Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tak jak vám jdou vánoční nákupy přes e-shopy?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: pá prosinec 16 2011, 16:57    Předmět: Citovat

Jasně, že je to o lidech, nicméně moje zkušenost s ČP je taková, že "dnes podáte, zítra dodáme", často je to spíš 2 až 3 dny, ale to jejich heslo platí jen pro určité typy zásilek. Lidi jako vždy neumí pořádně číst a pak si dělají z ČP srandu jakože "dnes podáte, zítra hledáte". Když mě nezastihnou, tak to mám na poště - obrovská výhoda.
Kdežto PPL - většina řidičů jsou protivní blbečci a když si chci něco objednat, tak abych si na to vzal dovolenou, jinak pruděj, že nejsem doma a účtujou si za to těžký poplatky a ve výsledku stejně musím zůstat doma, protože to jinak jejich neschopnost neumožní doručit. Navíc často se na dodání prostě vyserou a napíšou, že jsem nebyl doma. Rolling Eyes

Tomu vy říkáte zásilková služba? Podle mě je to naporostý výsměch.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31875
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá prosinec 16 2011, 17:09    Předmět: Citovat

bastlir40 napsal(a):
... Pošta funguje podle toho,jak má zrovna náladu. Mě šel balíček poštou ze 130km dálky den a z města 15km daleko odemne šel 14 dnů. Do dneška jsem nepochopil,proč mají na autě "Dnes podáte,zítra dodáme". Málo kdy se tak stane. Sad

GeorgeB mě předběhl Smile

Podle vyjádření v nejmenovaném tisku, jehož redaktor se na tenhle slogan zeptal vlastně hned po jeho "vyjetí na veřejnost" se to týká pouze a výhradně OBCHODNÍCH BALÍKŮ a balíků označených "PROFI".

Takže zase je to rychlé dodání jen pro někoho, protože aby tenhle status odesílatel získal, musí mít s ČESKOU 3,14ČTOU smlouvu a odesílat měsíčně minimálně X zásilek. Pro příjemce to ovšem znamená, že pokud není zastižen doručovatelem doma nebo na udané adrese, musí si pro obchodní balík dojít nebo dojet na jednu jedinou dodávací poštu ve městě, která tyto balíky může ukládat... Což konkrétně v mém případě znamená letět přes celé město až na nádražní počtu...

A s tím oznamem "NEZASTIŽEN" si už na mne taky nepřijdou - několikrát mi hodili do schránky avízo, že si mám vyzvednout na poště balíček i když jsem byl celý dopoledne doma a nevytáhnul paty, protože jsem na balíček čekal - po vyrozumění odesílatelem. Vždycky akorát zvednu telefon a volám přímo vedoucí poštovního provozu - že pokud nebudu mít nedoručený balík do půl hodiny v ruce, posílám písemnou stížnost na pardubický řiditelství, s doloženým svědectvím lidí, že jsem doma byl. Poprvé se mě snažila odbýt, tak jsem jí řek "Jak chcete", zavěsil jsem a okamžitě napsal mail na řiditelství. Je rozdíl když zásilka dojde a já skutečně nejsem doma, nebo když se doručovatel ani nepokusí zazvonit a hned hází do schránky avízo o nedoručení. Od tý doby se mi nestalo, že by nejpozději okamžitě nevykopala někoho autem na expres doručení - asi už má pupínky až na (_!_) když zaslechne v telefonu moje jméno...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: pá prosinec 16 2011, 17:17    Předmět: Citovat

Tady to dělal pošťák ČP běžně - už v Brně na centrále si napsal "nezastižen" a dal to pošťačkám na "místní" 10km vzdálený poště, které to (samozřejmě až druhý den) doručily do schránek. Má štěstí, že ho vyhodili dřív, než jsem ho "identifikoval".
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4491
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: pá prosinec 16 2011, 17:21    Předmět: Citovat

Taky jsem to tak dělal. Jenže po čase vedoucí na poště nějak otupěli a zkoušeli ze mě dál dělat blbce. Ze začátku to měli dokonce tak vymakaný, že měli už dopředu vyjeté z tiskárny papírky, že nebyl učiněn pokus o zastižení a ať si proto jdu na poštu. Rolling Eyes Začal jsem si ty lístečky kopírovat a posílat i s komentářem na ČTÚ. A pak se děly věci. Laughing Párkrát to zkusili i na ně, jenže dostali několik pokut, museli se omluvit a je klid.
_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: pá prosinec 16 2011, 17:25    Předmět: Citovat

ZdenekHQ: stále lepší, když ti do dají na poštu než když ti to nedoručí vůbec a pak se musíš dohadovat s prodejcem (odesílatelem) o tom, že PPL jsou magoři neschopní cokoliv doručit.
Asi před dvěma lety jsem si cosi objednal, bohužel nebyla možnost využít ČP, takže přes PPL. Poprvé mě nazastihli a když jsem se k večeru den poté vracel domů, tak na schodech ležel promočenej balík, na druhou stranu nikdo dobírku neplatil, takže jsem na blbosti společnosti PPL alespoň jednou vydělal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: pá prosinec 16 2011, 17:32    Předmět: Citovat

I to se stalo, zrovna v případě té ženské a špatnýho počasí. Nikoliv náledí, jen trošku sněžilo. Pak už si mě pamatovala, balík museli poslat znovu.
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pigeonit



Založen: Jul 18, 2009
Příspěvky: 320
Bydliště: Pha Smíchov

PříspěvekZaslal: pá prosinec 16 2011, 17:51    Předmět: Citovat

Interní heslo jedné nejmenované balíkové společnosti zní "Co nerozbijem to ukradnem" Laughing

Jinak doporučuju pro pobavení toto:

http://fiser.blog.idnes.cz/c/159824/Ma-prace-u-DPD.html

Co se týká ešopů, tak spokojenost. Preferuji osobní odběr, když je to poblíž. Platím převážně předem, nejsem paranoidní a stejně mi můžou poslat cihlu. Nějaký rozbalení na poště je prd platný...... A taky nekupuju nic za miliony. S rychlostí pošty jsem neměl nikdy problém, jen na naší pobočce jsou obvykle fronty až ven Sad
Kurýři pohoda, pracuju dva bloky od domova, takže cinknou a hned jsem tam. Bez toho si nedokážu představit, že bych je využil. Domluvit si s nima přesný čas je skoro nemožné
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
milan222



Založen: Jul 20, 2009
Příspěvky: 1460
Bydliště: trutnov

PříspěvekZaslal: pá prosinec 16 2011, 19:27    Předmět: Citovat

kdyz nechcete aby posta baliky rozmlatila, staci je pevne prevazat provazem. ldyz jede balik po dopravniku, tak si predstavte jak to neaka baba co ma super naladu zveda. to proste zbouchne od boku a taky to nekam musi hodit. ten vozejk nebo kam ty baliky davaji... no a kdyz je za co chytnout tak to uz neni jak na vrakovisti ale jako v automobilce na portalovem jerabu
_________________
bez elektronek se neobejdu!
muj lampovej zesik: http://www.youtube.com/watch?v=KxOvbN_5xiY
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jirka



Založen: Jul 01, 2005
Příspěvky: 2031
Bydliště: zbídačený kraj

PříspěvekZaslal: pá prosinec 16 2011, 19:27    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
http://www.zbozi.cz/hodnoceni-obchodu/10290


Zvláštní je, že mají většinu pochvalných "recenzí" napsanou 22. září. Smile
A nějak těm "recenzím" na internetu nevěřím.



inzerat.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  inzerat.jpg
 Velikost:  53.81 kB
 Staženo:  65 krát


_________________
*****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kevin_mitnick



Založen: May 20, 2007
Příspěvky: 1778

PříspěvekZaslal: pá prosinec 16 2011, 19:59    Předmět: Citovat

AmarokCZ napsal(a):

Jediné, co mě naprosto maximálně sere je to, že mnoho obchodů odstupuje od spolupráce s ČP a místo toho využívá sračky jako PPL, atd.


Nevim, ja mam prave tu nejhorsi moznou zkusenost s Ceskou postou a na firmy jako PPL, nebo UPS se nemuzu stezovat ani v nejmensim. Treba s UPS jsem jeste nikdy nemel problem domluvit si s kuryrem jine misto doruceni. Chapu, ze v meste jako treba Praha to nejde, protoze tam tech kuryru jezdi 30, ale tady na malomeste mi kuryr zavola "mam pro vas zasilku, jste doma?". Ja reknu "bohuzel jsem v praci, muzete mi to dovezd na xxxxxx ulici 15?". Odpoved vetsinou zni "bez problemu, pisu si, budu tam kolem druhe, vyhovuje??". Tohle pro mne posta neudela, tam rovnou vedouci posty rozda postackam papirky, aby se nemuseli tahat s baliky a veslo se jim do tasek vic reklamnich letaku...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: pá prosinec 16 2011, 22:06    Předmět: Citovat

kevin_mitnick: u nás na "malodědině" to funguje tak, že nějakej blbeček přijede až ke mě domů, zjistí že nikdo není doma a takhle se to stále opakuje. Výjimečně se stane, že zavolá, ale pokud bude moje zaměstnání např. technik WiFi ISP sítí, tak mi tu zásilku nedoručí nikdy, protože takový člověk mění svoji pozici několikrát denně.
To, že ČP dává balíky přímo na poštu je ve městech naprosto běžná záležitost a každý asi chápe proč tomu tak je ...
Díky neschopným firmám jako je PPL jsem skoro přestal nakupovat v GME, protože jsem měl problémy s doručením. Přece po mě nemohou chtít, abych celý den doma seděl a čekal až někdo zazvoní. Confused

Uvědomujete si vůbec, že ceny PPL a ČP jsou rozdílné a nedá se tudíž očekávat stejná služba.
A všiml jste si vůbec někdo toho, že ČP zaplatíte za to, že balík doručí, kdežto PPL-ku zaplatíte za to, že se balík pouze pokusí doručit??? Nut
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31875
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá prosinec 16 2011, 22:22    Předmět: Citovat

AmarokCZ napsal(a):
....

Uvědomujete si vůbec, že ceny PPL a ČP jsou rozdílné a nedá se tudíž očekávat stejná služba.
A všiml jste si vůbec někdo toho, že ČP zaplatíte za to, že balík doručí, kdežto PPL-ku zaplatíte za to, že se balík pouze pokusí doručit??? Nut

Jenže ta počta se ani NEPOKUSÍ O DORUČENÍ - ale rovnou háže avízo... To je ta "zaplacená služba" ???

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: pá prosinec 16 2011, 22:33    Předmět: Citovat

EKKAR: ... a PPL se rovnou na vše vykašle a vrátí balík odesílateli. To je zaplacená služba? V případě ČP se ke mě ten balík alespoň dostane (musím si pro něj sice dojít, ale mě to problém nedělá). Navíc balík na poště je v "bezpečí", kdežto PPL mi nechala balík na dešti před vchodem - to o nich taky něco říká.

Dodatek: u ČP se mi nikdy nestalo, že by mi balík nedošel, nebo že by balík nedorazil tam, kam jsem ho poslal. O zásilkových službách toto ze svých zkušeností opravdu říct nemohu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4491
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: so prosinec 17 2011, 9:34    Předmět: Citovat

Je to asi o vlastních zkušenostech. Mě na rozdíl od různých přepravních společností vyšplouchla vždy jen pošta. Několikrát se mi stalo, že jsem ve schránce našel až druhou výzvu abych si přišel pro balík. Jednou jsem paní vedoucí řekl, že čekám kdy za ty peníze co jim platím zavedou speciální lístečky. Na těch už bude jen napsáno, že mám třeba v Brně balík a ať si pro něj dojdu.
Tobě nepřijde jako okrádání když si zaplatíš hromadu peněz za dodání balíku na adresu a nakonec pro něj musíš jet třeba několik km na poštu a věnovat tomu čas který jsi mohl strávit třeba vyděláváním peněz? Případně telefonovat za své a domlouvat si kvůli jejich lemplovitosti nové dodání?

_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: so prosinec 17 2011, 11:19    Předmět: Citovat

hafca: mě zase jako okrádání přijde, když kurýr dvakrát napíše, že mě nezastihl a přitom u mě vůbec nebyl a pak balík vrátí odesílateli, nebo když nechá balík venku na dešti. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund