Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Philips 21PT1542/58, chassis L6.1AA, startuje kdy chce
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18640
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: st listopad 30 2011, 6:23    Předmět: Philips 21PT1542/58, chassis L6.1AA, startuje kdy chce Citovat

Zdravím přispívající . Známý mi dodal jeden špíček , tedy sešli jsme se přímo na SD , kde chtěl toho filipese odložit do klece , prý byl asi 6x v servisu 5-7 kilo vždy a za pár týdnů zase nejde . Jelikož to není velká bedna 21PT1542/58 a měl i ovladač , tak jsem si chtěl pohrát . No elyty v obou zdrojích jsou OK , i kondy ve VN . Poluprovodniky se zdají též dobré . V podstatě celý blok obou zdrojů propájen . Síťozdrojová část běží stále OK , ovládáním spínané LED dioda mění jas a signál (SS) na optočlen jde , tedy neměl jsem zatím u ruky osciloskop . No a někdy VN naskočí , pak jde vypínat a zapínat jakkoliv , po chvilce vypnutí je start náhodou . Jen mne mate , že ve schematu i na desce je zapojen celý trand optočlenu , ale tady je osazen CNY17 . Nemám jiný stejného jména či nějak nemohu najít kompletně zapojený odpovídající typ . Běžně s ním nerobím . A ten servismanuál vyzerá akosi neprehĺadne . Videosignál jsem doň ani nepouštěl . kontrolováno 7103,7421,3426,6426,2429,2428,3425,2421,6424,3431,7422,6423,3430
2422,VC,dále 2516,2515,2512,2514,2511,2424,2425,2426, a další . Nyní ráno koukám asi do jiného DS ,a tam báze vyvedena jest , no mrkev vzimě , no nechám ho koupit .

Název vlákna byl upraven. Killroy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fero7



Založen: Jan 20, 2007
Příspěvky: 2250

PříspěvekZaslal: st listopad 30 2011, 8:14    Předmět: Citovat

BOBOBO napsal(a):
prý byl asi 6x v servisu ...... A ten servismanuál vyzerá akosi neprehĺadne ........ Nyní ráno koukám asi do jiného DS ,a tam báze vyvedena jest , no mrkev vzimě , no nechám ho koupit .

Aby o mesic tu nebolo "asi 7x v servisu".
Servismanual ako servismanual od Philipsu. Vidis to prvy krat v zivote?
A ta tretia cast, nechapem. Este spis? Ved aj "hotentot" by to napisal lepsie.
Uprimnu sustrast (telke).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18640
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: st listopad 30 2011, 8:42    Předmět: Citovat

Jelikož SM a hlavně schemata tohoto typu od PH vidím vskutku prvně , neživím se tím , ale nevím jestli jsi někdy potkal hotentota , pochybuji . Jinak tvůj přípodotek je hodnoty velmi se blížící nule , skoro bych si dovolil tvrdit , že je nulový . A tvé výlevy posledních 14 dnů kdekoliv jsou na neuvěřitelných úrovních . Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fero7



Založen: Jan 20, 2007
Příspěvky: 2250

PříspěvekZaslal: st listopad 30 2011, 8:58    Předmět: Citovat

BOBOBO napsal(a):
Jelikož SM a hlavně schemata tohoto typu od PH vidím vskutku prvně ,

Tak to hovori samo za vsetko.
A ked pises, tak k veci.
"Nyní ráno koukám asi do jiného DS" - co je to DS? akeho ineho?
",a tam báze vyvedena jest" aka baza, odkial sa nabrala?
"no mrkev vzimě" - sudcovi mrkvu? snehuliakovi mrkvu? (mrkva moze mat priaznive ucinky na zrak, ale mrkva v zime?)
", no nechám ho koupit ." - koho kupit? co kupit?
A to v jednej vete!
Zda sa Ti to uveritelne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33753
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st listopad 30 2011, 9:01    Předmět: Citovat

fero7: Najdi si prispevky pouzivatela tiktak1953 a chod robit bordel tam. Tam to aspon nebude nikomu vadit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fero7



Založen: Jan 20, 2007
Příspěvky: 2250

PříspěvekZaslal: st listopad 30 2011, 9:04    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
fero7: Najdi si prispevky pouzivatela tiktak1953 a chod robit bordel tam. Tam to aspon nebude nikomu vadit...

Ty vies o com je jeho posledna veta?
Ak by to nenapisal BOBOBO ale niekto iny, tak Ty alebo "spriazneni" ho tu roznesiete v zuboch.
Ak sa ozvem ja proti napr. BOBOBO-vi, tak je to robenie bordelu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18640
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: st listopad 30 2011, 9:16    Předmět: Citovat

Jaksi jsem na TV pracoval večer a nyní ráno píšu a vypadlo mi , že je tam CNY 17F2 !
No a i jinak fero k tvým výlevům napíši poslední přípodotek . Tato indi si dementně myslí , že když někdo neodpoví , je slabý . Inu musím napsat slova mého zesnulého otce , která by napsali i jiní , ale příčí se jim to , s tebou jsem veškerou polemiku na EB tímto ukončil beru ju len čoby brechot psov ku karavane , a nyní jen citát - čím víc se hovnem maže , tím víc smrdí !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33753
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st listopad 30 2011, 9:18    Předmět: Citovat

fero7 napsal(a):
Ty vies o com je jeho posledna veta?

Neviem. Ale nebudem kvoli tomu pisat picoviny na 10 stran.
citace:
Ak sa ozvem ja proti napr. BOBOBO-vi, tak je to robenie bordelu?

Ty sa ozyvas proti kazdemu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fero7



Založen: Jan 20, 2007
Příspěvky: 2250

PříspěvekZaslal: st listopad 30 2011, 9:29    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
Ty sa ozyvas proti kazdemu.

Prepac, ale na niektore nezmysly sa naozaj neda nereagovat.
Reagujete vy, snad mozem aj ja. Ak mozu reagovat iba vyvoleni alebo iba urcity oktuh uzivatelov, je potrebne to uviest v pravidlach a ja to budem plne respektovat.
Ale Ty si v tomto pripade ma odsudil a sam tiez vidis ze su to nezmysly.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12339

PříspěvekZaslal: st listopad 30 2011, 10:49    Předmět: Citovat

Mylím, že není příliš důležité, jaký typ optočlenu je použit. Připojením odporu mezi bázi a emitor optotranzistoru je upravena opto-charakteristika optočlenu. Na schematu rezistory RES nemusí být osazené.
Důležitější je, co se přesně děje při neúspěšném pokusu o start. Změní se signál STANDBY z 0V na 4V? Jsou na H-DRIVE "startovací" impulzy? Procházejí až do KSŘ? atd. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8803
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: st listopad 30 2011, 10:58    Předmět: Citovat

Přileju oleje do ohně.
Vím, že se BOBOBO a fero7 (zvláště v poslední době) "moc nemusí" (a on se BOBOBO "nemusí" i se mnou - a to od samého začátku, co tu jsem) - ale v tomto případě má pravdu fero7:

BOBOBO napsal(a):
Zdravím přispívající . Známý mi dodal jeden špíček , tedy sešli jsme se přímo na SD , kde chtěl toho filipese odložit do klece , prý byl asi 6x v servisu 5-7 kilo vždy a za pár týdnů zase nejde . Jelikož to není velká bedna 21PT1542/58 a měl i ovladač , tak jsem si chtěl pohrát . No elyty v obou zdrojích jsou OK , i kondy ve VN . Poluprovodniky se zdají též dobré . V podstatě celý blok obou zdrojů propájen . Síťozdrojová část běží stále OK , ovládáním spínané LED dioda mění jas a signál (SS) na optočlen jde , tedy neměl jsem zatím u ruky osciloskop . No a někdy VN naskočí , pak jde vypínat a zapínat jakkoliv , po chvilce vypnutí je start náhodou . Jen mne mate , že ve schematu i na desce je zapojen celý trand optočlenu , ale tady je osazen CNY17 . Nemám jiný stejného jména či nějak nemohu najít kompletně zapojený odpovídající typ . Běžně s ním nerobím . A ten servismanuál vyzerá akosi neprehĺadne . Videosignál jsem doň ani nepouštěl . kontrolováno 7103,7421,3426,6426,2429,2428,3425,2421,6424,3431,7422,6423,3430
2422,VC,dále 2516,2515,2512,2514,2511,2424,2425,2426, a další . Nyní ráno koukám asi do jiného DS ,a tam báze vyvedena jest , no mrkev vzimě , no nechám ho koupit .

Toto tvé zadání skutečně nemá "ani hlavu, ani patu" - vyjadřuješ se česko-slovensko-rusky (v zadávacím příspěvku!), používáš své zkratky (DS) a píšeš ve svých oblíbených jinotajích (mrkev vzimě), kterým (kromě tebe) nikdo nerozumí Cry
Sice se (v každém svém vlákně) oháníš tím, "že telky neděláš - neživíš se tím", ale ser*eš se do každé, která ti přijde pod ruku.
A něco si nejprve přečíst (ke konkretnímu modelu, závadě, ...) se ti už teprve nechce. To se pak oháníš tím, že CRT telky už stejně končí, tak vy "kok*oti servisáčtí" raději pusťte něco ze svého know-how.

Když už se do Philipse pouštíš, tak si taky asi budeš muset "zvyknout" na ten jejich zvláštní styl dokumentací - a hlavně, po zadání tvého modelu 21PT1542/58 do Hledat, "vypadne" 20 vláken Shocked - kolik z nich jsi přečetl Question
Asi žádné - ztráta času (aspoň ty nemáš čas - tvůj nejčastější argument) Cry

EDIT: Co třeba nejčastěji "omílaný" tranzistor - už jsi ho prověřil (vyměnil)?
citace:
kontrolováno 7103,7421,3426,6426,2429,2428,3425,2421,6424,3431,7422,6423,3430
2422,VC,dále 2516,2515,2512,2514,2511,2424,2425,2426,
- tady ho nevidím Cry
_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fero7



Založen: Jan 20, 2007
Příspěvky: 2250

PříspěvekZaslal: st listopad 30 2011, 11:28    Předmět: Citovat

Kokun - dakujem (ako jednemu z mala).
Ano, su tu caste pripady kto koho musi alebo nemusi. Ale bez argumentov je to uplne o nicom.
BOBOBO - ak nenajdes alebo nedostanes spravnu radu, tak mas velmi malu sancu. Tento pripad je stary, ale beznymi postupmi na to neprides. To je dovod, preco bola TV uz 6x v servise!
Mam Ti pomost? Nie, nebudem proti servisakom, ani nemam dovod pomahat nikomu kto mi podraza nohy!
Aj ked prave tymto som Ti znacne pomohol. Ak to vyriesis, tak iba pomocou mojho prispevku. Bolo tu dostatok informacii, na nasmerovanie a vyriesenie problemu (ak sa na to pozries ako na pomoc).
Tak zrus predsudky a zapni logiku, alebo vrat TV.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12339

PříspěvekZaslal: st listopad 30 2011, 11:37    Předmět: Citovat

kokun napsal(a):
...EDIT: Co třeba nejčastěji "omílaný" tranzistor - už jsi ho prověřil (vyměnil)?
citace:
kontrolováno 7103,7421,3426,6426,2429,2428,3425,2421,6424,3431,7422,6423,3430
2422,VC,dále 2516,2515,2512,2514,2511,2424,2425,2426,
- tady ho nevidím Cry

Je zajímavé, kolik odkazů vyskočí při zadání 7505 do hledání. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18640
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: st listopad 30 2011, 11:59    Předmět: Citovat

a) je fakt nevěda jiného hledal jsem L6.1 , výsledek řešení mého problému není síťák jde , řádek nee
b)7505 měněn přede mnou , je ok
c)jinak píši , že LED reaguje na on/off ovládáním
d) mění se hodnota na optočlenu
f)je osazen odpor do báze optočlenu , přesto jiný optočlen
g)DS je snad vícero používaná zkratka na datasheet
h)mrkev v zimě je u nás ekvivalent to jsem z toho daněk
i) proto , že jsem viděl večer DS zapájeného opto bez báze , protože mi ráno vypadlo F v označení
j) TV můžu vrátit na SD - není problém
k) píši , že jsem buzení skopem neměřil
l)další součástky kontroluji (např elyty a trandy) než stroj strčím poprvé do sítě
m) z legrace používám vícejazyk , co na tom může komu vadit ?
n) jsem rád za noticku , že nemusí být osazen
o) ten skop tam navečer zavěsím
p) třeba jsem si i myslel , že by tam něco ve stylu jako 7505 mohlo být a někdo by mi to proflákl
q) a myslím , že je každému nic do toho , v čem se vrtám , ani já se o takové věci u souseda nestarám , to snad již bylo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fero7



Založen: Jan 20, 2007
Příspěvky: 2250

PříspěvekZaslal: st listopad 30 2011, 12:19    Předmět: Citovat

BOBOBO - no vidis. Uz je to trochu lepsie.
Niektorym veciam stale nerozumiem, ale to navadi (uz je to podstatne lepsie).
Zvyklostou je SM alebo napr. pdf. Ale nech Ti bude aj DS (ak si to ozrejmil).
"daněk " - natusil co to je, ani teraz to neviem, ale nevadi.
Ten "vicejazyk" - mi velmi nevadi (ak uz pochopim co je tam napisane). Pripomina mi to moje ....=....=...., (ale to tu neriesime).
Potom vypadne F a vysledkom moze byt (z mojho pohladu) takyto "paskvil".
Inac v tomto pripade meranim asi nic nezistis.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund