Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Philips 32PW9545, chassis MG2.1E, zabarvené okraje obrazovky
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Vagnei



Založen: Nov 13, 2011
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: út listopad 15 2011, 21:14    Předmět: Citovat

Ted už jediný co chci je na ulici najít nějakou tv či monitor, z kterýho to vyrabu a udělám si externí demagnetizační cívku. Pak budu pátrat dál, ale možná mi do té doby doujdou nervy a prostě to vyhodím, jak říkám, překáží to tu, nemám tu svoji dílnu, ani svoje vybavení ani prostředky. Sice mě to fakt sere, protože se mě ji nechce vzdát, hlavně po tom co jsem našel ten vyplivlej odpor což určitě bylo těžší než uvést do chodu demagnetizaci, ale nedává mi to jinou volbu. Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eleman



Založen: Feb 21, 2011
Příspěvky: 3499
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

PříspěvekZaslal: út listopad 15 2011, 21:19    Předmět: Citovat

To je odpověď jak od protřelého politika.
_________________
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19518
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út listopad 15 2011, 22:04    Předmět: Citovat

Já jsem se neptal, jestli vede demagnetizační smyčka, ale jestli za studena vede celý obvod přes PTC už od zásuvky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vagnei



Založen: Nov 13, 2011
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: út listopad 15 2011, 22:25    Předmět: Citovat

To hill: Jojo, mám to proměřený celý. Dokonce jsem tam prásknul i jinej ptc člen, kdyby náhodou ten z obchodu byl od přírody vadnej. Prostě nic, furt to stejný. Prostě když prdnu tu cívku přímo do sítě, tak zmagnetuju obrazovku jinak, je třeba celá červená. Vypnu, zapnu bez demagnetizace, obraz zůstává, vypnu, zapnu s novýma obvodama demagnetizace, přeměřenýma, spoje, vše, a po demagnetování se vrací můj původní problém. Já už fakt nevím, co todle může bejt. Ale začíná mi z toho cukat oko.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
555



Založen: Aug 10, 2009
Příspěvky: 2105

PříspěvekZaslal: út listopad 15 2011, 22:28    Předmět: Citovat

myslím si,že z externí cívkou při správném postupu demagnetizování by bylo dávno po problému :roll:jestli teda není něco s maskou
_________________
V životě se člověk učí nejdřív chodit a mluvit. Později se pak učí sedět a držet hubu.


Naposledy upravil 555 dne út listopad 15 2011, 22:30, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vagnei



Založen: Nov 13, 2011
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: út listopad 15 2011, 22:29    Předmět: Citovat

hmm, celý obvod má 40 ohm. Po zapnutí demagnetizace a zahřátí ptc jsem naměřil nějaký 2 Kohm. Už na to dnes nemám nervy, taky musím myslet na jiný věci. Jinak dík za zájem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
555



Založen: Aug 10, 2009
Příspěvky: 2105

PříspěvekZaslal: út listopad 15 2011, 22:32    Předmět: Citovat

ale pořád se motáme kolem interní demagnetizace Rolling Eyes třeba opravdu na tohle nestačí.Externí demagnetizace se nedělá tak,že se dá cívka k obrazovce,zapne se a u obrazovky zase vypne.
_________________
V životě se člověk učí nejdřív chodit a mluvit. Později se pak učí sedět a držet hubu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vagnei



Založen: Nov 13, 2011
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: út listopad 15 2011, 22:41    Předmět: Citovat

To ne, ted se točím kolem toho, že když si obrazovku zmagnetuju cívkou podle sebe, tak mi všechny tři obvody demagnetizace po demagnetování nahodí původní vadný stav. Ale jo, věřím, že to externí cívkou opravím, spíš mě zajímá, co pak udělá původní cívka vnitřní, či moje dvě nové zapojení, jestli to totiž po prvotním zapnutí udělá stejnej defekt, jako je můj problém, tak už to bude divný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
555



Založen: Aug 10, 2009
Příspěvky: 2105

PříspěvekZaslal: út listopad 15 2011, 22:44    Předmět: Citovat

tak jestli probehlo zlepseni k dokonalosti tou externí cívkou to poznáte hned protože to se dělá při zapnutí TV no a pak po vypnutí a zapnutí by už neměl žádnej problém.

a ty dvě zapojení nové zapojení jsem nepochopil Rolling Eyes

_________________
V životě se člověk učí nejdřív chodit a mluvit. Později se pak učí sedět a držet hubu.


Naposledy upravil 555 dne út listopad 15 2011, 22:47, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: út listopad 15 2011, 22:47    Předmět: Citovat

3 dny vypisování, 4 strany vlákna a přitom je to práce na 1 minutu (i s přípravou) - samozřejmě teď chápu tvé "bojové" podmínky Evil or Very Mad
_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
shleha



Založen: Jan 25, 2011
Příspěvky: 195
Bydliště: Humenné SR

PříspěvekZaslal: st listopad 16 2011, 0:36    Předmět: Citovat

Keď máš 100%-nú istotu o tom,že ti funguje demagnetizácia,tak iná možnosť ako deformovaná maska neprípada v úvahu o čom nepochybne vieš.To znamená výmenu baňky,prípadne na nd a zvyšok na sd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19518
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: st listopad 16 2011, 6:11    Předmět: Citovat

Ještě je jedna možnost, která se přibližně svisle umístěnými pruhy projeví právě při zmagnetované masce: odlepené vychylovačky se posunuly dozadu po hrdle.
Při nezmagnetované masce se projeví zvětšením obrazu a rozjetím samočinné dynamické konvergence po celém obvodu (na střed vliv nemá). Ovšem vyžaduje to taky zapnutou jen jednu barevnou trysku, aby to tak krásně bylo vidět.
Používalo se to jako jedna z metod nastavení čistoty barev
Ale, jestli ti cívky drží, nehýbej s nimi. Skutečně můžou být dobře zmagnetované upevňovací šrouby a stahovací pás kolem obrazovky - na ně ti smyčka na baňce stačí jen málokdy.

Odmagnetovávat lze také pomocí bipolárního elektrolytu 5uF/400V nabitého aspoň na 100V (taky jsem to se slušným výsledkem už vyzkoušel i s rozběhovým svitkovým olejákem 4uF/350VAC z pračky) - připojit nabitý kondík přímo na demagnetizační vinutí odpojené od zbytku televize. Pak se nesmí aspoň 10s odpojit.
Tlumenými kmity vyvolanými v obvodu se dá odmagnetovat velmi slušně i po zmagnetování v důsledku zásahu blesku do blízkého hromosvodu, a takové fleky se skutečně původním továrně montovaným vnitřním obvodem demagnetizace s PTC odstranit nedaly.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vagnei



Založen: Nov 13, 2011
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: čt listopad 17 2011, 17:20    Předmět: Citovat

Takže další poznatky. Našel jsem vyhozenou tv, udělal si z ní tu externí cívku. Mám odpojenou interní demagnetizaci. Zkoušel jsem tu externí všelijak, přes žehličku, přes žárovku, přes fen, můžu kroužit jak kouzelník, od středu do stran, nebo jak někdo říká od stran do středu, nic, když už se něco podaří, tak vyvolat jinej defekt, třeba že horní rohy obrazovky dobrý, ale ty dolní zase o 100% horší a todle většinou jen když ta cívka jede se žehličkou nebo natvrdo. Nicméně po zapnutí interní demagnetizace je zpět můj defekt, i když použiju ty dvě svoje nový interní demagnetizační obvody. Takže tímto to asi vzdávám a posílám tu mrdku, co mě stála tolik času a nervů do věčných lovišt. Jinak jak Hill říká, nikdo s ničím nehýbal, nic není upadenýho, kontroloval jsem to. Je sice zajímavý, že když to externí cívkou zmagnetuju jinak, jak jsem psal že spodní rohy rozhozený a horní dobrý, tak i když to vypnu a zapnu bez demagnetizace, tak to zůstane stejný, ale je mi to prd platný, když se to nedá vyčistit. Jestli má někdo speciální tajnej recept, jak to odmegnetovat externí do čistoty, rád si to poslechnu, jinak fakt na to už kašlu. A děkuji všem za připomínky a názory.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vagnei



Založen: Nov 13, 2011
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: čt listopad 17 2011, 18:58    Předmět: Citovat

Po dalším hraní si, když kroužím jen po pravé straně obrazovky a vzdaluju, většinou vzniká jiný defekt. Pokud zkusím dle návodů na webu přes celou obrazovku, můj známy defekt je zpět. Pokud cívku přiložím k pravému hornímu rohou, zapnu zakroužím a vzdaluju, horní pravý roh je celkem ok a dolní celkem taky, celkem, to samé na druhé straně obrazovky, akorát že tam to musím dělat s dolním rohem, protože u horního mi to rozhodí vše. Ale stejně je to hnusný a nedá se na to dívat. Teď by mě teda zajímalo, co vymyslej ti co mi tu natvrdo radili, že to je špatná demagnetizace.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: čt listopad 17 2011, 19:03    Předmět: Citovat

Vagnei napsal(a):
... Jestli má někdo speciální tajnej recept, jak to odmegnetovat externí do čistoty, rád si to poslechnu, jinak fakt na to už kašlu.

Kur*va - já už si tu připadám jak "u blbých na dvoře" Surprised

Vyješ tu jak "Viktorka u splavu" Shocked Cry - ale naco jsem ti tu dával přímý odkaz na 5 vláken (celkově jich bylo 21 !!!), když snad nic nečteš Evil or Very Mad
Se všema tvýma fénama a žehličkama jdi do (_!_) a přečti si alespoň
toto vlákno (je jako 3., z těch pěti!):

zajemce napsal(a):
Demagnetizační cívku vlastním více jak 30 let (z doby BTVP s konvergencemi).Tou potom kroužíš prvně po stranách a potom kruhově před obrazovkou (přihlížející to komentují,že čaruji neboť se obraz všelijak kroutí), vzdaluješ se a potom cívku nastavíš kolmo k obrazovce a vypneš - toť vše.

Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation
kokun napsal(a):
U většiny TVP funguje "degaussing" následovně: (Znalí se pousmějí jeho obšírnému popisu - je určen "začátečníkům"!).

Po zapnutí TVP síť. vypínačem (z chladného stavu - vypnuta min. 1/2 hodiny !!) projde proud degaussing cívkou v TVP (za pomoci "pozistoru"). Doba po kterou proud cívkou prochází, je řádu msec. (Pak už je pozistor zahřátý a proud cívkou je minimální).
Pro "nové" odmagnetování musí ten pozistor úplně vychladnout (doba na vychladnutí je odvislá od teploty okolí, čili místnosti, ve které se TVP nachází - bývá min. 20 až 30 min.) Exclamation
Pokud někdo nevypne TVP "jak je rok dlouhý" síť. vypínačem (vypíná pouze přes DO !!), nedojde k odmagnetování obrazovky za celou dobu => po čase se tvoří na obrazovce "barevné fleky" !!! Většinou postačí ten TVP na tu půhoďku vypnout tím "síťákem" a po novém zapnutí fleky zmizí.
Pokud je zmagnetování už velké - a toto nepomůže - musí se maska obr. odmagnetovat externí cívkou (stačí pro ten účel téměř jakákoliv degaussing cívka z vyřazeného TVP - s delší přívodní šňůrou, opatřenou "tlač. spínačem". Já používám cívku ze starého RUBÍNa, či ELEKTRONa.)
Postup odmagnetování už popsal zajemce výše Rolling Eyes

Poznámka: Už výše píšu, že tento proces probíhá (tak jak ho popisuji!) u většiny TVP - jsou však i výjimky, u kterých je způsob degaussingu např. pomocí relé, nebo dalších způsobů (vyhledej si na NETu!).

Ta cívka se zapojí "natvrdo" na síť 230V~ (pouze přes "tlačítkový spínač"). Šňůru raději delší, abys to mohl vypnout ve vzdálenosti nejméně 1 metr od obrazovky (kolmo k ní !!!) Shocked
Protože ale není na trvalý provoz stavěná, tak se po 10-ti sec. už dost zahřeje - proto použít jen krátkodobě (pro nové použití nechat vychladnout!).
To je věda - co Question
Pochopili to jiní (s pěti obecnýma!) - jen ty z toho pořád děláš kovbojku Shocked Cry Cry Cry

kokun napsal(a):
3 dny vypisování, 4 strany vlákna a přitom je to práce na 1 minutu (i s přípravou) Evil or Very Mad

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 4 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund