Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Plazma Samsung PS42B430, jen cvaká relé
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33750
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá prosinec 09 2011, 19:12    Předmět: Citovat

77milda77 napsal(a):
Killroy: No dík za radu,že to mám postavit ke kontejneru Idea to udélá možná ten kdo krade...
Raděj to pokazím ,zničím a budu mít pocit,že jsem nezaplatil darmožrouta.

Takze to najprv znicis a potom postavis ku kontajneru. Znamena to, ze kradnes?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HiGhLaNdEr



Založen: Mar 08, 2005
Příspěvky: 912
Bydliště: Českobudějovicko

PříspěvekZaslal: pá prosinec 09 2011, 19:15    Předmět: Citovat

77milda77 napsal(a):

Dal bych to někam opravit,ale dnes je to spíš samé měnič dílů jak opravář.


Jsem se zasmál.
Takže co jsi udělal ty pro to aby ti tu mohl někdo poradit ?

Měřil jsi něco ?

Pár rad ti skusim dát. A zadarmo.

1. Kde je napájecí zdoj jsi zjistil ? ( je to ta deska nahoře uprostřed) Pokud ano, tak ho odpoj od zátěže.
2. Zapni to a měř jestli zdroj běží.
3. Pak si ručně zapni hlavní zdroj (taktéž na té stejné desce) proklemováním relátka případně podrážděním jeho řízení.
4. Pokud jsi zapnul a změřil jsi jestli dává na výstupu potřebná napětí pokud dává hledej závadu na desce nalevo a napravo.
5. Pokud zdroj naprázdno nedává zjisti proč.
6. Pokud je závada nalevo nebo napravo uchop a odnes to k popelnici případně to prodej,..

Za tohle ti vyměňovač dílů jako já naúčtuje 250Kč.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
77milda77



Založen: Apr 24, 2011
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: pá prosinec 09 2011, 19:18    Předmět: Citovat

Takhle jestli je to ičovina nebo ne. Koupil jsem uhlíky za 80,-Kč který mi servis chtěl bez práce prodalt bez obalu za 360,-Kč Opravil jsem si ji sám. Můj vedoucí Ing. na závadu nepřišel a pan zloděj mu spočítal 730,- doprava+385,- díl a 1360,- práce. To je celý. Kolega z vedlejší obce měl opraváře na display AEG myčky a stála ho oprava (neopravitelný díl údajně) 5900,- plošňák s displayem 2300,-práce s dopravou..nevím přesně kolik co. Není to jeden servisák a jeden případ. Stále se servisáci živý a tlačí tuhle práci dělat. Já když jsem kupoval uhlíky na pračku tak pán co vedl internetový obchod s díly měl stránku popsanou od anonymů,že údajně prodává čínský šmejdy a ať to lidi od něj nekupují. A co dnes není s Číny? Já mám ovšem rok pokoj stejně jak můj vedoucí. Proč živit dvacet lidí který každý opraví jednu pračku denně když může opravit čtyři? a v tomhle je to Vaše postkomunistické myšlení.Zatím co se někdo na korunu nadře druhý sedí v teple a čeká až když zazvoní telefoóón potom se chová jako sup. Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HiGhLaNdEr



Založen: Mar 08, 2005
Příspěvky: 912
Bydliště: Českobudějovicko

PříspěvekZaslal: pá prosinec 09 2011, 19:27    Předmět: Citovat

Finta je ale v tom že pokud něco neumíš necháš to udělat někoho jinýho,. a pokud to umíš tak si to udělej sám,. Plazmu spravit neumíš tak musíš zaplatit,.. A že je to drahý ? Tak to musíš brečet v parlamentu a ne tady,. Z těch 250kč za zjištění závady mam já tak max 30kč.
Ale stále jsi nenapsal co ta tvá plazma,..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
77milda77



Založen: Apr 24, 2011
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: pá prosinec 09 2011, 19:30    Předmět: Citovat

HiGhLaNdEr mimo jiné napsal(a):
Jsem se zasmál...

Díky za radu. Můj vyměňovač si vzal 300,- a řekl,že to chce zkoušet díly a,že dnes se neopravuje Smile),ale,že by to měl být podle všeho ten integráč.Desku mu prý chlapi od Samsungu nepůjčí aby jim neodešla pokud by bylo něco dál.Takže odborník s odborníkem na samém závěru mi poradily,že je lepší koupit novou. Já momentálně čekám na známého z práce který má jako třetí tenhle výrobek a nějak mu v ním záhadně lupe jako by tam lítali blesky. Hold už to má 2a půl roku a tak je čas pomoci státu s HDP.

Citace pokrácena, šetři místem. Killroy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4205
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: pá prosinec 09 2011, 19:32    Předmět: Citovat

77milda77 napsal(a):
Výměna uhlíků v pračce dnes od zloděje taky stojí přes dva tisíce a je to záležitost stovky a tak když si vezme pětikilo tak řeknu fajn,ale dnes se každé chová postkomunistickým způsoběm..

Bohužel poskomunistický způsob uvažování v tomhle přetrvává v tobě (ostatně jako v mnohých dalších). Netvrdím že servisní práce jsou dneska lacinou záležitostí, taky to neschvaluju, taky se mi leccos zdá předražený a taky hledám jinou cestu když to jde.
Nicméně ty vidíš akorát jednu stranu mince, ne tu druhou. Ten člověk to má jako živobytí, investoval do vzdělání, dílenského vybavení a prostor k podnikání, platí daně a tak. A to dneska všechno něco stojí a ještě ho drbe stát kde může. Není důvod proč by tě to dělal za pět stovek i když by to určitě snadno šlo. Ale to by se ale potom musel chodit s celou rodinou pást na louku, anebo to dělat načerno a strkat to všechno do kapsy bez jakýchkoliv dalších nákladů jako to dělá kdejakej garážník..

Dělal jsem servis dost dlouho, servisáků znám ještě dost a tak vím dobře o čem píšu. A věř, že žádný touhle prací ještě nezbohatl ani nechrochtá blahem. Spíš naopak a můžeš si to s těmito názory zkusit dělat..

Mě je jedno, zda ti někdo tady pomůže s problémem, anebo ne. Spíš ale ne, protože tomu prostě vůbec nerozumíš. Ale prosím, nepiš sem nepodložený a zavádějící 3,14čoviny na téma ceny za opravy a co je, anebo není zlodějina. To fakt nemám rád..

Navíc u tebe je to hlavně daň za blbost už při nákupu. Mě třeba už od Samsungu nesmí domů ani květník.. Pro ostatní: prosím dál nerozvádět téma "jaká TV a od jakého výrobce je dobrá nebo špatná " Na to máme vlákno jinde.

_________________
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…


Naposledy upravil Killroy dne pá prosinec 09 2011, 19:45, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
77milda77



Založen: Apr 24, 2011
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: pá prosinec 09 2011, 19:44    Předmět: Citovat

HiGhLaNdEr napsal(a):
Finta je ale v tom že pokud něco neumíš necháš to udělat někoho jinýho,. a pokud to umíš tak si to udělej sám,. Plazmu spravit neumíš tak musíš zaplatit,.. A že je to drahý ? Tak to musíš brečet v parlamentu a ne tady,. Z těch 250kč za zjištění závady mam já tak max 30kč.
Ale stále jsi nenapsal co ta tvá plazma,..


On mi papír na ty 300,- nedal,ale v tom to není. Došel jsem si pro radu a hádám se tu se servisáky jak a proč by měli mít peněz jako pánové v parlamentu Very Happy
Prosím všechny ty kteří mi nechtějí poradit ale jen obhájit fanclub"servis" za vyšší zisky ať mě nechají žít. Lezu v kontokorentu a nehodlám jim za povolení pěti šroubků platit tak jak mi za výměnu ložiska ve vibrační brusce učtovala firma 1456,-Kč montáž,dph. Materiál přitom stál 3,60 + zaokrouhlení.
Děkuji.
Těm ostatním Díky za nápady a pomocnou ruku i když to třeba skončí v kontejneru,ale pořád lepší jak zaplatit a vyhodit. Aspoň si člověk rozšíří obzor když už součástky z merkuru se rozkutáleli Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MaTTo



Založen: Apr 25, 2005
Příspěvky: 528
Bydliště: Slovakia

PříspěvekZaslal: pá prosinec 09 2011, 19:58    Předmět: Citovat

Poradit ti tu nikto nemôze nakolko o tej zavade si nic podrobneho nenapisal .
To ze je niekde nieco cierne pri IO je sice pekne ale - ak by aj ten IO nahodou bol chybny, tak preco je chybny ? Môze to byt len dôsledok poruchy elektroniky a nie jej pricina, plazma je komplikovane zariadenie aj na mnoho servisnych technikov a nieto este na opravu cez nejake forum clovekom ktory nema potrebne vybavenie k danej oprave .
Ja ked som minuly rok riesil jednu z tych nefunkcnych TV tiez 42" plazma samsung tak potom co niekolko neautorizovanych servisov povedalo ze plazmy opravuju ale samsung nechcu na servis tak sme to s kamaratom odviezli do autorizaku, zaplatil tam 26€ za diagnostiku a neopravilo sa vôbec nic, chceli v tom menit nejake dve dosky stym ze to bude nazaciatok cez 200€ - ked som pocul to slovo nazaciatok 200€ tak nam stacilo .

_________________
Doing service for those who do .
Notes : ThinkPad T420 + ThinkPad X220 .
We make the tools, you make them do .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Philip_Fry



Založen: Sep 01, 2010
Příspěvky: 1538
Bydliště: Trutnov

PříspěvekZaslal: pá prosinec 09 2011, 20:02    Předmět: Citovat

77milda77 : Podívej, chceš radu, ale zatím jsi nenapsal vůbec nic o tom, jestli jsi alespoň zkoušel něco měřit nebo nějak jinak systematicky hledat problém. Jediné, co jsme se tu od Tebe dozvěděli je to, že jsi vyučený elektromechanik (a přitom napíšeš, že LEDka spíná) a že ti v servisu tvrdili, že je v té plasmě vadný jakýsi IO a pak už jen stížnosti a vzlyky, jaké ku*vy ti servisáci jsou, když si dovolí říct za opravu nějaké peníze. Opravdu si myslíš, že v takovém případě Ti některý ze servisáků ochotně poradí, co máš vyměnit? Když si to tedy onen servisák ještě navíc vyvěští z křišťálové koule, protože jsi opravdu neucedl žádné technické informace?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HiGhLaNdEr



Založen: Mar 08, 2005
Příspěvky: 912
Bydliště: Českobudějovicko

PříspěvekZaslal: pá prosinec 09 2011, 20:03    Předmět: Citovat

Takže si to neumíš opravit a dal jsi to někomu, ten ti řek co s tim je, zaplatil jsi za to a ty s tim máš problém,.. Proč jsi to někomu vůbec dával ? Ušetřil bys ,.... Tohleto jsou tak hloupý žvásty až mně to zvedá ze židle,. Nebo jsis myslel že ten člověk se s tim bude hodinu patlat jen pro tvoje krásný oči a proto že nemá co na práci ? A proč jsi mu to platil když ti nedal papír ? Je vidět že jseš klasickej typ kterej si myslí že mu servisák řekne zadarmo co s tim je a pak si sám tu součástku vymění,... Takhle už to ale dlouho nefunguje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jopo166



Založen: Nov 30, 2008
Příspěvky: 1257
Bydliště: Michalovce

PříspěvekZaslal: pá prosinec 09 2011, 21:09    Předmět: Citovat

Dnes je drahy všetok servis nielen oprava spotrebnej elektroniky aj trebars opravy aut. No ale normalne nechapem prečo ten zdroj neodpojiš a nezmeraš napetia čo je to nejaka veda či čo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5912
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: pá prosinec 09 2011, 23:08    Předmět: Citovat

Prepáčte odbočenie, využijem situáciu; čo je Y-SUS a čo je Z-SUS? Embarassed Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DELONG



Založen: Apr 16, 2006
Příspěvky: 1376
Bydliště: SVK

PříspěvekZaslal: so prosinec 10 2011, 1:36    Předmět: Citovat

Duvsane študuj a prídeš na to
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?&name=Forums&file=viewtopic&t=42675&postdays=0&postorder=asc&start=15

http://www.eletronicosforum.com/cursos/tv/plasma/LG_Fallas_TV_PLASMA_training.pdf


Ináč mne tiež povedal v neautorizáku pán ktorému som odniesol TV na opravu v domnení že my ju profíci opravia že on "konzultoval opravu s autorizovanom servise (SONY) a výmena boardu sa robí len s výmenou LCD panela a cena opravy cca350€ ". Neautorizák my vrátil neopravenú TV (bez finančného nároku) nakoľko sme sa zhodli že oprava (autorizák dodá board + LCD panel a neautorizák prevedie výmenu) je NERENTABILNÁ. Cena novej TV tej istej triedy sa pohybuje v cenovej relácii 330€ Laughing . Tak TV som si zobral neopravenú domov.
No a nakoniec som sa po viac ako pol roku odstavenej Tv pre nedostatok času pustil do opravy ja. Naštudoval som si popri inom funkcie jednotlivých modulov v LCD TV a pustil sa do opravy boardu. Neskutočne jemná technika človek musí mať ruky Japonca alebo robota aby zvládol len to spájkovanie. A to už nehovorím o dielenskom vybavení. Na boarde som našiel chybu objednal súčiastku, opravyl a TV zatiaľ už 2 mesiace ide. Ušetril som síce cenu novej Tv ale tie peniaze som vrazil do prístrojov ktoré su stále potrebné k môjmu koníčku Wink a zas som o skúsenosť múdrejší.
Rada pre 77milda77 nefrfli nauč sa to a oprav si ju sám tu ti ju nikto online bez tvojích podkladov v meraní a preukázaných znalostí v danej problematike aj tak neopravý aj keď uvedieš že si elektro neviem čo. Ak to nezvládneš šmar ju do koša aspoň zistíš aké umenie je spraviť Tv a prídeš na to prečo platíš "tak veľa" servisákom. A budeš isto o skúsenosť múdrejší a možno ušetríš . A ak sa ti to nepodarí kúp si novú TV veď sú lacné Laughing . Dnes je už všetko funkčné tak na dva roky ale to si treba uvedomovať pri kúpe Exclamation .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5912
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: so prosinec 10 2011, 2:19    Předmět: Citovat

Ďakujem. No, vidím to na dlhšie štúdium. Zatiaľ som to pochopil tak, že sustain impulz má konšt. dobu trvania a perióda jeho opakovania dáva svietivosť bodu (subpixelu). X-SUS a Y-SUS sa starajú o rozklad, podobne ako u CRT. Ešte čo je to Z-SUS...alebo si to nechám na inokedy, až bude viac času alebo až budem opravovať plazmovku.
Keby som kúpil novú TV, trebárs i SAMSUNG, po dvoch rokoch stačí pomeniť elyty a funguje ďalej, alebo to je zložitejšie (pokiaľ tam nie je softvérové kurvítko)? Ď
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hosab



Založen: Nov 25, 2009
Příspěvky: 226

PříspěvekZaslal: so prosinec 10 2011, 10:46    Předmět: Citovat

77milda77:Píšete,že Vám tam cvaká relé tak proč ho nevyměníte za nové. V Číně dělají TV ženský tak to nemůže být takový problém to opravit když jste mechanik el. zařízení.Přeci se nenecháte zahambit a budete muset dát opravit. Nechat vydělat těm servisáckým zlodějům!Vážně si myslíte,když jste zde POSVINIL všechny servisáky že od nich nyní dostanete radu na talíř jak závadu opravit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.23 sekund