Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Levné osciloskopy aspoň 100 MHz 1GS/s
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 25, 26, 27 ... 38, 39, 40  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
JirkaS



Založen: Apr 27, 2016
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: st duben 27 2016, 9:34    Předmět: Citovat

Ahoj,
mám možnost si do práce zakoupit osciloskop na občasný měření a dostal jsem nabídku na Siglent SDS2102X za nějakých 31k i s dekoderem i2c a dalších sběrnic (SDS-2000X-DC)
Máte někdo s touhle značkou nějaký zkušenosti nebo tip na kvalitnější stroj s obdobnými parametry? Obecně bych se vešel do nějakých 70 Mhz a ocenil bych tam dekodování I2C a RS232.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7894
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: st duben 27 2016, 13:53    Předmět: Citovat

Omrkni nabídku od GW Instek. Co třeba GDS-2000E? http://www.tme.eu/cz/details/gds-2102e/digitalni-osciloskopy/gw-instek/
Siglent bývá plný bugů.
Keysight DSOX2002A taky není špatný, ale pokud si člověk přikoupí ty licence na dekódování sběrnic, tak se to dost prodraží.
http://www.tme.eu/cz/details/gds-2104e/digitalni-osciloskopy/gw-instek/

_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
voitano



Založen: Dec 02, 2009
Příspěvky: 480

PříspěvekZaslal: st duben 27 2016, 16:40    Předmět: Citovat

Ten GW2000E se mi moc líbil, ale po pár minutovém osahání na veletrhu mám z něho špatný dojem. Zkoušel jsem zapnout dekódování I2C a s přístrojem se nedalo pracovat. Ono zase který z těch škopků nemá bugy. Ale z těch dostupných se mi ty Siglenty líbí nejvíce. Můj favorit je ZDS 2022 od čínského ZLG...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7894
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: st duben 27 2016, 22:40    Předmět: Citovat

http://www.eevblog.com/forum/testgear/gw-instek-gds-2000e-released/
No ovládání mi taky moc nevyhovuje, ale snad by se na něho dalo zvyknout. GW Instek je značka s nějakou pověstí, takže bych očekával dostatečnou kvalitu.
https://www.youtube.com/watch?v=Zy55BEBO-Ek
https://www.youtube.com/watch?v=V7cjjQfzTgA
Je trapný, že se nedá vertikální rozlišení regulovat jemně. Moc nechápu proč.

_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7894
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: so květen 07 2016, 23:11    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mluno



Založen: Apr 18, 2011
Příspěvky: 236
Bydliště: Benešov (u Prahy)

PříspěvekZaslal: čt květen 12 2016, 16:03    Předmět: Citovat

Owon (něco jako SDS6202) mám už nějakou dobu a jsem s ním celkem spokojený. Nedávno jsem koukal, jak ceny těchto přístrojů vzrostly, já jej kupoval pod 10 tisíc, za to bych ho dneska nedostal. Rozsah vlastně ani nevim, málokdy se dostanu nad megahertz (přecejenom jsem silnoproudař), dodané čínské sondy mají problém už na tom megahertzu (obdélníky jsou dost zprzněné, 10MHz už obdélník jen připomíná), ale oceňuju paměť na 10 megasamplů průběhu, ovládání přes ethernet (a tedy z libovolného počítače na síti), výstup na VGA (i když obrazovka čínských osciloskopů je dost velká, narozdíl třeba od poštovní známky na yokogawě, kde je toto nezbytné) a ukládání na dat USB. Na druhou stranu to tahání dat po síti je spíš z nouze ctnost (těch 20 mega trvá asi dvě minuty), protože narozdíl od tektronixe (který tlačítkem save uloží 8 souborů - 4 kanály, bitmapu, nastavení...) se na USB flešku musí ukládat každý kanál zvláštˇ (to je vopruz²). Citlivost začínající na 5mV na dílek taky neni žádná extratřída (někdy by se hodilo o řád víc, zvlášť se sondou 1:10).
Pro domácí bastlení je to zlaté, ale spousta lidí na něj nadává. (Možná i oprávněně, zvlášť pokud od čínského přístroje za 10 tisíc očekávají totéž co od tektronixe za 120 tisíc.) Jo těžiště má opravdu divné, já ho třeba mám opřený a zaklíněný, jak se o něj bojím, ani ty nožičky nepomáhaji, měl by mít nějaký systém na upevnění.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kolaloka139



Založen: May 31, 2014
Příspěvky: 66

PříspěvekZaslal: so květen 14 2016, 16:01    Předmět: Citovat

Dobrý den, mám otázku na člověka co má osobní zkušenosti s Low-cost osciloskopy značek Rigol a Siglent, který z nich mám vzít. Uvažuji nad koupí do bastl dílny. něco do 14tis.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7894
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: ne květen 15 2016, 16:17    Předmět: Citovat

Co spíš GW Instek?
_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kolaloka139



Založen: May 31, 2014
Příspěvky: 66

PříspěvekZaslal: ne květen 15 2016, 16:24    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7894
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: ne květen 15 2016, 22:26    Předmět: Citovat

On sice nemá zas tak skvělé papírové parametry, ale měl by být o jakostní třídu výše, než Rigol. Měl by splňovat přesně to, co výrobce slibuje.
Raději tento, má dekódování sběrnic. http://www.tme.eu/cz/details/gds-2072e/digitalni-osciloskopy/gw-instek/
http://www.eevblog.com/forum/testgear/gw-instek-gds-2000e-teardown-short-review-comparison-with-rigol-ds2000(a)/

_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7894
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: ne květen 15 2016, 22:39    Předmět: Citovat

Teoreticky je samozřejmě nejvýhodnější Rigol DS1000Z. http://www.silcon.cz/ds1074z-plus
Ale ten má plno bugů.
http://www.eevblog.com/forum/testgear/rigol-ds1000z-series-(ds1054z-ds1074z-ds1104z-and-s-models)-bugswish-list/

_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kolaloka139



Založen: May 31, 2014
Příspěvky: 66

PříspěvekZaslal: po květen 16 2016, 11:18    Předmět: Citovat

Na dekodování sběrnic mám logický analyzér, ani si neumím představit, že bych to na osciloskopu nějak využíval.
Jinak se chci zeptat, máte osobní zkušenost s GW Instek, když ho doporučujete..Když by se mi po záruce vysypal je někde v česku oficiální servis? Nebo to můžu vyhodit do koše? Very Happy
btw: Pořád uvažuji o tom, že pustím kapsu a koupím Tek ať už třeba z druhé ruky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
voitano



Založen: Dec 02, 2009
Příspěvky: 480

PříspěvekZaslal: po květen 16 2016, 16:15    Předmět: Citovat

kolaloka139 napsal(a):
Na dekodování sběrnic mám logický analyzér, ani si neumím představit, že bych to na osciloskopu nějak využíval.


Ono to zase umí ukazovat stav v reálném čase, tak si lze udělat přehled , co to vlastně dělá

kolaloka139 napsal(a):

Jinak se chci zeptat, máte osobní zkušenost s GW Instek, když ho doporučujete..Když by se mi po záruce vysypal je někde v česku oficiální servis? Nebo to můžu vyhodit do koše? Very Happy
btw: Pořád uvažuji o tom, že pustím kapsu a koupím Tek ať už třeba z druhé ruky.

Mě se ta řada 2000e zamlouvala, podle 3 videí na YT to vypadalo, že je to hbité, aspoň v "analogovém režimu signálu" . Ale při dekódování I2C (ač to nemá HW podporu) tak mě to zklamalo - ne samotné dekódování, ale i ovladatelnost šla do kytek. Asi to bude zase ušité horkou jehlou a třeba to po doladění bude použitelné.

No se servisem to po záruce nevidím dobře nikde, ta levná čína tu asi nemá nikde zastoupení. A značkové Tek a Agilent - to asi bude minimálně cena opravy 1/3 nového. Doma si to na sebe nevydělá a trnout po 2 letech, že přístroj za 20 tis. a více zkolabuje, nebo mojí chybou odejde..... to je past vedle pasti Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kolaloka139



Založen: May 31, 2014
Příspěvky: 66

PříspěvekZaslal: po květen 16 2016, 17:24    Předmět: Citovat

Nejvýhodnější bude když stejně půjdu do té číny, protože Tek za ty prachy se na doma nevyplatí a například GW INSTEK GDS-1072B naprosto krásně splní moje požadavky(papírové). V mém hobby použití se může porovnat s Tekem. S Tektronixem dělám denně v práci, tak nějak jsem na něj zvyklí - bojím se aby ty levné oscíky nebyli uplně někde jinde i co se týče používání.

Nezbývá než doufat, že se po záruce nevysype.

Jinak k tomu analyzátoru - programuji FPGA a často ho využívám a myslím, že konkrétně pro mě je analyzér v oscíku prostě zbytečnej. Programuji na notebooku a pořád někde jinde, takže mi stačí popadnout programátor, kit, a analyzér...ještě se tahat s oscíkem Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kolaloka139



Založen: May 31, 2014
Příspěvky: 66

PříspěvekZaslal: út květen 17 2016, 17:28    Předmět: Citovat

Když by šlo třeba o ten Tek, vyplatí se třeba například tento http://www.conrad.cz/digitalni-osciloskop-tektronix-tbs1052b-2-kanaly-50-mhz.k1095175 v porovnání s předeslaným GW Instekem?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 25, 26, 27 ... 38, 39, 40  Další
Strana 26 z 40

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund