Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Philips 32PW9545, chassis MG2.1E, zabarvené okraje obrazovky
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Vagnei



Založen: Nov 13, 2011
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: ne listopad 13 2011, 18:19    Předmět: Philips 32PW9545, chassis MG2.1E, zabarvené okraje obrazovky Citovat

Dobrý dnen. Mám tv Phillips 32pv9545 a před pár měsíci jsem ji vypnul stylem vytrhnutí přívodního kabelu ze sítě. Od té doby jsem si povšiml červeného zabarvení pravého horního a dolního rohu obrazovky. Tento efekt je nejlépe patrný při odpojeném signálu tv, kdy je obrazovka celá modrá. S postupem času se tento defekt zvětšoval směrem do středu obrazovky, přičemž kruhový střed obrazovky je stále bez defektů. Po pár měsících v tuto dobu je pravá strana obrazovky začervenala a levá zazelenalá ( při modrém pozadí ) Dále se zdá být text při okrajích rozmazaný a hodně špatně čitelný a jakoby i trošku smrštěný. V poslední době už je vidět že v pravé části obrazovky, která je červená se v rozích začíná objevovat zelená. Studenák podle mě nikde není, to jsem prozkoumal. Schéma zasílám v příloze. Stalo se mi předevčírem, že mi shořel odpor na pozici 3373, ve schématu crt \ scavem panel, levý dorní roh schématu, rezistor mezi +200D a +200A. Po výměně tohoto rezistoru televize opět funguje, ale problém se zabarvením přetrval. Nemám osciloskop, jen obyčejný multimetr. Spíš by mě zajímalo, jestli se někdo s tímto problémem někdy setkal, co může být jeho příčinou, popř co odešlo.
Jsem si docela jistej, že demagnetizace obrazovky jede. Při běhu má obrazovka tendenci toto zabarvení opravit, je patrné, při modrém pozadí, že tyto okraje jsou pulzující ale v náhodném rytmu. Také je patrné, jako kdyby byly barvy v okrajích obrazovky stínované, podobně jako když máte na obyčejné tv 3D film.
crt scavem panel je stránka 42
schéma tv : http://leteckaposta.cz/123196679
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33849
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne listopad 13 2011, 18:30    Předmět: Citovat

Vagnei napsal(a):
Jsem si docela jistej, že demagnetizace obrazovky jede.

No ja by som si tym nebol taky isty...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vagnei



Založen: Nov 13, 2011
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: ne listopad 13 2011, 18:34    Předmět: Citovat

Já si zase docela jistej jsem. At je zapnutá nebo vypnutá, když si hraju se silným magnetem kolem tv, po zapnutí nevidím žádný defekt, nikde kolem tv není nic a nic nikdy nebylo, co by mohlo magnetovat, vím jak vypadá zmagnetovaná obrazovka a magnetizace nevysvětluje zhuštěné písmo v krajích obrazovky a 3D efekt.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
omegatv



Založen: Feb 08, 2006
Příspěvky: 401
Bydliště: Okr.Prešov

PříspěvekZaslal: ne listopad 13 2011, 18:56    Předmět: Citovat

Demagnetyzacia funguje iba pri zapnuti TV niekolko sekund kym sa pozistor nahreje inak je dalej nefunkcna alebo iba velmi slabo.Vymen pozistor a vsetko bude OK.Pripadne tam vidim spinaci kontakt z rele ktore pri zapnuti by malo cvaknut ,
_________________
...Laco...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne listopad 13 2011, 19:02    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
No ja by som si tym nebol taky isty...

Já taky.Odmagnetoval bych ji externí cívkou a pak teprve postupovat dále (kontrola obv. DEGAUSSING SWITCHOFF CIRCUITRY, 2xPTC - 3506, 3507, ...) Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Vagnei



Založen: Nov 13, 2011
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: ne listopad 13 2011, 20:14    Předmět: Citovat

Právě proto jsem sem psal, že demagnetizace funguje. Vyměnoval jsem pozistory, relátko funguje, je slyšet zvukový průběh demagnetizace a kdyby dem. nefungovala tak po hraní si se silným magnetem kolem obrazovky by po zapnutí byl obraz barevně defektovaný, což není. Todle nebude problém demagnetizace. Sice to tak vypadá, ale rozhodně by se to takhle nechovalo. Když třeba sledujete bílý text, tak je vidět, že nalevo obrazovky je obraz toho textu zeleně stíněný v pozadí a napravo červeně stíněný, dále neostrý a jakoby sražený horizontálně. Prostředek obrazovky je v pořádku. Prostě mi to připadá, jako kdyby při vykreslování na začátku a konci řádku nebyly RGB vysílány ve zprávný čas a proto to vypadá, jak to vypadá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33849
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne listopad 13 2011, 20:38    Předmět: Citovat

Nechces to radsej odfotit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eleman



Založen: Feb 21, 2011
Příspěvky: 3499
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

PříspěvekZaslal: ne listopad 13 2011, 20:53    Předmět: Citovat

Konvergence! Či spíše nekonvergence.
Příčiny:
Roztočené kroužky na hrdle obrazovky.
Upadlé, vadné vychylovačky.
Utržená maska obrazovky.
Vadná obrazovka.

_________________
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Vagnei



Založen: Nov 13, 2011
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: po listopad 14 2011, 16:35    Předmět: Citovat

Jop, o nekonvergenci jsem taky přemýšlel, zdálo se mi to jako dobrej nápad. Jinak nechápu, jak by z ničeho nic došlo k takové poruše. Odpojení tv ze sítě je to stejný, jako vypnout to hlavním vypínačem. Jinak tato chyba se s postupem času zvětšuje, ale čas je řádově v měsících. Problém je, že ty barvy nejsou zase tak rozjetý, jako jsem našel v diskuzích na webu s tímto problémem. V podstatě člověk musí jít hodně blízko k obrazu, aby toto barevné stínování viděl.

Naposledy upravil Vagnei dne po listopad 14 2011, 16:40, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vagnei



Založen: Nov 13, 2011
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: po listopad 14 2011, 16:35    Předmět: Citovat

Znázornění chyby. Okraje mají tendenci se v náhodných intervalech jakoby roztahovat do stran ( samostatně se opravovat ) či blížit se ke středu. Čím je větší kontrast, tím jsou tydle nepravidelné kmity patrnější. Při tmavém pozadí obrazovky je tv docela v klidu, při hodně světlém dost zlobí, okraje kmitají směrem ke středu a od středu a celá obrazovka problikává.


DSCN0019.JPG
 Komentář:
Nějak takhle začal zlobit obraz, než vyhořel dříve zminovaný rezistor.

Stáhnout
 Soubor:  DSCN0019.JPG
 Velikost:  133.53 kB
 Staženo:  85 krát


DSCN0015.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DSCN0015.JPG
 Velikost:  223.9 kB
 Staženo:  90 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: po listopad 14 2011, 16:53    Předmět: Citovat

Jednoznačně chyba "čistoty" barev - došlo ke zmagnetování masky obrazovky.
Jak jsem psal výše: "Odmagnetovat externí cívkou!" - pokud by se znovu zhoršila "čistota", tak je chybný degaussing (i když tomu nechceš stále věřit) Rolling Eyes
A proč tam máš ty zpětné běhy?

A ten rezistor shořel proč? Že ty jsi mu "pomohl" - nemá s tímto problémem pranic společného (je v napájecí větvi videozesilovačů) Shocked Cry

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali


Naposledy upravil kokun dne po listopad 14 2011, 17:07, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Vagnei



Založen: Nov 13, 2011
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: po listopad 14 2011, 17:03    Předmět: Citovat

Rezistor shořel bůh ví proč, na to jsem nepřišel. Zpětné běhy tam mám proto, že tam je vidět, že v prostředku obrazovky nedosahují až ke straně obrazovky, což si myslím, že je společný s tou chybou barev. On totiž když shořel ten rezistor, tak došlo k přerušení napájení RGB koncových zesilovačů. Obrazovka byla jen bílá a s těmito běhy, než ochrana tv tu tv vypnula, což trvalo asi 4 vteřiny a i po tu dobu čtyř vteřin byly vidět tyto deformace v obraze, ne barevné ale ve formě tmavšího bílého kruhu. A kdyby byla zmagnetovaná obrazovka, nevysvětlovalo by to, proč když přidám kontrast nebo světlejší pozadí tak má obrazovka tendenci problikávat a tyto barevné deformace se z každé strany přibližují ke středu. A jak už jsem řekl, kdyby nefungovala demagnetizace, tak by útvary, které jsem udělal na obraze silným magnetem zůstaly po opětovném zapnutí tv, což se nestalo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: po listopad 14 2011, 17:15    Předmět: Citovat

Příliš mudruješ a neděláš, co ti radím.
Odmagnetovat externí cívkou Exclamation (Nebo to "něco stojí"?)
A že zpětné běhy nejsou až k okraji obrazovky, je úplně normální (okraje končí "poduškou") - je tomu tak vždycky! Shocked
A s chybou "čistoty barev" to zase nemá nic společného Exclamation

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali


Naposledy upravil kokun dne po listopad 14 2011, 17:18, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33849
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po listopad 14 2011, 17:16    Předmět: Citovat

Mozno ti ta demagnetizacia funguje, ale zle. Najprv to demagnetizuje a nasledne znovu zmagnetizuje...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vagnei



Založen: Nov 13, 2011
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: po listopad 14 2011, 17:21    Předmět: Citovat

Tak proč jsou ty spětné běhy dole a nahoře z leva do prava po celé délce a v prostředku končí na pravé straně takovej kus od okraje?
Ted zrovna dělám experiment. Odpojil jsem demagnetizační cívku, krásně jsem si zmagnetoval obrazovku, mám tam krásné blbosti na modrém pozadí. Vypnul jsem tv, nechal vypnutou. Zapnul jsem tv, ty moje šikovné obrazce, co jsem udělal tím magnetem jsou stále tam ve stejném tvaru. Vypnu tv, připojím demagnetizační cívku, čekám. Zapnu tv, demagnetizace ' zachrastí ' , naskočí obraz a moje útvary jsou fuč a vše je zase jak bylo, tedy až na ty originál defekty, kterých se nemůžu zbavit!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 1 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund