Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Prý k iluzím
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
helios



Založen: Aug 08, 2007
Příspěvky: 2914
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

PříspěvekZaslal: čt listopad 17 2011, 21:32    Předmět: Citovat

rnbw, pravdu máš. Treba mať všetko in, aj keby na chleba nebolo... Laughing

Našťastie, do tejto skupiny nepatrím.

_________________
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: čt listopad 17 2011, 21:41    Předmět: Citovat

rnbw: teď jsi na to kápnul ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19534
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: čt listopad 17 2011, 23:22    Předmět: Citovat

rnbw: to jsi skutečně praštil hlavičkou o hřebíček.
V době, kdy je nadbytek zboží na výběr a ještě nás reklama doslova vždy a všude přesvědčuje, že "to musíte mít, a, nemáte-li na to, půjčíme", není divu, že mnozí neodolají. A přibývá jich...
My, kdo jsme byli zvyklí přijít do obchodu a slyšet "nemáme" nebo "zeptejte se za měsíc", jsme ve většině případů proti reklamě dost imunní, ale už mezi námi běhá druhá generace těch, kdo to nezažili a už ani nebudou věřit tomu, že se někdy psaly pořadníky, shánělo se od města k městu a stály fronty, aniž by přitom někdo nabízel slevu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: pá listopad 18 2011, 6:37    Předmět: Citovat

Opakuji po mocté , nějak mne nazajímá okraj proudu , ale nějak je kolem mne lidí víc těch , co nic nemají a žijí z ruky do úst . Asi ani já nebudu reprezentativním vzorkem pro názor rnbw . Jezdím Š 120 , v životě jsem nebyl na dovolené , já i se ženou bereme podprůměrné platy a máme dva školou povinné kluky . Jednomu nyní potřebuji nechat provést chirzákrok na ústní chirurgii . V HK mám počkat až bude operační kniha (půlprosince) pak mne někam zapíšou , nebo PCE , tam mne objednají na květen , přičemž mi moje (klukova ) obvodní řekla , ža by to chtělo brzo , prachy na podmazání zatracených bílých plášťů nemám . TV mám nyní ze SB , vysavač z chodníku z Österreichu , pračku , ledničku a sporák též . Ještě , že jsem mohl pár let po revoluci jezdit , než jsem se oženil . Přestože mám nyní spoustu kumulovaných fcí , tak mi nějak kapitalista zapomněl už 7 let dorovnat plat a tak nyní pracuji za 70% tehdejší mzdy . No a se svojím věkem 50+ na mne nikdo nečeká , takže se přiznám , že přestože jsem chodil s klíči , tak co se na nás málo mající chystá načálstvo navalit , protože hlavně chudí na tom budou nejvíce biti , je až strašidelné . Opakovat známé věci drahoty v obchodech , u bílých lumpů , energie , DPH , PHM-na vsi skoro nic nejede a nesmyslnost výroku bezplatného školství ? Nestěžuji si , ale asi bude rnbw mlád , takže některé věci určitě vidí jinak , věřím , že z jeho pohledu dobře . Ale v každém případě mu jeho nadějný život přeji . Mezi mou generací u nás frčí , že jsme se měli narodit buď 20+ nebo - .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15523
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá listopad 18 2011, 7:14    Předmět: Citovat

Jsem o pár let starší než ty Bobobo a rnbw je jistě mladší, ale musím se přiznat, že ve většině názorů s ním souhlasím. Mrkni se kolem sebe, kdo má na ty nákupy na splátky, kolik berou na výplatu (většinou i víc než ty) a jak jsou spokojeni. Já se pŕiznám, že splátky mě nikdy nebavily, takže kupuji většinou za hotové a serou mě lidi, co u pokladny v kauflandu vytáhnou kartu a platí s ní úhradu 23,- Kč. To bývají hlavně ti splátkaři. Na jedné straně si hrají na američany a na druhé straně běhají týden po obchodech, aby sehnali co nejmenší splátky na ten DVD přehrávač apod. za 800 Kč. V práci se přitom nepředřou, ale výplatu dostávají kupodivu větší jak jiní.
Já nikdy necinkal blbejma klíčema, ale 17. bych na oslavu spíše hledal náboje do samopalu. Napřed bych si našel ty grázly, co to tam upravovali 8 let a potom ty druhé, co to 4 roky potvrzovali. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: pá listopad 18 2011, 8:47    Předmět: Citovat

OK názory jsou správné , tedy jejich bytí . Ale já fakt jsem asi v divném vzorku , kde se toto schema nenosí , nebo ty to ve své (naší) generaci vidíš a v tom případě nahrubuj procento . Já nepíši za dynamickou mládež .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19534
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: pá listopad 18 2011, 9:19    Předmět: Citovat

Já si myslím, že patřím k věkové skupině, ve které nám sice každému jinak rychle došlo, že dál už se o nás nikdo starat nebude a že je čas na zodpovědnost především vůči sobě samému, ale různě pomalu jsme zjišťovali, jak na to - neměli jsme to kde okoukat a ve školách se to neučilo.
Naproti tomu většina našich volených zástupců byla zbavena existenčních starostí, čili převážná část odpovědnosti "sám k sobě" jim odpadla, a stejně laxně se brzy po zvolení nebo jmenování posadili i k zodpovědnosti vůči těm, kdo je zaměstnali. Tedy vůči nám, voličům.
Když píšu "posadili se k zodpovědnosti", není to sice gramaticky správná vazba (k odpovědnosti se přece člověk musí postavit nebo hlásit), ale je věcně přesnější, protože se na tu zodpovědnost doslova vyignorovali - a to jde nejlíp jen v sedě...
Mnoho z nás z radosti, že už nebudou muset tohle nebo tamto, že už můžou, co dřív nesměli, neměli ani čas vidět, co se děje za rohem, o nějaké Praze, Štiříně či Kolodějích nemluvě, protože se museli začít ohánět dvakrát třikrát víc, než dosud, ať už jako zaměstnanci nebo živnostníci.
No - neuhlídali jsme to v počátcích, protože jsme (na rozdíl od těch, kdo k tomu měli možnost být puštěni na Západ) neměli ani tušení, že "zrovna tuhle akci to chce fackou v pravou chvíli zarazit" - a těch pravých chvil se prošvihlo...

Mnozí určitě pamatujete dobu, kdy se kvůli půjčce muselo bance napřed doložit, že vlastně žádnou půjčku nepotřebujete. No tak jsme se nemohli zadlužit a museli šetřit nebo si přivydělat.
Tento systém to chtělo udržet - a to nejen u soukromých půjček, ale i u půjček na veřejné zakázky. Byli bychom dnes někde jinde?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
piitr



Založen: Oct 19, 2007
Příspěvky: 1003

PříspěvekZaslal: pá listopad 18 2011, 11:10    Předmět: Citovat

Přidám se k vám. Taky mi to přijde na prd a taky nevím, co s tím. Je ale aspoň prima, že na to můžeme svobodně nadávat. Sice to ničemu nepomůže, ale alespoň v tom jsme na tom líp než dřív.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3697
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá listopad 18 2011, 11:51    Předmět: Citovat

Tak já jsem s klíči necinkal, protože jsem v té době byl jinde. Změny v r.1989 jsem přijímal na jedné straně s úlevou, že už bude konec té státně-partajní buzerace, ale na druhé straně s obavou, kam až to všechno dojde. Jsem přesvědčen, že většina lidí si tenkrát nepřála tvrdý kapitalismus a vše, čemu se dnes říká demontáž sociálního státu. Neuvědomovali si, že k tomu s pádem východního bloku nutně dojde.

Osobně se mi dnes nedaří špatně, rozhodně lépe než před revolucí a asi i lépe než by to bylo, kdyby se nestala. Přesto jsem smutný když se podívám kolem, kam jsme to dovedli. Nefungující demokratické mechanismy, všechno je v rukou jakýchsi věrchušek, které jsou propletencem soukromých zájmů a politiky. Špatně fungující právní systém, úpadek morálky ve jménu soukromého mamonu a fetiše soukromého vlastnictví, které se často staví i nad cenu lidského života.

Jako nejvyšší hodnota se před lidi staví princip urvi co můžeš, kdo je slabší, jeho chyba a hloupost, ať chcípne. Užij si, o nic se nestarej, po tobě potopa - to je krédo dnešních širokých vrstev. A tak si člověk připadá jako trosečník na ostrově - všude kolem je slaná voda, kterou nesnáší, ale co má dělat, když jiná není?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: pá listopad 18 2011, 14:55    Předmět: Citovat

Vypadá to, že patřím k té nejstarší vrstvě, co to tu navštěvuje. Jsem ze středně velkého města, 6 roků v důchodu, v důchodu je i moje žena. Klíči jsem nezvonil, protože jsem se bál. Ale strašně jsem těm zvoničům fandil. Bál jsem se skoro celej život, až na posledních 20 let. Taky jsem měl jiný představy, tipoval jsem, že za jednu generaci na tom budeme jako sousedi na západ o našich hranic. To, že se nesplnilo moje očekávání mě mrzí,ale co je k nezaplacení je svoboda. Pro mě je nejdůležitější, že se můžu spakovat a jet kam chci, kdy chci, že nemusím potupně žebrat o devízový příslib a bát se na hranicích, že mě vymáknou, když si něco budu chtít přivézt. Konvertibilita naší měny je taky úspěch. Do regionálního tisku můžu nadávat na koho chci a otisknou mi to. Můžu prostě svobodně dýchat. To se zaplatit a nahradit nedá. Možná se mi někdo bude smát, ale to jsou ty nejvyšší hodnoty, které jsem získal. S ženou máme dohromady 23 tisíc, jsme sami bydlíme v domku a kromě sebe živíme momentálně 16 koček. Problémy s penězi nemáme. Osobně si myslím, že pokud má někdo problémy s nedostatkem peněz, tak si za to může sám. Obchody jsou plný lidí, co nadávaj na drahotu, ale nákupní košíky maj plný zbytečných hovadin. Nejraději mám paničky v důchodovým věku ověšený zlatem, co v televizních šotech skuhrají na bídu a zdražování. Možná je to tím, že jsem válečnej ročník a pamatuju velmi dobře přídělovej systém a lid. dem. blahobyt, kdy jsem do školy chodil v teplákách a na svačinu nosil chleba namazanej margarinem, nebo marmeládou, a kdy bývaly v zimě uhelný prázdniny, protože nebylo uhlí. Takže nejsem rozhazovačnej typ. Já sám osobně žádnýho hladovějícího občana neznám. Je mi jasný, že naši zem oškubává a okrádá kdo může, taky je mi z toho smutno, ale snad to nedopadne nejhůř. A kdyby mi někdo nabízel návrat ke starým pořádkům, tak bych asi radši žral kamení, jen aby se to neopakovalo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BIPOLAR



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1540
Bydliště: Litvínov

PříspěvekZaslal: pá listopad 18 2011, 17:44    Předmět: Citovat

Tak pod tohle se s radostí podepisuju !!! Wink
_________________
Lepší je se zeptat a být hlupákem 5 minut, než se neptat a být hlupákem celý život.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31876
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so listopad 19 2011, 13:36    Předmět: Citovat

Jsem asi jeden z mála, kteří období "zvonění klíčema" prožili ve velkých obavách - ne proto, že bych v té době býval držitelem rudé partajní legitimace a klepal se jak drahej pes strachem o svoje komančovský korejtko, ale proto, že jsem byl takzvaně t.č. v zeleném - neboli vojákem povinné základní vojenské služby. A to navíc ještě tak "zeleným", že jsem měl 14 dní po přísaze, když to celé v Praze na Národní třídě "naostro začalo".

Nejdřív jsme nevěděli vůbec nic - 17.11. 1989 byl pátek a na Slovensko (byl jsem v té době v kasárnách výcvikového praporu PVOS na Podborové ve Zvolenu) se dostávaly jen útržky zpráv, něco ve smyslu že VB na Národce rozpustila nepovolenou demonstraci studentů. Až v noci z neděle 19.11. na pondělí 20.11 to začalo - těsně nad ránem poplach, nástup na buzerplac v plný polní, hodina čekání na rozkazy, pak snížení stupně pohotovosti a odchod na roty, načež se nejdřív nesmělo ani pustit rádio, pak v 8 ráno přivezli poštu a noviny a gumy zase nařídily, že se musí na každý kulturce pustit TV se zprávama... Seděli jsme na "kulturce" u televize a čekali jsme, co z toho bude - jestli se Gorbačov zachová jako Brežněv a vypustí z Milovic tanky připravený vyrazit na Prahu, nebo jestli nechá Dubčekovi, Havlovi a dalším "volnou ruku" k tomu, aby odstavili od válu do té doby vládnoucí "zástupce jednotné národní fronty". Adamec navrhoval jedno, Havel s Klausem a Čalfou něco jinýho... Do toho protestovali studenti, herci a herky, lidi stávkovali ve fabrikách a chystala se generální stávka...

A musím říct, ať se každý z nás kasal jak chtěl, všem nám cvakaly prdelky jak štípačky na dráty do betonu strachem - ne z toho, co se dělo na ulicích, ale že nás lampasáci v čele s ministrem národní obrany (tehdá) generálem Milánem Václavíkem (jinak ko*otem jak noha!!!) vyženou se zbraněma v rukách právě proti těm lidem na ulicích a náměstích a budou po nás chtít, abychom zasáhli... Naštěstí k tomu nedošlo a "Gorbi" vzkázal do Prahy, že od toho "dává ruce pryč"...

To jsou moje vzpomínky na "listopad ´89" ...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2462
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: ne listopad 20 2011, 18:47    Předmět: Citovat

helios napsal(a):
Pri dnešných reálnych zárobkoch má človek čo robiť, aby z platu prežil do ďalšieho mesiaca. Na dáke veľké cestovanie moc financií nezostáva. Ak si ešte dosť mladý, slobodný, bývaš u rodičov, nemáš záväzky, ešte čosi aj ušetríš. Neskôr to už asi nepôjde... Confused

Málokdo vidí, kolik věcí má doma, které dřív ani neexistovali a žít se bez nich taky dalo. Málem jsem se posadil, když mi soused řekl, že s manželkou a dcerou platí za mobily 2500,- a pak se ukázalo, že v retenčním tarifu s televizí a internetem. předtím to bylo 4000,- Samo sebou, že mají dvě auta pro jízdu do práce.
Tím neříkám, že auto a mobil nemám. Ale že bohatství rodin roste a nemůže růst rovnoměrně, což samozřejmě vyvolává pnutí a nelibost. jenže když ta dorovnávací síť byla měkká, víte sami určitě o lidech, kteří neměli potřebu pracovat a žili z dávek. Zdaleka to nejsou jen opálení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund