-ic/index.html a soft IC-PROG. System mam WinXP pro.

Pozrel som ten link. Ten programator z Amara je o poznanie jednoduchsi. Zrejme nevie taky siroky sortimet svabov, no ako som uz napisal, 16F628-ku som s nim naprogramoval. Verifikacia zbehla, dokonca aj to funguje Laughing Laughing

Skusal som to zo zaujimavosti na starom laptope 386SX/33 MHz + W95. Islo to aj tu, len straaasne pomaly. Potom som skusil PIII/550 MHz, W98 a tam to bolo funkcne a celkom svizne, tak som to na desktope ani neskusal (AMD 3,1GHz...2xW98, 2W2k). Ak by si nieco neslo, ozvi sa.


Dik za info. Ale prave ma napadlo ci neni problem na tych novsich pocitacoch, mozno to preto blbne. Mam AMD sempron 2800, 512 DDR chipset Nvida. Skus prosim ta este vyskusat na nejakej novsej masine.

Mohol by si mi prosimta zo skenovat a poslat tu konstrukciu programatora z Amara, ja ho nemam.

Moj mail je : udenac@porty.sk

Diky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
nop@atlas.cz
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st duben 12 2006, 20:04    Předmět: mám stejný problém Citovat

tuhle chybu mi ic prog píše taky,mám koupený pony prog z hw.cz a používám software IC-prog protože originální soft neumí 12F629 no a naprogramuje mi to procesor třeba 5x dobře a pak to začne psát tuhle chybu.. už vážně uvažuju že koupím od asixu presto,to co umí za tu cenumi přijde o.k nebo víte o něčem lepším v podobné ceně?
Návrat nahoru
nop@atlas.cz
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st duben 12 2006, 20:07    Předmět: ještě.. Citovat

jsem zapoměl mám AMD duron 600Mhz 368MB DDR
Návrat nahoru
miroja



Založen: Feb 28, 2006
Příspěvky: 1804
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

PříspěvekZaslal: st duben 12 2006, 22:06    Předmět: Re: Dalsi problem s programovanim PIC 16Fxx Citovat

citace:
Mohol by si mi prosimta zo skenovat a poslat tu konstrukciu programatora z Amara, ja ho nemam.

Moj mail je : udenac@porty.sk

Diky.

Dnes popoludni som Ti to poslal aj s komentarom na mail. Ovi sa, ci Ti to prislo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
miroja



Založen: Feb 28, 2006
Příspěvky: 1804
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

PříspěvekZaslal: st duben 12 2006, 22:12    Předmět: Re: mám stejný problém Citovat

nop@atlas.cz napsal(a):
tuhle chybu mi ic prog píše taky,mám koupený pony prog z hw.cz a používám software IC-prog protože originální soft neumí 12F629 no a naprogramuje mi to procesor třeba 5x dobře a pak to začne psát tuhle chybu.. už vážně uvažuju že koupím od asixu presto,to co umí za tu cenumi přijde o.k nebo víte o něčem lepším v podobné ceně?

Ak Ti to niekedy nezbehne, mohol by to byt problem s casovanim na porte(rychlot procesora) alebo s napatovymi urovnami. Nepoznam ten o ktorom pises. Ako sa tam vyraba napajanie pre PIC a programovacie napatie? Externym zdrojom, ci len z niektorych pinov log1?
Vyskusaj JDM z AR08/2004. Ja som ho postavil za par desiatok SK a v podstate spokojnost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jirka



Založen: Jul 01, 2005
Příspěvky: 2031
Bydliště: zbídačený kraj

PříspěvekZaslal: st duben 12 2006, 23:22    Předmět: Re: mám stejný problém Citovat

miroja napsal(a):
nop@atlas.cz napsal(a):
tuhle chybu mi ic prog píše taky,mám koupený pony prog z hw.cz a používám software IC-prog protože originální soft neumí 12F629 no a naprogramuje mi to procesor třeba 5x dobře a pak to začne psát tuhle chybu.. už vážně uvažuju že koupím od asixu presto,to co umí za tu cenumi přijde o.k nebo víte o něčem lepším v podobné ceně?

Ak Ti to niekedy nezbehne, mohol by to byt problem s casovanim na porte(rychlot procesora) alebo s napatovymi urovnami. Nepoznam ten o ktorom pises. Ako sa tam vyraba napajanie pre PIC a programovacie napatie? Externym zdrojom, ci len z niektorych pinov log1?
Vyskusaj JDM z AR08/2004. Ja som ho postavil za par desiatok SK a v podstate spokojnost.


Ja mam JDM prave z toho amara (to je autor http://belza.cz/digital/jdm.htm ) a pouzivam IC-prog. Z niceho nic mi to hazi taky tuhle hlasku, ale nevim jestli to neni procesorem Sad , nemam to kde overit. (Win2k prof., P2 400MHz, 128Mb RAM)



miroja napsal(a):
Ja som postavil programator JDM z AR08/2004. V podstate som snim spokojny, len pre jednu modelovu radu PIC-ov bolo treba trochu internetovat, no nakoniec sa to podarilo rozbehat (konkretne to mam overene s 16F628).


To jsi tam musel prepojit nejake piny ?? Cetl jsem neco o tom, ze se musi neco prepojit z + na GND. Mohl bys tady popsat tu tvoji upravu?

_________________
*****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
SPAKO



Založen: Jul 24, 2005
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: st duben 12 2006, 23:44    Předmět: Re: Dalsi problem s programovanim PIC 16Fxx Citovat

miroja napsal(a):
citace:
Mohol by si mi prosimta zo skenovat a poslat tu konstrukciu programatora z Amara, ja ho nemam.

Moj mail je : udenac@porty.sk

Diky.

Dnes popoludni som Ti to poslal aj s komentarom na mail. Ovi sa, ci Ti to prislo.


Jasne , prisiel mi mail, uz som ti aj odpisal. Skusim to teda postavit a vyskusam
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
SPAKO



Založen: Jul 24, 2005
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: st duben 12 2006, 23:46    Předmět: Re: mám stejný problém Citovat

miroja napsal(a):
nop@atlas.cz napsal(a):
tuhle chybu mi ic prog píše taky,mám koupený pony prog z hw.cz a používám software IC-prog protože originální soft neumí 12F629 no a naprogramuje mi to procesor třeba 5x dobře a pak to začne psát tuhle chybu.. už vážně uvažuju že koupím od asixu presto,to co umí za tu cenumi přijde o.k nebo víte o něčem lepším v podobné ceně?

Ak Ti to niekedy nezbehne, mohol by to byt problem s casovanim na porte(rychlot procesora) alebo s napatovymi urovnami. Nepoznam ten o ktorom pises. Ako sa tam vyraba napajanie pre PIC a programovacie napatie? Externym zdrojom, ci len z niektorych pinov log1?
Vyskusaj JDM z AR08/2004. Ja som ho postavil za par desiatok SK a v podstate spokojnost.

Moj sa napaja cez externy zdroj, ja moc neverim tym programatorom, ktore programuju pomocou napätia z portov. Ale ako som uz pisal, vyskusam ten tvoj. DIK
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
miroja



Založen: Feb 28, 2006
Příspěvky: 1804
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

PříspěvekZaslal: st duben 12 2006, 23:48    Předmět: Re: mám stejný problém Citovat

citace:

Ja mam JDM prave z toho amara (to je autor http://belza.cz/digital/jdm.htm ) a pouzivam IC-prog. Z niceho nic mi to hazi taky tuhle hlasku, ale nevim jestli to neni procesorem Sad , nemam to kde overit. (Win2k prof., P2 400MHz, 128Mb RAM)

Tvoj HW sa priblizne zhoduje s mojim laptopovym HW, len ja som to robil pod W98. Na W2k tam chceli tusim nejaky ovladac ci dll? Ci sa mylim?

citace:
To jsi tam musel prepojit nejake piny ?? Cetl jsem neco o tom, ze se musi neco prepojit z + na GND. Mohl bys tady popsat tu tvoji upravu?


Ano, pisal som o tom tu v "Mini chate" pred par tyzdnami, len sa uz mikolar neozval, ci mu moja rada pomohla:

To:mikollar. JDM z AR08/2004 funguje,len pre tuto modelovu radu PIC-ovt reba RB4 odpojit z Vdd a pripojit na Vss.Potom to chodi,mam to odskusane Mon Mar 20, 2006 6:25 am
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
miroja



Založen: Feb 28, 2006
Příspěvky: 1804
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

PříspěvekZaslal: st duben 12 2006, 23:52    Předmět: Re: mám stejný problém Citovat

SPAKO napsal(a):

Moj sa napaja cez externy zdroj, ja moc neverim tym programatorom, ktore programuju pomocou napätia z portov. Ale ako som uz pisal, vyskusam ten tvoj. DIK


No u tohto pouzili fajn fintu pri vyrobe potrebnych napati, co byva jeden z kamenov urazu pri tych najjednoduchsich programatoroch. Vyskusaj a daj vediet ci to funguje.
PS: Nie je moj, je z Amara,ci vlastne od pana Belzu a ten to zobral z http://www.jdm.homepage.dk/newpic.htm . Podla povodnej dokumentacie tieto PICy asi neskusali a preto to asi nechodilo. Este ze mame internet http://www.google.com Very Happy Very Happy Very Happy


Naposledy upravil miroja dne čt duben 13 2006, 0:13, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund