Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Levné osciloskopy aspoň 100 MHz 1GS/s
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 38, 39, 40  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7888
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: so prosinec 17 2011, 1:41    Předmět: Levné osciloskopy aspoň 100 MHz 1GS/s Citovat

Poslední dobou se na trhu objevily tři levnější osciloskopy za zajímavé ceny s parametry 100 MHz a 1GS/s.
Za 9990 Kč tento Owon: http://www.gme.cz/osciloskopy-digitalni-stolni/osciloskop-dvoukanalovy-100mhz-owon-hc-sds7102-p720-091/
Oproti ostatním má veliký displej a samostatné knoflíky pro oba kanály.

Dražší kousek Rigol za 14000 Kč:
http://www.gme.cz/osciloskopy-digitalni-stolni/osciloskop-dvoukanalovy-100mhz-ds1102e-p720-079/

A nakonec Unitrend za 12800 Kč:
http://www.tipa.eu/cz/osciloskop-uni-t-utd2102cel-100mhz/d-118509/

Máte zkušenosti s některým z těchto přístrojů? Můžete mi některý doporučit? Anebo nemá smysl kupovat osciloskop za cenu pod 15000 Kč?
Děkuji za jakékoliv rady...


Naposledy upravil Hydrawerk dne pá září 28 2012, 14:10, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Davidus
Zablokován


Založen: Jun 01, 2005
Příspěvky: 2439

PříspěvekZaslal: so prosinec 17 2011, 7:47    Předmět: Citovat

Pokud je hodláš častěji používat, tak si kup pořádný. Tektronix / HP / Agilent, klidně starší.
Tyhle přístroje mají spoustu bugů ve FW, pofiderní podporu a při profi využití se rozsypou. Vychozené enkodery za které se hledá špatně náhrada a pod..
Sám jsem si udělal zkušenost. Ve zdroji se mi už nafoukly elyty, enkodery polofunkční, ..
Na osciloskopu Rigol odchází ty enkodery, zdroj, u nových serií jim praskají bílé plastové knoflíky (bezduvodně), vypadává pásek k LCD displayi, občas se ten osciloskop uplně zasekne, fw do PC nefunguje ani na dobré slovo. sonda poněkud větší mikrofoničnost a chytá bordel kde jen muže.
OWON a UT něco podobného
Rolling Eyes

http://www.youtube.com/watch?v=cHwCptWcFDo

http://www.youtube.com/watch?v=lV3WKqZhuRQ&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=uBFgqSKYJMk

http://www.youtube.com/watch?v=K-J6S2ylj0g&feature=related

Nejednou se mi stalo, že mi ten osciloskop ukazoval špatně DC složku.

Moje rada zní, připlať si, a nekupuj si žádnou z těchto hraček.

Pokud chceš levný slušný a kvalitní nebál bych se
http://cz.farnell.com/tektronix/tds1001c-edu/oscilloscope-40mhz-2-ch-500ms-s/dp/1877497 sice má menší obrazovku, ale to se přežít dá.

Pokud si připlatíš, tak
http://cz.farnell.com/agilent-technologies/dsox2002a/oscilloscope-2-channel-70mhz/dp/1859768
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5014
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so prosinec 17 2011, 9:51    Předmět: Citovat

To jsou velmi zajímavé zkušenosti.

Stejně je to lákavá představa - ten HP osciloskop se dá dokoupením licence zušlechtit ze 70MHz na 200MHz.
Když jsem někde četl návod na pirátskou úpravu podobného osciloskopu, tak se mit o nezdálo možné. Ale jak vidno, je to běžná věc. Tam ještě museli odpájet nějaký kondenzátor, který uměle snižoval šířku pásma.

Vadí mi v poslední době používaný jakoby laciný plastový vzhled tlačítek a točítek na moderních osciloskopech. Vypadá to jako hračka. A nakonec se dozvídám, že i ta laciná točítka ani nic nevydrží a rozpadávají se.

Enkodery - podobně mi občas zlobilo ovládání hlasitosti u autorádia ve Fabii. Ať točíš kam chceš, hlasitost vždy roste.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Davidus
Zablokován


Založen: Jun 01, 2005
Příspěvky: 2439

PříspěvekZaslal: so prosinec 17 2011, 10:21    Předmět: Citovat

Ten Rigol se dá z 50MHz jednoduchým hackem rozšířit z 50 na 100MHz, ale ty převodníky stejně stojí za.. takže je to třeba brát s rezervou. Verze 100MHz je stejná jako 50MHz. Šířka pásma je upravená pouze varikapem. Není potřeba nic pájet - pouze SW záležitost.
Jinak pozor ty agilenty... není to ze 70MHz na 200 ale pouze na 100MHz, na 200MHz jde rozšířit až 100MHz verze.
Jinak mají dost brutální výkon zpracování 50 000 průběhu za sekundu (rigol má 500)
Vyšší verze toho Agilenta má 1 000 000 průběhů za sekundu Laughing

k těm enkoderum, když si vezmeš nějaký pořádný spektrák nebo network analyzer od dobrého výrobce RS a pod, tak ty enkodery mají daleko zajímavější chod, bývají s ložiskem a magnetické
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zmije



Založen: Jun 30, 2005
Příspěvky: 1569
Bydliště: Pardubický kraj

PříspěvekZaslal: so prosinec 17 2011, 11:32    Předmět: Citovat

V našich končinách slovo rigol používáme pro pojmenování díry na cestě/silnici, asi tím chce výrobce naznačit, kam jeho skop patří.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kyori



Založen: Mar 26, 2011
Příspěvky: 211

PříspěvekZaslal: so prosinec 17 2011, 11:42    Předmět: Citovat

rigol, owon, unitrend, hameg, atd... to všecko je brak, ke kterému není servisní dokumentace a ani se to nevyplatí servisovart, protože se předpokládá životnost 1-2 roky.

Ale divím se, že paní učitelka Andrea tohle vlákno ještě nesmazala, coby neplacenou reklamu výše uvedeným značkám. Když sem si dovolil před asi 10 dny do sekce Co je nového dát malou zmínku o mixed signal PC osciloskopu 2205 od Pico Technology za 12 tisíc Kč, který jsem si koupil, tak paní učitelka Andrejka, ihned vlákno smazala. Mno, asi jsem nedal bakšiš, oni v Plzni jsou na bakšiše už tak navyklí ... Very Happy
Kyori, alias Kvítko, Hopkins, Alibaba ..., Andrea nic smazat nemohla, asi to smazal některý z moderátorů, tak zklidni hormony.
Mimochodem, v tom spomínaném vláknu jsi tuším psal o osciloskopu, který nabízí firma na kterou máš vazbu a to je něco jiného. Jezevec
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: so prosinec 17 2011, 11:49    Předmět: Citovat

Už táhni do hajzlu ty obrazek_cenzura!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Davidus
Zablokován


Založen: Jun 01, 2005
Příspěvky: 2439

PříspěvekZaslal: so prosinec 17 2011, 12:00    Předmět: Citovat

Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zmije



Založen: Jun 30, 2005
Příspěvky: 1569
Bydliště: Pardubický kraj

PříspěvekZaslal: so prosinec 17 2011, 12:00    Předmět: Citovat

obrazek_cenzura se posílají na psychiatrii, né do hajzlu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: so prosinec 17 2011, 12:17    Předmět: Citovat

kyori napsal(a):
...tak paní učitelka Andrejka, ihned vlákno smazala. Mno, asi jsem nedal bakšiš, oni v Plzni jsou na bakšiše už tak navyklí ... Very Happy


Já Ti garantuji, že šíříš bludy, protože Andrea by to Tvoje vlákno mohla smazat jedině za tu cenu, že by se vrhla na hackeřinu a nabořila se do administrace fóra. Byla by na místě nějaká omluva, protože v opačném případě skutečně skončíš tam, kam jsi byl poslán.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
zdenoeddie



Založen: Oct 31, 2007
Příspěvky: 2488
Bydliště: uz len Presov :)

PříspěvekZaslal: so prosinec 17 2011, 12:34    Předmět: Citovat

Len ho nikde neposielajte, lebo nas obvini z geňocídy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8975
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: so prosinec 17 2011, 12:45    Předmět: Citovat

2 Davidus, docela mě překvapily ty negativní zkušenosti, pamatuju si, jak jsi byl nadšenej, když jsi ho měl novej. Nakonec jsem rád, že jsem koupil Teka, sice tehdy za dvojnásobek, s malým bw displayem, ale funguje bezchybně. Nj, o zkušenost víc. Mimochodem uvidíme, jak dopadne můj generátor, je to GW Instek, snad to nebude taková srač... jako ostatní značky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Davidus
Zablokován


Založen: Jun 01, 2005
Příspěvky: 2439

PříspěvekZaslal: so prosinec 17 2011, 12:48    Předmět: Citovat

byl, ale už nejsem, však už se pomalu šetří na jinej Rolling Eyes
pořád mám v záloze starýho japonce ze 70tých let Wink
pár fotek když už jsme u té techniky
Agilent U3401A zevnitř (multimetr)
https://picasaweb.google.com/cada.david/AgilentU3401A?authuser=0&feat=directlink
Rigol multimetr
https://picasaweb.google.com/cada.david/RIGOLMultimeter?authuser=0&feat=directlink
Agilent U8002A zdroj
https://picasaweb.google.com/cada.david/AgilentU8002A?authuser=0&feat=directlink

(nejsou moje)


Naposledy upravil Davidus dne so prosinec 17 2011, 13:48, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8975
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: so prosinec 17 2011, 12:59    Předmět: Citovat

Hele, vždycky můžeš v nouzi třeba prodat ledvinu, nebo něco jinýho nepotřebnýho, když je třeba peněz na novou techniku ne? Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4209
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: so prosinec 17 2011, 14:15    Předmět: Citovat

kyori mimo jiné napsal(a):
Ale divím se, že paní učitelka Andrea tohle vlákno ještě nesmazala, coby neplacenou reklamu výše uvedeným značkám..

Andrea nic nesmazala. Nemá k tomu jak žádný důvod, tak ani odpovídající přístup do administrace tohoto fóra. Takže bych ti doporučil zůstat nohama na zemi, vychladnout a napsat jí pár omluvných slov..
Ten příspěvek jsem smazal já. A proč se to stalo, to už objasnil Jezevec svým editem výše. Tvé nové vlákno ke stejnému tématu jsem pročistil od tvých OT a přesunul do sekce "Měřicí přístroje, elektrické nářadí, detektory". Protože tam je vhodnější místo pro případnou debatu.

_________________
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 38, 39, 40  Další
Strana 1 z 40

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund