Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tesla Filharmonie, přeladění na CCIR
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
riprex



Založen: Oct 22, 2010
Příspěvky: 206

PříspěvekZaslal: st listopad 23 2011, 20:13    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jardx



Založen: Sep 02, 2008
Příspěvky: 195
Bydliště: Kolínsko

PříspěvekZaslal: st listopad 23 2011, 23:57    Předmět: Citovat

Pokud bude VKV jednotka ve filharmonii v pořádku tak na ní chytneš plno stanic jako já.....a to bez přeladění
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: čt listopad 24 2011, 5:48    Předmět: Citovat

Zaprvé vstup rozhrabal , neví kde je s oscilátorem a rádio není jen vstup .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Oldradio



Založen: Oct 12, 2005
Příspěvky: 995
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt listopad 24 2011, 8:46    Předmět: Citovat

Prostě bez generátoru ani ránu Smile
Tuhle jsem v rámci pokusů "křížil" mf elektronkového radia a vstupní díl VKV z východoněmeckého tranzistorového Stralsundu a chodilo to pěkně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
riprex



Založen: Oct 22, 2010
Příspěvky: 206

PříspěvekZaslal: čt listopad 24 2011, 16:26    Předmět: Citovat

To že s Filharmonií nechytím bez přeladění nic to vím 100% jistě, protože v tom samém místě s jinou Filharmonií a stejnou anténou taky vůbec nic nenaladím - musím mít konvertor. Filharmonie má totiž mnohem kvalitnější tuner a má pokročilejší zapojení, což je ale v tomto případě spíš na obtíž. Já tam zkusím dát tu jednotku z Teslatonu zatím bez přeladění, jestli to pojede. Napájení by mělo být cca 160V což je i na napájení jednotky Filharmonie, takže by mělo stačit prostě je prohodit že jo? Tím ověřím taky funkčnost mf, ale tam by snad problém být neměl (ale kdo ví). Můžu taky zkusit vytáhnout si mf z tý Poézie, kterou jsem si kvůli tomu dotáhnul zpátky domů a tím ověřit funkčnost. Pokud by tam ta jednotka z teslatonu fungovala tak jí tam zatím přeladěnou nechám a pak bych tam kdyžtak dal nějáký modernější transistorový tuner, což by se taky mělo dát zvládnout. Co se týče hodnoty rádia není to ani tak invazivní zásah, protože do samotného šasi nezasáhnu a starou jednotku nechám až třeba časem budu mít přístroje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
riprex



Založen: Oct 22, 2010
Příspěvky: 206

PříspěvekZaslal: čt listopad 24 2011, 18:37    Předmět: Citovat

Tak jsem tam dal tu jednotku z Teslatonu a hraje to, takže jsem jí přeladil dle návodu do CCIR. Výsledek sice není zrovna ideální - jdou zachytit jen nejsilnější stanice, ale lepší než nic. Jak jsem ale psal, do budoucna bych tam chtěl dát nějáký lepší tuner, který by měl lepší příjem, možná se i pustím do té jednotky co tu byla v návrhu hned na začátku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: pá listopad 25 2011, 6:30    Předmět: Citovat

Ty nějak opomíjíš mf . Pokud jsi ji nesladil je 100%ně rozjetá a potom sebelepší vstup nestačí . Sladit se MUSÍ oboje . Co sem dělal tak desítky kusů , byly vždy nahoře . Cívkám klesla indukčnost , jestli to udělala čsl jádra ... Pozor potom na polohu jader . Mohl by jsi je sešroubovat až k sobě a vznikne ti nadkritická vazba ! Dobré sladění po kušenostech pozáš i nárůstem šumu bez signálu .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
riprex



Založen: Oct 22, 2010
Příspěvky: 206

PříspěvekZaslal: pá listopad 25 2011, 6:53    Předmět: Citovat

No na sladění mf, ale zase budu potřebovat nějáké to vybavení. V servisnávodu by postup měl být uveden, kouknu na to odpoledne, ale moc už se mě do toho hrabat nechce když to hraje. Jediný problém, který to teď má, je ten, že než se to pořádně zahřeje tak je potřeba tu stanici neustále dolaďovat tzn. ustálí se to až tak po minutě a půl, pak už je to dobré, ale na začátku to bez doladění chraptí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12065
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: pá listopad 25 2011, 8:45    Předmět: Citovat

riprex napsal(a):
Jediný problém, který to teď má, je ten, že než se to pořádně zahřeje tak je potřeba tu stanici neustále dolaďovat tzn. ustálí se to až tak po minutě a půl, pak už je to dobré, ale na začátku to bez doladění chraptí.


a čemu se divíš ???
. . . vždyť je to elektronkové rádio !!!!

cívky oscilátoru jsou vyhřívány teplem elektronky, prostě chvilku trvá než se vyhřeje na stálou teplotu . . .

Rádio je potřeba nastavovat až po zahřátí . . . v nastavovacích návodech se píše 15 až 30 minut po zapnutí !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: pá listopad 25 2011, 9:13    Předmět: Citovat

Nepamatuji se , že bych něco dolaďoval , když jsem Allegro a Nauen provozoval .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Oldradio



Založen: Oct 12, 2005
Příspěvky: 995
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá listopad 25 2011, 12:50    Předmět: Citovat

BOBOBO napsal(a):
Nepamatuji se , že bych něco dolaďoval , když jsem Allegro a Nauen provozoval .

Nebylo to v dobách, kdy na jednom konci stupnice, byla Praha, uprostřed Vltava a na druhém konci Hvězda? To jsem provozoval Barcarolu se sterodekodérem s A290D a na ladění se nemuselo sáhnout. Dnes, když je tam stanice jedna vedle druhé a ještě jsou blíž u sebe, než předepisovala OIRT norma, se dolaďovat musí, aspoň prvních 10 minut.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: pá listopad 25 2011, 13:11    Předmět: Citovat

No Vltava byla dvakrát a Hvězda třikrát . Ovšem časy , kdy jsem poslouchal 3*60 a to stereo , v podstatě celý čas ve vaně ... Ještě mám nahraný z tehdá Let do nebezpečí , něco Ze světa lesních samot , koláž o Turgeněvovi a další , byly to krásné večery .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12065
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: pá listopad 25 2011, 14:45    Předmět: Citovat

jo, jo a taky byl dobrej "Rytmus" s M. Pavlatou . . . .
Tak mám ještě nahraných několik 15cm pásků . . .

(přijímač FIDELIO, mgf B4)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
riprex



Založen: Oct 22, 2010
Příspěvky: 206

PříspěvekZaslal: pá listopad 25 2011, 21:11    Předmět: Citovat

No s tím půlhodinovým čekáním to vím jen při slaďování "vnitřních" částí, které už nebudu upravovat a měly by být stabilní, tam se to dělá kvůli tomu aby se to pořádně prohřálo, ale přeci nebudu 30min čekat než naladím stanici Very Happy. Ono pokud to vypnu a nechám jí tam naladěnou, tak to trvá asi ty tři minutky než se ta stanice ustálí a nechraptí a je na tom stejném místě, takže buďto si v začátku kousek doladím a pak postupně posouvám zpět no a nebo prostě vydržím tři minuty chrapotu a pak se to srovná samo a je to čisté na stejném místě kde to bylo. Nevím proč se to děje, u jiných rádií to nebylo tak znatelné a stačilo to jen minimálně doladit po každém zapnutí. Ale jinak fakt nevím proč bych měl teď sahat do mf, když to funguje správně, na tohle přece by nemělo mít vliv ne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
T505



Založen: Feb 18, 2009
Příspěvky: 63
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so listopad 26 2011, 10:32    Předmět: Citovat

Filharmonii mám v hudební skříni a bez přeladění chytnu kvalitně 4 stanice a jednu nebo dvě slabě, taky jsem uvažoval o přeladění, ale jednodužší bylo za pár korun poskládat konvertor a funguje to fantasticky a rádiu zustala svoje historická hodnota.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund