Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Levné osciloskopy aspoň 100 MHz 1GS/s
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 24, 25, 26 ... 38, 39, 40  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
lesana87



Založen: Sep 20, 2014
Příspěvky: 3328

PříspěvekZaslal: ne listopad 01 2015, 19:16    Předmět: Citovat

pirat077 napsal(a):
taky by mě zajímalo, kam všechny věci na stole dáváte...

Je jedno, jak máš velký stůl, nikdy na něm nebude dost místa. Já mám stůl 5,5 m dlouhý a 800 mm hluboký a už skoro není kde bastlit. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pirat077



Založen: May 02, 2014
Příspěvky: 324

PříspěvekZaslal: ne listopad 01 2015, 19:30    Předmět: Citovat

lesana87 napsal(a):
pirat077 napsal(a):
taky by mě zajímalo, kam všechny věci na stole dáváte...

Je jedno, jak máš velký stůl, nikdy na něm nebude dost místa. Já mám stůl 5,5 m dlouhý a 800 mm hluboký a už skoro není kde bastlit. Very Happy


OK...svůj boj vzdávám...
Můj stůl 2x0,8 se může jít zahrabat...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7898
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: so listopad 14 2015, 21:11    Předmět: Citovat

Unitrend (UNI-T) chystá různé nové osciloskopy. Jestli budou někdy v prodeji v Evropě, nevím. Kupujte je raději až po důkladném zvážení a prohlédnutí.
Všimněte si značné podobnosti s osciloskopy Rigol.
http://www.uni-trend.com/en/product/list_227_1.html
http://leteckaposta.cz/727839523
http://www.uni-trend.com/uploads/soft/Catalog/2015--catalog-EN.pdf
http://uloz.to/xR2KNboJ/uni-t-catalog-2015-pdf

_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pirat077



Založen: May 02, 2014
Příspěvky: 324

PříspěvekZaslal: ne listopad 15 2015, 16:33    Předmět: Citovat

Já už jsem si pořídil tento Wink Nechal jsem si poradit, nakonec to doufám byla nejlepší volba..

http://cz.farnell.com/keysight-technologies/dsox2002a/oscilloscope-2ch-70mhz-1gsps/dp/1859768

Časem snad doplním uživatelskou recenzi...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7898
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: ne listopad 15 2015, 16:46    Předmět: Citovat

citace:
to doufám byla nejlepší volba..

Pokud chceš nějaký nový model kolem 30 000 Kč od renomovanýho výrobce, tak nic vyloženě lepšího na trhu není. LeCroy má akorát nic moc řadu WaveAce 2000, což je převlečený Siglent. Tektronix nabízí akorát ten DPO2000 uvedený na trh roku 2008. Není špatný, ale má pouze průměrný displej a jenom 5000 průběhů za sekundu (tedy za určitých okolností). http://www.tektronixoverachiever.com/
Mohl by se líbit tomu, kdo vyžaduje vyloženě hodně typů triggerů a připojení aktivních sond, které nejsou v ceně.

_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pirat077



Založen: May 02, 2014
Příspěvky: 324

PříspěvekZaslal: ne listopad 15 2015, 17:02    Předmět: Citovat

Hydrawerk napsal(a):
citace:
to doufám byla nejlepší volba..

Pokud chceš nějaký nový model kolem 30 000 Kč od renomovanýho výrobce, tak nic vyloženě lepšího na trhu není. LeCroy má akorát nic moc řadu WaveAce 2000, což je převlečený Siglent. Tektronix nabízí akorát ten DPO2000 uvedený na trh roku 2008. Není špatný, ale má pouze průměrný displej a jenom 5000 průběhů za sekundu (tedy za určitých okolností). http://www.tektronixoverachiever.com/
Mohl by se líbit tomu, kdo vyžaduje vyloženě hodně typů triggerů a připojení aktivních sond, které nejsou v ceně.


Mě ten osciloskop překvapil, jak velkej !!
A taky mě nas*al tím, že vlastně umí mraky věcí navíc....ale jsou za příplatek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7898
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: ne listopad 15 2015, 17:24    Předmět: Citovat

No je to osciloskop pro chlapy s velkýma rukama.
Máš u toho ten APPBNDL, že jo??
http://cz.farnell.com/keysight-technologies/dsox2002a-appbndl/kit-oscilloscope-2ch-70mhz-1gsps/dp/2444814?searchRef=SearchLookAhead&selectedCategoryId=

_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
feliz_navidad



Založen: Oct 15, 2009
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: ne listopad 15 2015, 18:23    Předmět: Citovat

pirat077: O tom Keysightu jsem také velmi vážně uvažoval, ale nakonec jsem koupil Siglent SDS1102X. Nepoužívám ho zase tak často, aby se mi náklady na něj v rozumné době vrátily. Tak ať ti dlouho a dobře slouží.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pirat077



Založen: May 02, 2014
Příspěvky: 324

PříspěvekZaslal: ne listopad 15 2015, 22:34    Předmět: Citovat

Hydrawerk napsal(a):
No je to osciloskop pro chlapy s velkýma rukama.
Máš u toho ten APPBNDL, že jo??
http://cz.farnell.com/keysight-technologies/dsox2002a-appbndl/kit-oscilloscope-2ch-70mhz-1gsps/dp/2444814?searchRef=SearchLookAhead&selectedCategoryId=


Mám APPBNDL ...ještě jsem se s tím oscilskopem nestihl pomazlit, až teď se dvám, že asi budu muset přehrát firmware, nebo nevím...

Osciloskop mi nabízel třicetidenní lhůtu na vyzkoušení všech funkcí zdarma (=>z toho si pamatuju voltmetr) ....a teď se dívám, že je voltmetr součástí toho APPBNDL....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7898
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: po listopad 16 2015, 0:49    Předmět: Citovat

Už jsi ten APPBNDL aktivoval, že ano? Pak ty pokročilé funkce budou fungovat napořád.
https://ksm.software.keysight.com/ASM/External/default.aspx

_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lumptom



Založen: Nov 29, 2014
Příspěvky: 69

PříspěvekZaslal: pá prosinec 11 2015, 11:33    Předmět: Citovat

Tak jsem si konečně letos udělal ježíška, na kterýho se chystám už přes dva roky a v úterý jsem si domů dovezl tohohle mazlika - DS1054Z. Na moje bastlení víc než využiju, navíc ho mám od prodejce za drobný bakšiš kompletně odemčený, a jelikož s DS1074Z a DS1104Z má úplně stejný HW (vše se vnitřně nastavuje programově včetně šířky pásma vstupních zesilovačů) mám z něj fakticky DS1104Z Smile , odemčené všechny optional funkce (dekodéry sběrnic, matika, 24Mpts paměť ...), a změřeno že vstupní zesilovače chodí do cca 140MHz (útlum 3dB) a to vše za necelých 12k českých. Za ty peníze toho umí (podle mě) fakt dost, široká 7 palcová obrazovka s pěkným rozlišením 800x480 (původně jsem měl v merku Siglenta 1072CML, kterej má taky 7palec ale jen 480x234 a to nemluvím o jeho výbavě), no prostě jsem nadšen a pro mě jednoznačně super koupě a mám konečně taky svoji hračku Smile WAAAAAAUUUU
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pirat077



Založen: May 02, 2014
Příspěvky: 324

PříspěvekZaslal: ne leden 03 2016, 16:56    Předmět: Citovat

pirat077 napsal(a):
Já bych se vrátil ke strojům se zárukou Wink Very Happy

taky by mě zajímalo, kam všechny věci na stole dáváte...
Kombinace lab. zdroje, pájky, odporové dekády, panelu s multimetrama a půl metru širokýho osciloskopu moc k sobě (Ani na sebe Very Happy ) nejde...

Studenstský bydlení tomuhle fakt nepřeje ....

A ještě jeden malej detail: Našel jsem, že montážní sada do skříně na DSOX2002A stojí pouhých 9 tisíc... Kdybych viděl aspoň náznak výkresu, tak to zkopíruju...


Po chvilce volna jsem se stihl věnovat i bastlení...dokonce mi stihla vypršet i počáteční trial verze firmwaru, kde jsem měl u svého DSOX2002A povolený i logický analyzátor Sad

Nedá se ta licence někde stáhnout? nebo někomu říct za měnší úplatek? (jmenuje se to DSOX2MSO)

Taky jsem někde objevil fakt krásnej 3D výkres RACKMOUNTu na tyto osciloskopy... viz příloha

S osciloskopem jsem naprosto spokojenej, nahrávání nového fw je v pohodě. Zdá se, že se osciloskop dlouho zapíná, ale trvá to přesně 40 sekund.

Líbilo, kdyby šel na displej zobrazovat signál z generátoru...toť zatím asi jediná výtka...



rackmount_dsox.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  rackmount_dsox.jpg
 Velikost:  95.67 kB
 Staženo:  74 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7898
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: út duben 19 2016, 17:41    Předmět: Citovat

http://blog.goo.ne.jp/electronics_diy_5
http://www.gme.cz/osciloskop-dvoukanalovy-100mhz-owon-xds3102a-p720-999



Owon XDS3000 internals.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Owon XDS3000 internals.jpg
 Velikost:  219.09 kB
 Staženo:  93 krát


Owon XDS pic 0002.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Owon XDS pic 0002.jpg
 Velikost:  258.17 kB
 Staženo:  60 krát


_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SMITH



Založen: Jun 07, 2004
Příspěvky: 1273
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

PříspěvekZaslal: st duben 20 2016, 6:54    Předmět: Citovat

@ Hydrawerk : čo sú to vzadu za svorky ? (3 červené a jeden čierny )

edit : a už to vidím , je to multimeter . Ten z GME ho nemá ...

_________________
Smile Nikdy neříkejte, že něco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udělá to ! Smile
Úspěch je špatný učitel. Kvůli němu si chytří lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7898
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: st duben 20 2016, 16:10    Předmět: Citovat

Ten Owon vypadá divně, je moc plastový. Očekávám, že se bude převracet na záda kvůli blbému těžišti. Před koupí si to řádně rozmyslete.
_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 24, 25, 26 ... 38, 39, 40  Další
Strana 25 z 40

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.25 sekund