Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jaký foťák - kompakt?
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
PC01



Založen: Apr 18, 2011
Příspěvky: 290

PříspěvekZaslal: st listopad 09 2011, 20:49    Předmět: Jaký foťák - kompakt? Citovat

Čau všem, přemýšlím že budu kupovat nějaký lepší kompakt, konkrétně ultrazoom. Jaký je podle vás nejlepší?
Co je pro mě nejdůležitější - velikost zoomu, světelnost, vyklápěcí displej bych taky hodně rád a napájení na tužkové baterie by bylo super... Možnost používání předsádek a stojanu a manuální nastavení času clony ostření považuju za samozřejmost.

Když sem tak prohlížel internet tak mám pocit že nejlíp tomuhle všemu vyhovují Canony, konkrétně
Canon PowerShot SX40, SX30, SX20.

Napadne vás něco lepšího?

A co říkáte na tenhle? Je to dobrá cena?
www.alza.cz/canon-powershot-sx20-is-d276813.htm
Ten novější stojí o hodně víc a přemýšlím jestli to má smysl.
Když před asi 4 rokama sem koupil Canon PowerShot S3, dal sem za něj 11 000 Kč a dneska koukám že tady mají lepší za poloviční cenu. Je to možný?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Honza_dy



Založen: Aug 20, 2004
Příspěvky: 2172
Bydliště: Brno-venkov

PříspěvekZaslal: st listopad 09 2011, 21:18    Předmět: Citovat

Jestli je to dobrá cena dokáže dnes zjistit i můj 65 letý kolega.
Pokud ti nepřišlo divné proč je na alze tak výhodný, přečti si popis pod obrázkem a věř tomu, že v tomto obchodě je málokdy něco výhodného.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: st listopad 09 2011, 21:23    Předmět: Citovat

PC01 napsal(a):
...koukám že tady mají lepší za poloviční cenu. Je to možný?
Není to možný! Oni jsou sice za poloviční cenu, ale lepší rozhodně nejsou. Srovnával jsem před rokem nějaké nové DF (kompakty, ultrazoomy kolem 10 až 12MPix) se starším 3MPix a když jsem ty 3MPix v PC roztáhl na 12MPix, tak byla kvalita srovnatelná s těmi novými ... tolik ke "kvalitě" dnešních DF.

K věci - koupí SX20 určitě chybu neuděláš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
PC01



Založen: Apr 18, 2011
Příspěvky: 290

PříspěvekZaslal: st listopad 09 2011, 21:31    Předmět: Citovat

Honza_dy
No já sem tam četl že je to bazarovej kousek, ale má záruku a píšou tam 100 % funkční.
Tak právě přemýšlím jestli má smysl dát za ten SX40 skoro 11 tisíc, anebo tenhle za 5300?
A je na tužkové baterky, kdežto ty novější mají asi vestavěný akumulátor což je k ničemu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jogo



Založen: Nov 14, 2009
Příspěvky: 1158

PříspěvekZaslal: čt listopad 10 2011, 0:18    Předmět: Citovat

PC01 napsal(a):
Když před asi 4 rokama sem koupil Canon PowerShot S3, dal sem za něj 11 000 Kč a dneska koukám že tady mají lepší za poloviční cenu. Je to možný?

Je. A za ďaľšie 4 roky budú ešte "kvalitnejšie".

No a predpokladám že radu Canon radu G12, Panasonic radu LX5, a ak zídeme o priečku nižšie Panasonic radu TZ10 si už prelustroval Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PC01



Založen: Apr 18, 2011
Příspěvky: 290

PříspěvekZaslal: čt listopad 10 2011, 2:32    Předmět: Citovat

jogo:
Teď sem na ně koukal, ale dyť ty mají všechny mnoooohem menší zoom i viditelně menší objektiv, než ten Canon SX20, a přitom sou dražší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jogo



Založen: Nov 14, 2009
Příspěvky: 1158

PříspěvekZaslal: čt listopad 10 2011, 11:36    Předmět: Citovat

Chcel som Ti len dať do pozornosti "skladnejšiu" radu fotoaparátov, možno to najlepšie z nich, ale keď Ti na veľkosti nezáleží, iste sú na tom iné modely parametrami ďaleko lepšie Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vrky



Založen: Nov 28, 2004
Příspěvky: 1772
Bydliště: pod Black Mount

PříspěvekZaslal: čt listopad 10 2011, 13:06    Předmět: Citovat

Taky jsem chtěl koupit něco jiného než jsem na aukru koupil poškozený olympus sp-510uz a dal si ho do kupy. Chtěl jsem si koupit FUJI FINEPIX S4000 14 Mpx, 30x opt. zoom, SD/SDHC, 4x AA baterie. http://www.megapixel.cz/fuji-finepix-s4000
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5228

PříspěvekZaslal: pá listopad 11 2011, 22:39    Předmět: Citovat

Mám doma starý Canon a nedám na něj dopustit. Pokud bych volil foťák tak prostě Canon. Měl jsem v rukách od rodiny Panasonic, Olympus, Nikon a prostě při takovém náhodném focení byl nejpoužitelnější Canon.
Jen je třeba ho krmit kvalitními aku jinak pořád křičí VYBITÁ BATERIE

_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gmike



Založen: Sep 26, 2009
Příspěvky: 94

PříspěvekZaslal: so listopad 12 2011, 7:51    Předmět: Citovat

Rád bych taky přidal svoje zkušenosti. Mám už asi tři roky Canon SX10 a jsem s ním maximálně spokojený, problém bývá když není moc světla, někdy se mu moc nechce ostřit, ale nikdy bych ho za nic nevyměnil. Kolik ten už toho přežil. Možná to bude tou nálepkou dole "Made in Japan" a ne čína jak na těch nových (konkrétně sx120, nevím jak řada sxX0). A hlavně tužkové baterky, to je nádhera. A stabilizace, měl jsem možnost porovnat s nějakým Samsungem a srovnat se to fakt nedalo, stabilzace je bezkonkurenční. Jsem maximálně spokojený.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PC01



Založen: Apr 18, 2011
Příspěvky: 290

PříspěvekZaslal: ne listopad 13 2011, 2:07    Předmět: Citovat

Díky za rady všem...
To je pravda že ten Canon je náročný na akumulátory, ale asi před rokem sem se na akumulátory vykašlal, a začal sem kupovat litiový tužkový baterky. Už nejsou zas tak moc drahé jako dřív, a výdrž mají fakt výbornou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
czatlantis



Založen: Jun 10, 2009
Příspěvky: 1012

PříspěvekZaslal: ne listopad 13 2011, 12:10    Předmět: Citovat

no používat lithiovky v takových věcech(pokud teda nefotíš 2 fotky měsíčně) mi přijde jako dost plýtvání. Lithiovky používám jen tam, kde musím (mám tu pár hodin a budíků, který pod 1,4V mají už malej kontrast LCDčka - tzn alkalický tam vydrží chvíli a nabíjecí vůbec)
Nabíjecí jsou v pohodě, hlavně se nesmí kupovat ty super hyper extra kapacitní 2700mAh sračky, který vydrží půl roku a pak mají vysokej vnitřní odpor. Chce to koupit nějaký ty s malým samovybíjením (LSD), který mají jen 2000mAh - třeba Sanyo Eneloop - to jsou naprosto nejlepší baterky co existujou. Nemají super kapacitu, ale mají malej vnitřní odpor a vysokou životnost
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PC01



Založen: Apr 18, 2011
Příspěvky: 290

PříspěvekZaslal: po listopad 14 2011, 16:49    Předmět: Citovat

czatlantis
Cožeee? Do hodin a do budíků (a hlavně do digitálních) sem dycky dával ty úplně nejhorší baterky který už nic jiného neutáhly, v hodinách i tak vydrží ještě dlouho.
Nabíjecí dávat do hodin by byla úplná blbost, protože obyčejná tužkovka (zinkouhlíková) mi v hodinách vydrží tak rok, kdežto nabíjecí se za 3 měsíce vybije sama.
A ty litiovky sem zatím koupil dvakrát, a měl sem je ve foťáku určitě víc jak rok, a ani nevím kolik fotek sem s něma udělal ale tipoval bych tak přes 200 určitě. A to byly hodně starý ty první dvě sem kupoval ještě když stály jedna asi 100 Kč, ty druhý novější stály asi 50 Kč jedna.

U těch akumulátorů sem si vždycky myslel, že čím větší kapacita tak tím budou mít i delší životnost nebo ne? protože kapacita bude postupně klesat, až klesne pod únosnou mez tak budou nepoužitelné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33945
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po listopad 14 2011, 17:15    Předmět: Citovat

No ja nafotim par stoviek fotiek na jedno nabitie. A potom len pripojim zdroj a nabijem. Neviem, co mate proti Li-Ion...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eleman



Založen: Feb 21, 2011
Příspěvky: 3503
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

PříspěvekZaslal: po listopad 14 2011, 17:36    Předmět: Citovat

PC01 napsal(a):
U těch akumulátorů sem si vždycky myslel, že čím větší kapacita tak tím budou mít i delší životnost nebo ne? protože kapacita bude postupně klesat, až klesne pod únosnou mez tak budou nepoužitelné.

Např. NiMH akumulátory 2700 mAh nejmenované čínské značky zeleno oranžové barvy po pár nabití sice neztratí kapacitu, ale zvětší vnitřní odpor, takže jsou nepoužitelné v zařízeních s větším odběrem.
Je zajímavé, že 1800 tímto trpí podstatně méně.
Stejně už je nechci ani vidět. Jedině Sanyo eneloop nebo Panasonic infinium

_________________
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund