Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

jak zistim odosielatela mailu ???

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Xyle323



Založen: Aug 22, 2011
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: po listopad 14 2011, 20:24    Předmět: jak zistim odosielatela mailu ??? Citovat

Zdravim, da sa nejakym sposobom zistit kto mi posiela maily ??? Konkretne inzeratov co mam na bazos.sk, ked dam ako zobrazit detaily o maily, pouzivam gmail - ukazat povodne ked dam, tak mi tam zobrazi ako odosielatela toto: kdfk@kf.fk alebo toto jmrk@jf.fk, cize aby ho nebolo mozne vypatrat a jeho meno ako KDFK a JMRK, cize urcite to nepojde ani podla IP adries, no ak sa to nejako da, budem Vam velmi zaviazany. Dakujem za odpoved, no dotycny ma dnes teda riadny nasral, uz to trva 3mesiace co mi takto vypisuje no dneska ma uz dozral fest, ze keby som ho vypatrat tak ho asi odstrelim Very Happy
Dakujem za odpoved.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: po listopad 14 2011, 20:47    Předmět: Citovat

Když otevřeš zprávu, tak je možnost si zobrazit zdrojový kód - tam je IP adresa, těžko říct, co z toho ale budeš mít. V GMail je to tlačítko "zobrazit originál".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33992
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po listopad 14 2011, 20:48    Předmět: Citovat

V tomto pripade to je na nic, pretoze to ide cez server bazos.sk. Ten e-maily k inzeratom nezverejnuje, ale zobrazuje formular, kde hocikto moze napisat text a svoju e-mailovu adresu. S touto adresou sa potom posle mail zadavatelovi inzeratu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Xyle323



Založen: Aug 22, 2011
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: po listopad 14 2011, 22:08    Předmět: Citovat

jj, uz viem ako, odpovedal som sam sebe Very Happy, tam sa ako mail moze napisat lubovolna kkctina a ono mi to pride do mailu, do r... toto bude problem vypatrat kto to pise, da sa to nejako, pisal som aj adminovi bazosa no neviem ci pomoze
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15536
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po listopad 14 2011, 22:52    Předmět: Citovat

To ti ani admin nemůže kromě ip adresy nic říct - prostě to nejde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jogo



Založen: Nov 14, 2009
Příspěvky: 1158

PříspěvekZaslal: po listopad 14 2011, 23:20    Předmět: Citovat

Zistením IP adresy by si mohol lokalizovať jeho poskytovateľa, aj to nie úplne spoľahlivo, na určitú oblasť, alebo mesto. Ďalej (bližšie) by Ti už mohol pomôcť len poskytovateľ, ale tam predpokladám zamrzneš. Nebolo by príjemnejšie sa len schladiť? Napríklad jedným čapovaným? A nech ide o čokoľvek, vykašľať sa na to? Raz všetko aj tak zapadá prachom Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Xyle323



Založen: Aug 22, 2011
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: út listopad 15 2011, 13:18    Předmět: Citovat

no rad by som toho kkta vypatral, toto com vycital z mailu: 91.127.84.56, 95.103.175.71 a 81.0.116.42, da sa podla tychto IP zistit aspon jeho lokalita? mne naslo ze BA no neviem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19561
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út listopad 15 2011, 13:44    Předmět: Citovat

Jestli se ti tam ta poslední adresa opakuje víckrát stejná, koukni na kontakty na https://apps.db.ripe.net/search/query.html?searchtext=81.0.116.42&search%3AdoSearch=Search a zkus se domluvit se správcem.
Ostatní adresy jsou zjevně dynamicky přidělované z ADSL Telecom, čili pachatel může být v podstatě kdekoliv na Slovensku, kam vedou telefonní linky. To bys musel přesně uvést i čas, kdy byl mail odeslán, a pak by se ti možná po koncovém uživateli podívali, ale jde o to, zda se jim bude chtít.
Leda bys u policie učunil trestní oznámení na neznámého pachatele pro obtěžování (pokud u vás platí podobný zákon, jako u nás), doložit to obsahem mailů, že ti skutečně škodí. Bez jasného určení, že tě to v něčem omezuje nebo jsi opakovaně utrpěl ztrátu, nejlépe finančně vyčíslitelnou, si nedělej ale valné iluze o výsledku šetření.
To, že "ťa tým serie", k zahájení vyšetřování nestačí.
Lumpové jsou v našich zemích chránění, aby si neměli nač stěžovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Xyle323



Založen: Aug 22, 2011
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: út listopad 15 2011, 16:49    Předmět: Citovat

jj seriem na to, lebo ked by som ho nahodou vypatral ale to by musel byt na 1000 percent on, no ked by sa mi dostal do ruk tak ..., zmenil som si mail, hesla, mail z inzeratu som odsranil, nechal som len telefon, tak nak mi zavola na mobil Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Xyle323



Založen: Aug 22, 2011
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: út listopad 15 2011, 16:52    Předmět: Citovat

jaj to je spravca toho internetu co ma asi ten co mi vypisuje od neho, napisal som jemu, mozno mi poradi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Xyle323



Založen: Aug 22, 2011
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: út listopad 15 2011, 17:23    Předmět: Citovat

nieco sa mi podarilo zistit, vcera som si pisal, teda on napisal mne ze ma podobny problem ze tiez mu niekto vypisuje podobne kkctiny co mne tak sme spolu popisali a zhodli sme sa ze ide o tu istu osobu co pise mne aj jemu, no ked som s nim dopisal prisli mi dva maily od toho kkkta, no co ma zarazilo tak sa podpisal nickom toho co som si s nim pisal hmmmm, ako vedel ze sme si spolu pisali alebo odkial pozna jeho nick ??? napadlo ma ze ak sa nabural do mojho alebo jeho mailu no pochybujem, no pouzil som tu stranku DATABASE QUERY a ked som tam zadal IPcku toho kkta a toho co som si s nim pisal vcera tak som zistil toto:
IPcka toho kkta: 91.127.84.56, 95.103.175.71 napr.
IPcka toho co som si s nim pisal: 178.40.94.10
skuste si ich tam zadat a vsimnite si to prve, rovnaky poskytovatel internetu, ten co som si s nim pisal je akoze z presova, vola sa frantisek krivda, jeho nick efkey, sice moze byt aj ten kkt z presova a mat rovnakeho poskytovatela. hmmmm ? mozno sa mylim.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Xyle323



Založen: Aug 22, 2011
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: út listopad 15 2011, 22:12    Předmět: Citovat

no cize zistil som kktinu ako hrom Very Happy, to je len poskytovatel internetu tusim, toto bude tazke ho vypatrat, len nechapem preco sa podpisal nickom toho co som si s nim pisal? hmmmm ???? na toto by som chcel nejak fakt dobre vysvetlenie, ako vedel ze spolu piseme a ako ho poznal teda nick
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
novajz



Založen: Jan 11, 2010
Příspěvky: 56
Bydliště: Hradec nad Moravicí

PříspěvekZaslal: so listopad 19 2011, 16:36    Předmět: Citovat

Information related to '91.127.0.0 - 91.127.127.255'

person: Jan Katuska
address: Slovak Telekom, a.s.
address: Skolska 10
address: Banska Bystrica
address: 97401
address: Slovakia
phone: +421 48 4134175
e-mail: jan.katuska@telecom.sk
nic-hdl: JK1887-RIPE
mnt-by: SK-TELECOM-MNT
source: RIPE # Filtered

Information related to '95.103.0.0 - 95.103.255.255'

role: Slovak Telecom Network Administrator
address: Slovak Telekom, a.s.
address: Namestie slobody 6, 81762 Bratislava, Slovak republic
e-mail: regripe@telecom.sk
admin-c: JK1887-RIPE
tech-c: JK1887-RIPE
tech-c: PET-RIPE
tech-c: MP9876-RIPE
nic-hdl: STIP-RIPE
mnt-by: SK-TELECOM-MNT
source: RIPE # Filtered

To jsou ty dvě IP, ale myslím si, že ti to bude k ničemu. Nevím jak je to na slovensku, ale u nás je již logování provozu nelegální a v tomto případě, ikdyž podáš trestní oznámení, pachatel je nevypátratelný. Leda by to dělal často a potom ho lze na základě soudního příkazu vypátrat. Ale musí to dělat opakovaně, tak aby ho mohli při dalším odeslaném emailu odchatit a vypátrat. Ten k..kot nejede na wifi, čiže vypátrání by bylo velice jednoduché, ptž jede na ADSL. Ale doba už je taková a u nás se takto stát postaral o beztrestnost kybernetické kriminality. Osobně jsem kdysi dávno hledal podobně jako ty, ale tehdy bylo povoleno logování a nalezení dotyčného bylo otázkou 7dnů.

_________________
Když mi něco nejde, nedám tomu pokoj, dokud to nerozběhám, nebo dokud to úplně nezkur....<br />Novotný Petr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund