Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Levné osciloskopy aspoň 100 MHz 1GS/s
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 37, 38, 39, 40  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
petula



Založen: May 22, 2016
Příspěvky: 855
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav

PříspěvekZaslal: čt leden 07 2021, 0:11    Předmět: Citovat

Arrow pospisjak na měření na autech doporučuji ne PicoTech, ale tiepie engineering https://www.tiepie-automotive.com/en.
Kdyžtak mi dejte vědět. Děláme pro ně, takže od nich za revanš dostáváme jejich přístroje se slevou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6069
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: čt leden 07 2021, 9:35    Předmět: Citovat

Voltcraft je výrobce Hantek, maji stejnou krabičku Very Happy
https://aukro.cz/hantek-6022be-2ch-20-mhz-usb-osciloskop-mpx-548-6913168656
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pospisjak



Založen: Apr 10, 2009
Příspěvky: 214
Bydliště: Blanensko

PříspěvekZaslal: pá leden 08 2021, 13:42    Předmět: Citovat

Petula:
Tiepie nevypadá špatně, má galvanicky oddělené vstupy, SW je designově barevnější, nevím jestli funkčně lepší, možná že ani ne, vypadá to, že neumí matematické kanály, což je obvykle SW záležitost. Má i Can databázi J-1939? Bylo by to výhodou, i když vlastně v principu stačí ID, resp. Source Adress, aby bylo vidět, která jednotka případně dělá na CANu paseku. Na obrázku to vypadá, že umí dekódovat z ID a PGN. Chybí mu matematické kanály, celkem handicap. Klíčové je, jak moc bude vyšší cena proti Pico, aby to nebylo přes rozpočet. Počítal jsem do 20 tis a když s Pico ušetřím něco pod, tak jenom dobře. Klidně i SZ.

Po pročtení tohoto EEV blog forum příspěvku to vypadá, že Pico má streamovací omezení 10 MS/s jen v tzv. rolovacím režimu nad 2 sec průběhu, kdy obrazovka neustále běží, jinak pro periodické signály platí 1GS/s a pro single run doufám taky...

Bateriová handheld alternativa s CANem nakonec taky existuje, Čínský Micsig, dokonce s WiFi a čudlíkovým ovládáním: Micsig STO1104C Plus ale ta značka mě zatím nepřesvědčuje. Neudávají vstupní rozsah napětí Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6069
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: pá leden 08 2021, 14:21    Předmět: Citovat

Opakuji, není to galvanické oddelení vstupů, ale izolované napájení a přenos do PC, pokud je nutný.

Izolované vstupy měl třeba TEK TDS720, ty byly skutečně plovoucí i vzájemně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pospisjak



Založen: Apr 10, 2009
Příspěvky: 214
Bydliště: Blanensko

PříspěvekZaslal: pá leden 08 2021, 14:48    Předmět: Citovat

Danhard:
Jistě, ten Voltcraft / Hantek určitě nemá vzájemně izolované vstupy.
Naopak TiePie řada DIFF má vzájemné galvanické oddělení nebo si to překládám špatně?
https://www.boteg.cz/_websites/boteg.cz/soubory/Datasheet-HS6-DIFF.pdf

Tady je název Diferenciální osciloskop i v češtině
https://www.boteg.cz/cz/Catalogue/Product/47/TiePie-Handyscope-HS6-DIFF/
Mají tam funkci Safe Ground, kdy se kostry kanálů vzájemně propojí, jinak to jede jako zcela oddělené vstupy (vzájemně).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6069
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: pá leden 08 2021, 15:05    Předmět: Citovat

Diferenciální vstup není galvanické oddělení.

Pokud chceš měřit mezi dvěmi hladinami, pak by Tě měl zajímat parametr Maximum Common Mode voltage.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pospisjak



Založen: Apr 10, 2009
Příspěvky: 214
Bydliště: Blanensko

PříspěvekZaslal: pá leden 08 2021, 15:54    Předmět: Citovat

Ok, díky za vysvětlení. Tiepie má trochu zavádějící označení. Půjde u nich o diferenciální vstupy, tedy ne zcela spojené BNC mezi sebou, ale ani ne zcela izolované. Jsou propojené přes odporové děliče, což může při měření mezi dvěma hladinami při použití koster sond ovlivnit měřený obvod. V případě "měkkého" měřeného obvodu tak bude potřeba měřit stejně, jako u Single ended osciloskopu, tedy využít více vstupů a matematiku, čímž se výhoda diferenciálního scopu stírá...
V tomto případě tedy můžu mít rozdíl BNC 20/200 V dle rozsahu.
Jak to bude fungovat při použití více sond s různými dělícími poměry ... bude taky zajímavé.



DifferentialIN.png
 Komentář:
 Velikost:  92.54 kB
 Zobrazeno:  187 krát

DifferentialIN.png


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6069
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: pá leden 08 2021, 16:44    Předmět: Citovat

Tohle řešení je to dobré na souhlasné rušení, když máš na zemi rušení.
Dělicí poměr sondy na souhlasné napětí vliv nemá, ale mají tam symetrický útlumový článek 10:1, ten to vylepší.

Stejnou službu udělá differenční sonda na vstupu normálního osciloskopu.

Pro mě nepoužitelné, když po mě chtějí izolaci vstupu 5kV ac Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mhepp



Založen: Aug 16, 2017
Příspěvky: 66

PříspěvekZaslal: út srpen 24 2021, 21:39    Předmět: Citovat

Ahoj,

rád bych vytáhl toto téma... Hledám osciloskop. Jak originální...

Co potřebuji je levné zařízení na zobrazování jevů jako zákmity tlačítek a podobně v digitálních obvodech. Analogová zařízení jako zesilovače jsou mimo mé pole působnosti, nepotřebuji tedy sledovat zkreslení na výstupu a podobně... Forma je mi asi jedno.

Nevadí mi bazarové zboží, použití bude spíše občasné... Máte, prosím, nějaké doporučení?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7869
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: st srpen 25 2021, 22:43    Předmět: Citovat

Už tím moc nezabývám. Doma mám Agilent (Keysight) DSOX2002A koupený draze roku 2013. Vyrábí se dodnes, ale byl uveden na trh již roku 2011, je to tedy 10 let stará konstrukce. Používám ho již málo.

Podívej se na nabídku osciloskopů GW Instek, zdá se mi, že nejsou zas tak drahé, ale přitom životnost bude vyhovující. Prodávají se třeba na TME.eu. Podívej se na recenze na youtube.

_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mhepp



Založen: Aug 16, 2017
Příspěvky: 66

PříspěvekZaslal: čt srpen 26 2021, 10:18    Předmět: Citovat

Zde je problém, že s minimální cenou těchto přístrojů se dostáváme nad horní limit rozpočtu. Ačkoliv bych velice rád takovou mašinku sobě pořídil, musím (rozuměj, chci) respektovat potřeby rodiny - asi bych si to obhájil před rodinou, ale ne před sebou.

Takže asi půjdu do nějakého kompromisního zařízení jako https://www.banggood.com/DS212-Digital-Storage-Oscilloscope-Portable-Nano-Handheld-Bandwidth-1MHz-Sampling-Rate-10MSa-or-s-Thumb-Wheel-p-1202288.html. To by zatím mohlo stačit... Ono nakonec i xoscope něco může pomoci Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33756
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt srpen 26 2021, 10:30    Předmět: Citovat

Za 100 eur taky smejd? Shocked 1MHz - to ako vazne?
Za 120 eur maju v GME 25MHz USB osciloskop OWON.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mhepp



Založen: Aug 16, 2017
Příspěvky: 66

PříspěvekZaslal: čt srpen 26 2021, 11:27    Předmět: Citovat

No vidíš... Ten banggood jsem napůl nastřelil pro vyhecování místních guru... Pardon Wink

Nad tím OWON jsem taky uvažoval, mám ho tady v záložce otevřený... Z nabídky se mi jeví jako nejlepší poměr cena/výkon z hlediska mých potřeb, očekávání a rozpočtu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6194
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: čt srpen 26 2021, 16:57    Předmět: Citovat

Já jsem si koupil Rigol MSO5104, nejlevnější varianta v této řadě je MSO5072 - 70 MHz, 2 kanály, 8 GS/s... Jde to patchnout na 350 MHz 4 kanály. cca 25 tis Kč.
Máto dotykovou obrazovku, USB. ethernet, digitálku, programovatelný 2 kanálový generátor a šlape to na linuxu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7869
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: čt srpen 26 2021, 20:48    Předmět: Citovat

Má Rigol MSO5104 nějaké bugy? Zamrzá někdy?
_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 37, 38, 39, 40  Další
Strana 38 z 40

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund