Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Osobné veci verejné
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
michalkolesa
Zablokován


Založen: Oct 01, 2007
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: út listopad 08 2011, 19:05    Předmět: Citovat

Na jednu stranu máte pravdu, ale na druhou stranu, když tam přijde člověk z úřadu práce, na sociálních dávkách, který má několik exekucí s nervama v kýblu. Tak se na "hodinovou zábavu" vykašle. Protože i stres ovlivňuje psychologický profil. Jsou lidi, kterým když se stane cokoliv, tak nehnou brvou a chovají se normálně a jsou jiní, kteří se hned složí.

Když jsem byl na ZŠ tak mi řekli o přestávku, že půjdeme do bazénu a já s sebou sekl na zem, nebyl jsem schopen se ani postavit a brečel jsem a kluci měli co dělat, aby mě dali dohromady, aby nebyl z toho nějaký průser.

Nebo před maturitou mi nervy tekli. Myslel jsem jen na nejhorší a učit se jsem nebyl vůbec schopen a dostal jsem u maturity 2 čtyřky, které mi škodili u zaměstnavatelů.

Stresová odolnost je důležitá např. u řídícího letového provozu, řidiče. Ale
když se zhroutí sekretářka tak se nic neděje, ve smyslu toho, že by třeba někdo umřel nebo vznikla nějaká škoda, jako když řidič kamiónu nabourá a vysype náklad po D1 a stojí dálnice půl dne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
kevin_mitnick



Založen: May 20, 2007
Příspěvky: 1778

PříspěvekZaslal: út listopad 08 2011, 19:35    Předmět: Citovat

michalkolesa napsal(a):
Děkuji za TIP jak si zajistit obživu, ale jak víc čtu podnikatelské servery tak tím víc podnikat nechci.


Ovsemze. Je mnohem pohodlnejsi sedet doma na prdeli, psat kraviny na net, zahlcovat fora nesmysly a cekat na postacku s invalidnim duchodem. Jenomze pak clovek, ktery se snazi podnikanim vydelat na sebe a svou rodinu stale smutneji kouka na vysi svych dani a odvodu a cim dal tim vic si uvedomuje, ze krome cikanske rodiny a Kalouska zivi jeste treba i Kolesu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 6003
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: út listopad 08 2011, 21:59    Předmět: Citovat

V několika bordelech i vblázinci jsem dělal elektriku a přesto mám pořád hlavu na správném topůrku a zatím jsem v těchto institucích nebyl klientem...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7090
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: st listopad 09 2011, 15:03    Předmět: Citovat

rozkopl jsem u nás v baráku balkón
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jogo



Založen: Nov 14, 2009
Příspěvky: 1158

PříspěvekZaslal: út listopad 29 2011, 10:44    Předmět: Citovat

www.gewis.eu/Osobny_dotaznik.doc

Dotazník takéhoto formátu sa zdá len mne chorý?

edit: pre upresnenie: je normálne a zákonné zamestnávateľom požadovať poskytnutie údajov (a do takej hlbky!) o manželke, deťoch, rodičoch??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15522
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út listopad 29 2011, 12:42    Předmět: Citovat

michalkolesa napsal(a):
Nebo před maturitou mi nervy tekli. Myslel jsem jen na nejhorší a učit se jsem nebyl vůbec schopen a dostal jsem u maturity 2 čtyřky, které mi škodili u zaměstnavatelů.

Tak první čtyřku jsi měl určitě z češtiny, ale tu druhou čtyřku jsi dostal z tělocviku nebo z čeho ? U zaměstnavatele ti škodí nejvíc, když nic neumíš a to myslím, že ani okecat práci, kterou neuděláš. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31876
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út listopad 29 2011, 12:55    Předmět: Citovat

Zaměstnavatel má nárok pouze na informace o uchazeči o zaměstnání, o jeho vzdělání, praxi, maximálně zdravotním stavu - požadovat informace o rodinných příslušnících je nelegální. Jedinou výjimkou jsou pozice nebo podniky, kde se pracuje s utajovanými skutečnostmi a pro nástup je požadována bezpečnostní prověrka - což zcela zjevně není tento případ.

I když i já osobně jsem se setkal s podnikem, kde tyto informace také požadovali - jednalo se o firmu PEWAG. Když jsem "personalistce" při pohovoru vrátil velice podobný dotazník s nevyplněnými rubrikami o manželce a dětech a na její dotaz proč jsem neuvedl manželku a děti odpověděl, že pokud u nich bude někdo pracovat, tak to budu já a ne moji rodinní příslušníci, vzala červený zvýrazňovač a na vršek dotazníku napsala "Nevhodný, zná §§§" - myslela si asi, že to vzhůru nohama nepřečtu...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jogo



Založen: Nov 14, 2009
Příspěvky: 1158

PříspěvekZaslal: út listopad 29 2011, 14:06    Předmět: Citovat

Mňa takto prvý raz vyviedli z miery na rehabilitačnom, keď som tam sedel na chodbe tuším s nakopnutou nohou, a vyjdená sestrička, zberajúca karty poistencov, nástojila po otázke či som u nich prvý raz, na odpovedi, či som ženatý(!). Najprv mi to z princípu nedalo, ale potom som si uvedomil(asi je to už vekom), že o nič nejde, a že chcem byť slušne vyšetrený, tak som to vzdal a sestričke nakoniec podľahol..

U toho zamestnávateľa, keď nejde o život, to je ale asi ozaj lepšie ukončiť hneď na začiatku..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Puda



Založen: May 20, 2005
Příspěvky: 394
Bydliště: krkonoše

PříspěvekZaslal: út listopad 29 2011, 18:16    Předmět: Citovat

(šlo o pořezovou linku s kapacitou 600m krychlových)
hehe:

Vážený pane řediteli firmy XXXX
Zkraje bych Vám rád poděkoval za rok a půl zaměstnaneckého poměru, ve kterém jsem měl tu čest pro Vás zestárnout o 5 let.
Tento dopis Vám píšu proto, abych Vás seznámil s některými věcmi, které se ve Vaší velmi úspěšné firmě dějí.
1) V každé jiné firmě, ve které jsem dosud pracoval je údržba brána jako nedílná součást provozu a také jako instituce,
která je-li technický problém -ho urychleně vyřeší ku spokojenosti vedení, pro hladký chod provozu.
Ve Vaší firmě je to naopak. Údržba je pro všechny vedoucí pracovníky již představována jako banda příživníků.
S tímto stavem jsem byl mnohokrát konfrontován. Například při snaze vyřešit zjevný problém v programovém vybavení první haly jsem po několikerém vysvětlování o co se jedná byl s výsměchem přehlížen.
A výsledek? První hala každý den stojí a údržba "nic nedělá".
2) Polovičatost všech oprav ve smyslu "nějak to zflikujte potřebujem jet" nadále vrhá stín na údržbu,
které není ani umožněno kvůli časové tísni a hrubému nedostatku prostředků závadu opravit.
3) Vybavenost údržby je ve Vaší firmě asi na úrovni 70-tých let minulého století.
Je to zdůvodněno tím že lepší prostředky nejsou potřeba. Tím se opět prohlubuje propast mezi údržbou a provozem,
protože s flexou a kusem trubky vytažené ze šrotu nejde případná závada opravit do původního stavu.
Ať se my jako údržba snažíme sebevíc. V údržbě chybí základní prostředky pro manipulaci s takto těžkou technikou
(lis, jeřáb, strojní pila...). Proto se takovéto situace řeší za pomoci kladiva, svalů, úrazů.
4) Považuji se za loajálního zaměstnance, na což jste mohl přijít při nedávné cestě do Itálie,
při mých letních směnách bez jediného dne volna,
při mých častých návštěvách v práci při dovolené a mimo prac. dobu. Proto mě zaráží chování Vaší firmy
(neprodloužení smlouvy, neustále podezírání z nekalé činnosti, neustálé změny a nabývání pracovních poviností...)
5) Některá nařízení ze strany vedení jsou v rozporu se zákonem.
Vaše firma se chová ke svým zaměstnancům jako začínající podnikatel s nekalými úmysly ve smyslu "po nás potopa".
Za dobu co jsem u Vás pracoval byly dva lidé z mého okolí u Vás zaměstnáni a ve zkušební době propuštěni bez udání důvodu.
Pro Vás momentální zisk tím, že dostali minimální mzdu.
Pro ně je to zkušenost že XXXX se ke svým zaměstnancům chová macešsky.
Tito lidé budou zajisté Vaší firmě ještě dlouho dělat reklamu.
Rovněž Vaše vlastní neschopnost odpovědět na ústní pozdrav hodně vypovídá o Vaší firmě.
Na závěr bych Vám chtěl sdělit že budu i nadále pro XXXX k dispozici v řešení slaboproudých problémů,
ale nyní jako SVČO a za ceny odpovídající konkurenci.

-Stejně jsme všichni ku.vy prodejný Very Happy, jenom je to otázka ceny.
-Už asi 4x od tý doby přišli, že chtěj' něco spravit.
-Zezacátku jsem byl elektro údržba, nakonec vrátnej, kotelník, hlídač, uklizeč, slouha...
-To, že firma někoho zaměstná ji stojí stejně peněz na daních, jako plat zaměstnance.
-Tihle chtěli i číslo bot, protože jsme měli i firemní mundůry za 80kč závratné kvality.
-Už to, že neska chtěj' aby měl člověk účet v bance podle mě zavání diskriminací.

_________________
Absolutně korektní jedinec s extrémními názory.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund