Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jaký vybrat vysavač
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
JirkaCZ



Založen: Feb 12, 2011
Příspěvky: 396

PříspěvekZaslal: út prosinec 06 2011, 18:57    Předmět: Jaký vybrat vysavač Citovat

Zdravim, rozhoduji se mezi vysavači Zelmer a to modely:


Jupiter 4000.0.M68H Q

Solaris Twix 5500.0.M14H Q

jaký z těchto dvou byste mi doporučily ?? motory mají oba stejné jde spíš o elektroniku. Předsi jen jednoduchá manuální regulaci u jupiteru bude možná spolehlivější než digitální u solarisu. A také mi jde o kvalitu utěsnění aby vzduch neunikal jinde než přes HEPA filtr.

Ten Solaris dostal nějaké hodnocení PTA (Polskie Towarzystwo Alergologycne) takže možná má kepší utěsnění nevím.

Poraďte který vybrat a který bude spolehlivější.

Děkuji Smile))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2376
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: út prosinec 06 2011, 19:28    Předmět: Citovat

Motorizace (motor 309.5), filtry, výbava a příslušenství by mělo být stejné, (prakticky záměnné).

Liší se v:
-přívodní šňůře (Solaris 10m, Jupiter 8m)
-elektronice (oba mají řízení procesorem, akorát Solaris má tlačítka+LEDky, Jupiter jenom potenciometr)
-navíjení kabelu (u Solarisu se dá zapnout auto-navíjení (jakoby zacvaknout tlačítko), u Jupiteru ne)
-signalizaci plného sáčku (Solaris má dva tlakové snímače na sáček + ucpaný HEPA filtr, při potížích elektronika snižuje výkon, Jupiter má jen mechanickou podtlakovou kontrolku ve víku)
-Solaris (typ 5500, ne 5000) má ve výbavě i nádobu pro bezsáčkové vysávání (u Jupitera neexistuje)
+ nějaké drobnosti


Vypínače, motory, navijáky, triaky (u těchto vysavačů jsou oddělené) a různé těsnění jsou prakticky stejné, těsnění také (jen jiné rozměry), liší se hlavně ve tvaru a elektronice.

Ohledně spolehlivosti - vyjde to úplně na stejno. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JirkaCZ



Založen: Feb 12, 2011
Příspěvky: 396

PříspěvekZaslal: st prosinec 07 2011, 8:28    Předmět: Citovat

ten 10 metrovy kabel u solarisu je pro me rozhodujici... a co ty podtlakove senzory na vymenu sacku ? je to spolehlivejsi nez ta pruzinka mechanicka ?


jeste sem na netu cetl ze solarisu rado upadava ucho na prenaseni, pri predstave ze mi upadne na schodech a vysavac se skutali dolu to bude jeho konec...

nevis o tom neco?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2376
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: st prosinec 07 2011, 17:25    Předmět: Citovat

Takže:

Ten 10m kabel není nejspíš přesně 10m, možná +/- 1m - měřím je od ruky, abych náhodou nedal při výměně špatný (ale pořád je o cca 2m delší než u Jupitera)

Podtlakové senzory fungují na prakticky stejném principu - akorát u Jupitera ti zapadne červená část pístu do průzozoru z plexiskla, zatímco se ti u Solarisu rozsvítí červená (ostatní jsou modré) LEDka na panelu a popřípadě (při ucaném HEPA filtru) se sníží výkon na minimum.

A ty ucha u Solarisu - jo, upadávají Confused , jde o horní výklopné ucho - praskají/ sjíždějí se západky a ucho vypadne z úchytu - není to až tak moc časté, že by se to stávalo každému druhému, ale stává se to. Na druhou stranu - jestli jsi zvyklý přenášet vysavač za přední ucho, tak s ním problémy nejsou (když nepočítám nějaké extrémy Smile ) a navíc se nemusíš tak hrbit Very Happy .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JirkaCZ



Založen: Feb 12, 2011
Příspěvky: 396

PříspěvekZaslal: pá prosinec 09 2011, 19:04    Předmět: Citovat

Nakonec jsem tedy objednal ten Jupiter s elektrickým kartáčem. To upadavající ucho u Solarisu se mi moc nezamlouvalo, navic ten design taky nic moc. Ještě se uvidí při praktickym používání. Dorazit by měl po víkendu.

Děkuji Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dobrman



Založen: Aug 12, 2012
Příspěvky: 1511
Bydliště: J H

PříspěvekZaslal: út říjen 01 2019, 12:33    Předmět: Citovat

Zdravím,
zkusím tohle vlákno oživit.....

Jelikož nám odešel motor, už podruhý, ve 20 let starým vysavači (Zelmer - vodník), nezbývá než se poohlídnout po novým. Moje polovička prý chce bezsáčkový. Já o tom nemám šajn....
Můžete někdo něco doporučit?
Co jsem tak pátral po netu, tak slušný recenze a hodnocení mají vysavače od Rowenty....

Dík za každou informaci

_________________
........Nedůvěřuji velbloudům a obecně nikomu, kdo dokáže týden nepít........
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8977
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: út říjen 01 2019, 12:47    Předmět: Citovat

Až mi jednou odejde náš asi 22-letý Zelmer, půjdu do Kärcheru, nebo podobnýho typu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7894
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: út říjen 01 2019, 14:03    Předmět: Citovat

dobrman napsal(a):
Moje polovička prý chce bezsáčkový. Já o tom nemám šajn....

Heh, někdy roku 2010 jsem babičce sháněl vysavač. Každej prodavač mně nedoporučoval bezsáčkový vysavač, protože se blbě čistí nádoba a je to nehygienické. Hodí se to spíše do rodinného domku, kde můžeš vyběhnout vysypat to do popelnice.
Koupil jsem tehdy něco kombinovaného z řady Bosch GL-30, což se vyrábí dodnes... Ale v roce 2010 to ještě mělo 2200W. https://www.bosch-home.com/cz/seznam-produktu/vysavace/podlahove-vysavace-sackove/BSGL3B2108#/Togglebox=-1244568297/Togglebox=-516426715/Togglebox=1568295726/
Bylo to vyrobené v Německu. Provozujeme to na sáček. Někdy po záruce se urvala trapná západka, která držela zavřené víko, takže jsem celej vysavač stáhnul koženým páskem do kalhot a vysáváme dál.
Ta deb1lní západka nemá kloub, ale pruží to v plastu, sice Made in Germany, ale tohleto jim nevyšlo.



Bosch GL-30--.jpg
 Komentář:
 Velikost:  253.53 kB
 Zobrazeno:  336 krát

Bosch GL-30--.jpg



_________________
01 02 03


Naposledy upravil Hydrawerk dne út říjen 01 2019, 14:14, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15515
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út říjen 01 2019, 14:08    Předmět: Citovat

My máme už dost dlouho vysavač, co se tam dá dát papírový sáček, ale může to jet i bez něj. Potom se tam dá hadrový sáček a funguje to vlastně stejně, jen ho občas prostě vyperu. No a ten je tam teď furt, protože se nám nechce vyhazovat prachy za papírový sáček a popelnice je dnes u každého domu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7894
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: út říjen 01 2019, 14:21    Předmět: Citovat

V mojí domácnosti je od roku 2008 Zelmer Solaris 5000. Polskej výrobek. Opravoval se naviják kabelu, sestra dvakrát ukopla držadlo, lepil se upadávající kryt tlačítek. Víčko neseného příslušenství už má upadlé packy, takže je přilepené izolepou. Motor je původní. Taky spínač parkovací polohy se furt kazil, takže vysavač občas nešel zapnout. Pružinka upadávala. Před časem jsem to vypodložil plechem.
Výkon se nastavuje tlačítkama, takže je tam mikroprocesor, kterej kupodivu stále funguje.
Takže jako slouží dodnes, což není zlý, ale celková úroveň výrobku je ne zrovna skvělá.
Další babička má nějakou malou Rowentu asi taky z roku 2008, nějak se nekazí.

_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4242
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: út říjen 01 2019, 14:44    Předmět: Citovat

už několik let používám vysavač NAREX 21-01 https://www.narex.cz/cs-cz/65403607-vys_21-01 původně jsem ho kupoval do dílny a nakonec v dílně skončil domácí ETA Astro
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9764
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: út říjen 01 2019, 14:44    Předmět: Citovat

Osobně bych po skušenostech nechtěl bezsáčkovej vysavač ani zadarmo.
podle mě je rychlejší vyjmout plný sáček, který bývají kolikrát vybaveny uzávěrem díry a vyhodit jej do popelnice, než se jebat z čištěním nádoby a filtru, což byla zásadní operace u bývalýho (LIV aquafilter). Navíc bylo potřeba nechat vysavač vyschnout, jinak smrděl, jak otevřená žumpa.
Mikrotextilní sáčky jsou funkční až do zaplnění a samy o sobě filtrují takovým způsobem, že první "pojistný" filtr je čistý a na vnitřním povrchu "šachty" je jen slabý náznak jemného prachu. HEPA filtr na výstupu jsem zrušil, protože se již nový nevyrábí a zanesený tam nemá smysl nechávat.
Osobně bych řešil možnost případného dokoupení příslušenství, jako je třeba nová hadice a aby měl kovový trubky - plastový se mi už párkrát vylomily.
Sice jsem je uřezal a nad plynovým sporákem opět zprovoznil, ale člověk se musí pak víc a víc hrbit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7894
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: út říjen 01 2019, 15:56    Předmět: Citovat

Vodní vysavač musí bejt pekelná záležitost... Je snad vhodnej jenom pro nějaké strašné alergiky, ale nevěřím, že jim to nějak moc pomůže.
_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9764
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: út říjen 01 2019, 16:28    Předmět: Citovat

Ona ta voda zas moc prachu nepochytila (však i vodní dýmka pouští dým) - spolíhá se tam na HEPA filtry - akorát bordel se nachytá do vody, kterou pak vyliješ do záchodu. Po každý "akci" pak musíš čistit separátor minimálně ve vaně - upřímně, bylo to kolikrát, jako když čistíš odpad umyvadla. U toho "LIVu" separátor tvořily dva kýble v sobě. Ten vniřní měl po svým obvodu přepážky, přes který se nasávala směs "vařící vody", která vznikala průchodem vzduchu přes "šnorchl" pod vodní hladinu. Voda se srážela na přepážkách a vzduch šel přes omyvatelnou filtrační vložku do agregátu. I přes to, se nějaká voda dostala k filtru, takže i ten se musel po vysávání vyprat. Koneckonců - pozdější existence "sáčkového" vysavače vedla k tomu, že se tento vodník přestal na klasický vysávání používat - sem tam se s ním čistily koberce, protože uměl i "tepovat".
edit:
píšu zkušenosti s tímhle vysavačem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
doktor365



Založen: Jan 28, 2006
Příspěvky: 1935

PříspěvekZaslal: út říjen 01 2019, 16:53    Předmět: Citovat

Cca 17 let Zelmer Twister s elektrickým kartáčem. 2x uhlíky,1x vypínač , kolikrát zkrácen přívodní kabel. Naprostá spokojenost. Taky mě bude čekat něco vybrat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund